Nastaviteľné podlahy inštalujeme vlastnými rukami: návod pre domácich remeselníkov

Preč sú časy, kedy príprava základne podlahy bola špinavá, neuveriteľne nákladná z hľadiska financií a postupu. Rastúci počet vývojárov má tendenciu inštalovať zvýšené podlahy. Okrem toho, tieto nastaviteľné podlahy s vlastnými rukami budú môcť správne dať aj plnú amatérske v stavebníctve.

Každá podlahová krytina môže byť položená na nastaviteľnom podklade. Jediným rozdielom je vzdialenosť medzi oneskoreniami. Ak je možné parkety alebo lamináty umiestniť po 500 mm, potom pre linoleum alebo podlahové dlaždice to nestačí, inak sa môže náter rýchlo zrútiť. V tomto prípade sú guľatiny umiestnené vo vzdialenosti 300 mm.

Výhody nastaviteľných podláh

Zvýšené podlahy zatienia všetky ostatné dôvody, nielen ich pozitívnymi vlastnosťami, ale aj ich účinnosťou. Zvážte, aké výhody majú:

 1. Spodná medzera pod nastaviteľnými podlahami umožňuje montáž vykurovacích a elektrických systémov priamo do nej, čo umožňuje skryť všetku komunikáciu. V tomto prípade bude možné urobiť s minimálnym počtom spojovacích uzlov potrebných na privedenie prvkov systému na správne miesto. Hlavná vec je urobiť presný plán umiestnenia.potrubia a káble s cieľom rozobrať nie celú podlahu, ale len potrebnú časť.
 2. Vzduchová medzera pod podlahami neumožňuje ochladenie podlahy. Ak do neho umiestnite ohrievač, zníži sa tým nielen prestup tepla z podlahy, ale aj zlepší sa jeho zvuková izolácia.
 3. Vzduchová medzera opäť poskytuje vynikajúcu ventiláciu, ktorá zabraňuje rozpadu oneskorenia, takže ako podlahová krytina sa môže použiť akýkoľvek druh materiálu (guma, keramická dlažba atď.), Ktorý môže dokonca zabrániť prenikaniu vzduchu.
 4. Ak má dom slabé stropy, ktoré neumožňujú umiestniť základňu s veľkou hmotnosťou na ne, ideálna možnosť je zvýšiť zdvojené podlahy, ktoré vyvíjajú minimálny tlak.
 5. Bez toho, aby bol čas na vyschnutie, rýchlo ležia.
 6. Skúsení remeselníci zabezpečia, aby nastaviteľné podlahy, ktoré položili, s podmienkou správnej prevádzky, mohli trvať viac ako 50 rokov.
Priestor pod nastaviteľnou podlahou umožňuje umiestniť do neho inžiniersku komunikáciu
.

Typy nastaviteľných podláh a technológie ich ukladania

V súčasnosti sú vyvýšené podlahy položené dvomi spôsobmi: na preglejke odolnej voči vlhkosti a na guľatine.

Nastaviteľné preglejkové podlahy

Ak je v miestnosti malá výška stropu, potom, ak potrebujete vyrovnať podlahu, obyvatelia sa snažia ušetriť každý centimeter priestoru. V tomto prípade je najlepšie položiť náter na špeciálnu vodotesnú preglejku.spôsobom, ktorý umožňuje nastavenie jeho výšky.

Takýto základ je nevyhnutný pre malé výkyvy úrovne podlahy v nízkych miestnostiach. Zvyšuje povrch len 3 mm.

Po montáži a nastavení polohy sú všetky vyčnievajúce prvky podlahy „odrezané“
.

Zvážte inštalačnú technológiu:

 1. Úlohu drevených zaostávok tu vykonávajú závitové puzdrá. Preglejka by mala byť pripravená v dvoch vrstvách. V listoch určených pre prvú úroveň sa vyvŕtajú otvory pre puzdrá. Spravidla platí, že pre preglejky s veľkosťou 1,5 x 1,5 m, budete potrebovať najmenej šesť kusov, horná hranica množstva je obmedzená iba priania majstra.
 2. Po nainštalovaní všetkých puzdier do otvorov sa plechy položia na základňu pomocou hmoždiniek. Teraz je výška povrchu upravená bežným kľúčom otáčaním závitových puzdier. Pri nastavovaní používajte úroveň budovy.
 3. Druhá vrstva preglejky hrá úlohu dokončovacieho náteru. Je pripevnený skrutkami tak, aby sa švy tejto vrstvy nezhodovali so švami predchádzajúceho.
 4. Teraz môžete pristúpiť k podlahe povrchovej úpravy.

Nastaviteľné podlahy na polenách

\ t

Ak to umožňuje výška stropu, je lepšie použiť drevené guľatiny.

V tomto prípade sa povrch podlahy zvýši o 50 - 60 cm, ale v dôsledku toho sa vytvorí veľkolepá vzduchová medzera o výhodách, o ktorých sme hovorili vyššie.

Nastaviteľné podlahy na guľatine sa montujú oveľa rýchlejšie kvôli prítomnostišpeciálne nastavovacie zariadenia, s výnimkou niekoľkých časovo náročných stupňov

Zvážte tieto technológie pokládky v etapách:

 1. Do guľatiny sa vyvŕtajú priechodné otvory a ich počet závisí od plánovaného zaťaženia podlahy.
 2. Potom sa položia na betón vo vzdialenosti od seba, ktorá je najvhodnejšia pre zvolenú podlahu. Opäť platí, že pre dlaždice, linoleum a ďalšie mäkké a krehké podlahové materiály, by mala byť aspoň 30 cm, a na parkety, laminát je dovolené zvýšiť túto hodnotu na 50-60 cm.Je nutné vydržať vzdialenosť k stene, mala by byť aspoň 60 mm.
 3. Upevnenie oneskorenia k základni začína od konca. V strope je vyvŕtaný otvor do hĺbky 40-50 mm. Toto by sa malo vykonať cez dutinu v tele stojana nainštalovaného v tomto otvore. Pre montáž môžete použiť akýkoľvek hardvér: skrutky, hmoždinky, kliny a iné. Jedinou požiadavkou je neodkladať ich okamžite až do konca, takže možnosť úpravy zostáva.
 4. Do každého otvoru sa zasunie hmoždinka a zaskrutkujú sa plastové skrutky.
 5. Nastavením výšky skrutiek sa nastavuje výška podlahy.
 6. Po nastavení požadovanej výšky sa všetky upevňovacie prvky dotiahnu na doraz.
 7. Vyčnievajúce hlavy skrutiek sa odstránia dlátom.
 8. Dosky z preglejky sa pripevňujú na guľatinu pomocou skrutiek.
Hlavy skrutiek možno ľahko odstrániť pomocou sekáča

Predtým sa táto metóda vyrovnávania podláh používala najmä vo výrobea teraz získava čoraz viac obdivovateľov medzi bežným obyvateľstvom. Môže byť použitý v vidieckych domoch, v apartmánoch, na balkónoch, vo všeobecnosti, takmer všade, a jednoduchá inštalácia vám umožňuje vykonávať tieto práce nezávisle, čo výrazne znižuje finančné náklady na podlahy.