Obklady do kúpeľňových dlaždíc - príklady dizajnu fotografií, plánovanie usporiadania dlaždíc

Oprava kúpeľne je nepríjemný a drahý proces. Je dôležité zvoliť si farby, dekoračné prvky správne, berúc do úvahy všetky vlastnosti miestnosti. Skutočnosť, že najlepší materiál na dokončenie kúpeľne je dlažba, je nepochybná, pretože odolnosť voči opotrebeniu, šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť obkladu je všeobecne známa. Je úžasné, ako rôznorodý je dizajn dlažby v kúpeľni - fotografia v mnohých reklamných brožúrach je úžasná. Ako presne v rôznych textúrach, tvaroch, farbách a ozdobách navigovať obvyklého kupujúceho? Je ťažké si vybrať, spoliehať sa len na svoj vlastný vkus. Konečný výsledok závisí od harmonickej kombinácie všetkých prvkov. Aby ste sa chránili pred možnými chybami, odporúča sa vopred sa oboznámiť s dizajnovými prvkami kúpeľne.

Etapy navrhovania obkladu

1. Plánovanie.
2. Vymedzenie rozsahu farieb.
3. Výber tvaru, veľkosti a povahy povrchu dlaždíc.
4. Výber obkladačiek a dekoratívnych prvkov.

V prípade malej kúpeľne je dôležitá otázka vizuálneho rozšírenia priestoru. Požadovaný efekt je možné dosiahnuť použitím lesklej dlaždiceObklady z ľahkých odtieňov na obklady stien. Výber dlaždice, mali by ste dávať pozor na veľké pevné dlaždice. Použitie malej dlaždice alebo mozaiky v kúpeľni je vhodné pre priestrannú izbu. Toto pravidlo by sa malo dodržiavať pri výbere zrkadiel: veľké zrkadlo opticky zväčšuje priestor, malé skrinky s malými zrkadlovými dverami prispievajú k opačnému efektu.

Zdobenie priestrannej kúpeľne mozaikami

Usporiadanie plánovania na papieri

S cieľom racionálneho využívania povrchu a usporiadania všetkých dekoratívnych prvkov najúčinnejším spôsobom je lepšie začať proces dokončovania kúpeľne s plánovaním dlaždíc. Na tento účel preneste presné rozmery miestnosti na papier a sledujte proporcie.

Nezanedbávame výklenky, rímsy, veľkosť dverí a umiestnenie vodovodu. Je dôležité zabezpečiť voľný prístup k potrubiam (odporúča sa konzultovať s inštalatérom, pokiaľ ide o umiestnenie poklopu), označiť poklop na pláne. Uveďte tiež vetranie, zásuvky, umiestnenie ohrievača vody a práčky. Plán je pripravený.

Výber obkladačiek na povrchovú úpravu

Ďalšou fázou je výber obkladačiek. Choďte si vybrať obkladačku s hotovým pôdorysom: pre predávajúceho bude jednoduchšie orientovať sa pri počítaní počtu dlaždíc a budete sa orientovať s rozmermi prvkov. Môžete sa pozrieť na niekoľko možností s rôznymi farebnými kombináciami. je to žiaduce,Urobte si obrázok zbierky záujmu, aby ste sa o svojom rozhodnutí zamysleli znova vo voľnom čase. Nenechajte sa ponáhľať kúpiť dlaždice, najprv zvážiť farebné usporiadanie.

Najbežnejšou možnosťou je ozdobiť steny obkladačkami tej istej zbierky s prechodom z tmavého tónu na svetlo pod vrchom s ozdobným okrajom medzi nimi. Navrhovanú schému môžete vylepšiť použitím vertikálneho rozdelenia priestoru, alebo umiestnením jedného radu tmavých dlaždíc pozdĺž stien, doplnením riadku tenkým monofónnym okrajom a pokládkou dlaždíc svetlého odtieňa.

Opakovanie temnej hraničnej clony nad stropom poskytne celkový obraz celkovú predstavu. Zvážte niekoľko možností pre originálne riešenie problematiky dokončovania obkladačiek.

Príklad vertikálneho rozdelenia priestoru pomocou dlaždice

Existuje mnoho riešení na zdobenie kúpeľne, môžete použiť mäkké neutrálne tóny alebo obsahovať kontrastné prvky, to všetko závisí od preferencií majiteľa. V kúpeľni sa hodia teplé aj chladné farby, s ktorými môžete vizuálne rozšíriť miestnosť, vytvoriť náladu, umiestniť požadované akcenty.

Hranie s farbou a textúrou dlaždice môžete ozdobiť kúpeľňu v akomkoľvek štýle: od lakonického minimalizmu až po úmyselný barokový luxus. Niektoré akcenty v etnickom štýle, zmienka o morských motívoch alebo kvetinových prvkoch je dosť na oživenie dizajnu miestnosti, jej osobitosť a zvláštne čaro. SteMôžete si vybrať mäkké upokojujúce odtiene farieb a vytvoriť tak relaxačnú atmosféru, alebo priniesť do života myšlienku vytvorenia moderného, ​​dynamického prostredia s jasnou farebnou kombináciou.

Užitočné tipy pre budúcich konečných užívateľov

Tmavé dlaždice prispievajú k vizuálnemu rozšíreniu priestoru. Možnosti dekorácie sú nespočetné: zmes dlaždíc rôznych odtieňov rovnakej farby so striedajúcimi sa pruhmi dekoratívneho okraja, alebo hra farebného kontrastu. Povrch môžete vizuálne rozdeliť do zón. Preneste všetky svoje plány do plánu, pri rešpektovaní mierky: nebude ťažké kresliť plány na hotových horizontálnych radoch dlaždíc. Nad nákresom umiestnite šípky označujúce smer pokládky dlaždíc.

Umiestnenie centrálnych rohov je obzvlášť dôležité. Ak začnete položiť dlaždicu z opačnej strany, orezanie sa môže dostať do centrálneho rohu, čo ovplyvní estetiku obrazu ako celku. Ďalším krokom je nákup dlaždíc. Je lepšie kúpiť dlaždice s malým okrajom, dozvedieť sa o možnosti vrátenia zvyškov. Ďalším dôležitým bodom: tieň dlaždíc rovnakého výrobcu, rovnakej zbierky, ale druhá strana sa môže mierne líšiť. Táto okolnosť je ďalším argumentom v prospech kúpy dlaždice s maržou.

Príklad horizontálneho rozdelenia priestoru

Pri výbere je potrebné predovšetkým venovať pozornosť cieľovej aplikácii, to znamená, že dlaždica musí spĺňať podmienky miestnosti a typu.povrchom. Napríklad nie je potrebné, aby kúpelňa kupovala drahé mrazuvzdorné obkladačky, alebo používajte obkladačky na stenu na obkladanie podlahy. Okrem krásneho vzhľadu dlaždice v kúpeľni musí mať potrebnú odolnosť voči nadmernej vlhkosti a chemikáliám. Odolnosť voči vode je daná pórovitosťou dlaždice, ktorá je určená jeho triedou a je uvedená na obale. Tiež na obale sa uvádza hrúbka, pevnosť a stupeň odolnosti proti opotrebeniu obkladu.

Dokončenie kúpeľne s dlažbou na fotografických príkladoch

Pozrime sa bližšie na to, ako je kúpeľňa dokončená dlažbou: fotografia najúspešnejších dekoračných techník je uvedená nižšie.

Zhrňme to. Počnúc plánovaním opravy kúpeľne, v prvom rade by ste sa mali oboznámiť s dostupným sortimentom obkladačiek, vytvoriť plán a náčrty, vypočítať všetko a pripraviť sa a odvážne prevziať zodpovednú prácu.