Praktické tipy na to, aby sa snehové frézy urobili sami

Keď biely nadýchaný sneh pokrýva všetko okolo, všetci sa radujú - deti aj dospelí. Je pravda, že ak hovoríme o majiteľoch súkromných domov, potom sa musia celkom potiť, keď sa vo dvore vytvárajú snehové záveje. Túto náročnú prácu však môžete zmierniť napríklad vytvorením snehového fúkača vlastnými rukami. Poďme zistiť, čo je na to potrebné a ako vykonať takúto úlohu.

Video: revízia samoobslužnej snehovej frézy

Výlet do histórie snehového frézy

Prvý snehový ventilátor bol vynájdený v krajine, ktorá je známa svojimi zasneženými zimami. Toto je o Kanade, obyvateľ tohto štátu menom Robert Harris patentoval takéto zariadenie v roku 1870. Potom potreboval stroj, aby odstránil stopy zo snehu. Ale prvý rotačný snehový fúkač, ktorý už bol vyrobený v priemyselnom meradle, vytvoril mechanika Orange Jull. V roku 1884 kúpil Leslie, ktorý až do roku 1971 takéto zariadenie, patent na svoj nápad.

V ére vytvorenia prvých strojov na odpratávanie snehu si vlastníci súkromných domov nedokázali predstaviť, aké by boli kompaktné a pohodlné.

Arthur Sicard vychádzal zo samohybných strojov a vymyslel zariadenie na odstraňovanie snehu vlastným tempom z Montrealu. Mimochodom, inovátor nezastavil pri vytváraní stroja: otvoril svoju vlastnú firmu, ktorá dodnes existuje a jej vybavenie je považované za lídra z hľadiska spoľahlivosti a výkonu.

Odstraňovače snehu na súkromné ​​účely sa objavili dosť neskoro: v roku 1952. Boli vytvorené inžiniermi americkej spoločnosti Toro. Za jeden rok existencie vynálezu spoločnosť predala viac ako 30 tisíc takýchto zariadení!
Doteraz sa tieto jednotky zlepšili a sú kompaktné a ľahko použiteľné. Ale ich náklady sú také, že nie všetci majitelia domov si ich môžu dovoliť kúpiť. Preto sa mnohí remeselníci snažia vyrobiť domáce snehové frézy. Ako to robia a čo je na to potrebné, potom vám povieme viac.

Čo potrebujete pre jednoduchého snežného fréza

Aby ste takúto jednotku urobili sami, musíte na ňu najprv pripraviť materiály. Ale stojí za to začať so štúdiom typov zariadení, aby ste si vybrali možnosť, ktorú môžete urobiť sami.

Snehové pluhy sú rozdelené do dvoch skupín podľa toho, či sa pohybujú motorom alebo v manuálnom režime. Prvá možnosť predpokladá, že auto sa doslova pohne samo a pripomína viac mini-traktora. Ale musíte si vybrať výkonný motor - od 10 koní, a tiež byť schopný zostaviť štruktúru takým spôsobomŽe motor nútil pracovať nielen pracovné detaily, ale aj dvojice kolies.

V prípade potreby a za prítomnosti častí sa môže vyrobiť plnohodnotný samohybný snehový pluh.

Je oveľa jednoduchšie vyrábať snowboardistov, ktorí pohybujú ľuďmi. Je to jeho a snaží sa robiť v súlade s našimi odporúčaniami. Na to budete potrebovať:

  • rám kolesa;
  • motor;
  • palivová nádrž;
  • 38. riadiaca tyč;39) lyžica na zachytávanie snehu;
  • snehové potrubie.

Ako si vybrať dizajn snehového pluhu

Skôr ako začnete vyrábať domáce snehové frézy, musíte sa rozhodnúť, na ktorom motore bude pracovať. Môže byť napríklad spustený z disku. Ale potom naozaj čistí sneh tesne pred domom. Ale takáto jednotka bude ekonomickejšia.

Snežný pluh benzínového motora sa považuje za manévrovateľný a univerzálny. Je pravda, že je drahšie udržať. Takže pri výbere stojí za to pripomenúť všetky tieto nuansy.

Keď robíte zariadenie na odstraňovanie snehu vlastnými rukami na elektrickom pohone, musíte si vybrať kábel, ktorý je určený na použitie pri teplotách pod nulou.

Ďalší snehový ventilátor môže byť jednostupňový a dvojstupňový. Prvé práce sú spôsobené tým, že rýchlo sa otáčajúci šnek prijíma a hodí sneh. V druhom modeli pracuje okrem šnekov rotor rotora tiež. To znamená, že prvý rotor vstupuje do hmoty snehu a potom skrutka vykonáva svoju časť práce.Predpokladá sa, že táto možnosť je nevyhnutná pre regióny, kde sú zimy obzvlášť veľkorysé so snehom.

​​

V prípade akéhokoľvek vykonania snehového pluhu je tiež vhodné vybrať si najľahšie časti, ak sa pohybuje v dôsledku ťahovej sily osoby. Koniec koncov, práca s ňou bude oveľa jednoduchšia.

Postup vytvárania snehovej frézy vlastnými rukami krok za krokom

Je čas prejsť od teórie k praxi a začať robiť snežný pluh. V prvej fáze je potrebné vytvoriť rám. Môže byť zvarený z kovového rohu. Potom musíte na rám pripevniť kovové lišty, ktoré sú potrebné na upevnenie plošiny motora. Rukoväte pre ovládanie sú tu tiež priskrutkované.

Druhou fázou je inštalácia motora na plošinu. Je odnímateľný, aby sa uľahčila údržba a oprava motora.

Tretia etapa je príprava lyže, šneku a vodidiel. Napríklad môže byť panva vyrobená zo strešného železa a jej strany sú vyrobené z preglejky. Pokiaľ ide o šírku tejto časti, optimálna veľkosť je 50 cm.

Ako skrutkový pohon sa môže použiť pás alebo reťaz.

S cieľom dospieť k záveru o hádzaní snehu môžete jednoducho použiť kus kanalizácie. Jeho priemer by mal byť do 160 mm.

Dopravný pás je vhodný pre šneky a je pripevnený k hnaciemu hriadeľu, ktorý môže byť vyrobený z kovovej dosky. Sprievodcovia sú vyrobené z bežných tyčí. Pomocou plastových obložení môžu byť hladšie, \ tpotom bude celá štruktúra lepšie skĺznuť na snehu. Niektorí remeselníci však radšej dávajú snehové frézy na kolesá. Čo si vybrať - lyže alebo kolesá, osobné veci každého pána. Niekto rád pracuje so štruktúrou na kolesách, zatiaľ čo iní zistia, že auto je naložené na snehu.

Nuance výrobu domácej snowthrower

, je potrebné pridať niekoľko dôležitých rád a vyhnúť sa sklamaniu po výrobe snežným pluhom. Napríklad pri konštrukcii lopaty je pridanie takých detailov ako rukávov alebo bezpečnostných skrutiek. Konkrétne potrebujú pripojiť rotor a šneky k hnaciemu hriadeľu. Pretože nebudú chýbať veľké predmety, ktoré predstavujú hrozbu pre motor. V opačnom prípade hrozí riziko zaseknutia papiera.

Druhou dôležitou výhradou je výber ložísk, ktoré sú potrebné na otáčanie šneku. Existuje len jedna požiadavka - tieto detaily musia byť uzavreté. Inak bude vo vnútri sneh a zariadenie rýchlo zlyhá.

Stojí za to dodať, že na výrobu domácej snežnej frézy si môžete vyzdvihnúť všetky dostupné nástroje. Napríklad niektorí remeselníci sú rozdelení, že namiesto dopravného pásu na výrobu šneku používajú pneumatiky bočnej steny. Nakoniec, hotový snehový fréza môže byť oveľa krajšia, ak je už pripravený na odtieň v hotovej forme - s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude vyzerať horšie ako továreň, a bude trvať dlho a skutočne.