Pokladanie DIY: technológia, špecifickosť, video inštrukcia

Výber dlaždice, zvyčajne si už predstavujeme konečný výsledok: lesklý hladký povrch tvorený dokonale hladkými radmi dlaždíc. Zdá sa nám, že podobný výsledok nebude možné dosiahnuť sami, preto pozývame pracovníkov, aby vykonali obklady. Ale služby špecialistov sú drahé a neexistuje ani dôvod hovoriť o záruke dokonalého výkonu. A čo keď sa dostanete do procesu, preštudujte si dostupné informácie, pozrite si videopríručku na túto tému? - Potom sa ukáže, že položenie dlažby vlastnými rukami je celkom možné: všetko, čo potrebujete, je zásobiť sa potrebnými vedomosťami o predmete, zhromaždiť potrebné materiály, nástroje a samozrejme pripraviť povrch. Zvážte viac.

Výber materiálov

Aby sa predišlo nepríjemným prekvapeniam počas nadchádzajúceho znášky, venujte náležitú pozornosť výberu obkladačiek. Okrem krásneho vzhľadu dlaždíc z dlaždíc vyžaduje niečo iné: musí spĺňať podmienky, v ktorých bude prevádzkovaný. Dbajte na označenie obkladu, ktorý je vytlačený na obale. Po prvé, na jeho poslanie, by mala byť položená dlažba na podlahu, a obklady na stenu, resp. Okrem toho každýTyp dlaždíc má rôznu pevnosť, pórovitosť, odolnosť voči oteru a dokonca aj odolnosť voči mrazu, je veľmi dôležité pri výbere obkladu poznať a pamätať si o ňom. Ďalším dôležitým bodom - vysoko kvalitné dlaždice by mali mať správny geometrický tvar, dávajte pozor na uhly, rovinu a integritu hrán.

Pri nákupe dlaždíc si vezmite so sebou štvorec, alebo použite veľmi jednoduchý spôsob, ako skontrolovať geometriu dlaždíc: stačí zložiť niekoľko dlaždíc s prednou stranou, zatiaľ čo na vysokokvalitnej dlaždici sa všetky rohy zhodujú a povrchy sa budú držať na sebe. Aby bolo možné určiť požadovaný počet dlaždíc, dekoratívnych prvkov, lepidla a iných spotrebných materiálov, je potrebné zmerať plochy, ktoré sa majú orezať, a naplánovať usporiadanie dlaždíc s prihliadnutím na požadovaný vzor.

Rada. Nákup dlaždice neukladá: vezmite si ju s malým rozpätím, bude to dobré, ak súhlasíte s predávajúcim o možnom vrátení prebytku.

Pri výbere lepidla na dlaždice dávajte prednosť lepidlu s dlhším časom vytvrdnutia, takže budete môcť nastaviť polohu predtým položených dlaždíc.

Zhromažďovať potrebné nástroje

 1. Kapacita lepidla.
 2. Mixér s vŕtačkou.
 3. Meracie nástroje (meradlo, pravítko).
 4. Špachtle (hladké a vrúbkované).
 5. Stierka.
 6. Gumové kladivo.
 7. Plitkorez.
 8. Plumb.
 9. Úroveň.
 10. Hladina vody (priehľadná trubica naplnená vodou).
 11. Pravidlo.
 12. Vlasec.
 13. Plastové krížiky pre medzery.

Prípravné práce vykonáme

Najdôležitejším bodom pri položení obkladu je príprava povrchu, či už je to podlaha alebo stena - povrch musí byť dokonale rovný. Je lepšie stráviť viac času na vysokokvalitnom omietaní stien a podlahových stierok, než napraviť nepravidelnosti hrúbkou lepiacej vrstvy. Ak je povrch rovný, potom položenie dlaždíc vlastnými rukami nebude oveľa ťažšie ako skladacie skladačky pre deti.
Stena alebo podlaha by mala byť vopred označená, ak je určená na položenie dlažby so vzorom, potom je potrebné urobiť rozloženie dlaždíc a dekoratívnych prvkov, najskôr na papieri a potom na pracovnom povrchu (tzv. Plán dlaždíc). Ak je povrch pokládky nerovnomerný, potom sa musí korekcia situácie prekryť viac alebo menej lepidlom. V procese ukladania je potrebné inštalovať majáky v rohoch, z ktorých je podľa olovnice a úrovne, na ktorej sa má natiahnuť rybársky vlasec, potrebné kontrolovať rovinnosť pokládky. Je oveľa jednoduchšie položiť dlaždice na starostlivo vyrovnaný povrch.

Technológia ukladania obkladačiek

\ t

Metódy kladenia dlaždíc môžu byť rôzne: rad v rade, vrazbezhku a diagonálne. Pri pokládke na stenu v rade po riadku sa vertikálne spoje kontrolujú olovnicami a vodorovné spoje sa kontrolujú podľa úrovne. Biť - keď v hornom rade sú dlaždice spojené pozdĺž stredu dlaždice spodného radu. Kladenie na uhlopriečku je zložitejšie, takže začiatočníci by ju nemali brať.

Väčšinabežný spôsob položenia dlažby "riadok v rade"

Začnime. Ak chcete začať, natrite povrch a nechajte ho úplne vyschnúť, ako je uvedené v pokynoch pre priméry. Nanášanie povrchu je nevyhnutné nielen na zlepšenie priľnavosti lepidla, ale aj mnohé moderné primery v kompozícii majú zložky, ktoré zabraňujú vzniku plesní a plesní.
Potom môžete pristúpiť k príprave lepidla na obklady, na ktoré postupne nalejeme zmes lepidla do nádoby s vodou a zároveň ju zmiešame s elektrickým miešadlom. Uistite sa, že v rohoch riadu nie sú žiadne hrudky a nemiešané lepidlo.

Nemali by ste pripravovať príliš veľa lepidla naraz, aby sa nestal nepoužiteľným, určiť množstvo hnetenia experimentom v závislosti od rýchlosti vašej práce.

Keď dokončujete celú miestnosť s dlažbou, najprv obkladajú steny a potom podlahu. Pokládka dlažby na stenu začína z akéhokoľvek dolného rohu a na podlahe - z ďalekého rohu. Lepiacu zmes naneste stierkou alebo špachtľou na dlaždicu alebo na povrch, ktorý má byť dýhovaný. Prebytok odstráňte zubovou stierkou, pri nanášaní lepidla na dlaždice dôkladne otrite hrany.

Švy medzi dlaždicami sa vyrábajú pomocou plastových krížov
.

Uvedenie dlažby na povrch, stlačenie a vyrovnanie, poklepaním rukou. Môžete jemne poklepať gumovým kladivom, ale pri práci s obkladačkami existuje veľké riziko rozbitia, dlažba je odolnejšia. Správnosť položenia každej dlaždice sa neustále kontroluje podľa úrovne a pravidla. Po nalepení prvej dlažby začneme položiť druhú rovnakým spôsobom. Švy medzi dlaždicami sa vyrábajú pomocou plastových krížov, ktoré existujú v niekoľkých veľkostiach, čím väčšia je veľkosť dlaždíc, tým väčšie musia byť švy medzi nimi.

Pri obkladaní dlaždíc je lepšie použiť rezač dlaždíc
.

Týmto spôsobom sa všetky dlaždice rozložia, ale pri pokladaní krajných dlaždíc budú musieť byť narezané, možno to urobiť niekoľkými spôsobmi, pomocou rezačky na dlaždice alebo, ak nie je k dispozícii, bežným rezačom skla. Stáva sa to takto: na smaltovanom povrchu obkladačky so značkovačom nakreslia čiaru na mieste rezu, pozdĺž ktorého škrabka na sklo poškrabáva sklovinu. Potom sa obkladač položí na stôl so smaltom, klinec sa položí na stôl, presne pod škrabancom a pritlačí sa na obe strany dlaždíc, rozbijú ho.

Čím tenší pás je potrebné odrezať, tým ťažšie sa to robí, v tomto prípade sa môže pás odlomiť kliešťami. S orezávanie obkladačiek, spravidla nie je žiadny problém, ale rezanie podlahy je oveľa ťažšie. Podlahové dlaždice musia byť rezané dlaždice alebo brúska s kotúčom na kameň, pretože jeho vysoká hustota.

Nástroj na vŕtanie otvorov v obkladačke

Ak sa vyžaduje vytvorenie diery, dlažba sa môže vŕtať, pomocou špeciálneho prispôsobenia sa zhotovia otvory s veľkým priemerom. V procese práce je dôležité monitorovať rovinnosť položenia každého radu, v prípade potreby vykonať včasné úpravy usporiadania dlaždíc pred sadami lepidiel.

Zakončenie - injektážna

škárovacia hmota dlaždice kĺby - je konečné a najjednoduchší krok vo vložke, ale že ho nemožno podceňovať, ako kvalitné zapracovanie môže skryť niektoré nedostatky pokladanie obkladov a dlažieb a nedbalý - stačí pokaziť všetky práce vykonané skôr. Farba injektážnej malty je iná a jej voľba závisí od farby dlaždice a preferencie majiteľa. Môžete použiť zálievku vo farbe dlaždice, a môžete a kontrast - sa rozhodnete

Mletie intersticiálnych kĺbov
\ t

Pred zapustením švov by sa zvyšné krížiky v nich mali odstrániť, aby sa odstránili medzery, zbavili sa prachu a zvyškov lepidla. Začiatok začatia je možné začať deň po položení poslednej dlaždice. K tomu budete potrebovať stierkovú zmes, nádrž na kultiváciu a malú gumenú stierku. Suchú stierku zrieďte vodou na požadovanú konzistenciu, vydržte 5-10 minút a premiešajte. Takto získaná hmota vyplní medzipovrchové spoje, vyrovná ich gumovou stierkou a odstráni prebytočnú zálievku. Šev by mal byť hladký, bez jamiek a medzier. Keď malta trochu uchopí maltu, utrite dlaždice čistou bavlnenou handričkou zo zvyškov zmesi. Spravidla, veľa stierkypo piatich dňoch sa dosiahne konečná odolnosť voči vode, preto je vhodné po tomto čase prevádzkovať obloženú plochu.

DIY murivo: video