Police zo sadrokartónu: fotografické možnosti a spôsob montáže

Sortiment moderných predajní nábytku je bohatý na všetky druhy políc a políc, ktoré sa vyrábajú v rôznych formách, štýloch az rôznych materiálov. Ale spravidla chýba výrobným výrobkom určitá individualita, sú určené pre masového spotrebiteľa. Medzitým, sadrokartónové regály - fotografie, ktoré sú vystavené v obrovských množstvách v módnych časopisoch na interiéri, a dokonca aj na stránkach staveniska, vyvolávajú ohromnú túžbu mať takú krásu vo svojich domovoch.

Môžete si vybrať nielen poličku, ktorá je už pripravená, ale aj priniesť vlastné nápady do života a vytvoriť jedinečný a jedinečný model, ktorý vyjadruje vašu jasnú osobnosť a dáva miestnosti funkcie, ktoré by ste chceli vidieť.

Výhody políc zo sadrokartónu

Všetky police možno rozdeliť do dvoch skupín podľa ich funkčnosti:

  • pre potreby domácnosti;
  • na dekoratívne dekorácie miestnosti.

Police vyrobené zo sadrokartónu môžu úspešne pomôcť pri riešení jednej a druhej úlohy. Pre ekonomické využitie pri vytváraní políc je lepšie používať klasické technológie a materiály - plastové, drevené a kovové konštrukcie.Tento nábytok má veľkú kapacitu, vysoký stupeň pohodlia a všestrannosť má však jednu veľkú nevýhodu. Málokedy nesie prvky štýlu a zle sedí v interiéri.

Komplikovaný dizajn dvojitej police

Ak sa tieto vlastnosti dostanú do popredia, potom je sadrokartónový materiál materiálom, ktorý pomôže realizovať akékoľvek rozhodnutia o dizajne. Police vyrobené zo sadrokartónu zodpovedajú všetkým moderným trendom módneho dizajnu a doslova sa spájajú do najoriginálnejšieho interiéru.

Police zo sadrokartónu so svetlom

Pri stavbách zo sadrokartónu je možné zručne kombinovať ekonomické charakteristiky a prvky štýlu. Z tohto materiálu sa ľahko vytvárajú elegantné poličky, ktoré sú tak odolné, že dokážu odolať hmotnosti akéhokoľvek domáceho spotrebiča alebo množstva kvetináčov. Okrem toho, s pomocou políc sadrokartónu, môžete zamaskovať niektoré architektonické chyby v miestnosti, komunikačné štruktúry, rozloženie chyby, vizuálne rozšíriť alebo zúžiť priestor.

Môžu sa stať miestom rôznych svetelných zdrojov, ako sú smerové svetlá, ktoré úspešne umiestnia akcenty na atraktívnejšie prvky interiéru. Využitie sadrokartónu v kúpeľni a kuchyni vám umožní úspešne riešiť problémy s umiestnením technických zariadení a domácich spotrebičov.

Police s sadrokartónovými doskami s LED svetlom

Ak uvažujetevytvoriť superkomplexnú konštrukciu, je lepšie pozvať skutočného experta, aby neskôr neľutoval zkazený materiál, a čo je najdôležitejšie, nesplnený sen. Ale ak je model police dosť jednoduchý alebo už máte určité zručnosti v tejto veci, potom takýto nábytok môže byť vyrobený na vlastnú päsť.

Pravidlá technologickej montáže

\ t

Ak ste vážne zmätení otázkou, ako vyrobiť police zo sadrokartónových dosiek, musíte najprv rozhodnúť o súbore funkcií, ktoré mu budú pridelené. Potom premýšľame nad návrhom budúcej štruktúry, naplánujeme jej rozmery a umiestnenie. Starostlivo si prezrite miestnosť, kde chcete umiestniť police, môže byť rozumnejšie vytvoriť nie pripojený, ale vložený model.

Regály na sadrokartóny

Už viete, na čo sa budú police používať? Potom môžete ľahko naplánovať budúce zaťaženie, ktorému budú vystavené, a na základe týchto údajov zvoliť materiál pre ich výrobu, hrúbku povrchu, zloženie rámu a počet vrstiev. Po zostavení plánu, v ktorom bude jasne uvedená výška, šírka a počet políc, môžete bezpečne pristúpiť k nákupu všetkého, čo potrebujete.

Čo potrebujete na montáž

Na montáž políc zo sadrokartónu budete potrebovať:

  • vŕtačky;
  • 48. Plumb a hrable;​​
  • úroveň;
  • listy sadrokartónu;
  • samorezné skrutky;
  • profil;
  • 53) výstužná páska;54) tmel;
  • Zvuková izolácia a iné spotrebné materiály.

Užitočné: Ak sadrokartón bol nedávno použitý v byte počas opravy, potom police môžu byť vyrobené zo zvyšných zvyšky, pokiaľ majú dostatočnú veľkosť.

Ak musíte kúpiť materiál, upozorňujeme vás, že krása budúcej štruktúry a jej funkčnosť závisí od správnej voľby. Listy sadrokartónu sú k dispozícii v štandardných veľkostiach: dĺžka 2,5-4,8 m, šírka 1,2-1,3 m. Hlavný rozdiel medzi listami je hrúbka od 6 do 24 mm. Hrubé prehrávanie, môžete vytvoriť poličku, ktorá vyhovuje najrôznejším zaťaženiam.

Sadrokartónové dosky umožňujú vytvárať rôzne vzory

Sadrokartón je veľmi zaujímavý materiál s vynikajúcimi vlastnosťami. Police s najbizarnejším dizajnom a originálnymi formami s neobvyklými zákrutami môžu byť vystrihnuté zo sadrokartónových dosiek, pričom je veľmi ľahké pracovať s materiálom a môžete dosiahnuť vynikajúci výsledok použitím malej starostlivosti, predstavivosti a trpezlivosti.

Vytvorenie kostry je najťažším stupňom

Poličky vyrezané zo sadrokartónových dosiek by sa mali montovať na pevný rám. Vytvorenie rámu - to je časovo najnáročnejšia a najťažšia fáza procesu montáže políc zo sadrokartónu. Najlepšie je vyrobiť ju z pozinkovanej ocele, čo v modernej budove prináša bohatý sortiment kovových profilov všetkých možných veľkostí. Pre rám je lepšie použiť štandardný profil s rozmermi 50x25 mm. Najprv upevníme rám a potom pripojíme profil k nosným stenám alebo doskámprekrytie s kovovými hmoždinkami.

Tip: namiesto kovových hmoždiniek môžete použiť nylon.

Dôležité: pred vyvŕtaním otvorov pre upevňovacie prvky vrtákom vhodnej veľkosti by ste mali pri meraní označiť polohu upevňovacích bodov čo najpresnejšie, pomocou koľajnice a výkyvu. Nezanedbávajte túto radu, inak nebudete schopní dosiahnuť geometrickú správnosť konštrukcie.

Podobne pripevníme rám na strop. Pri výbere priemeru a dĺžky hmoždiniek musíte presne poznať veľkosť plánovaných nákladov, inak nebudú odolávať hmotnosti konštrukcie.

Ďalej sú na hmoždinky pripevnené oceľové vešiaky a na nich vodorovné a zvislé vodidlá, ktoré budú slúžiť ako pevný základ pre budúce police. Ďalším krokom je vytvorenie skeletu celej konštrukcie pomocou priečnych a pozdĺžnych koľajníc z profilovanej ocele, ktoré sú pripevnené na stenu skrutkami.

Policový rám vyrobený zo sadrokartónu

Dôležité: je lepšie použiť profilované oceľové lamely, pretože majú minimálny sklon upevnenia, čo umožňuje vytvoriť skutočne pevný základ. Treba zvoliť potrebný krok upevnenia, ktorý sa riadi plánovanými zaťaženiami na vodorovnom povrchu.

Všetky prvky rámu sú medzi sebou spojené pomocou dutých nitov, konzol a skrutiek.

Tip: pravidelne kontrolujte svoj plán, pomôže vám sledovať presnosť práce.

Opláštenie rámu: nuansy, hroty

Zaujímalo by ma, či:chcete, aby vaša konštrukcia bola osvetlená zvnútra, kabeláž by mala byť vykonaná pred finálnou sadrokartónovou doskou.

Teraz pokračujte pokovovaním nášho kovového rámu bezpečne pripevneného k stene pomocou sadrokartónu. Na tento účel budeme potrebovať expanzné hmoždinky špeciálne určené na prácu s krehkými materiálmi, ale schopné odolať pomerne veľkej hmotnosti.

Sadrokartónové regály môžu maskovať architektonické chyby

Rezané dosky zo sadrokartónových dosiek na požadovanú veľkosť robíme v miestach, kde sa majú upevniť otvory. Teraz k rámu pripojíme hotové plátno.

Na upevnenie sadrokartónu sa upevní na profil tak, aby sa hrany spojov priľahlých prvkov zhodovali. Všetky spoje by mali byť vyplnené výstužnou páskou.

Rada: pokusy o čo najspoľahlivejšiu konštrukciu môžu viesť k nadmernému zvýšeniu nákladov na výstavbu v dôsledku používania veľkého počtu koľajníc. Musíme sa snažiť nájsť najlepšiu hodnotu za peniaze.

Aby sa dosiahla pevná a zároveň lacná polica, je lepšie striedať sadrokartónové dosky s drevenými doskami, drevotrieskovými doskami, MDF, kovovými alebo kalenými sklami. Mimochodom, týmto spôsobom môžete vytvoriť skutočne originálne a elegantné produkty.

Police na sadrokartóny - Vaša individualita!

Položenie listov sadrokartónu nie je všetko. Musíme sa uistiť, že rohy sú perfektné.inak, pluk bude mať neatraktívny, odpudivý vzhľad. Na dosiahnutie rovnomernosti sú vonkajšie a vnútorné povrchy konštrukčných prvkov vystužené kovovými vložkami a omietkou. Sadrokartónové dosky majú hladký povrch, takže stačí len zaobliť rohy a spoje a vyplniť ich pred konečnou úpravou. Potom sa zmontované poličky upravia jemnozrnným smirkovým papierom a prekryjú sa vrstvou základného náteru.

Tip: Ak konštrukcia sadrokartónu slúži ako zakrytie kanalizácie alebo vodárne, je potrebná zvuková izolácia. Potom by ste mali vyplniť medzeru medzi listami akoukoľvek izoláciou, napríklad skleneným vláknom, ktoré sa vyznačuje zvýšenými zvukovoizolačnými vlastnosťami.

Police vyrobené zo sadrokartónu, navrhnuté a skonštruované samostatne, sú skvelým riešením pre ľudí, ktorí kladú na prvé miesto individualitu interiéru svojho domu, ako aj ideálnu voľbu pre tých, ktorí chcú ušetriť na opravách.

Fotografie políc zo sadrokartónu

Regály na sadrokartóny Foto
Príklad konštrukcie police
Fotografie výklenku zo sadrokartónu
Poličky na sadrokartónové dosky v spálni
Príklad konštrukcie políc so svetlom
Police do sadrokartónu v obývacej izbe
Príklad konštrukcie políc zo sadrokartónu