Pri pokládke laminát diagonálne - špecifická inštalácia

Intenzívny vývoj nastáva nielen v segmente výroby konečných materiálov, ale aj v oblasti ich aplikácie. Napríklad každý už dlho vie, že laminátové podlahy sú vysoko kvalitné podlahové krytiny, ktoré priťahujú krásu, vynikajúce vlastnosti a jednoduchosť inštalácie. Ale pre tých, ktorí chcú priniesť nejakú chuť do interiéru, dotyk, ktorý môže zdôrazniť individualitu situácie, môžeme poradiť jednoduchý spôsob, ako dekor, pre ktorý stačí naučiť, ako položiť laminát diagonálne. Diagonálny štýl okrem iného opticky zväčšuje objem miestnosti, čo je veľmi dôležité vzhľadom na neustály nedostatok metrov štvorcových.

Sada potrebných nástrojov

Aby sa nepozorovala montážna práca, musíte sa obávať prítomnosti týchto nástrojov:

  • kladivo;
  • ruleta, ceruzka, pravítko;
  • skladačky;
  • tyč na laminovanie;
  • dištančné kliny na medzery.

Príprava povrchu predprípravy

Položenie laminátu diagonálne, ako aj iné spôsoby inštalácie si vyžaduje prípravu podkladu. Musíte vyrovnať podlahu,odstrániť nečistoty, piliny, malé kamienky. Na vyrovnávanie sa odporúča použiť špeciálne samonivelačné zmesi, ktoré sa ľahko používajú a umožňujú dosiahnuť dokonale rovný povrch.
Nebude zbytočné zametať podlahu a až potom sa začne posilňovať pomocou základného náteru. Ďalej je povrch pokrytý celofánom, na ktorý sa položí podklad alebo korkové dosky.

Príprava povrchu - kľúč k dokonalému dizajnu

Toto je dôležité!
Výškový rozdiel by nemal presiahnuť 2 mm /m2.

Pred položením laminátu ho musíte niekoľko dní držať v miestnosti. To pomôže predísť opuchom a zmršťovaniu.

Ako položiť laminát diagonálne

Takže, keď je prípravná fáza skončená, môžete prejsť priamo na hlavnú vec - inštaláciu.

Je potrebné zvoliť smer dokončovacích prác. Najlepšie v tejto situácii je voľba uhla 35-45 stupňov. Naša izba má napríklad veľkosť 3x4 m, smer je zvolený na 45 stupňov. Inštalácia sa uskutoční cez panely 1380x156 mm.

Je dôležité určiť smer práce, pretože steny v našich apartmánoch nie sú vždy spojené v 90-stupňovom uhle
.

Medzi steny a hrany laminátových dosiek, ktoré sa potom odstránia, by sa mali položiť dištančné kliny s hrúbkou 10 mm. Kliny inštalované na jednej strane nedovolia laminátu spojiť stenu úplne a vytvoriť tepelný spoj.

Nasadenie prvých troch panelov je vyrobené v prirodzenom uhle, \ tpretože uhol medzi stenami pri 90 stupňoch je vzácny.
Položili sme tri rady, nasmerujeme výslednú vrstvu a začneme označovať a rezať. Počas rezania sa uistite, že rezaný kus bol začiatkom nového radu.

Hlavný rozdiel oproti tradičnému priamemu dizajnu spočíva v tom, že prvý panel každého nového riadku sa bude musieť vybrať samostatne. Zároveň je potrebné kontrolovať, či sa koncové spoje medzi radmi nezhodujú. Skladaný laminát v šachovnicovom vzore.
Pri prechode rovnobežnými stenami sa z posledného dreva jedného radu automaticky stáva prvé drevo druhého radu.

Pokládka sa obyčajne vykonáva v šachovnicovom vzore, čo má za následok maximálnu priľnavosť podlahových prvkov

Nenechajte si ujsť okamih, keď sa steny začnú zužovať, pretože Potom sa pokládka vykonáva postupne, keď koniec jednej vrstvy automaticky prejde na začiatok na opačnej strane. Ukázalo sa, že podľa koncovej schémy budú panely 24, 27 a 29, umiestnené od hlavných radov vpravo, použité ako začiatok protiľahlých riadkov 24a, 27a, 29a.
Rovnakým spôsobom sme umiestnili 32, 34 a 36 riadkov na ľavej strane, ich konce budú na začiatku troch nasledujúcich riadkov 32a, 34a, 36a na druhej strane.

Toto je dôležité!
Pri práci s laminátom značiek Kronotex, Berry Floor, Tarkett, Witex, Pergo je potrebné zohľadniť individuálne vlastnosti výrobku, ako sú napríklad požiadavky na premiestnenie, dizajn zámky, veľkosť. Ak máte problémy s pripojením, odporúča sa položiť panel neporušenýradov striedajúcich sa s krátkymi a dlhými zámkami.

Ak sa všetko urobí správne, budeme potrebovať 56 panelov (1380x156 mm) na uloženie miestnosti 3x4 m, čo bude 12.056 m2. laminát /12 štvorcových. m.

Diagonálne štýlové úpravy

Diagonálna úprava má niektoré vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadniť pri inštalácii.

Ako odrezať najvzdialenejší panel

Odmerajte vzdialenosť k stene a nezabudnite na teplotný spoj. Túto veľkosť prenesieme na panel. Zmerajte vzdialenosť na opačnej strane. Udržujte celý panel blízko, aby sa neodchýlili od priamky. Označte dĺžku na list laminátu. Výsledné body sú spojené. Je lepšie odrezať elektrickú pílu z nesprávnej strany, ktorá zabráni odštiepeniu na prednej ploche.

Ako znížiť najvzdialenejší panel

Ako spojiť rad laminátov

Na uloženie riadku pripojte všetky koncové zámky. Vložte jeden panel do druhého pod uhlom a kliknutím na podlahu zacvaknite zámok. Takže pripojte všetky panely radu. Teraz je potrebné skombinovať dlhé strany, a čím dlhší riadok, tým ťažšie je západka. Technika je rovnaká.

Zľahka nadvihnite opačnú hranu, vložte tyč do zámku a zaklapnite ju na podlahu. Panel jemne potraste, aby ste našli polohu. Je lepšie robiť tieto manipulácie s asistentom.

Technológia spájania panelov pozdĺž koncového a bočného švu

A aby bolo možné prezentovať proces stylingu jasnejšie, môžete si pozrieť video nižšie, ktoré vyrieši všetky ťažkosti a pomoc.Inštalácia laminátu diagonálne rýchlo a ľahko.

Vrstvenie laminátu diagonálne - video