Oprava strechy garáže - všetky spôsoby, ako to urobiť sami

Garáž je obľúbené miesto pre "odpočinok" všetkých ruských mužov. Tu môžete spať, rozprávať sa s „kolegami“, zaobchádzať so svojím miláčikom a byť len sám so svojimi myšlienkami. Ale čo ak táto jednota rozbije netesnú strechu? To je pravda, musíte okamžite napraviť situáciu a začať opravu strechy garáže, pretože ak to tečie na jednom mieste, potom sa za pár dní objaví ďalšia netesnosť a za ňou ďalšia a druhá. A tak to bude donekonečna, alebo skôr, ak vaša trpezlivosť nepraskne a nevezmete sekeru.

Oprava mäkkej strechy

Prečo pre sekeru? - Pýtate sa, ale pretože okrem ruberoidu a bitúmenového tmelu, potrebujete tento nástroj tiež. Vo všeobecnosti sú na opravu mäkkej strechy potrebné nasledujúce materiály a nástroje:

 • sekera
 • nôž
 • stavebný sušič
 • plynový horák
 • plynový valec
 • plechový vedro
 • bitúmen tmel
 • strešná krytina
 • metla

Pripravte sa na nadchádzajúce práce

Vo väčšine garážových družstiev, všetky garáže idú v jednom súvislom rade, takže ak sa rozhodnete, že „nezastrešíte“ strechu, ale úplne ju zmeníte, potom musíte ísť k svojim susedom. žesúhlasia s tým, že to urobia súčasne. V opačnom prípade ste vystavení veľkému riziku poškodenia vzťahov s kolegami v družstve, pretože opravou strechy určite zničíte časť strechy vašich susedov. Určite nebudú s takýmto obťažovaním spokojní.

Spravidla však nie je možné nájsť žiadny základný prvok, takže sa bez obáv vyšplhajte na strechu vašej garáže a pokračujte v čistení pred nečistotami. Je však potrebné vziať do úvahy jednu VUT - je potrebné zapojiť sa do podlahy alebo opraviť mäkkú strechu v suchom teplom počasí.

Po odstránení lístia a úlomkov metlou starostlivo skontrolujte povrch strechy, možno je tu šanca, že ju úplne neodstránite, ale jednoducho seknete najproblematickejšie miesta so sekerou a vytvoríte vytvorené otvory. Spravidla sa na mäkkej streche, ktorá je už viac ako desať rokov, môžu tvoriť trhliny, opuchy alebo jednoducho švy medzi vrstvami strešnej krytiny. Nájdite to, musíte vziať ostrý nepružný nôž a znížiť problémovú oblasť krížovo. Potom ohnite hrany a pevne ich pritlačte k povrchu strechy, aby sa nenarušila práca a pohyb.

Výsledné otvory by mali byť dôkladne očistené od prachu a všetka vlhkosť by mala byť odtiaľ odstránená pomocou stavebného sušiča vlasov alebo plynového horáka. Príprava strechy je u konca.

Podrobnosti o opravách

Oprava strechy garáže vlastnými rukami nie je náročná úloha a nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a znalosti. Do vyrezaných otvorov odoberte najmenej liatú živicu alebo bitúmen. Prečo potrebujete pokryť strechu alebo skôr problémové oblastibitúmenový tmel? To sa robí pre hydroizoláciu poškodenej oblasti, ako aj pre lepšiu priľnavosť materiálov k sebe navzájom.

Najobľúbenejším spôsobom opravy mäkkej strechy je jej pokrytie strešnou lepenkou. Tento stavebný materiál má jednu, ale veľmi dôležitú výhodu - je lacný a je to pravdepodobne jeho najdôležitejšia výhoda. Aj keď navyše dokonale chráni strechu pred únikom.

Aby sa dierovali naše otvory, budete potrebovať niekoľko kúskov strešnej krytiny, ktoré musíte najprv odrezať z kotúča. Sledujte veľkosť - rez by nemal byť príliš veľký alebo príliš malý.

Hotový kus musí byť umiestnený vo vnútri otvoru ako náplasť a pevne pritlačený. Na ňu naneste ďalšiu vrstvu tmelu alebo živice. Teraz môžete ohnúť hrany starého ruberoidu a prilepiť výsledné spoje s inou náplasťou. Len teraz by mala byť veľkosť kusu 15-20 cm väčšia ako poškodená plocha (týmto spôsobom zabezpečíte spoľahlivú hydroizoláciu švov). Všetko to znova natrite tmelom, tak isto.

No, potom môžete položiť vrstvu strešnej krytiny, ale všetko môžete nechať tak, ako je. Je však lepšie chrániť sa ďalších desať rokov a odrezať celú strechu z čerstvých panelov.

Ako položiť ruberoid

Pred položením ruberoidu mu musíte dať čas, aby si „ľahol“ a postavil sa rovno. Pre neho bude stačiť 24 hodín.

Na pokládku panelov sa vyžaduje živica (decht), ktorá spojí starý náter s novým náterom a spoľahlivo chráni všetky spoje predprietok. "Pripravte sa" by mal byť v plechovej nádobe alebo v inej nádobe, ktorá po práci nebude škoda hodiť. Recept je jednoduchý: pomocou horáka roztavte decht na konzistenciu hustého krému.

Bay časť strechy, položiť prvé plátno a len chodiť pozdĺž neho, aj keď živice a tak rýchlo chytiť. Druhé plátno by sa malo položiť na prvé plátno s malým prekrytím (asi 10-12 cm), a keď sa objavia pľuzgiere alebo bublinky, je dosť pravdepodobné, že budete musieť strihať nožom a znova ho pevne zatlačiť.

Použitie živice na poškodené strešné plochy

Dôležité: je potrebné začať pokládku strešnej krytiny z najnižšieho bodu strechy.

Prvá vrstva zastrešenej lepenky by mala byť suchá 12 hodín a až potom, keď môžete začať položiť druhú vrstvu a spoje týchto dvoch vrstiev by sa nemali zhodovať. To sa robí preto, aby sa eliminovala možnosť vlhkosti medzi dvoma vrstvami. Zvláštnu pozornosť venujte tým miestam, kde je strecha susediaca so stenami susedných budov alebo iných stavieb.

Dôležité: počet vrstiev strešného papiera závisí priamo od uhla strechy. Ak je uhol sklonu menší ako 15 stupňov, potom musíte položiť aspoň 4 vrstvy, ak sú väčšie ako 16, potom aspoň dve.

Hydroizolácia strechy garáže strešnou lepenkou
Pokládka plátna s ruberoidom sa musí prekrývať

Pokládka cyklokrosu

Bikrost je stavebný hydroizolačný a strešný materiál, ktorý je ideálny na opravu starej strechy garáže. Ležaťmalo by byť nasledovné:

 • kotúč materiálu sa navinie na vyčistenú a dôkladne natretú strechu, ale nie naraz, ale podľa potreby.
 • Keďže spodná vrstva bikrostu je oxidovaný bitúmen, musí sa ohrievať plynovým horákom, pričom sa musí venovať pozornosť rohom a okrajom plechu.
 • čím sa list zahrieva, zatlačuje sa na povrch strechy a postupne sa otáča kotúč.
 • prekrytie medzi dvoma susednými plátnami by nemalo byť menšie ako 7 cm.
 • práce sa musia vykonať rýchlo a efektívne, pretože bitúmen sa nastaví za niekoľko minút.

V zásade je takáto práca takmer rovnaká ako strešná lepenka, okrem toho, že nemusíte stráviť čas zohrievaním živice a jej aplikovaním na povrch strechy.

Kladenie bikrostu - jednoduchý a rýchly spôsob ochrany strechy pred vlhkosťou

Špecifickosť opravy pevnej strechy

Niektoré garáže sú spravidla oddelené budovy, majú pevnú strechu z kovových dlaždíc alebo vlnitých podláh. Nie je ťažké opraviť takúto strechu, pretože výmena poškodeného listu nie je zložitá, aj keď existujú aj situácie, keď napríklad strom spadol na garáž alebo meteorit (bez vtipu!). Potom budete musieť znova položiť podlahu a prípadne spolu s prepravkou.

Tieto ustanovenia sú neporušené. Vezmite hárok z vlnitej lepenky a upevnite ho skrutkou na samom vrchu strechy. Je potrebné vykonať upnutie od stredu krídla k jeho okrajom. Druhý hárok je umiestnený na prvom prekrytí na jednej vlne apodobným spôsobom.

Inštalácia garáže z vlnitej strechy

Dĺžka štandardnej garáže je šesť metrov a dĺžka listu pevnej strechy je 1 meter. Preto nie je ťažké vypočítať, že budete potrebovať len 12 listov vlnitej podlahy, aby sa pokryla celá strecha.

Pokládka kovov na strechu garáže

Kovová dlažba je naproti tomu fixovaná - odspodu nahor, ale nielen v nej, líši sa od vlnitej lepenky. Upevnenie sa musí vykonať pomocou skrutiek s gumovým tesnením, ktoré plní úlohu obmedzovača. Vrstvy dlaždíc sa musia prekrývať a pre spoľahlivé upevnenie radov medzi nimi sa používajú špeciálne zámky umiestnené v spodnej a hornej časti plechu.

Generálna oprava strechy: video

Ako teraz vidíte, oprava strechy garáže vlastnými rukami je celkom reálna a celkom jednoduchá. Hlavnou vecou je prijať preventívne opatrenia, pretože dva metre nad úrovňou zeme nie sú vtipy. Môžete ľahko skĺznuť a zlomiť si ruky a nohy. Buďte opatrní a pozorní!