Plastové bazény - typy a metódy ich zariadenia

Každý rok je čoraz viac priaznivcov života v krajine. Je to pochopiteľné: čerstvý vzduch, priateľské stretnutia, kebab na uhliach a samozrejme odpočinok na vlastnej nádrži. Sen a len! A ak skôr posledný bod spôsobil značné ťažkosti pri realizácii, pretože bazén na záhrade pozemku bol považovaný za udalosť nielen nepríjemné, ale aj nákladné, dnes plastové bazény ľahko vyvrátiť toto vyhlásenie.

Výhody plastových bazénov

Hotová plastová miska - rýchlosť inštalácie, jednoduchá údržba, bezproblémová prevádzka

Plastové bazény sú uznávanými lídrami v popularite. To je vysvetlené zvláštnosťami materiálu, ktorý im pomohol urobiť prvé miesto na pódiu.

Čo vysvetľuje tento zhon okolo plastových nádrží? Poďme na to spoločne.

  • Odolnosť voči UV žiareniu. Bazény na dávanie plastov nevyblednúobzvlášť cenná, ak je inštalovaná v otvorenom priestore.
  • Bezšvový dizajn. Nedostatok švov výrazne zvyšuje úroveň spoľahlivosti: takýto bazén nebude unikať.
  • Vysoká chemická odolnosť a trvanlivosť.
  • Jednoduchá inštalácia, rýchle uvedenie do prevádzky.
  • Odolnosť voči výkyvom teploty.
  • Prípustné náklady. Možno táto položka poteší mnohých, pretože poskytuje príležitosť na malé množstvo peňazí na vytvorenie raja s krištáľovo čistým jazerom.

Stojí za povšimnutie, že aj napriek množstvu plastov je polypropylén uznávaný ako najlepší. A to všetko preto, že okrem vyššie uvedených výhod má výnimočné vlastnosti.

[include id = "1 ″ title =" Reklama v texte "]
Polypropylén je ekologický materiál, ktorý nevypúšťa škodlivé látky do vody a neprichádza do styku s čistiacimi prostriedkami.

Toto je dôležité! Polypropylén odporúča Štátny odbor sanitárneho a epidemiologického dohľadu ako najlepší materiál na výrobu bazénov pre deti. Obávate sa o zdravie svojho milovaného dieťaťa? Polypropylénový plastový bazén pre deti - to je výber starostlivých rodičov.

Vysoká spracovateľnosť polypropylénu umožňuje výrobu nádrží akejkoľvek hĺbky a tvaru. Môžete si vybrať štandardný obdĺžnikový alebo valcový tvar, alebo si objednať akékoľvek iné - tu nie sú žiadne prekážky. Farebné riešenia sú tiež rôzne: presvedčiť vás, že bazén by mal byť modrýfarby nebudú nikto!

Polypropylén má akúkoľvek formu.

Nádoba z polypropylénu má nízku tepelnú vodivosť, a preto je schopná dlhodobo udržiavať stabilitu teplotného režimu. Táto kvalita ušetrí impozantné množstvo na použitie ohrievačov vody a tepelne izolačných materiálov.
Pri stavbe bazénu z polypropylénu nie je potrebná ďalšia úprava. Povrch je perfektný: ľahko sa čistí, vyzerá krásne a vôbec nekĺzne.
Vymenovanie výhod môže byť nekonečné, ale možno, že citované argumenty sú dosť na to, aby dávali prednosť plastovému bazénu, ktorý sa dá poskytnúť komukoľvek inému.

​​

Odrody združení

\ t

Existujú dva typy plastových nádrží: monolitické a prefabrikované. Tieto sa potom delia na kompozitné a rámové.
Líšia sa v miskách: v monolitických konštrukciách sa používa pevná miska a plastové prefabrikované bazény pozostávajú z niekoľkých prvkov.
Rámové zostavy sú zostavené mechanickým spojením a prvky kompozitných bazénov sú zvarené dohromady.

Potrebujete vedieť! Prefabrikované bazény majú trochu horšie estetické vlastnosti, takže nie sú tak populárne v porovnaní s monolitickými plastovými bazénmi.

Monolitické bazény sú vyrobené z polypropylénového plechu širokého 6-15 mm. Tepelné zváranie vám umožňuje dať akýkoľvek tvar a ľubovoľnú veľkosť.

Ako nainštalovaťumelohmotná nádrž v tvare rámu

Ďalšou výhodou plastových umývadiel je, že zariadenie nevyžaduje odborné znalosti. S trochou trpezlivosti a užitočných informácií bude bazén slúžiť ako ústredný prvok pri zdobení krajiny a ako miesto pre obľúbené hry detí.

Najprv musíte určiť umiestnenie nádrže. Na otázku výberu, ktorý si nie každý myslí, ale márne.

Odborné poradenstvo! Umiestnite plastový bazén na rovný vodorovný povrch, bez štrku, piesku, asfaltu alebo strešných plstí. Ak je to možné, umiestnite bazén preč od stromov Korún môže upchať vodu a korene môžu poškodiť základňu.

Nevyhnutné výpočty

Na to, aby združenie poskytovalo len pozitívne emócie a nestalo sa zdrojom problémov, stojí za to zvážiť niektoré body. Jednou z hlavných podmienok je, že podzemná voda musí byť najmenej 20 cm pod spodnou doskou (minimálne).

Keď začnete kopať jamu, uistite sa, že je o 15 cm väčšia ako umývadlo. Hĺbka jamy sa vypočíta z množstva hĺbky a hrúbky fitovacej vrstvy. Hrúbka je určená zložením pôdy a je rovná:
- pre štrkové a piesčité pôdy - 200 mm;
- pre piesočnaté a hlinité pôdy - 250 mm.
Ak sa rozhodnete inštalovať povodie priamo na zemi, potom sa hodnota hĺbky bude rovnať 0.

Poradie prác

S prevahou piesočnatých a ílovitých pôd charakterizovaných slabým nosičomschopnosť získať zisk. Môžete použiť jednu z možností:
1. Tamper.
2. Usporiadanie pôdneho vankúša.

Plastový bazén: schéma zariadenia

Druhá možnosť je vhodnejšia. Na dne jamy ležal vankúš pozostávajúci z betónu a piesku (niekedy sutiny a piesok). Optimálna hrúbka je 50 mm. Maltu na poterový cement a piesok by mala byť hnetená, riadená pomermi: 3 diely piesku, 1 diel cementu a 0,5 vody.

Po vyschnutí vankúša (asi jeden deň po 3) možno namontovať debnenie.
Dno je zosilnené pozdĺž celého obrysu a výška musí byť 200 mm.

Toto je dôležité! Oceľový drôt sa používa na vystuženie s hrúbkou 12 mm, ktorá musí byť zviazaná do buniek 25 cm.

Drvený vankúš a betónový poter - pevný základ pre bazén vo výstavbe, ochrana spodnej časti konštrukcie

Na vyrovnávanie (po niekoľkých dňoch) sa na spodný povrch nanesie cementový poter s vrstvou 20 mm. Potom sa na hotovú betónovú dosku položí polystyrén s hrúbkou 40-50 mm a misa nádrže sa umiestni na vrch. Je potrebné ju postupne naplniť vodou. Pri plnení by sa mala starostlivo sledovať hladina kvapaliny. Naraz možno naplniť maximálne 30 cm.

Plastový bazén do záhrady: výsledok práce

Intervaly medzi pohárikom a bočným debnením sú pokryté cementom a pieskom, naplnené vodou a utláčané. Poslednou fázou je vyplnenie jamiek, ktoré sa vytvorili medzi zemou a debnením.

RadaŠpecialista! Existujú prípady, keď chcú ušetriť peniaze, obyčajní ľudia sú limitovaní iba pieskovým vankúšom a penovým debnením. Avšak ignorovanie vyššie uvedenej postupnosti a neprítomnosť cementového rámu vedie k trhlinám.

Video: Inštalácia umelohmotnej nádrže v schodoch

Galéria hotových diel

Inštalácia bazéna s vlastnými rukami

Video: montáž bazéna s nafukovacím krúžkom

Video: potenciálne problémy pri inštalácii bazénu

môžete ísť na to najpríjemnejšie - otestovať nový bazén, ktorý sa bude v súlade s technológiou konať s treskom. Veselý smiech detí a spokojných tvárí ich príbuzných bude slúžiť ako najlepšie potvrdenie tejto a najžiadanejšej odmeny za vašu prácu.