Rohové krby - funkcie umiestnenia v interiéri, domáci kútik "krb"

Krby sú človeku známe už dávno, keď postavil prvé obydlie, ktoré bolo potrebné vykurovať. Samozrejme, po mnohých storočiach sa krb výrazne zmenil a získal niekoľko nových funkcií, ale čas neznižoval jeho hodnotu pre bytový dom. Doteraz krb ohrieva naše domovy, dáva úžasnú atmosféru tepla a pohodlia. Okrem toho, moderné modely krbov sú estetické interiérové ​​položky, ktoré vám umožnia umiestniť požadované akcenty, maskovať nedostatky dekorácie alebo vytvoriť určité vizuálne efekty. Obzvlášť obľúbené uhlové krby, ktoré sa podľa názvu nachádzajú v rohu miestnosti.

Výhody rohových krbov

Moderné modely rohových krbov vám umožňujú vytvoriť najviac harmonický interiér. Rozmanitosť dokončovacích materiálov, ktoré sa používajú na navrhovanie vzhľadu výrobku, originálne dizajnérske riešenia prispievajú k tomu, že krb sa ľahko zmestí do takmer každého obytného priestoru bez ohľadu na štýl interiéru.

Existuje niekoľko kritérií, na základe ktorých sa zvolí uhlový krb: rozmery, tvar, stupeň funkčnosti, estetický vzhľad a iné. Osobitná pozornosť by sa mala venovať veľkosti a tvaru rohového krbu, ak je inštalovaný v malomroom. Faktom je, že niektoré modely krbu môžu "ukradnúť" veľa priestoru.

Výber rohového ohniska je daný jeho geometrickými parametrami, funkčnosťou a estetickými ukazovateľmi
.

Ak sa inštalácia plánuje v byte, a nie v vidieckom dome, potom stojí za to venovať náležitú pozornosť elektrickým rohovým krbom. Ak chcete začať, stačí pripojiť produkt k sieti. Okrem toho, elektrický požiar sa líši viac prenosu tepla v porovnaní s analógom dreva, a imitácia ohňa je takmer nemožné rozlíšiť od skutočného plameňa.

Nepochybnou výhodou rohového krbu je, že plameň je možné vidieť z takmer kdekoľvek v miestnosti. Je to celkom pohodlné, takže nemusíte vybaviť miesto na odpočinok priamo pred krbom. Osobitnou atrakciou je obývacia izba s rohovým krbom, kde môžete po náročnom pracovnom dni relaxovať s celou rodinou.

Umiestnenie krbu v rohu miestnosti poskytuje dokonalý výhľad: je možné ho vidieť odkiaľkoľvek v miestnosti

Stojí za zmienku, že existujú prípady, keď je veľmi ťažké vybrať si model uhlového ohniska. Odborníci však v takýchto situáciách neodporúčajú vzdať sa svojich túžob a potrieb. Existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť.

Po prvé, môžete si kúpiť obyčajný nástenný krb a postaviť falošnú stenu, do ktorej sa dá umiestniť do rohu rohu miestnosti. Tieto rohové krby v interiéri - fotovhodné riešenia možno nájsť na mnohých webových stránkach - budú vyzerať veľmi atraktívne, ale zaberajú veľa voľného miesta. Preto môže byť takáto stavba postavená len v pomerne priestranných izbách.

Po druhé, je možné trochu opraviť už hotový krbový portál. Na tento účel sa jeho horná a dolná časť odrežú tak, aby jej steny zapadli čo najbližšie k stenám miestnosti. Stojí však za to zvážiť, že takáto práca si vyžaduje veľmi opatrný prístup a množstvo výpočtov, pretože v dôsledku toho sa ohnisko jednoducho nezmestí do voľného priestoru.

Krbové kachle pre obytné budovy

Rohové krby - fotografie rôznych modelov je možné vidieť na internete - ohrievajú okolitý vzduch, ale nemôžete ho prevádzkovať ako hlavný zdroj tepla. Na tieto účely môžu byť vhodné kachle s vodným okruhom. Vyhrievaná voda cirkulujúca vo vodnom okruhu môže dobre zahriať malý domček s niekoľkými miestnosťami.

Rohové kachle sú často vybavené pecami a zariadeniami na ohrev chladiaceho média pre systém ohrevu vody
.

Obzvlášť populárne sú teraz uhlové sporáky s varnou doskou alebo vstavanou rúrou. Je zrejmé, že v tomto prípade je výrobok inštalovaný v jedálni alebo obývacej izbe v kombinácii s jedálňou alebo kuchyňou. Tak, krb vykonáva niekoľko funkcií: zdobí interiér, ohrieva obývacia izba aslúži na varenie.

Nezabúdajte, že rohové kachle, krb, na ktoré sa používa tuhé palivo, nevyhnutne vyžadujú výstavbu kvalitného komína, ako aj krbu s krbom. Je však možné ignorovať zariadenie zosilneného základu.

Moderné kachle dávajú obytnému priestoru určitý pôvab a môžu byť umiestnené v takmer každej miestnosti, kde je možné inštalovať komín. Môže to byť aj kúpeľňa.

Krb s rohovým krbom vlastnými rukami

Pomerne často sa v vidieckych domoch a chalupách vykonáva rohový krb vlastnými rukami. Pokiaľ ide o materiály pre kladenie krbu, musíte zásobiť na cement, štrk, tehla, sutiny kameňa, ílu. Tehla je najbežnejším materiálom pre stavbu krbu.

Urobiť si krb vlastnými rukami zahŕňa postupné vykonávanie viacerých prác. Po prvé, základ je položený, schopný podporovať hmotnosť krbu, ktorý môže dosiahnuť 1 tony. Po druhé sa pripravuje projektová dokumentácia, ktorá zohľadňuje konštrukčné prvky rohového krbu, jeho rozmery. Potom sa vykoná starostlivá príprava všetkých materiálov potrebných na výstavbu samotného krbu.

V ďalšom kroku sa položia krby s tehlovými rohmi. Na pokládku zvnútra sa používa napríklad žiaruvzdorná tehla, pre bočné steny je možné zvoliť tepelne odolnú tehlu. Zároveň každý nový tehlový rad budúcich krbových komínov vyschne.proces kladenia tehál nezabudnite na včasné stiahnutie komína na streche.

Rohový krb vlastnými rukami

V nasledujúcej etape je kovová mriežka ohniska inštalovaná na krboch pre vidiecke domy a krby pre rohy. Na tento účel sa pásiky z ocele s hrúbkou asi 3 mm zmenia na švy a nalejú sa maltou. Posledným "dotykom" bude exteriér krbu.

Rohové ohnisko v interiéri je teda funkčným a dekoratívnym prvkom, ktorý môže byť v ktoromkoľvek ročnom období kladne nabitý. Možno len málo z nich chce dobrovoľne vzdať sa takého „teplého“ srdca obytnej budovy.