Pôvodný dizajn nápady domáce letné altány

V nedávnej dobe sa ľudia, aby získali finančnú nezávislosť, snažili nájsť veľké mestá. Teraz, keď sú ambície mnohých z nich spokojní, je stále viac a viac módne mať svoj vlastný osobný kúsok prírody - či už je to obrovská vidiecka vila alebo malá letná chata. Jednota s prírodou je dobrá, ale obyvatelia mesta, zvyknutí na pohodlie, pokazení útulnosťou, chcú žiť na svojej pôde „so všetkým komfortom“. Po vybudovaní hlavného bývania si myslia, ako vybaviť zostávajúce územie. Včerajší mešťania sú šťastní, že môžu začať hádzať letné pavilóny vlastnými rukami. Nasledujú fontány, pergoly, kúpele a ďalšie užitočné štruktúry, ktoré prinášajú radosť a úžitok. Ale altány si zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože v teplej sezóne sú hlavným miestom odpočinku pre celú rodinu a jej priateľov.

Video: nápady na poskytovanie letných domov

Originálne altány pre domácich majstrov

Ako skúsení dizajnéri hovoria: štýl je najjednoduchší spôsob, ako premeniť obyčajnú vec na majstrovské dielo. tedaNemali by ste hľadať ťažké cesty, ak existujú jednoduché, odborne odporúčané spôsoby, ako vytvoriť letohrádok, ktorý sa stane nielen vašou pýchou, ale aj závislosťou vašich susedov.

Kde teda začnete „tancovať“ z hľadiska štýlu? Možnosť tri:

 1. Prispôsobiť sa architektúre iných budov postavených na mieste.
 2. Postaviť altánok, berúc do úvahy iba štýl záhrady (ak je dosť veľký).
 3. Má byť vedený svojimi túžbami alebo dokonca rozmarmi (máte právo podniknúť takýto krok).

Ktoré z týchto ciest sa rozhodnete postaviť letnými altánkami vlastnými rukami, rozhodnete sa. Všetko závisí od vašej postavy a svetonázoru. Pretože niekto môže byť naštvaný, keď sa budovy na mieste navzájom nespájajú. A iní môžu byť naštvaní, že sa ich detský sen neuskutočnil vo forme altánku na strome, a nestarajú sa o to, aby zapadal do celkovej krajiny.

Je to dôležité vedieť! Ak by ste naozaj chceli postaviť altánok vo vašej sekcii, ktorý vyniká zo všeobecného štýlu, potom návrhári odporúčajú, aby sa z neho stal oddeľovací prvok, ktorým je pomocou budovy rozlíšiť dve zóny, napríklad kvetinovú záhradu a bazén. A ak to územie dovolí, potom duplikujte svoju krásu, pretože opakujúce sa prvky dobre zdôrazňujú krásu krajiny. Uvoľnite predstavivosť a potom sa vaše majstrovské dielo zmení z „bielej vrány“ na „zvýraznenie“.

Čo je teraz módne? Aké možnosti štýlu si najčastejšie vyberajú vlastnícipozemok?

 • klasický (vlastne nesmrteľný);
 • Východné;
 • Japonci;
 • Taliančina;
 • 48. moderné;​​
 • minimalizmus;
 • romantické;
 • rustikálny;
 • 52) podkrovie;
 • chebbi chic;
 • krajina;
 • 55) lesníctvo;
 • rozprávkové;
 • pláž.

Galvanické tŕne v rôznych štýloch

Môžete si vybrať iný štýl, pretože je dôležité, aby vás letný altánok vlastnými rukami na prvom mieste potešil a nezáleží na tom, či to zodpovedá módnym trendom, alebo naopak ich protirečí.

Video: ako postaviť taliansky altánok

Varianty neobvyklých tŕňov

Farby a svetlo na hranie

Druhým spôsobom, ako vytvoriť vo svojom oddiele altánok s majstrovským dielom, je použitie veľkolepých kombinácií farieb alebo použitie svetla (av noci aj v noci). deň). Svetlo, mimochodom, môže byť tiež farebné, dobré je, že stavebné obchody ponúkajú veľa svetelných materiálov rôznych smerov.

S pomocou úspešnej kombinácie farieb je možné štýl dopĺňať a premeniť absolútne obyčajný, nevšedný altánok na umelecké dielo. Hovoríme nielen o všeobecnom pozadí, ale aj o detailoch. Predstavte si, ako bude vyzerať červený altánok so zlatou podlahou? Alebo čiernobielo, ale so strieborným stropom? A aký úžasný bude obraz vyzerať na vnútornej stene alebo na ozdobe zvonku?

A ak máte deti, môžete ozdobiť altánok kresbami hrdinov rozprávok,postavy z vašich obľúbených karikatúr, ak nie otočiť altánok do lietajúceho taniera. Koniec koncov, farby boli dané ľuďom, aby tento svet bol výnimočný a zábavný. Použite ho!

Pokiaľ ide o hru svetla, spravidla takéto „zvýraznenie“ priťahuje romantických, kreatívnych a kreatívnych ľudí. Takéto rodiny sú trochu sentimentálne, alebo naopak otvorené experimentovaniu. Avšak, podľa psychológov, v každom z nás niekde hlboko skryté romantické. Ak sa chcete pokúsiť ho zobudiť, vytvoriť vo vašej záhrade žiarivý romantický kútik, možno sa vám bude páčiť nový nápad a nový.

Mnohí amatérski záhradníci a správne tak budú používať LED pásy pre letné pavilóny, ktoré teraz výrobcovia ponúkajú len v nemysliteľnom sortimente rôznych odtieňov. Sú monochromatické, viacfarebné, trblietavé, dúhové, meniace sa ich rozsah, vo forme "bežiaceho svetla" a tak ďalej. Mimochodom, je to svetlo a farba, ktorá slúži ako druh „záchranného lana“ pre tých, ktorí chcú vybudovať originálny altánok, ale sú trochu obmedzení vo svojich prostriedkoch. Títo dvaja „pomocníci“ ľahko a rýchlo zmenia nepoznateľnú budovu na výzdobu vašej stránky, ktorú obdivujú všetci susedia alebo okoloidúci.

Neštandardný formulár

Nie všetci vlastníci svojich pozemkov sú spokojní s typickými formami tŕňov. Áno, je nepochybne lacnejšie a praktickejšie kúpiť alebo objednať štandardnú budovu, ale kreatívni a kreatívni ľudia dávajú prednosťiným spôsobom - poskytujú možnosť riadiť projekt vašej predstavivosti. Musíme pripustiť, že v niektorých takýchto experimentoch skončíme s narodením úžasne krásnych majstrovských diel alebo nezvyčajných „vtipov“, ktoré dokonale zdvihnú váš duch. Súhlasíte, že to a ďalšie, má právo na život, ak prináša potešenie ľuďom?

Takže ste chceli nezvyčajnú pergolu, napríklad vo forme chaty alebo kočiara, lietajúceho taniera alebo indiánskeho vigvamu. A nechápete, ako premeníte sen na skutočnosť. Ako byť? Ako začať stavať? Po prvé, všetkými prostriedkami preskúmať Sieť, pretože je celkom možné, že niekto prišiel s touto myšlienkou pred vami, on ju implementoval a rozložil kresby svojho majstrovského diela vo verejnej sfére. Po druhé, zoraďte si svoje kontakty, je možné, že niekto z vašich priateľov má záujem o dizajn a bude schopný vám pomôcť s realizáciou vašej myšlienky.

Po tretie, v súčasnosti si môžete najať profesionála, nie postaviť altánok, ale s cieľom získať plány a poradie vašich akcií pri budovaní letného altánku vašich snov.

Žiadne peniaze navyše, žiadny z vašich blízkych nie je obzvlášť kreatívny? Nebojte sa! Starostlivo premýšľajte o svojej myšlienke, možno budete môcť nájsť neštandardnú cestu von. Ak chcete napríklad nájsť nepoužitý vozík v neďalekej dedine a premeniť ho na altánok v rustikálnom štýle, alebo si nechať nepotrebné lôžko ako základ, vymaľte ho nezvyčajným spôsobom a steny a strop „nažive“.vegetácie nekontrolovateľné na vašich stránkach.

Máte všetko v poriadku s financiami, tvorivosťou a rukami? Nechajte svoju predstavivosť stať sa hlavným architektom projektu.

Ako dieťa snívali o tom, že budú mať svoj vlastný malý domček nad dubom rastúcim na susednom dvore? Teraz určite nikto nebude zasahovať do realizácie vašich snov. Vytvorte si vlastný dizajn v podobe altánku na korunách stromov z vašej záhrady. Potite sa a potešte svoje rastúce omrvinky, pretože majú možnosť vlastniť to, čo bolo vo vašom detstve nedostupné. Je to naozaj skvelé?

Chcete, aby vaša rodina mala svoj vlastný palác, ale máte obyčajný dom v modernom štýle? Nie je to problém. Urobte si svoje ambície vytvorením altánku-paláca. Pozrite sa, aké zábavné a zaujímavé je. Áno, dokonca postaviť lietajúci tanier vo vlastnej záhrade, hlavná vec je, že táto myšlienka musí byť schválená rodinou a potešiť vás.

Domáce altány zo šrotu

Ďalším skvelým spôsobom, ako vyniknúť, je postaviť altánok z neobvyklých materiálov. Nebojte sa byť podivný. Zapojte materiály, ktoré vám vaša fantázia povie. Ľudia používajú na tieto účely kamene, celofán, slamu, handričku, bambus, sklo, kov. Niekedy sa používajú kartónové krabice, fľaše, staré riady, nábytok, ktorý nie je potrebný v dome, a tak ďalej. Pozrite sa, ako krásny altánok vyzerá z obyčajných sklenených fliaš, čo vás bude stáť len "penny", ak budete chodiť cez priateľov a zbierať materiál.

Čsklenená nádoba? Nezasekajte nos! Použitie plastových riadu, hlavná vec - nebojte sa experimentovať a neobmedzovať ich impulzy. Máte extra slamu? Použite ho na vybudovanie altánku. Nezáleží na tom, že takáto krása vám bude slúžiť len sezónu, ale do budúceho leta budete mať možnosť realizovať ešte jeden sen vybudovaním altánku z vašich snov.

Video: Nádherný teremok z drevených paliet (paliet)

A aký strom chcete?