Ochranná a dekoratívna výzdoba základov domu - kameň, panely, vlečka

Akýkoľvek detail je dôležitý pri stavbe vidieckeho domu. Nezáleží na tom, či staviate steny alebo len maľujete - všetko musí byť vykonané so zvláštnou vytrvalosťou a presnosťou. Tu a dokončenie založenia domu tiež vyžaduje zvýšenú pozornosť, pretože výber dokončovacích materiálov bude priamo závisieť od pohodlia vo vnútri areálu a sily budovy. Aké moderné spôsoby, ako dokončiť nadáciu? Čo si vybrať z odrody, ktorú dnes výrobca ponúka? A čo je najdôležitejšie, čo je lepšie a prečo? Pozrime sa.

Tvárou v tvár základom s panelmi - nový pohľad na jednoduché veci

Základ každej budovy je náchylnejší na negatívny vplyv prírodného prostredia ako ostatné zložky konštrukcie budovy. Okrem toho je to práve on, kto má väčšinu mechanického poškodenia, napríklad vykonanie zvyčajných záhradníckych prác na pozemku môže byť náhodne napojený na kultivátora alebo niečo iné spodnej časti domu. Nadácia je zároveň hlavným podporným prvkom, a preto si vyžaduje oveľa väčšiu ochranu ako zvyšok budovy.

To je len dôsledné obhajovanie základov vášho domu, naozaj nechcete pokaziť jeho atraktívny vzhľad a zmeniť pôvodnýVytvorenie dizajnu v nudnom búrke. Spomedzi širokej škály materiálov na konečnú úpravu sú suterénne panely na špeciálnom účte u väčšiny dizajnérov a staviteľov, pretože majú množstvo výhod:

 1. Zosilnené suterénne panely vydržia veľké zaťaženie.
 2. Zachovať svoj pôvodný vzhľad po mnoho desaťročí.
 3. Absolútne inertný voči rôznym bioreagentom a chemikáliám.
 4. Panely suterénu sú odolné voči ohňu a mrazu.

Izolačná vrstva panelu je spravidla vyrobená z PVC, materiálu budúcnosti. Takýto panel je druh puzzle, ktorý je zostavený z prvkov rovnakej veľkosti. Sú upevnené skrutkami na drevenú alebo kovovú prepravku, ktorá je inštalovaná vopred.

Možnosť ukončenia zakladania domu so soklovými panelmi pod kameňom

Dokončenie základu pomocou panelov umožňuje súčasne „zabiť dva vtáky jedným kameňom“ - dodať budove esteticky atraktívny vzhľad a chrániť základ pred prírodnými vplyvmi a ľudskou činnosťou. A vďaka farebnej a štrukturálnej imitácii prírodných materiálov (kameň, kamienky, mramor, tehla atď.) Môžete dom ozdobiť panelmi v rôznych štýlových smeroch: od moderných až po klasické. Okrem toho, tento dokončovací materiál umožňuje ľahko skryť väčšinu architektonických chýb, ktoré by mohli vzniknúť počas výstavby nadácie.

Prízemiepanely sú skvelým riešením pre tých, ktorí si cenia svoj čas, pretože ich inštalácia netrvá dlho.

Dokončenie základu s vlečkou je starým priateľom lepším ako nové dve

Vlečka môže byť právom považovaná za univerzálny materiál, pretože môže dokončiť akýkoľvek povrch. Môže mať najrôznejší dekoratívny povrch, napodobňovať murivo, drevené drevo, bridlicový alebo surový prírodný kameň. A práca s ním je radosť, pretože pre jeho inštaláciu potrebujete len hlavu a nejaký nástroj, ktorý určite nájdete v skrini.

Pozemné vlečky majú niekoľko výhod:

 1. Je trvanlivý a odoláva veľkému zaťaženiu.
 2. Nezmizne na slnku.
 3. Jednoduchá a jednoduchá inštalácia.
 4. Chráni základňu domu pred vlhkosťou.
 5. Má dlhú životnosť - 40 - 50 rokov.
 6. Odolný voči nárazom a iným škodám.

Ak ste si naivne mysleli, že to bola otázka obyčajnej vlečky, ktorá sa používa na dokončenie múrov, potom sa mýlite. Suterén vlečky, aj keď externe a má podobnosť s fasádou, je oveľa trvanlivejší a spoľahlivejší, okrem toho je vyrobený podľa trochu odlišnej technológie s pridaním špeciálnych látok, ktoré mu dávajú takéto vlastnosti.

Najlepšia možnosť na dokončenie základu je obloženie pod kameňom alebo tehlou. Vďaka vysokej trvanlivosti náterov a vynikajúcej odolnosti voči vonkajším vplyvom môže byť obloženie "pod kameňom" klasifikované ako "položené - a zabudnuté". Vinylový materiál,z ktorej je takáto vlečka zhotovená, nie je potrebné maľovať, lesknúť švy a vykonávať akúkoľvek inú prácu súvisiacu s aktualizáciou povrchovej úpravy. Dokonca aj po niekoľkých desaťročiach, vinylové obklady neprasknú a úspešne zabraňujú kontaktu základov so spodnou vodou a soľou, ktoré zostávajú na pol mrazivej zimy.

Možnosť dokončenia základu suterénom pod tehlou

Tento dokončovací materiál má nízku hmotnosť, čo značne zjednodušuje proces inštalácie a nemá prakticky žiadny vplyv na výkonovú štruktúru budovy. Vďaka týmto vlastnostiam je suterén vlečky ideálnym materiálom na obloženie základov starých domov, ktorých vek už ďaleko presahuje ...

panely. Zdá sa, že z tohto dôvodu niektorí kupujúci dávajú prednosť druhej. Ako však prax ukazuje, je to vedľajšia časť, ktorá je počas prevádzky oveľa spoľahlivejšia.

Obkladový kameň - klasika je vždy v móde

Prírodný kameň je vždy módny a moderný. V minulosti bolo bývanie v kamennom dome považované za privilégium bohatých a významných osôb. No, v dnešnej dobe, vonkajšie dekorácie nadácie s prírodným kameňom je v zuboch pre takmer každého, pretože nie je nutné kupovať drahé mramorové dosky, môžete sa obmedziť na pieskovec, čo je pomerne cenovo dostupné.

Rešpektné obloženie z prírodného kameňa
​​

Dekorácia kamenného základuvyzerá drahšie a pevnejšie a ochranné vlastnosti tohto stavebného materiálu po mnoho storočí boli referenčným bodom najvyššej kvality. Je pravda, že aj tento zdanlivo dokonalý dokončovací materiál má svoje nevýhody:

 1. Prírodný kameň je dosť ťažký a jeho práca s ním bude vyžadovať vaše zručnosti a zručnosti.
 2. Pri montáži kamenných dosiek bude potrebné nielen usporiadanie špeciálneho nosného rámu, ale aj použitie ďalších upevňovacích prvkov - lepidla, malty na cementové piesky, kovových háčikov atď.
 3. Prírodný kameň „uhryzne“ veľmi silno do ceny, takže zodpovedá vašim príjmom s nadchádzajúcimi výdavkami.
Prírodný kameň na základoch

Napriek týmto chvíľam však mnohí stále dávajú prednosť kameňu, pretože je vždy na vrchole módy, vyzerá luxusne a štýlovo, dokonale chráni základ pred rôznymi poveternostnými javmi a fyzickými vplyvmi človeka.

Ak vám fondy neumožňujú nákup takéhoto žiaduceho prírodného kameňa, môžete si kúpiť umelý analóg, ktorý napodobňuje prírodný analóg. Z diaľky (a tiež blízko) je veľmi ťažké rozlíšiť umelý kameň od prírodného kameňa, ale stojí niekoľkokrát lacnejšie. Ďalšou dôležitou výhodou, ktorá má "falošný" - ľahkú váhu a jednoduchosť inštalácie. Takéto vlastnosti nie je možné, ale radovať sa, pretože za celkom rozumné peniaze si môžete kúpiť vynikajúci lícový materiál, ktorý má všetky výhody prírodného kameňa.

Samozrejme, dokončovacie práceNadácia vlastnými rukami, v každom prípade bude vyžadovať od vás presnosť, trpezlivosť a zručnosť, ale nikto nepovedal, že by to bolo jednoduché. Budovanie vášho domova je vždy ťažké a niekedy aj ťažké.