Rám garáž do-it-yourself: budeme stavať a vybaviť

Pre mnohých je auto oveľa viac ako len dopravný prostriedok. Je to spoľahlivý asistent a lojálny spoločník pre život, ktorý potrebuje starostlivosť a starostlivosť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať problému správneho skladovania, pretože „karavan“ musí spĺňať rôzne požiadavky. Doteraz sa jej stavba len ťažko dala nazvať jednoduchou úlohou, ale moderné stavebné technológie poskytli možnosť vybudovať rám garáže vlastnými rukami v čo najkratšom čase, pričom sa vynaložili minimálne finančné prostriedky.

Požiadavky na výstavbu garáže

Aby bola garáž trvanlivá a aby mohla plniť svoje povinnosti týkajúce sa dokonalého vedenia vozidla, musíte vedieť, aké vlastnosti musí mať:

32)
 • pevnosť konštrukcie pre účinnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi;
 • nízka tepelná vodivosť, ktorá je potrebná na zabezpečenie optimálnej teploty a zníženie nákladov na vykurovaniepriestory;
 • jednoduchosť dizajnu, ktorá umožňuje vykonávať celý rad prác samostatne;
 • nízke náklady;
 • minimálne podmienky vykonávania.
 • Čo je zarámovaná garáž?

  Rámová konštrukcia sa v poslednej dobe stala veľmi populárnou. Ľahká konštrukcia (LMC), vyrobená najčastejšie z dreva, je umiestnená na svetlom podklade. Ale to neznamená, že budova bude krehká: pre životnosť, môže garáž rámu úspešne súťažiť s náprotivkami z penových blokov a kovu.

  Rámová garáž má mnoho výhod

  Švédi darovali pozoruhodnú technológiu, preto sa takéto zariadenia nazývajú aj švédsky. Vynález bol okamžite ocenený, pretože má mnoho výhod.

  Hlavnými výhodami sú jednoduchosť a maximálna rýchlosť prác. Vzhľadom na to, že sú komponenty spojené so skrutkami a skrutkami, montážne práce možno vykonať kedykoľvek počas roka. Sila 2 inštalatérov je viac ako dosť na vybudovanie garáže za pár dní.

  Je tiež dôležité, že potreba prenájmu špecializovaných stavebných zariadení už nie je potrebná. Obava z odhadzovania nečistôt z lokality je tiež zbytočná - jednoducho to nebude.

  Ako stavať vlastnými rukami?

  Pred pokračovaním v stavbe je potrebné vypracovať návrh rámovej garáže, ktorý bude odrážať postupnosť krokov a výpočet požadovaných materiálov. Ďalej musíte premýšľať o mieste.Ak máte k dispozícii 10x10 metrovú plochu, zvážte prvý krok.

  Toto je dôležité!
  Plán projektu je možné objednať od profesionálnych dizajnérov alebo stiahnuť z jednej z mnohých internetových stránok.

  Prípravné práce

  Na začatie rámcovej stavby garáže je potrebné pripraviť priestor. Miesto je zbavené vegetácie, vyrovnané a vrazil. Pre budúci základ je vytvorený štrkopieskový vankúš, ktorý je vyrovnaný vibračnou doskou, aby sa získal hladký povrch.

  Príprava štrkopieskového vankúša

  Dôležitým krokom je položenie základu

  .

  Ako viete, základ je základom akejkoľvek štruktúry, ktorá poskytuje silu. Voľba typu nadácie závisí od rôznych faktorov: konštrukčná schéma garáže, pôdne vlastnosti, ekonomická realizovateľnosť. Najčastejšie v tejto úlohe je monolitická betónová doska, ktorá slúži súčasne ako podlaha, ktorá môže byť preložená akýmkoľvek materiálom. Betónová doska - druh "plávajúcej" základne, vnímajúci zaťaženie rovnomerne, čo pomáha zabrániť deformácii konštrukcie.

  Plytký výkop je vykopaný po obvode povrchu, po ktorom je debnenie inštalované.

  Toto je dôležité!
  Všimnite si, že debnenie je inštalované na troch stranách budúcej garáže.

  Kvalita betónu vyliateho do debnenia má mimoriadny význam, výrobky bez certifikátu by sa nemali získavať. Poskytuje pevnosť doskyinštalácia monolitických výstuží a vystuženie dvoma výstužnými sieťami.

  Založenie rámovej garáže

  Vyhradenie výslednej nadácie na 3 týždne.

  Montáž rámu pre garáž

  Po konečnom zastavení nadácie sa výstavbou rámovej garáže vlastnými rukami vytvorí „kostra“. Spodný lem je vyrobený z dosiek 100x50, vopred ošetrených antiseptikom.

  Pre rohové stĺpiky a brány sa používajú tyče 100x100, pre iné časti - podlahové nosníky a krokvy - 100x50. Medzi stĺpikmi spodného obloženia je dodržaná rozstup 120 cm.
  V spodnom obložení môžu byť otvory pre stĺpiky vynechané, potom bude upevnenie vykonané skrutkami a klincami. Mimochodom, táto metóda je oveľa jednoduchšia.

  Na zabezpečenie pevnosti rámu namontujte v rohoch vzpery. Nezabudnite poskytnúť priestor pre okná a brány.

  Garáž na drevený rám

  Ak je budova plánovaná na šírku viac ako 4 metre, je lepšie, aby stropné nosníky z dosiek s rozmermi 50x100 boli oveľa silnejšie. Pozdĺžne prvky sú vyrobené z tyčí najmenej 50x50.
  Táto etapa bude trvať niekoľko dní.

  Zhotovenie strechy podľa pravidiel

  Ďalej výstavba garáže pomocou rámovej technológie prechádza do ďalšej dôležitej etapy - usporiadania strechy. K tomu potrebujete 100x25 dosiek, ktoré budú obalené zvlnenou strešnou krytinou. S touto úlohou, asfaltové pásy, uložené priamo na debne, dokonale zvládnu. Pozrite sa, že podkrovie garáže sa otepľujenie nevyhnutne, budú dosť dosť.

  Mnohí ľudia dávajú prednosť vytváraniu plechov alebo kovových strešných krytín na usporiadanie strešných plechov, ktoré nie je potrebné upravovať, a veľké rozmery výrazne urýchľujú postup prác. Upevnite materiály pomocou jednoduchého elektrického náradia.

  Hať - dôležitý detail strechy

  Povinnou zložkou strechy je hať, ktorá môže byť vyrobená z plastovej kanalizačnej rúry vyrezanej do dvoch. V každom prípade je potrebná ochrana polymérom, ktorá zabráni vzniku hrdze.

  Prechod na obkladanie stien

  Pre vonkajšie obklady je najlepšie obloženie triedy „C“, ktoré je upevnené na vodotesnej vrstve pozostávajúcej z vertikálnych nosníkov 25x30 a hustého asfaltu.

  Toto je dôležité!
  Odporúčaný krok pre inštaláciu zvislých tyčí je 30 cm Nezabudnite na ošetrenie drevených častí antiseptikom.

  Vo vnútri garáže je izolovaná minerálna vlna a lacnejšia šindľová doska. Vonkajšie obloženie je vyrobené z vlečky. Dvojité presklené okná sa vkladajú do vopred určených otvorov.

  Inštalácia garážových brán

  Brány pre garáž môžu byť akékoľvek: sekčné, posuvné, posuvné, ale najčastejšie, keď sa vykonávajú samotné stavby, sú k dispozícii výkyvné brány. Ľahko sa vyrábajú, sú spoľahlivé a jednoduché.

  Rozmery budú závisieť od veľkosti vozidla, štandardná verzia je 2,5 metra. Vnútorné a vonkajšie rámy brány sú vyrobené z kovového rohu (65 mm), ktorý je vyrobený z plechuupevnené spolu s kovovými pásmi. Ak chcete použiť hornú časť rámu ako jumper, potom musíte všetko šiť s kovom.

  Rám ventilov je vyrobený z kovového profilu (40x25), po montáži je rám opláštený 2 mm hrubým oceľovým plechom.
  Kovové kolíky vložené do rúrok budú slúžiť ako skrutky, môžu sa použiť skrutky, ktoré sa dajú uzavrieť na princípe plechovky na mlieko.

  Spoločnosť Gates by sa mala ľahko otvoriť

  Pri výrobe dverí je dôležité zabezpečiť ochranu proti korózii. Kov je ošetrený brúsnym papierom a pilníkom, najprv pokrytý ľanovým olejom a potom náterom.

  Vnútorné racionálne usporiadanie

  To je všetko. Úloha nazvaná ako vybudovať rámovú garáž, takmer vyriešená, zostáva len premýšľať o vnútornom usporiadaní. Strop je lemovaný šindľom, nad ním je položená vrstva papiera a izolácie. Na podlahu podkrovia je položená doska s hrúbkou 25 mm, nainštalovaný rebrík.

  Mali by ste tiež uvažovať o vykurovaní. Všeobecne používané špirálové elektrické ohrievače sú neprijateľné. Prenosné priemyselné vykurovacie systémy sú tiež ďaleko od najlepšej možnosti, pretože ich tepelný výkon je nízky.
  Najúčinnejším spôsobom je ohrev vody s individuálnym zdrojom tepla. Princíp činnosti je založený na rozdiele hmotnosti teplej a studenej vody, takže sa objaví jednosmerný kanál horúcej kvapaliny. Voda ohrievaná v kotle stúpa hore, ide do konvektora, kde sa nachádzavydáva teplo, chladí a padá, opäť vstupuje do kotla.

  Ako alternatívu k tomuto typu vykurovania môžete použiť 2 kW vykurovacie teleso ventilátora alebo 500 W reflektor.

  Takže garáž vyzerá vnútri

  Toto je dôležité!
  Teplota v garáži by mala byť na +16 stupňov, čo je dosť dosť na prácu v tele.

  Takže bola dokončená výstavba garáže z dreveného rámu a teraz ste šťastným majiteľom spoľahlivého domu pre vaše auto, ktorý ho bude chrániť za každého počasia a poskytne pohodlné podmienky na vykonanie opráv v prípade potreby. No, ak ste sa ešte nerozhodli o vzhľade budúcej garáže, s tým Vám pomôže prezentovaný výber fotografií.

  Vlastná garáž: foto

  Číslo variantu návrhu 1
  Variant návrhu č. 2
  Možnosť dizajnu číslo 3
  Číslo variantu návrhu 4
  Možnosť návrhu č. 5

  Technológia budov: video