Odrody a hlavné charakteristiky linolea, sortiment trhu

Linoleum je univerzálna demokratická podlahová krytina, ktorá je na trhu zastúpená obrovským množstvom farebných, štruktúrovaných textúr. Kúpte si teraz, ako rozpočet homogénne linoleum, a drahé prírodné marmoleum alebo heterogénne povlak, ktorý sa vyznačuje širokým rozsahom cien. V sortimente, ktorý ponúka trh, existuje tento typ materiálov so špecifickými vlastnosťami. Všetky typy podláh, spojené spoločným názvom linoleum, majú charakteristické rozdiely, charakteristické vlastnosti, minusy a výhody, informácie, ktoré vám pomôžu správne vybrať materiál.

Úpravy moderného linolea sa výrazne odlišujú od zastaraných nerešpektovaných náprotivkov. Ekologická čistota, ktorá nie je charakteristická pre historických predchodcov, je právom uznaná ako dominantná nadobudnutá kvalita. Dekoratívna príťažlivosť rôznych druhov materiálu mu umožňuje adekvátne súťažiť s kobercom alebo laminátom používaným na zdobenie obývacích izieb, kancelárií, spální. Praktické linoleum odolné voči opotrebeniu môže dobrenahradiť keramické dlaždice používané pre zariadenie podlahy v kúpeľniach, kuchynské izby, sprcha, kúpeľne.

Trvanlivé estetické linoleum odolné voči opotrebeniu novej generácie

Linoleum predložené spotrebiteľom je v súčasnosti univerzálnym materiálom, ktorý nie je v žiadnom prípade horší ako jeho konkurenti, a to ani z hľadiska prevádzkových podmienok.

Prevažný počet výrobkov bude slúžiť ich majiteľom od 7 do 10 rokov, niektoré materiálové modely sa môžu používať 30 rokov. Je pravda, že životnosť bude ekvivalentná výrobcom garantovaným hodnotám za predpokladu, že sa prísne dodržiava inštalačná technológia. To je v zásade úplne jednoduché, pretože jednoduchosť a efektívnosť inštalácie je jednou z hlavných priorít všetkých druhov linolea.

Čo budú znamenať označenia

Pri výbere materiálu na usporiadanie priestorov špecifického účelu kupujúci hľadajú možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá ich požiadavkám a prevádzkovým podmienkam. Pomôžu pri výbere správnych technických charakteristík linolea špecifikovaných výrobcom počas výrobného procesu a uvedených v dokumentácii pripojenej k výrobku. Väčšina spoločností zaoberajúcich sa výrobou linolea, teraz vybaví váš výrobok grafickým obrazom a piktogramami. Informácie o balíku uľahčujú štúdium kvalitatívnych znakov konkrétnej modifikácie. Označenie materiálu označuje:

 • rozsah linolea, v závislosti na trvanlivosti, schopnosť odolávaťvrúbkovanie, obrusovanie;
 • hustota, priamo úmerná pevnosti a odolnosti voči vode;
 • izolačné vlastnosti vrátane odolnosti voči prieniku zvukových vĺn a priechodu tepelných vĺn; 34) správanie sa povlaku v procese spaľovania;
 • odolnosť voči mechanickým otrasom.
Veľký sortiment linolea s rôznymi technickými vlastnosťami a výkonom

Podmienečné grafické ikony na obale určia, či je možné umiestniť tento výrobok do detskej izby, na schody, do jedálne a či je možné tento typ linolea položiť na systém „teplej podlahy“. Tu nájdete informácie o farebnej stabilite, reakcii materiálu na chemikálie a vystavenie UV žiareniu.

Pokrytie vyžadujúce kompetentnú voľbu

Bez ohľadu na to, koľko výrobcov sa snaží vylepšiť výrobok, neexistuje konečné riešenie niekoľkých základných problémov:

 • materiál sa zhoršuje vystavením nízkej teplote,
 • neznáša dobre slnečné svetlo,
 • množstvo odrôd vydáva špecifický zápach.

Vzhľadom k tomu, PVC povlaky neodporúčame položenie v priemyselných priestoroch, v ktorých môže teplota presiahnuť 60 stupňov. Materiál zakúpený v zime by mal byť pridelený deň, aby sa prispôsobil teplote miestnosti. Linoleum, vyrobené na báze textílií, ako aj vyrobené z prírodných zložiek, by nemali byť položené v kúpeľniach, v sprchách, v kuchyniach av blízkostibazény. Výber krytia pre usporiadanie priestorov s pravdepodobnosťou požiarov sa odporúča zamerať na nehorľavé typy linolea.

Špecifické značky linolea

V obchodoch teraz môžete nájsť možnosti pre linoleum so špecifickými vlastnosťami, ktorých podrobnosti možno získať aj z informácií na obale. Špecifické druhy sú:

 • antistatického typu tejto podlahovej krytiny používanej na vybavenie miestností veľkým množstvom elektronických zariadení;
 • vodivý materiál, ktorý prispieva k odstráneniu statickej elektriny v dôsledku prítomnosti grafitových vložiek;
 • elektrolytický typ linolea, ktorý plní svoju funkciu bez ohľadu na úroveň vlhkosti;
 • podlahová krytina na uloženie v športových komplexoch, zabezpečujúca optimálny odraz lopty, znižujúci pravdepodobnosť vážneho zranenia;
 • protišmykové linoleum, ktoré poskytuje spoľahlivú priľnavosť s mokrou nohou alebo s podrážkou topánky v dôsledku zabudovania do kompozície kremenného strúhanky alebo v dôsledku vytvorenia povrchového reliéfu počas výroby;
 • lekárska odroda, ktorá obsahuje zložky, ktoré zabraňujú šíreniu plesňových výrastkov a baktérií;
 • akustické linoleum s zahusteným penovým substrátom s vynikajúcimi odpruženými vlastnosťami.
Špecifický druh športového linolea určeného na organizovanie športových komplexov
\ t

GrafZnačenie pomáha správne vybrať linoleum - vlastnosti, ich hodnoty a špecifické vlastnosti, ktoré sú označené ikonami, je možné chápať bez prekladu. Tento materiál sa predáva v domácich predajniach a na stavebných trhoch a podlieha povinným kontrolným kontrolám, ktorých výsledky sú vystavené požiarnym a hygienickým osvedčením. Produkt uvoľnený na území našej krajiny je testovaný podľa parametrov uvedených v GOST 11529-86.

Prítomnosť základu a počet vrstiev

Pre tých, ktorí si chcú vybrať správne linoleum, existuje mnoho otázok: čo je základom a existuje, je lepšie zvoliť vrstvený alebo jednovrstvový materiál? To je prirodzené, pretože štruktúra materiálu do značnej miery určuje budúce správanie podlahovej krytiny, čo sa prejavuje v procese používania, spoľahlivosti a trvanlivosti.

Bez ohľadu na počet vrstiev sú linoleá rozdelené na nepodložené materiály a druhy povlakov, ktoré majú papier, korok, jutu, tkaninu, penovú výplň alebo izolačný základ.

 • Bezdušové linoleum sa vyrába podľa technologického princípu valcovania a kalandrovania valcovacou metódou. Do horúcich valcov sa privádza zmes polyméru s prísadami, pričom hrúbka materiálu sa vytvára na kalandroch. Jedná sa prevažne o komerčné typy podláh, ktoré dokážu odolať veľkému zaťaženiu. Linoleum s jednou vrstvou sa tiež nazýva homogénne. Sotva sa ohnú, ale slabo sa opotrebujú, je ťažké ich rezaťa nie je možné spáliť cigaretu. Pokládku podlahy komerčného typu homogénneho povlaku zvyčajne vykonávajú odborníci, ktorí sú dobre oboznámení s montážnou technológiou pomerne hrubého neelastického materiálu.
 • Linoleum so základom sa vyrába úplne iným spôsobom. Na pripravený substrát sa aplikuje horúca zmes, ktorá počas chladenia získa požadovanú flexibilitu a tvrdosť. Studené zlúčeniny sa môžu tiež aplikovať na jutu, látku, expandovaný polyvinylchlorid alebo iný substrát. Po zohriatí aplikácie prechádza polymerizačná perióda. Dva alebo tri vrstvy linolea patria do kategórie heterogénnych materiálov. Tretia vrstva trojvrstvových povlakov je zvyčajne polyvinylchloridový film, ktorý chráni materiál pred vonkajšími škodlivými faktormi. Druhá vrstva spoločná pre všetky vrstvené varianty určuje farbu materiálu a jeho technické vlastnosti.
Viacvrstvová verzia linolea s ohrievacím výplňovým substrátom

Výroba heterogénnych podláh je zložitejším technologickým procesom, pretože výsledný materiál je oveľa drahší.

Tenký heterogénny materiál však má menšiu hmotnosť, je ľahšie ho skladovať. S výhradou odporúčania výrobcu položiť heterogénne linoleum môže vykonávať bez skúseností.

Závislosť od rozsahu pôsobnosti

 • Linoleum domácností. Navrhnuté na usporiadanie bytových a verejných priestorov s nízkou prevádzkou sa podlahová krytina vyznačuje minimálnou hrúbkou.pracovná vrstva, pružnosť, mäkkosť, nízka hmotnosť. To je najtenší druh materiálu, a preto najmenej trvanlivý, doba používania je 5-7 rokov. Najnovšie modely nepriťahujú prach, sú inertné voči všetkým domácim chemikáliám.
 • Poloobchodné odrody linolea sú silnejšie a spoľahlivejšie ako úpravy domácností. Slúžia 10 alebo viac rokov, slúžia na usporiadanie kancelárií, lobby a recepcie verejných budov. Tento typ, ktorý je vybavený substrátom, dobre drží dočasné statické zaťaženie, obnovuje objem konštrukcie po jej dokončení.
 • Najtrvanlivejšie komerčné linoleum odolné voči opotrebeniu - vlastnosti materiálu podľa hodnôt presahujú vlastnosti všetkých typov týchto výrobkov. Vôbec sa neohýba, ale ani pri intenzívnom používaní sa nezaťažuje, udržuje hmotnosť veľkých strojov bez akýchkoľvek problémov. Komerčné modely novej generácie slúžia 25 rokov.
Poloobchodné linoleum - kombinácia pevnosti a estetiky s životnosťou približne 10 rokov
\ t

Rozdelenie podľa zloženia spojív

Všetky výrobky navrhované zahraničnými a domácimi dodávateľmi možno rozdeliť do piatich veľkých skupín, ktorých rozdelenie je určené rôznym zložením zložiek:

 • PVC linolea sa vyrábajú na výstužnej textílii alebo na báze peny. Sú reprezentované jednovrstvovými a viacvrstvovými modelmi. Negatívna kvalita - možnosť zmrštenia, ktoré je potrebné zvážiť pri pokládke.
 • Alkyd alebo iný glyptálLinoly, vytvorené s použitím alkydovej živice, majú vysoké izolačné vlastnosti, sú vybavené látkovým základom. V porovnaní s podlahou z PVC je materiál krehkejší a náchylnejší na trhliny.
 • Kolloxylínové linoleum na báze nitrocelulózovej bázy. Jedná sa hlavne o jednovrstvový materiál bez výstužného substrátu, ohybné, odolné voči vlhkosti typu linolea. Medzi negatívne vlastnosti emitujú horľavosť.
 • Dvojvrstvové linoleum z gumy, ktorého vrchná vrstva je vyrobená z gumy s prímesou pigmentov a plnív, spodná vrstva z recyklovanej gumy. Vyznačuje sa odolnosťou voči vode a flexibilitou zapracovanou do vlastností počiatočných zložiek.
 • Prírodné, najdrahšie linoleum je vyrobené z prírodných zložiek. Pri výrobe prírodných náterov sa používajú jutové vlákna, kokosová slama, korok, vápenec, piliny s prídavkom pigmentov, ľanový olej, živica ihličnatých stromov. Najdrahším zástupcom je marmoleum, pri výrobe ktorých sa používajú len prírodné zložky a jutové plátno. S pomocou marmoleum poskytujú bytové interiéry, zdravotnícke zariadenia a zariadenia starostlivosti o deti.
Ekologické, bezpečné prírodné linoleum
\ t

Spoločná šírka linolea

Tradičná otázka, ktorá vzniká pri výpočte nadchádzajúcich nákladov: "Ako široké je linoleum?".

 • Dodávané v roliachFlexibilný viacvrstvový povlak s potlačeným vzorom, monochromatický a viacfarebný, môže mať šírku od 1,5 do 4 metrov.
 • Linoleum s izolačnou základňou predstavujú výrobky so šírkou 1,2 až 3 metre.
 • Vinylový povlak s textilným základom sa vyrába 1,6 - 3 metre.
 • Kaučukové linoleum - reliéf sa dodáva vo zvitkoch, ktorých šírka je 1 - 1,6 metra.

Videozáznamy pre zákazníkov

Informácie o širokej škále podlahových krytín ponúkaných spotrebiteľovi pod všeobecným názvom „linoleum“ pomôžu vybrať najvhodnejší materiál na zdobenie.