Originálne predstavy o remesiel pre záhradu - zázraky pre cent

Prírodná krása je najlepšie plátno pre kreativitu. A to nie je vôbec nutné kupovať dekor pre stovky dolárov na výzdobu svojho pozemku. Príroda nie je vrtošivá dáma, je kujná a dobrotivá, ak sa s ňou „spriatelíte“, vyjde veselá a láskavá spoločnosť. A ako je známe, je vždy zaujímavé tráviť čas s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, vymýšľať niečo nové, znásobovať krásu. Mali by ste byť prekvapení, ale jednoduché remeslá zo záhradných fliaš nie sú horšie ako drahé šperky kúpené v elitných obchodoch. Tak prečo, ako sa hovorí, platiť viac? A aké potešenie prinesie samotný proces, uvidíte!

Čo je možné vyrobiť z plastovej fľaše na záhradu

Ak existuje túžba, môžete z plastových fliaš postaviť dom v krajine, kde je dosť fantázie. Takéto potrebné veci na stránke už boli vykonané a testované:

 • ploty na fľaše;
 • ploty a sitá;
 • nábytok (pohovky, kreslá, postele);
 • detský dom;
 • vidiecka sprcha, WC;
 • carport;
 • dekorácie pre kvetinové záhony;
 • vázy pre sadenice;
 • vertikálne záhradníctvo stien domu alebo plota;
 • člny - rafty;
 • 39. skladovacie nádrže na potrebné údaje.

Budovy a nábytok

Myslíte si, že záhradné dekorácie z plastových fliaš sú kvety z vypuklých častí prázdnych kontajnerov umiestnených pozdĺž živého plota? Tu sa mýlite. Niektorí majitelia pozemkov z takých neobvyklých stavebných materiálov stavajú terasy, altány a dokonca aj domy. Hlavnou vecou je zozbierať potrebné množstvo obalov a podrobne premyslieť priebeh práce.

Avid záhradníci tvrdia, že pravidelná plastová fľaša nie je o nič horšia ako tehla. Túto myšlienku prevzal inžinier z Nemecka - Andreas Froes. Vynálezca vyvinul celú konštrukciu pod názvom „ECO-TEC“, ktorá zahŕňa 50 rôznych environmentálnych projektov, ktoré sa úspešne ukázali ako „v akcii“ v krajinách ako Bolívia, Honduras, Kolumbia a iné. Ak obyvatelia týchto krajín bývajú v takýchto domoch, prečo by sme nemali využívať zaujímavú technológiu na „zbrane“, šetrenie životného prostredia pred nebezpečným odpadom a nás - z dodatočných nákladov na výstavbu? Okrem toho, výstavba kontajnerov môže trvať aspoň 300 rokov, samozrejme, so správnym poradím prác.

Chcete teda hneď riskovať veľké riziko? Zbierajte materiál a pripravte sa na prekvapenie všetkých okolo! Nemecký inžinier hovorí, že projekt bude vyžadovať približne 8 tisíc fliaš, veľa piesku, niektoré stavebné materiály z obchodu a v skutočnostitúžba vytvoriť výrazné majstrovské dielo. Chcete začať malý? Postavte sa na štart altánku alebo domu na detské ihrisko.

Pri stavbe monumentálnych budov je dôležité navzájom bezpečne spojiť plastové „tehly“
.

Pohovka z fliaš krok za krokom

Mimochodom, fľaše sú skutočne univerzálnym materiálom. Sú vhodné na výstavbu monumentálnych budov, ako aj na výrobu nábytku a bytových doplnkov. Takže, po zozbieraní dostatočného množstva plastových nádob, budete nielen skutočne stavať dom zadarmo, ale aj originálny nábytok pre vašu rodinu a hostí. Pozrite si fotografie, nabite inšpiráciu a začnite vytvárať!

 1. Zozbierajte požadovaný počet fliaš s rovnakým objemom.
 2. Pripravte materiál pre hornú a dolnú základňu, sinteponovú alebo penovú gumu pre vnútornú podšívku a pre vonkajšiu tkaninu.
 3. Skladujte na páske, aby sa fľaše držali spolu.
 4. Ak vyrábate pohovku pre dieťa, jednoducho upevnite fľaše. Ak chcete, aby bol výrobok odolnejší a vydržal váhu až 100 kg bez deformácií, upevnite fľaše tak, ako je to znázornené na obrázku. V tomto prípade budú fľaše potrebovať dvakrát toľko.
 5. Keď je základňa pre pohovku pripravená, upevnite na nej mäkký materiál a ozdobný lem na vrchu.

Dekorácie na záhradu prázdnych kontajnerov

Výroba oplotenia pre kvetinovú záhradu

Farebné plastové fľaše v záhrade sú vynikajúcim materiálom na výrobu origináluzáhony Avšak, skúsení záhradníci hovoria, že transparentné nádoby nie sú najlepšou voľbou pre zdobenie záhonov. Po prvé, nevyzerajú tak pôsobivo ako viacfarebné nádoby. Po druhé, keď sa dotknú zeme, rýchlo strácajú svoj vzhľad. K dispozícii iba priehľadné fľaše? Nenechajte sa ponáhľať vyhodiť. Akrylové farby divy. Pred použitím nezabudnite uschnúť nezvyčajný materiál. Ak chcete vytvoriť hranicu pre záhon, potrebujete:

 1. Naplňte nádoby pieskom, kamienkami, zeminou alebo iným zložením, ktoré pomôže udržať tvar.
 2. Vykopať plytkú drážku pozdĺž obvodu záhonu (približne do stredu použitých fliaš).
 3. Nádobu umiestnite do drážky hore dnom tak, aby sa nádoby navzájom dotýkali.
 4. Naplňte zvyšný priestor medzi fľašami zeminou.

Potom zostáva len obdivovať svoje stvorenie a čakať na nádherné recenzie od hostí.

Zvieracie figúrky vlastnými rukami

Vždy snívali o tom, že budú mať domáce zvieratá, ktoré si nevyžadujú starostlivosť, neoklamú sa, ale radšej pozorujte a ozdobte svoj majetok? Radujte sa, kreatívni majitelia pozemkov už prišli s "zvieracím" záhradným dekorom z plastových fliaš.

Môžete si vytvoriť vlastnú „zoo“ a zvieratá nebudú musieť byť kŕmené, nikdy nebudú bojovať, nebudú utekať a nebudú choré. Môžete vyrobiť prakticky akékoľvek zviera z prázdnych kontajnerov, ktoré by ste chceli „usadiť“ na svojom pozemku. Okrem toho to môže byť dekorácia a užitočný prvok dekoru. Ako je to Je to jednoduché, pretožeZ kontajnera dostanete výborný hrniec na rastliny, ktorý si môžete zariadiť buď v kvetinovom záhonu, alebo zavesený v altánku, pri plote alebo doma.

Ako vyrobiť "zvierací" hrniec? Nájdite fľašu požadovaného objemu, premiestnite ju do horizontálnej polohy, odrežte jednu stranu, ponechajte hrdlo pevnú (z nej môžete vytvoriť očarujúcu tvár s výtokom v tvare viečka). Na dne nádrže sa musia vytvoriť otvory (aby sa zabránilo nadmernému zmáčaniu rastlín), a novo vyrobený hrniec by sa mal naplniť zeminou. Všetko! Zostáva vložiť do kontajnera to, čo chcete, a volaním, fantáziou, premeniť kontajner na "zviera".

Domáce zvieratá, ktoré nevyžadujú jedlo a starostlivosť. Prosím, vaše deti.

Uši, labky, chvosty, oči, zobáky, krídla a iné časti tela vašich umelých „obyvateľov“ zoo môžu byť vyrobené z rovnakého plastu alebo môžete použiť šrotové materiály vo forme gaštanov, konárov a kamienkov.

Ako viete, z fliaš možno vyrobiť nielen hrnce vo forme zvierat, ale aj zložité viacrozmerné postavy pozostávajúce z mnohých prvkov. Zozbierajte veľa materiálu, zavolajte všetkým domácnostiam, zavolajte na fantáziu, „vyzbrojte sa“ pomocou rezného nástroja a začnite vytvárať. To je to, čo sa môže zrodiť ako výsledok, vlastne z odpadu. Úžasná transformácia zbytočných obalov, nie?

Plastové kvety

Ale to nie je všetko: môžete urobiť nielen hranicu z fliaš, ale aj kvety, ktoré nikdy nestratia svoje okvetné lístky a potešia vás svojou jasnou krásou aj snástup chladného počasia. Mimochodom, aj oplotenie samotného kvetinového záhonu môže byť vyrobené z plastových kvetov alebo nádherných figúr z voľného materiálu. Zábavné falzifikáty zo záhradných fliaš sú ľahké. Pre kreativitu potrebujete len nôž alebo nožnice a fantáziu.

Plastové lucerny v krajine - lacné a krásne, nie?

Môžete použiť aj oheň, vďaka ktorému sú okraje okvetných lístkov prirodzené - vlnité a elegantné a stonka - zelená. Všetky prvky (listy, okvetné lístky, púčiky) sa dajú ľahko rezať nožnicami. Ako stopku môžete použiť starý drôt, ktorý nájdete v kôlni. Drôt by mal byť zabalený zelenou stuhou rezané z plastovej fľaše a zohriate cez oheň ohňa, potom sa materiály pevne spoja, budú mať nádherný výhľad.

Darling ukázal zvončeky, však?

Ako robiť kvety? A ako poviete fantáziu. Krásny zvonček sa získava zo spodnej časti fľaše, očarujúci tulipán zhora, jadro z kvetu z čiapky, z pozostatkov nádoby sa dá odrezať veľa okvetných lístkov ruží. Môžete okamžite použiť farebný materiál alebo obálku s hotovými umelými kvetmi s akrylovou farbou. Máte tak možnosť, aby vaša záhrada kvitla po celý rok, pretože svetlé rastliny vás potešia svojím kvitnutím skoro na jar a smutnou jeseň.

Galéria nápadov pre dachu

Naši ľudia sa vždy vyznačovali svojou tvorivou schopnosťou, preto sa niektorí záhradníci neobmedzujújednoduchá výzdoba ich územia, idú ďalej, vytvárajú užitočné veci, nahrádzajú drahé náprotivky, nie všetky dostupné v rozpočte. Minuli ste okolo svojho toku riečnych tokov a vždy ste snívali o tom, že budete mať vlastnú "loď", ktorá pôjde po vode a obdivuje okolie? Tam je jazero v blízkosti vašej záhrady, ale ryby najlepšie zo všetkých peck v centre, kde sa vaše rybárske vlasec nedosahuje? Potom nemôžete robiť bez lode. Žiadne finančné prostriedky? Nebojte sa. Zbierajte fľaše a vytvorte si vlastné plávajúce plavidlo - dokonca aj loď, dokonca aj plť, dokonca aj ostrov, dokonca aj Noemova archa.

Páči sa vám maľovanie, ale je ťažké vziať do chaty plátno a farby? Nebuďte smutní, vytvorte neobvyklé obrázky - z plastu. Na tento účel sa výborne hodia viacfarebné čiapky, ako aj iné časti z fliaš vlastnými rukami. Plátno môže slúžiť ako plot, takže stena domu, altány, verandy alebo terasy. Vytvorte exkluzívny obrázok, možno je to ona, kto bude viesť hitparádu vašich umeleckých výtvorov.

Išlo svetlo na miesto, ale holé žiarovky pokazili prírodnú krásu? Prečo nerobíte nádherné lucerny? Prázdny kontajner, nôž, farba, trochu predstavivosti a nezvyčajné tienidlo je pripravený! S touto technológiou si môžete vytvoriť girlandy, ktoré budú nádhernou dekoráciou pre altánok alebo letnú terasu.

Video kaleidoskop kvetinových záhonov z plastových fliaš

Video: rozhovor s fanúšikom dekorácií domácich fliaš

Neobvyklé remeslá zo záhrady nebudúlen zdobenie svojho majetku, ale tiež zachrániť prírodu pred škodlivým odpadom.