Navrhnite príklady schodov pre vidiecky dom - štýl, materiál, ergonómiu

Frázy „kariérny rebrík“ alebo „rebrík na oblohe“ sú spojené s naším vedomím mostom k novému, lepšiemu životu. Rovnako tak stavba schodiska pre vidiecky dom nie je len mostom do ďalšieho poschodia, ale symbolom rodinného hniezda a prepojením generácií. Aký bude interiér schodov v dome, určený pre viac ako jednu generáciu rodu? Stane sa veľkolepým ideologickým centrom štýlu miestnosti, poteší hostí a hostí, alebo dostane skromnú utilitárnu úlohu schodov do druhého poschodia alebo podkrovia?

Ako si vybrať dizajn schodov?

Na rozdiel od typických mestských apartmánov vo výškových budovách je každý vidiecky rodinný dom jedinečný a dizajn schodov v dome nemôže byť univerzálny. A ak budúci majiteľ domu má ešte právo urobiť chybu pri výbere materiálu a farby stien alebo nábytku, pri výbere jediného schodiska, ktoré by malo potešiť viac ako jednu generáciu členov domácnosti s krásou a pohodlím, toto právo je takmer neprítomné. Ak chcete urobiť jedinú správnu voľbu, zvážte v ilustrovaných tlačových a video magazínach krásne schody v dome a potrebné riešenie určite nájdete.

Poradenstvo projektanta pri výbere koncepcie

[include id = "1 ″ title =" Reklama v texte "]

Vzhľadom na to, že schody,Bez ohľadu na dizajn, zvyčajne trvá dosť veľký priestor v dome a je ústredným prvkom jeho interiéru, odporúča sa zvoliť si jeho vzhľad a materiál pri navrhovaní, a potom podľa tejto voľby vybudovať interiér celého domu. Kreatívne vyhľadávanie na tému schodov v súkromnom dome určite povedie k zrodeniu nových zaujímavých nápadov na vytvorenie harmonického interiéru, ktorý bude zodpovedať vášmu vkusu a preferenciám, a moderné technológie umožnia stelesniť akúkoľvek nečakanú fantáziu dizajnéra do materiálu.

Vytvorenie imidžu budúceho rebríka je teda potrebné predovšetkým určiť miesto jeho inštalácie. Môže to byť schodisko vedúce z chodby alebo obývacej izby v prvom poschodí do ktorejkoľvek miestnosti na druhom poschodí: spoločenská miestnosť, knižnica, pracovňa, jedáleň alebo dokonca spálňa.

Schodisko by malo zaberať čo najmenej priestoru a niekoľko jeho dolných schodov by malo smerovať k vchodu do miestnosti
.

Pri výbere miesta pre schodisko je dôležité, aby nedošlo k porušeniu jednoduchých pravidiel:

  • schodisko by malo zaberať čo najmenej využiteľného priestoru proti stene, v rohu alebo v strede miestnosti;
  • schody do druhého poschodia, aspoň niekoľko z nich, by mali smerovať do vchodu do miestnosti.

Druhým dôležitým bodom pri výbere schodiska vo fáze projektovania je určiť jeho typ, ktorý zodpovedá rozmerom miestnosti, vkusu a potrebám všetkých členov rodiny. Tradičné a populárne schodiská v strede letu v priestranných izbáchmajestátne, ale v stiesnených - príliš ťažkopádnych.

Elegantné točité schodisko robí interiér štýlovým a úplným, ale nepohodlným a dokonca nebezpečným pre malé deti a starších rodinných príslušníkov
.

Špirálové schodiská, kompaktné, štýlové a veľkolepé, môžu byť testom pre staršie domácnosti a sú nebezpečné pre deti.

Užitočný tip:

Ak návrh obdĺžnikového dvoj- alebo trojmotorového schodiska umožňuje odbočenie, potom niekoľko predných krokov vo forme ventilátora namiesto „odpočívadla“ urobí celú konštrukciu kompaktnejšou a elegantnejšou. ,

Niekoľko krokov v podobe ventilátora namiesto „oddychovej plochy“ mení objemné dvuhmarchevuyu rovné schody na svetlý elegantný dizajn

V priestranných izbách sú „rozvetvené“ schody v dome dobré - na fotografii nižšie je znázornené, ako kompetentná kombinácia zaujímavých plastových riešení a zdanlivo nekompatibilných lodžií a leštených oceľových materiálov prináša priestorové intrigy do interiéru.

Kombinácia „nekompatibilných“ materiálov a plastových riešení v dizajne schodiska zavádza zaujímavý intrig do vnútra medzipriestoru
.

Charakteristiky výberu materiálu v závislosti od štýlu

Medzi kamenným, kovovým a iným kombinovaným tribeswoman drevené schodisko pre vidiecky dom zostáva symbolom jedinečnej atmosféry domova a pohodlia. Ľahká drevená konštrukcia dokonale zapadne do interiéru akéhokoľvek štýlu.

Nepokúšajte sa vybrať drevo rovnakej textúry pre celé schodisko dizajn a aby zodpovedali priľahlých kusov nábytku a drevených okien - to je nevýrazné a nudné.

Kombinácia odlišného tónu a textúry drevín ukazuje skutočnú krásu dreveného schodiska
.

Skutočná krása a prepracovanosť dreva sa prejavuje kombináciou rôznych druhov dreva v tóne a štruktúre jedného výrobku ako celku.

​​

Zostrené zábradlia, vyrezávané stojany, zložitá sochárska výzdoba alebo zámerne stručné formy, prírodná textúra dreva alebo svetlé sfarbenie robia drevené schodiská pre dom jedinečným - fotografie zaujímavých interiérových riešení:

Vyrezávanie, sústruženie, zložité sochárske skupiny sú základnými atribútmi dreveného schodiska v klasickom štýle
.
Snehovo biele lakonické drevené schodisko v detskej izbe vyzerá ako mimozemšťan z vesmíru

Dôležité odporúčanie:

Pri výrobe nosných konštrukcií schodov nemožno použiť drevo rôznych druhov. Rôzne fyzikálne a mechanické vlastnosti a lineárne koeficienty rozťažnosti rôznych typov dreva môžu zhoršiť stabilitu a trvanlivosť celej konštrukcie.

Kombinácia tmavého ušľachtilého dreva s lešteným žltým kovom alebo tenkým kovaním čipky na schodoch dáva interiéru osobitnú slávnosť a serióznosť.

Schodisko z tmavého dreva orámované prelamovaným kovaným plotom dáva interiéru výnimočný priestorslávnosť

Vo svojej čistej forme sa kované schody pre dom používajú len zriedka z dôvodu veľkého zaťaženia podláh, ale nádherné kované zábrany a iné dekoratívne prvky vizuálne premenia aj objemné kamenné schody na elegantné architektonické štruktúry. A samozrejme, elegantné kované točité schodiská s prelamovanými schodmi robia interiér štýlovým a dokonalým.

[include id = ”2 ″ title =” Reklama v texte ”]

Napokon, sklo ako úplne„ schodiskový “materiál s dôverou vstúpilo do interiérov vidieckych domov v moderných minimalistických štýloch. Viacvrstvový vysoko pevný triplex zaisťuje odolnosť a spoľahlivosť „krištáľových“ rebríkov vo vzduchom naplnených zámkoch so vzduchom a svetlom.

Zdá sa, že priehľadné sklenené schodisko sa rozpúšťa v priestore nie príliš priestrannej haly
.

Zdá sa, že sklenené schody sa rozpúšťajú v malých priestoroch, ktoré nemôžu byť preťažené objemnými konštrukciami. Blikanie brúsených kovových zábradlí alebo studený lesk chrómovaných oceľových káblov ako plotov posilňuje dojem krehkosti skla a priemyselného štýlu techno alebo hi-tech.

Masívne kamenné schody sú nadčasové, ale príliš drahé. Ak sa vám v interiéri páči prírodný kameň, môžete schody zalievať prírodným alebo umelým kameňom, keramikou, majolikou alebo mozaikou.

Pozor na zákony ergonómie

Vytvorenie obrazu jedinečného schodiska pre váš domov, nezabudnite na zákonyergonómia, súlad s ktorými bude dizajn pohodlný pre všetkých členov rodiny.

Za najvhodnejšie sa považuje výška schodíka 15 cm s hĺbkou 30 cm - ide o optimálnu kombináciu pre osobu akejkoľvek výšky s veľkosťou chodidla. V súlade s protipožiarnymi predpismi by mala byť šírka schodiska v obytnej budove najmenej 100 cm, výška plota by mala byť aspoň 90 cm, ak je výška väčšiny členov rodiny nadpriemerná, potom sa výška zábradlia môže zvýšiť na 100 cm a viac.

Kroky „lúmenu“ nie sú veľmi dobrým riešením pre schody v súkromnom dome, najmä ak sú v rodine malé deti. Zatvorením nesprávnej strany schodov s pohodlnou vstavanou skriňou môžete ušetriť veľa miesta. A v hluchých stúpačkách si môžete urobiť zaujímavé osvetlenie, ktoré urobí schody v bezpečí a navonok im dodá pohodlie.

Vysnívajte, experimentujte a prekladajte najodvážnejšie nápady do svojho jedinečného krásneho schodiska vo vašej domácnosti.