Robíme most, aby sme vám dali ruky - 5 nápadov pre kreativitu

Aby ste si užívali pohodlie a pokoj vo vlastnej letnej chate, musíte najprv vynaložiť veľa úsilia na zlepšenie územia. K tomu musíte pracovať s krajinou, ktorá môže byť zdobená rôznymi technikami, dokonca aj vo veľmi obmedzenom priestore. Zabaví sa napríklad malý rybník alebo skromný potok. A vytvorili rezervoár, mnohí sú pripravení ísť ďalej a premýšľať o tom, ako urobiť most na rybníku. Pozrime sa na túto otázku spoločne.

Video tipy na výrobu dekoratívneho dreveného mosta

Výber materiálov

Na vytvorenie takejto konštrukcie musíte najprv zistiť, aké materiály sú pre ňu potrebné. Mimochodom, mosty môžu byť najrozmanitejšie. Samozrejme, že žiadajú o prímestskej oblasti výstavby z prírodných materiálov - drevo a kameň. Dobre zapadnú do akejkoľvek krajiny a budú vyzerať čo najprirodzenejšie.

To však vôbec neznamená, že kameň a drevo ako materiály pre most budú musieť obmedziť vašu predstavivosť. Môžete bezpečne používať kov aj sklo. Dokonca aj materiál, ako je betón, môže byť základom pre prepracovaný dizajn, ak developer pristupuje k projektu kreatívne.

Pri výbere materiálov preUrobiť most je potrebné mať na pamäti nielen o tom, ako môže hrať v schopných rukách. Stojí za to premýšľať o otázkach praktickosti. Napríklad strom bude musieť byť ošetrený špeciálnymi látkami tak, aby vydržal mnoho rokov teplotných zmien, zrážok - rozmarov prírody.

Kamenné výrobky sa považujú za veľmi trvanlivé a spoľahlivé, je však potrebné uznať, že ich výroba si vyžaduje osobitné zručnosti, ako aj používanie špeciálneho vybavenia. Namiesto prírodného materiálu je možné zvoliť umelý analóg: je jednoduchšie ho inštalovať.

Most pri rieke Dacha potom bude vyzerať krásne, keď bude jeho projekt dlhodobo a dôkladne fungovať. Napríklad môžete do plánu vašej chaty zahrnúť náčrt, aby ste predstavili, ako bude budova vyzerať v skutočnosti
.

Kov sa považuje za veľmi trvanlivý materiál. Treba však pripomenúť, že je vystavená korózii. Preto kovový most potrebuje ošetrenie ochrannými prostriedkami. Potom poteší jeho trvanlivosť.

Možnosti tvaru mosta pre jazierko

Skôr ako most vytvoríte vlastnými rukami, budete musieť tiež rozbiť hlavu nad otázkou, akú formu by ste mali dať. Koniec koncov, fantázia môže byť takmer neobmedzená. Ale pred výberom konkrétneho dizajnu stojí za to zhodnotiť si vlastnú silu: môžete realizovať komplexný projekt?

Napríklad v konfigurácii môžu byť mosty najjednoduchšie - priame. S touto úlohou sa určite vyrovná aj nováčik v oblasti stavebníctva.

AkAk chcete prijať tradície východu, môžete vybudovať štruktúru v podobe cikcak. Bola považovaná za spoľahlivú ochranu pred zlými duchmi, ktorí na nich blúdili a nemohli ublížiť ich vlastníkom.

Oblúkové konštrukcie vyzerajú elegantne a veľmi elegantne. Ak k ich stavbe pristupujete zručne, môžete vytvoriť vzdušnú štruktúru, ktorá nenechá nikoho ľahostajného.

Ak je na vašej lokalite veľmi skromný rezervoár alebo suchý prúd, potom je jednoduchšie urobiť krokový most, ktorý bude zdobiť krajinu. Zvlášť zvedavý, bude sa zdať, že deti, ktorí chcú skákať na takú štruktúru. Prirodzene, vzdialenosť medzi jednotlivými sekciami by mala byť taká, aby sa človek mohol ľahko pohybovať z jedného do druhého.

Krokový most vyzerá zaujímavo, ak je vyrobený z kamenných dosiek alebo dreva.

Schodiskové mosty vyzerajú krásne a nezvyčajné. V skutočnosti sa podobajú na niečo medzi mostom a schodiskom. Táto možnosť môže byť porazená vo forme vyhliadkovej plošiny, ak navrhnete konštrukciu tak, aby z mosta bolo vidieť krásny výhľad na prírodu. Ale toto riešenie je vhodné skôr pre záhradu impozantnej veľkosti ako pre skromný letný dom.

Napokon, pripomeňme si takúto stavbu ako visutý most. Samozrejme, myšlienka postaviť ho na vašich stránkach sa bude zdať veľmi lákavá. Ale nezabudnite varovať, že práca na takomto projekte je ťažká a nie každý to dokáže, pretože sa musíte uchýliť k zložitým výpočtom. Je potrebné pripomenúť, že závesný most musí byť úplne bezpečnýosoba.

Kde sa má stavať most na stavenisku

Ak sa rozhodnete pre mosty na chate vlastnými rukami, pravdepodobne už viete, kde bude rybník alebo potok. Ponáhľajte sa, aby sme potešili tých, ktorí na svojich stránkach nedokázali vybaviť jednu nádrž: most bude ozdobou akejkoľvek krajiny. Preto môže byť postavený aj v prípade, že v krajine nie je žiadny prúd, ani rybník, ani fontána.

Začnime tradičnými pravidlami umiestnenia mostov nad vodou. Nachádzajú sa v najužšom mieste vodného útvaru. Takže môžete okamžite zabiť dva vtáky jedným kameňom, alebo skôr tromi. Po prvé, bude potrebná oveľa menšia konštrukcia a pre začínajúcich staviteľov bude jednoduchšie zabezpečiť jej spoľahlivosť. Po druhé, malé možnosti vyzerajú oveľa krajšie. Po tretie, ušetríte materiál.

Každý most by nemal byť vyrobený len z trvanlivých materiálov, ale aj bezpečne upevnený. Ak to chcete urobiť, často vylejte konkrétny základ, ak hovoríme o pôsobivých vodných útvaroch alebo vysokých bankách
.

Kde je most vhodný, ak na vašej dacha nie sú žiadne nádrže? Môže byť napríklad postavená nad prírodnou roklinou alebo priekopou. Ďalším riešením je vybudovať štruktúru v blízkosti záhony alebo veľkolepé záhony. Konečne nikto neobťažuje vznik a stavať mosty tesne nad chodníkmi dachy. Prirodzene, stojí za to premýšľať o všetkom takým spôsobom, že stavba prirodzene zapadá do krajiny a je bezpečná - je to nepríjemné pre každého, kto by narazil na malý most, napriek všetkému jeho predstieraniu.

Najjednoduchšia možnosťstavby

Rozhodli sa urobiť dekoratívny most vlastnými rukami v krajine? Povieme vám o najjednoduchšej verzii - drevenú konštrukciu bez akýchkoľvek ozdôb, ktorá je na ramene aj pre tých neskúsených ľudí.

Ak chcete pracovať, potrebujete dva silné a pevné nosníky, ktoré budú uložené z jednej banky do druhej, ako aj priečne dosky a klince na ich upevnenie. Nástroje budú tiež potrebovať minimum - dláto, skladačka, kladivo a meradlo.

Dosky na nosníky musia byť upevnené, pričom medzi nimi zostane malá medzera - približne 1 - 2 cm. V dôsledku toho sa na moste nebudú hromadiť nečistoty ani vlhkosť. Všetky materiály pred ich inštaláciou musia byť ošetrené antiseptikami a ohňovzdornými impregnáciami.

S cieľom uľahčiť prácu s návrhom stojí za to vypracovať podrobný náčrt s uvedením rozmerov, ktoré sú potrebné pre vašu stránku

Samozrejme, niekto by považoval takúto stavbu za dosť nenáročnú. Ukážme však tajomstvo toho, ako je to sofistikované: urobiť z zábradlia mosta nezvyčajné. Alebo vytvorte okolo takej krajiny, ktorá úspešne porazí zámernú jednoduchosť vášho potomka. Ak pracujete na letnej chate s dušou, výsledok bude určite úžasný a poteší vás aj Vašich blízkych!