Príklady veľkolepého dizajnu verandy na fotografiách

Prakticky každý občan sníva o mieri a pokoje prímestského života. Tak príjemné posedenie v prútenom kresle na verande, rozjímanie o krásnom prostredí. Ale ako sa obrátiť obvyklé rozšírenie do domu na verande svojich snov? To vám pomôže kvalifikovane naplánovať verandu.

Veranda je presklená, nevykurovaná miestnosť, ktorá susedí s domom (na rozdiel od terasy, ktorá je oddelená od domu). Najprv sa musíte rozhodnúť, akú úlohu bude hrať vaša veranda. Možno chcete usporiadať mini-obývaciu izbu alebo miestnosť pre stolovanie pod holým nebom? Možno snívate o zimnej záhrade? Všetky vaše nápady možno realizovať, ak starostlivo zvážite projekt verandy.

Video nápady pre dizajn verandy

Štýly pre verandy

Interiér verandy môže byť čokoľvek v závislosti od štýlu, ktorý si vyberiete. Ale čo si vyberiete, hlavná vec je funkčnosť, nie?

Posuvné steny sú veľmi pohodlné. Posúďte sami: v chladnom období bude miestnosť zatvorená pred vetrom a chladom, s nástupom teplých dní budete potrebovať len zatlačiť steny od seba a - k vašim službám máte otvorenú verandu! Množstvo skla robí miestnosť slobodnejšou a jednoduchšou. A dvere vo forme "harmoniky" šetria využiteľný priestor.

Veranda s posuvnými stenami vám umožní rýchlo sa otočiť"Uzavretá" veranda v "otvorenom"
Zavesená lavica je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa neotáčali v detstve. Biele a svetlé závesy prepúšťajú maximálne množstvo vzduchu a svetla a dokonale ladia so zvyškom interiéru
.
  1. Provensálsky štýl: zmysel pre slobodu a ľahkosť Pri navrhovaní takejto verandy sa používa čo najviac prírodných materiálov. Výhodou sú svetlé tóny (béžová, olivová, svetložltá). Textilné doplnky, naopak, môžu byť svetlé. Parketové podlahy, drevené trámy na strope a drevené panely, ratanový prútený nábytok - to všetko pomôže k úplnejšiemu obnoveniu obrazu dedinského domu. Steny s holým murivom sú tiež povolené, stôl Provençal je masívny, môže byť obdĺžnikový alebo kruhový, ale vždy drevený. Ak chcete do svojho interiéru pridať romantický nádych, kvetinový vzor na obrusy a poťahy sedadiel budú vyzerať veľmi užitočné. Látkové závesy sú vhodné pre záclony. Svietidlá vo forme kovaných železných lámp len posilňujú pocit, že ste v dome devätnásteho storočia. Na stenách je možné zavesiť voňavé trsy mäty, tymiánu a paliny z trávy, priestranný a ľahký prístav do domu by mal chrániť majiteľov pred vetrom a dažďom - veľké sklenené okná úspešne tento problém vyriešia. Nábytok v ňom je najčastejšie umiestnený na prázdnu stenu. Užitočná oblasťuložiť skladací stôl a stoličky. Petúnie, nechtíky, kvety pelargónie a begónie vysadené v závesných nádobách môžu viditeľne „oživiť“ priestor.
  2. Japonský štýl verandy - „Východný kútik“ Nízky nábytok, rohože na podlahe, zásteny, maľované drakmi a vetvami sakury, originálne japonské doplnky vám pomôžu psychicky prejsť na túto výnimočnú krajinu.
  3. Chalupa v štýle - ruské kúsky, sú vítané vyrezávané zábradlia a dekoratívne dosky. Použitie takýchto druhov dreva ako céder a mahagón pomôže maximalizovať pocit pohodlia.
  4. Grécky štýl - harmónia foriem Charakteristickým prvkom gréckeho štýlu je zakrytie. Pomocou jednej alebo niekoľkých vrstiev tkaniny môžete ozdobiť nielen okná, ale aj steny. Špirála a vlnovka sú najobľúbenejšie geometrické vzory starovekých Grékov. Ak správne používate ozdoby v dizajne miestnosti, môžete dosiahnuť účinok mieru a sublimity.
Zimná záhrada na verande plná sviežej zelene - pre tých, ktorí milujú kvety

Dizajn verandy je tvorivý proces. Konečný výsledok závisí nielen od Vašich finančných možností, ale aj od vášho letu fantázie. Chcete si na verande zariadiť kvitnúcu záhradu alebo galériu vlastných majstrovských diel? Nič nie je nemožné!

Nápady na zdobenie verandy

 • Dokončenie verandy bude dosť jarné, ak na ňu umiestnite krabice s tulipánmi, narcismi a krokusy (môžete si ich kúpiť v kvetinárstve). Kvitnúce hortenzievo vašom dome vytvoria atmosféru skutočnej dovolenky, okrem toho nevyžadujú komplexnú starostlivosť.
 • Vankúše so svetlou potlačou, prikrývky na prútených stoličkách urobia dizajn verandy na chate pohodlnejším, útulnejším a veselejším.
 • Stoličky môžu byť zdobené technikou decoupage, aktualizovať čalúnenie, ozdobené saténovými stuhami alebo len maľovať. Oceňujete nezvyčajné položky v jednej kópii? Pozrite sa na staré objekty s čerstvým vzhľadom, možno môžu dať nový život.
 • Pri oknách je najlepšie použiť bavlnené alebo ľanové záclony. Môžete si kúpiť bambusové žalúzie alebo rohože. Záclony visiace po obvode verandy budú chrániť pred prachom, dažďom a zvedavými očami.
 • Zaveste vrchlík nad pohovku alebo hojdaciu sieť. Vyšívaný obrázok, čipka obrus, deka, vyrobené v technike patchwork, dekoratívne vankúš - aktualizovať veranda podľa vašich predstáv.
 • Osvetlenie zo záhradných svietidiel vám umožní dlhšie zotrvávať na verande.
 • Použite „vertikálne záhradníctvo“ na ochranu pred spáleným slnkom a vytvorenie priaznivej mikroklímy. Na lezenie rastlín potrebujú podporu, napríklad drevenú mriežku. Hrozno je dievča, zimolez, kučeravé kurča, čínska magnólia, chmeľ, zakorenenie Campsis, plamienok - vyberte si, ktorý z lezeckých alebo horolezeckých rastlín vám najviac vyhovuje.
„Zelená opona“ - vynikajúca ochrana pred slnkom. Nezabudnite na jej pravidelné zavlažovanie

Dizajn verandy v dome je možné objednať v štúdiu.V tomto prípade bude oprava priestorov, inštalácia osvetlenia, výber textilu a terénne úpravy verandy vykonávané skúsenými odborníkmi. Nemusíte hľadať doplnky, ktoré dokonale zapadajú. Moderný dizajn interiéru vám umožní navrhnúť verandu na každom poschodí domu (vrátane strechy).

Transparentné závesy nezasahujú do obdivovania krásneho výhľadu z okna. Množstvo farieb a použitie prírodných materiálov na dekoráciu pomáha vytvoriť uvoľnenú atmosféru
​​
Nepreťažujte miestnosť množstvom rôznych farebných riešení. Vyberte 2-3 primárne farby, to bude dosť dosť
Ak sa vám zdá, že stena je prázdna a nudná, môžete ju ozdobiť domácimi kompozíciami