Pravidlá nákupu čerpadla na zalievanie záhrady: výber systému založeného na zdroji vody

Letná sezóna prináša milovníkom záhradných a záhradných problémov nielen chutnú úrodu, ale aj ochorenia chrbtice. A to všetko preto, že v suchých rokoch je potrebné vodu často napojiť a ťažké vedrá podkopávajú zdravie chrbta. No, ak máte centrálny prívod vody, ku ktorému môžete pripojiť hadicu. Ale v prímestských oblastiach sa to stáva len zriedka. Záhradníci zvyčajne používajú dažďovú vodu alebo najbližšiu studňu. Dobrou alternatívou k vedierkam môžu byť čerpadlá na zalievanie záhrady.

Video: tipy na výber čerpadla na zavlažovanie

Úprimne povedané, výrobcovia nevytvorili žiadne špeciálne čerpadlo pre záhradné a kvetinové záhrady. Vyvinuli niekoľko štruktúr na zdvíhanie a zásobovanie vodou rôznej úrovne kontaminácie. Výber konkrétneho typu jednotky závisí od miesta, kde záhradník vyrábana zalievanie vody.

Určite zdroj príjmu vody

Pred zakúpením čerpadla a príslušenstva na zavlažovanie záhrady sa musíte rozhodnúť, odkiaľ čerpáte hlavne vodu. Najobľúbenejšia možnosť - od tankov, nádrží a euroklávov, umiestnených pod odkvapmi budov na stavenisku. Počas dažďov môžu zbierať veľké množstvo tekutiny, čo je skvelé pre zalievanie. Záhradné plodiny nepotrebujú krištáľovo čistú vodu. Hlavná vec je, že by mala byť teplá, usadená. Takže ak vaša oblasť neznečisťuje emisie z výroby, dažďová voda môže byť bezpečne použitá pre záhradu a kvetinové záhrady. Na zavlažovanie z takéhoto zdroja budete potrebovať čerpadlo, ktoré bolo vytvorené na čerpanie kvapaliny z sudov a iných nádob.

Rovnaký typ jednotky možno odporučiť pre letných obyvateľov, ktorí majú na stavenisku studňu alebo studňu. Koniec koncov, žiadny skúsený majiteľ nebude zalievať rastliny s len zdvihnutou vodou z hĺbky, pretože jej teplota je príliš studená. Rastliny zažívajú studený šok a začínajú bolieť (korene hniloby). Preto sa najprv voda zo studne zdvihne nahor, sudy sa naplnia, nechajú sa zahriať a až potom sa leje. Takže sudové čerpadlo je v tomto prípade celkom užitočné.

Aby sa vaša rodina nenamáhala, vymeňte lyže a kanvy pomocou čerpadla
.

Ak sa v blízkosti dachy nachádza prírodná nádrž na vodu a odtiaľ budete mať vodu na zavlažovanie, potom čerpadlá vhodné na čerpanie vysoko znečistenej kvapaliny budú užitočné pre tento spôsob zavlažovania.

Pre niektorých vlastníkovlokalita má vodné zariadenia (fontány, bazén, rybník). Každá z nich vyžaduje pravidelnú aktualizáciu kvapaliny a čistenie misy. Takže všetka vypustená voda môže byť spustená pre potreby záhrady. Je pravda, že majitelia budú musieť opustiť dezinfekciu bazéna chemickými prostriedkami, inak budú padať s vodou na lôžkach, a odtiaľ - do zeleniny. Na tieto účely stojí za to kúpiť čerpadlo na čerpanie čistej vody.

Ako sa zavlažovací systém pre kuchynskú záhradu vyrába zo skladovacích nádrží

Ak si vyberiete jednotku pre ženské ruky, ktoré majú malú zručnosť pri práci so zariadeniami, potom ideálnym riešením budú hlavne sudové čerpadlá. Ich konštrukcia je jednoduchá, je namontovaná základná a je vhodná pre všetky formy nádrží s maximálnou hĺbkou 1,2 metra.

Vďaka malej hmotnosti (až do 4 kg) je možné túto jednotku ťahať po celej letnej chate bez únavy. Barrel čerpadlá pracujú takmer ticho, a pri zavlažovaní, môžete okamžite pridať kvapalné hnojivo do suda. Nemajú vplyv na prevádzku systému.

Celý systém váži nie viac ako 4 kg, preto je možné zavlažovať aj u vašich vlastných detí

Ako je nainštalované sudové čerpadlo

Pred začatím zavlažovania je jednotka pripevnená k okraju valca, pripojte napájací kábel k elektrickej sieti, vystavte požadovaný tlak na telo pomocou regulátora tlaku a spustite zalievanie. Na ochranu proti vniknutiu malých nečistôt do čerpadla sa nachádza filtračný prvok.

Ako zvoliť čerpadlo pre nádrž

Systémy sú k dispozícii s rôznymi úrovňami výkonu. Je potrebné si prečítať návod, na ktoromoblasť simultánneho zavlažovania je vypočítaný špecifický model, t.j. koľko za hodinu bude pumpovať vodu. Ak je stránka veľká, má zmysel míňať peniaze na dvojstupňový mechanizmus. Poskytuje vyšší výkon ako jednostupňové modely a vydrží dlhšie.

Voda zo studne: ktoré čerpadlo je lepšie používať

Ak sa v blízkosti nachádza plytký vrt alebo čistá nádrž (bazén, rieka), mali by ste dostať systém povrchového typu. Také vodné čerpadlo čerpá tekutinu z hĺbky 10 metrov. Jeho sila je dosť, aby stál na mieste, voda oblasť, s polomerom 40-50 m (v závislosti na výkone).

Povrchové čerpadlá čerpajú iba čistú vodu, preto sa uistite, že hadica nespadá na dno rieky
.

Princíp činnosti povrchovej jednotky

Samotná jednotka je umiestnená pri zdroji prívodu vody. Špeciálna hadica na prívod vody pripojená k čerpadlu alebo kovová rúrka je spustená do studne alebo rybníka. A druhá hadica odchádza z čerpadla a vrhá vodu na povrch.

Dôležité! Nekupujte pre tieto systémy hadice na prívod vody z gumy, pretože ich steny pri tlakovom rozdiele sa začínajú zmenšovať, pričom sa kvapalina nevypúšťa. Na takýchto hadiciach voda vystúpi v ostrohu, alebo dokonca vôbec neprechádza cez prenesené steny.

Charakteristiky činnosti povrchového čerpadla

Pre vysokokvalitné práce je čerpadlo umiestnené na rovnej plošine, pretože vibruje. Okrem toho, pri práci produkuje veľa hluku, znížiťčo môže byť, ak pod jednotku vložíte gumovú podložku.

Na ochranu trupu pred zrážkami je potrebné buď ho po použití skryť, alebo vytvoriť nad ním ochrannú skrinku. V zime je systém demontovaný a ukrytý v miestnosti s pozitívnou teplotou.

Všimnite si, že voda zo studne bude studená. Nie všetky rastliny to vydržia.

Čerpadlo a vybavenie vrtu: zavlažovanie záhrady vodou z hĺbok

Ak sa na stavenisku vŕta studňa, ponorné čerpadlo je jediným spôsobom, ako z nej čerpať vodu. Úplne klesá do zvodnenej vrstvy a je tam vždy. Prívod vody začína až po zapnutí prístroja do siete. Pri výbere týchto systémov je potrebné brať do úvahy hĺbku, pri ktorej vám voda stojí, pretože rôzne modely ju zdvihnú do obmedzenej výšky. Niektoré - do 40 metrov, iné - do 60 a ďalšie - do 80 rokov.

Odporúča sa zveriť inštaláciu systému špecialistovi. Čerpadlo musí na zimu demontovať.

Ponorné čerpadlá sa ťažko čistia, ale vodu nemožno z vrtu zdvihnúť iným spôsobom
.

zdroja silne kontaminovanej vody: vyžadujú drenážne čerpadlo

V prípade, že krajiny majú vlastnú dobre alebo vrtu, ale susediace rybník, močiare alebo blatisté zdroj vody, potom dodávanej do rastlinného vody môže zvláštne čerpadlo, ktoré určené na čerpanie vysoko kontaminovanej tekutiny. Takéto systémy sa nazývajú odvodnenie, pretože boli vytvorené na elimináciu účinkov povodní, ktoré zaplavujú pivnice, žumpy, atď.filtračný systém a mletie tuhých častíc, takže ani špina, ani pieskový mechanizmus nie sú hrozné. Pre zeleninovú záhradu stačí kúpiť model určený na čerpanie studených kvapalín.

Odvodňovacie agregáty sa neboja zákalu a všetok obsah zo dna nádrže sa privádza do lôžok v drvenej forme. Takže vaše rastliny budú vybavené dodatočným hnojivom.

Pri výbere kapacity odvodňovacieho čerpadla zvážte vzdialenosť od nádrže k lôžkam, pretože čím dlhšia je šnúra, tým vyššia je tlaková strata

Ak je prírodný zdroj príliš znečistený veľkými časticami, mali by ste zvážiť nákup fekálnej pumpy. Má špeciálny drvič, ktorý rozreže všetky tuhé odpady, ktoré prechádzajú cez hadicu do mechanizmu. S takýmto čerpadlom sa nebudete obávať, že systém bude upchatý a zlyhá.

Aké jednotky produkujú závlahové zavlažovanie záhrady

Často sa v sieti vyskytuje fotografické zavlažovanie záhrady s automatickým zariadením. Tento systém využívajú vlastníci, ktorí chcú šetriť na vodných zdrojoch, alebo nemajú čas na neporiadok s každodenným zavlažovaním.

Na vytvorenie automatického zavlažovania záhrady potrebujeme špeciálne čerpadlo. Je určený pre závlahové zavlažovanie. Ide o drahý systém, ktorý vyžaduje správnu inštaláciu. Ale počas letnej sezóny majiteľ nebude tráviť čas na zalievanie oblasti, pretože automatizácia bude robiť všetko sama. Zariadenie má tlakomer, tlakový spínač, hydroakumulátor. To všetko od človekana ovládacom paneli je potrebné nastaviť režim prívodu vody časový interval, počas ktorého bude kvapalina dodávaná, a sila prúdu.

Automatické systémy na zavlažovanie výrazne šetria vodné zdroje

Pri výbere čerpadla venujte pozornosť popularite výrobcu vo vašej oblasti. Je ľahšie nájsť komponenty pre výrobky známych značiek a sú ochotnejšie ich vziať na opravy. Bolo by pekné zistiť, ktoré značky majú servisné centrá v blízkosti, v prípade ktorých sa obráťte priamo na výrobcu.