Oprava stropu do-it-yourself: príprava povrchu a odstránenie chýb

Svojím spôsobom môže byť strop nazývaný „tvárou“ každej miestnosti, preto pre všetky opravy musí byť v poriadku, bez ohľadu na to, koľko chcete tomuto veľmi časovo náročnému postupu zabrániť. Či je možné strop opraviť vlastnými rukami alebo či potrebujete pozvať skutočných profesionálov, záleží len na vašich plánoch. Ak obsahujú jednoduché občerstvenie stropu s novou vrstvou vápna, banálne preglejky strop tapetu, maľovanie strop v jednej farbe alebo opravu drobných chýb, potom samozrejme môžete vyrovnať na vlastnú päsť. Odvolania voči stavebným firmám sa nedá vyhnúť, ak sa pustíte do globálnych zmien v dizajne stropu, vrátane inštalácie zložitých štruktúr, ako aj vytvorenia zaujímavých svetelných a farebných schém. V tomto článku budeme hovoriť o vlastnostiach opravy rôznych stropov, od jednoduchých obielených a končiacich napätím a zavesenými konštrukciami.

Spôsoby opravy obieleného stropu

Obielené stropy sú minulosťou. Menej ľudí im dáva prednosť, pretože moderné technológie umožňujú vytvárať zaujímavejšie návrhy. Predtým, ako začnete opravovať obielený strop, musíte starostlivo odstrániť starý náter.Vápno sa zo stropu odstraňuje dvoma spôsobmi:

  1. Suché, v tomto prípade je možné odstrániť celý povlak rýchlejšie a čistejšie, ale zároveň odlietať v rôznych smeroch.
  2. Predmočenie povrchu stropu. Vápno s vodou bude prísne klesať, ale zložitosť práce sa výrazne zvýši. Faktom je, že mokré vápno zaostáva za malými ostrovčekmi, a preto je potrebné vynaložiť veľké úsilie na odstránenie všetkého náteru bez stopy.

A to nie je všetko. Aj keď si myslíte, že strop je úplne čistý, neverte svojim očiam. Celý povrch opláchnite čistou, teplou vodou a saponátom. V tomto prípade musí byť roztok vymenený tak často, ako je to možné - čím menej prachu a nečistôt zostane, tým dlhšie sa nebudete vracať k otázke opravy stropu.

Dôležité: Ak sa na obielenom strope vyskytli škvrny, napríklad mastnota alebo hrdza, musíte ich tiež odstrániť na stropných obkladačkách, inak budú znova a znova pôsobiť na povrchu.

Po vysušení stropu tak, ako bolo vyčistené, môžete pristúpiť k základnému náteru. Táto etapa je nevyhnutná na dosiahnutie lepšej priľnavosti medzi bielym lakom a povrchom stropu. Opäť čakáme na úplné vysušenie základného náteru.

No, ak sú stropy už zosúladené. Ak nie, musí sa to urobiť pred použitím novej vrstvy vápna. Ak rozdiel vo výške nepresiahne 50 mm, omietku možno vykonať v niekoľkých vrstvách a hrúbka každej z nich by nemala prekročiť 20 mm.mm. Osobitná pozornosť by sa mala venovať trhlinám. Malé môžu byť opatrne zakryté roztokom sadry, ale veľké musia byť predlepené sieťovým materiálom. Serpyanka funguje dobre, ale namiesto toho môžete použiť obyčajnú lekársku gázu, zloženú v dvoch alebo troch vrstvách.

Zaujímavé: Serpyanka je lepiaca výstužná páska, ktorá dokonale drží omietku alebo tmel.

Zarovnanie stropu: pri veľkých trhlinách je potrebné prilepiť serpyanku

Odstránenie defektov zafarbenia

Pri maľovaní stropov sa musíte pripraviť menej opatrne ako pri obaľovaní. Zdá sa, že natretý náter je omnoho silnejší, v skutočnosti najmenšia chyba môže viesť k odlupovaniu a praskaniu.

Existujú tri spôsoby odstránenia starých náterov zo stropu:

  1. Tepelné, to znamená, že sa používa stavebný sušič vlasov. Prehriatie na veľmi vysokú teplotu, farba ľahšie zaostáva za povrchmi.
  2. Mechanické - to je brúsenie hrubozrnným brúsnym papierom, brúsenie špeciálnymi nástrojmi, bežné stieranie kovovými kefami. Spravidla si vyžaduje značné úsilie.
  3. Chemicky rozpúšťajúca farba s rôznymi rozpúšťadlami.

Po odstránení náteru je proces prípravy povrchu stropu na aplikáciu nového náteru podobný procesu, ktorý sa odporúča na bielenie.

Mechanické odstraňovanie náteru zo stropu

Niekedy po maľovaní na jednej alebo druhejpraskliny. Ak je málo trhlín a farba sa na ich okrajoch neodlúpne, môžete tento problém vyriešiť tesniacou hmotou. Opatrne, s použitím pištole, vyplníme trhliny s ňou a odstránime zvyšky na okrajoch špachtľou namočenou v studenej vode. Potom by ste mali povrch očistiť brúsnym papierom a prikryť vrstvou farby, ktorá bola použitá skôr.

Technológia opravy napínacích stropov

Nebudeme tu hovoriť o tom, ako správne vytvoriť stropný strop, pretože jeho inštalácia je dosť zložitá a častejšie ju vykonávajú odborníci ako vlastným úsilím. Zvážte len hlavné chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť na takomto povlaku a ako ich odstrániť.

Za najčastejšie poškodenie strešných stropov sa považujú zárezy, ktoré sú výsledkom vytlačenia predmetu ostrými hranami alebo pri inštalácii nových skriniek. Ak dĺžka rezu nepresiahne 200 mm, je potrebné ihneď lepidlo prilepiť lepiacou páskou tak, aby sa v priebehu prípravných prác nešírili hrany. Ďalej potrebujeme dva malé kúsky mäkkého plastu. Jednorazové predmety sú na to veľmi dobré. Vystrihnite dva kusy s dĺžkou 15-18 mm, prilepte ich ku koncom rezu.

Tip: na zakrytie švu môžete použiť aplikáciu, falošnú mriežku na ventiláciu alebo nainštalovať ďalšie stropné svietidlo na zakrytie lepeného rezu.

Veľmi dobré, ak je napnuté stropné plátno poškodené v rohoch miestnosti. V tomto prípade je poškodená oblasť odstránená a materiálZahrieva sa a opäť sa tiahne do rohu miestnosti, v dôsledku čoho strop preberá svoj pôvodný vzhľad.

​​
Je nepravdepodobné, že by sa takáto medzera v strope rozťahovania odstránila. Výstup - výmena stropného krytu

Ak dĺžka rezu presiahne 200 mm, potom nie je možné opraviť strop vlastnými rukami - stačí len vymeniť kryt, ako v prípade horenia.

Pri prevyšovaní stropu je jedinou cestou, ako si odpočinúť materiál. Majstri, ktorí inštalujú náter, majú častejšie vinu za tento druh problémov, takže neváhajte kontaktovať spoločnosť, ktorá, samozrejme, vystrelila, ak ste plátno neťahali sami.

Jedným z jej spoločných nešťastí je vyššie uvedený strop stropných susedov. V tejto situácii sa nemusíte obávať, vo väčšine prípadov po vypustení vody cez malý otvor a ohriatí pásu na požadovanú teplotu sa povlak vráti do svojho pôvodného vzhľadu.

Takáto vada na strope, ktorá vzniká po zhora v zálive, je celkom ľahko odstránená
.

Oprava zavesených podhľadov

V súčasnosti sú zavesené stropy lídrom na stavebnom trhu. Koniec koncov, úspešne maskujú všetky nedostatky pôvodného stropu, sú ľahko inštalovateľné a v prípade potreby opravené. Ak je poškodený alebo zdeformovaný iba jeden alebo niekoľko modulov, sú odstránené a nahradené novými. V prípade, že je nevyváženosť zanedbateľná, môže byť odstránená zarovnaním a vyrovnaný modul môže byť znovu nainštalovaný.Je nevyhnutné zistiť príčinu škody. Možno je to horný záliv alebo vysoká vlhkosť v miestnosti.

Základnou výhodou zavesených podhľadov je, že ak sa chyba prejaví v jednom z modulov, môže sa vymeniť bez demontáže celého stropu
.

Ak sa celý strop prehne, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou záležitosť rámových vodidiel: buď materiál, z ktorého sú vyrobené, je príliš mäkký, alebo je nesprávne zvolená vzdialenosť medzi upevňovacími prvkami. Takáto oprava je omnoho ťažšia, budete musieť odstrániť všetky moduly, vymeniť koľajnice alebo zvýšiť počet upevňovacích prvkov.

Iba kombinácia takých faktorov, ako je správna príprava, inštalácia s presným dodržiavaním technológie a starostlivé zaobchádzanie so stropom počas prevádzky, môže zaručiť dlhú životnosť akéhokoľvek stropného krytu a zabrániť jeho oprave.

Video: „Zaplavené!“ - vaše činy