Polymerné samonivelačné podlahy v byte: štýlové, spoľahlivé, praktické

Dnes sú polymérové ​​podlahy veľmi obľúbené v modernej výstavbe a navyše si zaslúžia. Jedná sa o bezšvíkové obklady, ktoré priťahujú prevádzkové vlastnosti, nie príliš vysoké náklady a trvanlivosť. Okrem toho sú najviac nenáročný a krásny, takže obyvatelia bytov dávajú prednosť.

Výhody polymérnych podláh

Polymérne samonivelačné podlahy sú high-tech nátery s takými jedinečnými vlastnosťami, ktoré sú nepochopiteľné pri použití betónu, linolea, keramiky, to znamená tradičných materiálov.

Podlaha vyrobená z polymérov priťahuje obrovské množstvo dekoratívnych variácií, hladký povrch, dlhodobý

A skutočne, výhody sú vážne a zaslúžia si pozornosť spotrebiteľov:

 • trvanlivosť - ich použitie sa vypláca vďaka dlhej životnosti (za predpokladu správnej prevádzky - až 15 rokov) a spoľahlivosti;
 • tepelná odolnosť - dobrá odolnosť voči vysokým /nízkym teplotám;
 • odolnosť proti opotrebeniu - výnimočná výkonnosť pri abrazívnom opotrebovaní;
 • chemická odolnosť - to platí skôr pre epoxidové podlahy, neboja sa rozpúšťadiel, zásad, solí;
 • elasticita - táto výhoda sa týka najmä polyuretánových povlakov (akékoľvek praskliny v betónovom povlaku sa prekrývajú);
 • hygiena a neškodnosť - úplné dodržiavanie hygienických a epidemiologických noriem, to znamená v stave, v akom sú uvedené, sú úplne neškodné. Okrem toho na nich nezačínajú ani baktérie ani mikroorganizmy;
 • Prach - vyriešil jeden z hlavných problémov betónových podláh.

A je tiež veľmi dôležité, keď je čistenie miestnosti bezšvíkové, podlahy sa rýchlo aplikujú a po 24-48 hodinách na nich môžete chodiť. A najdôležitejšia výhoda - veľa dizajnérskych riešení, rôznych farieb, a ak je to potrebné, samonivelačné podlahy v byte môžu byť vykonané v niekoľkých farbách.

Existujú však určité nevýhody: je potrebné kontrolovať vlhkosť podkladu av budúcnosti sa obaľovanie ťažko odstraňuje.

Druhy polymérnych podláh

Klasifikácia podľa typu povlaku:

 • epoxidové samonivelačné podlahy - dvojzložkový náter s organickou bázou, vynikajúcou voľbou pre miestnosti s vysokou vlhkosťou. Možno konštatovať, že sú najvhodnejšie pre kúpeľňu a kuchyňu. V skutočnosti je to najbežnejší polymérny povlak na svete, pretože plne spĺňa technické požiadavky a vyznačuje sa relatívne nízkou cenou;
 • polyuretán - má dobrú odolnosť voči nárazom. Táto kvapalná jednozložková kompozícia, vizuálne pripomínajúca olejovú farbu. Tento pohľad sa používa hlavne na chodbe a chodbe, pretože tamzvýšená povrchová abrázia;
 • 39) epoxid-uretán - vhodný na miesta, kde dochádza k neustálemu pohybu osôb;
 • metylmetakrylát - tento druh súťaže pre použitie v nevykurovaných miestnostiach.

Pokiaľ ide o úľavu, polymérová podlaha môže byť hladká, hrubá a textúrovaná.

Aplikačná technológia, vlastnosti

\ t

Ak chcete, aby bol byt zdobený krásnymi vysoko kvalitnými nátermi, je lepšie obrátiť sa na odborníkov, pretože polymérové ​​podlahy sú špecifickou a komplikovanou technológiou (každý typ polyméru má svoju vlastnú techniku).

Plnenie podlahy vlastnými rukami začína od steny bez dverí

Títo odborníci znížia podlahu tak, aby nestratili cenné vlastnosti, to znamená, že nervy a množstvo materiálov sa ušetrí. Celý proces sa v skutočnosti skladá z niekoľkých fáz:

 • predleštenie povrchu základne;
 • dôkladné odstránenie prachu;
 • nanesenie základného náteru;
 • 52) základný náter;
 • povrchová vrstva.
 • Schéma veľkoplošnej podlahy

No, ak máte dôveru vo svoje schopnosti a zručnosti a nie ste jedným z plachých, môžete robiť všetku prácu sami. O tomto sa bude diskutovať teraz.

Samonivelačná podlaha vlastnými silami

Rozhodli ste sa teda aplikovať polymérnu samonivelačnú podlahu vlastnými rukami? Potom musíte začať s prípravou základne.

Dôležité: pozitívne vlastnosti budúceho náteru závisia od tohto štádia atýka sa aj chýbajúcich chýb: drsnosti, tvorby pľuzgierikov.

Mnohí ľudia sa mýlia, keď si myslia, že základom takejto podlahy môže byť iba betón. To je zlý názor, pretože tam môže byť drevo, keramické dlaždice. Pokračujeme k príprave.

Drevo - treba dbať na to, aby na tomto základe nebol tuk a olej, len suchosť a čistota (prach sa odstraňuje pomocou vysávača). Pred nanesením musí byť povrch podlahy brúsený alebo brúsený. Vlhkosť pri práci - 8-10%.

Dôležité: drevená podlaha nie je zárukou pevnosti, môžete očakávať veľmi nepríjemné prekvapenie - trhliny na tenkej vrstve podlahy.

Betón - vlhkosť nie je väčšia ako 4%, povrch je čistý, pomerne plochý (bez významných svahov), v prípade potreby sa používa mosaic bruska. Existujú prípady, keď sa v „natívnej“ betónovej podlahe nachádzajú veľké trhliny, potom môžete použiť samonivelačný samonivelačný náter. Môžete ich tiež prilepiť sklenenými vláknami, prikryť ich pieskom a odstrániť ich raz denne. A až po takomto tréningu sa aplikuje primér.

Keramická dlažba - povinná dlažba musí byť bezpečne pripevnená. Ak sa vyskytnú problémové oblasti, je potrebné odstrániť zlé dlaždice a vyplniť výsledné otvory. Potom sa povrch premyje, odmastí organickým rozpúšťadlom. Potom sa aplikuje základný náter, ktorý zvyšuje priľnavosť.

Dôležité upozornenie: Odmasťovanie je povinný postup bez toho, aby sa znížila jeho priľnavosť.

Ďalšou fázou práce je príprava. Aby sa uzavrela pórovitosť betónu a zabránilo sa vniknutiu vzduchu do povrchu podlahy, je potrebné, aby sa objavili chyby. K nanesenému základnému náteru sa pridáva kremenný piesok (vytvára sa drsnosť), to znamená, že sa zvyšuje priľnavosť k podkladu.

Dôležité: piesok by mal byť suchý, čistý, jemný.

Nemali by existovať žiadne ťažkosti s plnením. Pôda sa jednoducho nakupuje v obchode a nanáša sa valčekom. Ak sa silne absorbuje, odporúča sa postup vykonať dvakrát. Úspora na základnom nátere však nestojí za to, cena a spotreba sú malé, ale kvalita podlahy sa výrazne znižuje bez použitia.

Zaplavený polymérny roztok musí byť vyrovnaný pred začiatkom polymerizácie
.

Aplikácia základnej vrstvy (základ) - 6-12 hodín po vyššie uvedenom procese (ak je polyuretán) ao deň neskôr, ak je epoxidová podlaha. Toto sú priemerné čísla, takže musíte venovať pozornosť dátumom uvedeným na obale.

Dôležité: príslušné podlahy sú veľmi citlivé na teplotné rozdiely počas inštalácie, takže amplitúda kmitania by nemala byť väčšia ako 2 stupne.

Základná vrstva je špecifický súvislý povlak (na ňom nie sú žiadne chyby), ktorý sa aplikuje metódou plnenia. Takže všetko sa deje podľa tohto scenára: polymérna kompozícia sa naleje na podlahu, ktorá sa potom rovnomerne rozloží. Ak je práca vo veľkom meradle, potom môže byť podlaha naplnená štvorcamistriedavo alebo striedavo. Diely sú spojené spontánnym zarovnaním a šírením hmoty.

Samonivelačné zariadenie
\ t

Hlavným pracovným nástrojom je stierka, špeciálne zariadenie s nastaviteľnou medzerou (aplikovaná požadovaná hrúbka). Ale na vzdialených miestach môžete použiť stierku.

Tam je tiež ďalší nepostrádateľný asistent - kraknostyah, trysky na topánky, majú oceľové hroty na podrážke. S ich pomocou sa môžete voľne pohybovať po aplikovanej podlahe bez poškodenia.

Kým základná vrstva schne, musíte niekoľkokrát prevracať prevzdušňovací valec (s dlhými hrotmi), ktorý odstraňuje vzduchové bubliny.

Ihlový valec "prechádza" cez celý vyplnený povrch, aby sa odstránili vzduchové bubliny z naplnenej polymérnej zmesi
.

Pri väčšej kráse môžete na povlak aplikovať „štiepky“ - konkrétne kúsky tenkovrstvového polyméru, to znamená vytvoriť originálny vzor a zakryť nerovnosti podlahy (ak nejaké existujú) v jednom páde. Potom naneste tenkú priehľadnú vrstvu polyuretánového laku.

Dôležité: Samonivelačné podlahy možno aplikovať v jednej vrstve a niekoľkých (medzivrstvové brúsenie).

Povrchová vrstva sa naleje 2 dni po podklade (hrúbka 1-2 mm), je zodpovedná za farbu podlahy.

Tento typ podláh sa prakticky nezráža, ale stále je potrebné rozrezať teplotne zmrštiteľné spoje (pozdĺž stien, dverí), pretože náter sa aplikuje na betón a skúsenosti.spolu s ním všetky deformácie. Potom sa tieto švy upravia tmelom.

DIY-vyrobené polymérové ​​podlahy sú realitou, je potrebné prísne dodržiavať technológiu a za 5-7 dní bude možné uvažovať o nádhernom samonivelačnom povlaku. Veľmi zaujímavou možnosťou je samonivelačná polymérová podlaha s veľkou a viacfarebnou mozaikou. Ako oddeľovač sa používajú tenké plastové pásy, ktoré sa umiestnia pred začiatkom práce podľa karty plnenia. Vyzerá to úžasný povlak úžasný!

Niekoľko slov o nákladoch tu nie je nič zložitejšie: polymérové ​​podlahy - cena závisí od rovnomernosti a /alebo dostupnosti betónového podkladu, na požiadavkách na dekoratívne (monotónne, kreslenie, rôzne farby), na hrúbku, na type polyméru. Zahŕňa aj meno výrobcu a zložitosť inštalácie (ak sú zamestnanci zamestnaní zvonka). Ale ak chce majiteľ bytu získať luxusnú samonivelačnú polymérnu podlahu - jeho cena by nemala byť trápna, pretože návrhová myšlienka môže byť veľmi originálna. Toto bude ďalej diskutované.

Inovatívna 3D náterová hmota

V súčasnosti je dopyt po 3D podlahách z polymérov stále viac a viac. Je to skvelý spôsob, ako vyjadriť svoju individualitu, pretože mnoho ľudí nemá záujem a občas sú rutina a banalita nudné. A tento typ dekoratívnych podláh diverzifikuje interiér, prináša poznámky originality a exkluzivity. Zároveň je paleta farieb veľmi široká, kde sa dá otočiť a snívať. Takáto odrodaodtiene - nesporný dôkaz, že konečný výsledok bude ohromujúci, módny a neobvyklý.

Polymerová podlaha 3d dala konštruktérom nekonečné množstvo príležitostí na preklad fantastických nápadov

Aká je ich podstata? Moderné technológie otvárajú nové obzory, pri vytváraní dekoratívnej nivelačnej podlahy môžete použiť kameň, drevo, kov, tieto materiály vyzerajú skvele pod transparentnosťou polymérov. Navyše je možné robiť rôzne fotografie, kresby, logá a dokonca aj reflexné geometrické tvary.

Aby som bol úprimný, nemožno ich nazývať lacné a dostupné potešenie. Ale je to veľmi pekné, okrem toho sa náklady oplatia s viacerými pozitívnymi vlastnosťami (ktoré už boli spomenuté).

Video: jedna z možností 3d

Z poskytnutých informácií je zrejmé, že existuje možnosť voľby, všetko závisí od osobných želaní. Ale s tým, že samonivelačné podlahy zdobia a obohacujú dizajn bytu, nikto nebude argumentovať, je to fakt.