Pod schodiskami vyrábame vstavanú skriňu - typy stavieb a ich montáž

V vidieckom dome je dostatok priestoru, ale aj v takých neohraničených podmienkach je často potrebné optimalizovať životný priestor. Pre tieto účely je vhodný a široký okenný parapet, ktorý sa dá ľahko premeniť na malú skrinku na drobnosti, ktorá ju doplní sadrokartónovou konštrukciou a výklenkom, a dokonca aj prázdnym priestorom pod schodmi. Je to o schodoch, o ktorých sa bude v tomto článku diskutovať, alebo skôr o tom, ako vyrobiť skriňu pod schodmi a ako ju prispôsobiť vašim potrebám.

Príprava na inštaláciu

Prirodzene, musíte najprv pripraviť pracovný priestor, a to: uvoľniť priestor pod schodiskami z priehradky, ktorá oddeľuje subvenčný priestor od miestnosti. k dispozícii, alebo z neho odstrániť všetok odpad, ktorý sa tam ukladá až do lepších časov.

Druhou etapou bude vypracovanie plánu a schémy budúceho kabinetu. To všetko závisí od veľkosti sub-priestoru a vašej predstavivosti.

Jedna z mnohých možností umiestnenia skríň pod schody. Subspiny priestor použitý na maximum.

Keď je všetko pripravené, môžete si ho pripraviť. Budete potrebovať:

  • Bulharská alebo obyčajná píla
  • zvinovací meter
  • vrták
  • materiál na zakrytie vnútorného priestoru skrine
  • tyčeoddiel 50x50
  • fasády dverí a /alebo zásuviek.

Teraz musíte chrániť podlahu pred možnými problémami, ktoré sa vyskytnú počas opráv a stavebných prác. Stačí obyčajný plastový film. Ale teraz môžete začať robiť skrinku pod schodmi vlastnými rukami

Výzdoba interiéru budúcej skrine

Čo by mohlo byť vstavané skrine pod schodmi? Áno, aspoň niektoré! Hoci skriňa-špajza s množstvom políc, aj keď skrine skrine, dokonca aj otvorené skrine bez dverí. Fantasy, ako sa hovorí, chodia sem! Zvážte možnosť montáže dvojitej skrine: na začiatku schodiska je šatníková skriňa av mieste, kde schodisko dosiahne svoj vrchol, je šatníková skriňa.

Variant vzhľadu priestoru pod spotrebičom Zrkadlová posuvná skriňa so skosenými dverami.
Variant konštrukcie schodiska: schody sa použili na nastavenie boxov na uskladnenie vecí a všetkých druhov malých vecí v nich.

Po prvé, je lepšie odkladať budúce skrine zvnútra a inštalovať medzi ne priehradku. Môžete si to z sadrokartónu a niekoľko barov s výškou rovnajúcou sa výške sub-scrub priestoru. Tyče je možné odobrať v sekcii 50x50. To bude stačiť na to, aby police skrine vydržali hmotnosť vecí, ktoré na nich ležia.

Zaistite tyče skrutkami a naskrutkujte na ne sadrokartón. Skriňa rebríka bude vyzerať krajšie, ak priečka vnútri konštrukcie je opláštená sadrokartónom z dvoch strán, nie z jednej strany.

Materiál pre regály je možné zakúpiť vobchod: to môže byť hotové police, koše, alebo najbežnejšie dosky, ktoré si prispôsobíte svojej vlastnej veľkosti.

Montujeme tyče pre police

Ani jeden šatník pod schodmi nie je kompletný bez políc. Ako ich urobiť, naučíte sa práve teraz.

Budete potrebovať drevené tyče a police sami. Zmerajte šírku skrinky a uložte počet tyčí, ktoré potrebujete. Dĺžka tyčí musí byť rovnaká ako šírka skrine.

Mali by ste mať toľko barov, koľko plánujete robiť police. Ak existuje šesť políc, malo by byť 12 barov (šesť pre každú stenu skrine). Upevnite tyče na stenách pomocou skrutiek, pričom vyberte vzdialenosť medzi nimi v závislosti od toho, čo je uložené na policiach. Potom môžete police umiestniť na tyče. Pre väčšiu spoľahlivosť je možné police priskrutkovať k tyčiam samoreznými skrutkami.

Tyče pre police sú namontované podľa vášho želania: vyberiete si výšku, dĺžku a šírku
​​

Regály podľa krokov sú ťažšie, pretože ich tam nie je nič. Budete musieť urobiť ďalší oddiel a umiestniť ho do vhodnej vzdialenosti od konca schodov. Nemali by ste ísť príliš ďaleko pod schody - je tu stále málo miesta a môžete tam len ťažko tlačiť.

Odchod z prvého kroku 60-80 centimetrov, alebo dokonca meter, a inštalácia ďalšieho oddielu tam (mimochodom, môžete urobiť niekoľko z nich, potom sa váš šatník bude oveľa pohodlnejšie a priestrannejšie).

Správne nastavenéposuvné dvere

Vzhľadom k tomu, že šatníková skriňa je dvojitá, tam budú dve, alebo skôr tri: jedna pre skladovaciu miestnosť a dve ďalšie pre šatníkovú skriňu.

Je oveľa jednoduchšie, ak si vopred objednáte krabičky aj fasády. Ak to chcete urobiť, zavolajte kapitánovi, ktorý vykoná potrebné merania a urobí vám dvere. Kúpiť v obchode nebudú fungovať, pretože každé schodisko má svoje vlastné vlastnosti: vlastnú výšku, dĺžku, svah.

Môžete si sami vyrobiť dvere a boxy, ale verte mi, že to nestojí za vaše úsilie - je nepravdepodobné, že dosiahnete dokonalý výsledok.

Rám dverí sa jednoducho namontuje. Otáčajte všetky prvky škatule na skrutky a lem môže byť prilepený k stavebnému lepidlu alebo klinec bez klincov. Nainštalujte pánty a zaveste dvere.

S posuvnými dverami skrine bude musieť priestor pohltiť o niečo dlhšie, pretože najprv budete musieť upevniť koľajnice v hornej a dolnej časti, zaskrutkovať valce na fasády a až potom namontovať posuvné dvere.

Pre posuvnú skriňu sú potrebné vodidlá (koľajnice) a valčeky. Valce sú namontované na fasádach dverí
.

Teraz máte predstavu o tom, ako vytvoriť šatník pod schodmi, čo znamená, že pre vás bude ľahšie zvládnuť túto náročnú úlohu.