Pravidlá pre bezpečnú montáž zábradlia na schody - drevo, kov a sklo

Ak je v miestnosti schodisko, nevyhnutne sa zmení na centrálny dizajnový objekt, ktorý určuje štýl celého interiéru. Avšak rebrík je pomerne traumatická konštrukcia. Obe rovnako dôležité funkcie konštrukcie rebríka, estetické a bezpečnostné, vykonávajú zábradlia pre schody - zvislé podpery plotov.

Čo sú stĺpiky?

Štrukturálne stĺpiky predstavujú samostatný prvok schodiskovej šachty vo forme zvislej podpery, ktorej tvar zodpovedá vnútornému štýlu miestnosti a premieňa obyčajnú konštrukčnú konštrukciu na konštrukčný prvok a často na umelecké dielo. Na ich výrobu sa používajú hlavné „rebríky“ alebo ich kombinácie:

 • strom;
 • prírodný a umelý kameň;
 • kov;
 • sklo;
 • Betón, cement, sadra.

Schodišťové lety a nástupištia, balkóny a dokonca aj medziposchodia transformujú zábradlia na schody - fotografie krásnych plotov a zábradlí:

Drevené zábradlia na drevených schodoch je možné inštalovať vlastnými rukami podľa jednoduchých pravidielobratnosť
Prísne lakonické zábradlia pre schody z nehrdzavejúcej ocele sú dobre kombinované s drevom, sklom, kameňom
.
Nové línie a formy moderných kovaných zábradlí ako stelesnenie dávnych tradícií schodiskovej budovy
Zábradlia a zábradlia zo skla - štýlové, výnimočné, elegantné. Spoľahlivosť a bezpečnosť schodov zabezpečí montáž závesov z lešteného nerezu

Vlastnosti a pravidlá montáže

Bezpečnosť konštrukcie zaručuje, že zábradlia sú bezpečne pripevnené na schody, ktoré bez ohľadu na ich formu a materiál musia spĺňať niekoľko všeobecných pravidiel:

 • optimálna bezpečná vzdialenosť medzi stredmi dvoch susedných pilierov je do 15 cm, najmä ak malé deti žijú alebo sú často v dome;
 • Odporúčaná podpora pre väčšinu užívateľov výšky podpory - 80-100 cm;
 • každá podpera je nevyhnutne pripojená na dva body - horný a dolný.

Hrúbka alebo plocha priečneho prierezu zábradlia nehrá rozhodujúcu úlohu pri zabezpečovaní bezpečnosti konštrukcie, pretože tento prvok nespĺňa funkciu ložiska, zvyčajne sa volí v závislosti od štýlu a dizajnu schodov a vnútra miestnosti.

Výber spôsobu upevnenia zábradlí na nosné prvky schodísk, zábradlí a zábradlia závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené.

​​

Vlastnosti upevňovacích drevených stĺpov

Technológia montáže drevených stĺpov je pomerne jednoduchá a môžete ľahko nainštalovať drevené zábradlia preDo-it-yourself rebríky, ktoré majú obratnosť a dodržiavanie jednoduchých pravidiel a odporúčaní.

Spodné upevnenie drevených zábradlí priamo k schodom, obručiam, kosouramu alebo pomocou subperilky s drážkou, ktorá zodpovedá veľkosti časti zábradlia, sa vykonáva pomocou špeciálnych kovových skrutiek, skrutiek, skrutiek.

Na spoľahlivé pripevnenie stromu podpery k stromu nosných konštrukcií schodov je možné použiť iba kovové upevňovacie zariadenie aktívneho zásahu

Venujte pozornosť!

Na spoľahlivé pripevnenie stromu podpery k stromu nosných konštrukcií schodov je možné použiť iba kovové upínacie zariadenie aktívneho pôsobenia - akýkoľvek druh závitového spoja, ktorý vylučuje možnosť uvoľnenia upevňovacieho prvku počas prevádzky.

Použitie klincov, drevených hmoždiniek a iných pasívnych armatúr na upevnenie zábradlí v ťažkých montážnych zostavách (schodištia, obruče, stožiare, zábradlia nie je dovolené!)

Horná časť zábradlia je namontovaná v drážke pripravenej vopred v rukoväti, ktorej rozmery zodpovedajú prierezu podpier. Obvykle medzi stĺpikmi a zábradlím pomocou klincov s čiapočkovým uzáverom a lepidlom na drevo je pevne pripevnený ďalší pridržiavací popruh.

Poslednou fázou je horné upevnenie zábradlí, podperilnoy a zábradlia
.

Pri inštalácii rebríka medzi rovnobežnými stenami alebo so šírkou väčšou ako 150 cm sú držadlá stále pripevnené k stenám,pomocou špeciálnych zátvoriek.

Na zaistenie bezpečnosti schodov sa pokúste použiť zábradlia týchto veľkostí:

 • výška podpier - 80-90 cm;
 • Veľkosť strán v priereze je 3 - 8 cm.
 • Hlavné konštrukčné prvky plota - stĺpy, stĺpiky, zábradlia - vždy kupujte v súprave! Pri nákupe hardvéru dávajte prednosť známym výrobcom s pozitívnou povesťou.

  Technológia upevňovacích kovových verzií

  Vedecký a technický pokrok a inžinierske a dizajnérske nápady, ktoré s ním súvisia, nás viedli k tomu, že sme sa pozerali z iného pohľadu na obvyklé zábradlia, materiály pre ne a spôsoby upevňovania.

  Upevnenie kovaných zábradlí

  Ide o tradičnú inkarnáciu kovu v dizajne schodísk. Sú vynikajúce, elegantné a len nové návrhy a krivky línií niekedy pripomínajú nové časy, nové módne trendy a koníčky.

  Spôsob pripevnenia kovaných zábradlí na nosnú základňu a zábradlia zvyčajne ponúka výrobca
  .

  Kupujúci kovaného majstrovského diela dnes ani nemusí premýšľať o tom, ako inštalovať zábradlia na schodoch: výrobca sa o to postará a stačí sa riadiť jeho pokynmi.

  Ako sú upevnené zábradlia z nehrdzavejúcej ocele?

  V interiéroch v high-tech, techno, priemyselných a iných minimalistických štýloch sa v inkarnácii objavili nové stĺpiky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sa sťahovali z vedeckých laboratórií a výrobných dielní. Sú krásne s chladnou krásou lešteného alebo matného prevedenia.kov, ako aj praktické v prevádzke kvôli ľahostajnosti k zmenám vlhkosti a teploty okolia.

  Upevnenie zábradlia pre schody z ušľachtilej ocele zároveň zabezpečuje bezpečnosť konštrukcie a slúži ako účinný prvok jej konštrukcie

  Zvyčajne sa všetky kovové zábradlia schodov predávajú spolu s univerzálnymi upevňovacími prostriedkami na drevo, kameň alebo kov. Môžu to byť závesy alebo konzoly, upevňovacie nosné prvky na schody, obruby, schodiská so špeciálnymi skrutkami a vyčnievajúce veľkolepé dizajnové prvky konštrukcie schodiska.

  Upevnenie krehkého skla

  Schodiskové zábradlia zo skla sú rovnako populárne v moderných interiéroch ako nerezová oceľ. Môžu to byť samostatné vertikálne sklenené podpery pre zábradlia a ploché sklenené povrchy ako ploty.

  Krehké ploty z plochého skla sa inštalujú pomocou kovových alebo drevených spojovacích prvkov
  .

  Krehké sklo je zvyčajne pripevnené k akémukoľvek základu s kovovými závesmi, alebo je vložené do kovových dýz pripevnených k základni pomocou skrutiek. Ploché sklenené zábradlia môžu byť tiež upevnené posuvnou metódou v brázde vyrezanej do drevenej základne s hĺbkou 1,5-2 cm, ak takáto kombinácia je zabezpečená projektom projektu.

  Pri výstavbe schodov sa používa len trojzložkový stavebný materiál - trvanlivý viacvrstvový priehľadný materiál pozostávajúci z dosiek z kremičitanového skla zlepených dohromady.špeciálny polymérny film. Nedá sa rozbiť na fragmenty a silný úder zanechá len stopu vo forme trhlín.

  Stĺpy z dreva, kovu, kameňa, betónu alebo skla, podobne ako vlna čarovnej prútika, môžu premeniť schodiskovú konštrukciu postavenú podľa štandardného dizajnu na jedinečné umelecké dielo.

  Záver - video o tajomstvách montáže jednotlivých schodišťových jednotiek: