Rúra na garáž vlastnými rukami: typy a domáca verzia najjednoduchšej jednotky

Problematika vykurovacích garáží v zimnom období musí byť riešená vlastníkmi budov, ktoré nie sú napojené na centralizovanú sieť alebo nie sú vybudované v jednom vykurovacom systéme krajiny. Často, ďalšie kachle pre garáže šetrí motoristov, ktorých individuálne parkovanie pre autá je vyhrievané s nedostatočnou účinnosťou. S chladom, nepriaznivo ovplyvňujú auto, nedáva prácu v garáži pre majiteľa, môžete sa vyrovnať niekoľkými spôsobmi. Voľba vhodnej voľby závisí od ekonomického stavu vlastníka vozidla a typu stavby na uskladnenie.

Prečo potrebujeme vykurovanie v garáži?

Predpisy upravujú ukazovateľ priaznivý pre teplotu skladovania automobilu, je 5 ° C a umožňuje odchýlky jedného stupňa. Čo sa stane s autom pri nižšej teplote, je určite známe každému autorovi. Väčšina z nich, bezpochyby, mala čas čeliť časovo náročnému štartu motora v zime, obzvlášť po dlhom parkovisku.

Dokonca aj nemrznúca kvapalina môže zamrznúť pri vystavení nízkym teplotám. Motoristi, ktorí používajú čistú vodu na chladenie a liatie dennenoc, nemôže naplniť radiátor horúcou vodou. Z toho môže blok valcov zamrznutých mrazom a hlava tejto jednotky prasknúť. Dostať sa do vysoko chladeného prostredia, vriacej vody po niekoľkých okamihoch zamrzne a upcháva kanály s ľadovým džemom.

Domáce kachle - úsporná možnosť

Primitívnym nákladným spôsobom prevencie týchto problémov je nepretržitá prevádzka motora, zníženie životnosti motora a vysoké náklady. Okrem toho, majiteľ vozidla bude musieť ešte zahriať prevodovku pomocou horáka alebo ohňa. Po oboznámení sa so zoznamom hrozieb a získaní praktických skúseností sa majiteľ garáže prirodzene uzatvára: potrebuje výrobný ohrievač alebo samoobslužné garážové kachle, ktoré udržujú režim s konštantnou teplotou s parametrami, ktoré sú určené normami.

Druhy garážových pecí

Výber optimálnej metódy vykurovania ovplyvňujú dva hlavné aspekty:

 • časové obdobie, počas ktorého bude potrebné vykurovať garáž;
 • veľkosť sumy, ktorú je vlastník schopný investovať do pece

Ak je garáž prístavbou pre domácnosť na obytnú budovu, má zmysel ju vybaviť vykurovacími zariadeniami a potom sa pripojiť k verejnej sieti. V autonómnej garáži, ktorá sa nachádza ďaleko od obytných budov s komunikáciou, budete musieť vytvoriť individuálny systém.

Všetky vykurovacie jednotky používané v našich časoch pre garáže sú klasifikovanéna základe rozdielu v princípe činnosti zdroja energie. Budovu môžete vybaviť inštaláciou v garáži:

 • Kotol na plynové vykurovanie. Dostatočne produktívne vybavenie rozlišuje dostupnú cenu, nezávislosť od zdrojov energie. V oblastiach, ktoré nemajú prístup do centrálnych sietí na zásobovanie plynom, však tento spôsob vykurovania nie je možný. Nevýhodou je výbušnosť.
 • Jednotky, ktoré dodávajú tepelnú energiu v dôsledku spaľovania tuhých palív. Môžete si kúpiť sporák továrenskej zahraničnej alebo domácej výroby, môžete si urobiť jednoduchý sporák pre garáž vlastnými rukami. Toto je najracionálnejšia metóda nákladov na vykurovanie a výsledný efekt.
 • Elektrické ohrievače, ktorých atraktívnou stránkou je možnosť výberu zariadenia s presne požadovaným výkonom. Negatívna kvalita systémov poháňaných sieťou, spotreba energie s pomerne veľkou platbou.
 • Pece pracujúce s odpadovým motorovým olejom.

Elektrické zariadenia predstavujú v súčasnosti širokú škálu výrobných výrobkov. Hlavným argumentom v ich prospech je mobilita, ktorá umožňuje inštalovať jednotky v oblastiach, ktoré vyžadujú najvyššie miery vykurovania v maximálnej miere. Majitelia garáží, ktorí nie sú príliš znepokojení spotrebou energie, si môžu kúpiť infračervené systémy, olejové radiátory alebo tepelné zbrane v obchodoch.

Zariadenie vyrobené výrobcami je vybavenézariadenia, s ktorými môžete nastaviť smer toku tepla, nastavte výkon. Existujú kolesá pre pohodlie pohyblivých zariadení, systémy, ktoré poskytujú užívateľom bezpečnosť, zabraňujú predčasnému opotrebovaniu a poruche jednotiek. Tepelné pištole a infračervené ohrievače sú tiež v rozsahu plynových systémov.

Rozsiahla škála výrobných kachlí pre garáže umožňuje vybrať a kúpiť jednotku s akoukoľvek kapacitou, ktorá spracováva optimálny typ paliva pre vlastníka
.

Účinnosť s nákladovou efektívnosťou kombinuje zariadenia pracujúce na štandardných tuhých palivách, ktoré využívajú uhlie, špeciálne palety, palivové drevo. Vyrábajú sa v širokom spektre priemyslu. Vykurovacie systémy vyrábané výrobcami žiaruvzdorných materiálov s použitím najjednoduchšej metódy popísanej v príručke sú inštalované na miestach špecifikovaných výrobcami. Základné kachle na garáž na dreve, vyrobené vlastnými rukami, budú však rovnako produktívne a budú stáť iba desaťkrát lacnejšie.

Výhody kachlí na drevo

Hospodárne, ručne vyrábané kachle na drevo sa ľahko udržiavajú, mnohí ho považujú za najlepšiu možnosť na usporiadanie samostatných garáží. Najbežnejším dizajnom sú kachle, kachle, ktorých inštalácia vyžaduje dodržiavanie dvoch hlavných pravidiel:

 • Pece sa môžu používať iba v priestoroch s otvormi, \ tzabezpečujú prúdenie vzduchu a potrubia, cez ktoré sa vykonáva odsávacie vetranie.
 • Je potrebné nainštalovať vykurovaciu konštrukciu v garážovej zóne, ktorá je vzdialená od horľavých predmetov, drevených prvkov, z miest, kde sa nachádza mazivo a horľavý spotrebný materiál.
Jedna z možností sporákov môže byť inštalovaná len v garážach s prirodzeným alebo umelým vetraním
.

Popri hospodárnosti a prevádzkovej miere vykurovania priestorov je popularita tohto dizajnu odôvodnená týmito presvedčivými výhodami:

 • mimoriadne nízke náklady na vybavenie a dostupnú cenu paliva potrebnú na jeho funkčnosť;
 • schopnosť samostatne montovať výrobnú trvanlivú rúru s minimálnymi finančnými nákladmi;
 • 61) vynikajúca účinnosť s malou veľkosťou jednotky;
 • lacná inštalácia;
 • nie je časovo náročná služba;
 • nie je potrebné budovať špeciálny základ pre kachle;
 • schopnosť používať ručne písaný výrobok na kúrenie a varenie.

Existujú aj nevýhody tejto metódy. Hlavnou z nich je pomerne veľká spotreba lacného, ​​ale spotrebujúceho určité množstvo paliva. Palivové drevo sa spotrebuje rýchlo, pretože kovová konštrukcia nie je schopná akumulovať vytvorené teplo. Energia získaná v dôsledku horenia palivového dreva sa okamžite prenesie na vzduchovú hmotu.kovové telo sa veľmi rýchlo ochladzuje.

Existuje metóda znižovania nákladov na palivo, ktorá spočíva v modernizácii dizajnu. Kachle, kachle, budú vyžadovať podstatne menej palivového dreva, ak je dýza zabudovaná do skrine takmer nad dverami, a nie podľa tradície v blízkosti zadnej steny.

V dôsledku posunu polohy dýzy sa steny pece najprv zohrejú a až potom spaliny spadnú do potrubia. Súčasne sa zvýši čas spätného získavania tepla, pretože hlinito-betónové, izolované kovové alebo tehlové potrubia ochladzujú pomalšie ako kov trupu. Okrem toho sa skráti doba potrebná na ohrev interiéru garáže.

Konštruktívne komponenty kachlí

Variabilita konštrukcií kachlí typu „sporák“ predurčuje absenciu jasných predpisov. Každý majster to robí podľa vlastného uváženia v súlade s osobnými preferenciami. Bez ohľadu na preferovanú schému výrobcu majú všetky vykurovacie jednotky tohto typu spoločné konštrukčné prvky:

Konštrukčná schéma najjednoduchších pecí na varenie
 • ohnisko, ktoré je štandardnou spaľovacou komorou, jeho konfigurácia a rozmery nie sú deklarované prísnymi kánonmi;
 • rošt inštalovaný na základni konštrukcie, je potrebné vytvoriť ťah a umiestniť palivové drevo;
 • potrubie komína, môže byť zakrivené alebo vinuté, v prípade použitia štandardnej rovnej rúry,Je potrebné poznamenať, že dĺžka rovných horizontálne inštalovaných segmentov komína podľa stavebných noriem by nemala presiahnuť 1 meter.
 • ashpit pod roštom, ktorý je zariadením na zber popola.

Najjednoduchšie „buržoázne“ kachle sa skladajú z kovového puzdra vybaveného dvierkami na prívod paliva a dýzou, ktorej umiestnenie určuje výrobca. Ako dúchadlo, môžete vytvoriť malé otvory v dolnej časti, budú pomáhať vytvoriť dobrú trakciu. Chilliness komína je daná potrebou znížiť rýchlosť horúceho vzduchu cez potrubie. Dym, ktorý pretrváva v komíne, vydá do miestnosti tepelnú energiu a „neutečie do komína“ s nechcenou rýchlosťou.

Pec pracujúca na "spracovaní"

Hlavnou výhodou tohto vykurovacieho zariadenia je používanie najlacnejšieho, často bezplatného paliva. Jednoduchá, spoľahlivá jednotka pracuje bez dýzy a kvapkadla. Jedná sa o veľmi lacné kachle - je to jednoduché urobiť s vlastnými rukami v garáži, a to tiež nie je ťažké vždy nájsť palivo pre neho.

Štandardná schéma kachlí pre garáž, prevádzkovaná na odpadovom oleji, veľkosť kapitána môže vyzdvihnúť vlastné

Štruktúrne spracovaná odpadová olejová pec je dve nádoby spojené perforovanou rúrkou. Spodný prvok s objemom 12 litrov plní funkciu ohniska a palivovej nádrže. Na hornej rovine dolnej časti kachlí by mal byť vybavený otvorveko. Otvor je potrebný na naplnenie paliva, kryt je potrebný na kontrolu práce domáceho zariadenia. Otváranie a zatváranie veka, majiteľ bude kontrolovať prívod kyslíka potrebného na spaľovanie, na ktorom závisí produktivita vykurovania.

Horná nádrž a potrubie spájajúce dve hlavné časti hrajú úlohu vykurovacích prvkov pece. Vyhrievaný tento domáci prístroj môže byť až 800-900 ° C. Aby sa zabránilo vypáleniu nádob, použite plech od 4 do 6 mm hrubý, aby boli vyrobené. Na hornú časť kachlí je privarená odbočka, na ktorej je inštalovaná výfuková rúra z pozinkovanej oceľovej zliatiny. Celá konštrukcia pece by nemala byť monolitická, pretože horná nádrž bude musieť byť odstránená, aby sa odstránili sadze z horáka.

Konštrukčné prvky budúceho garážového sporáka na spracovanie odpadového oleja

Ako vyrobiť sporák vlastnými rukami

Na výrobu takéhoto zariadenia sa nevyžadujú výkresy, žiadne podrobné technické znalosti, odborné zručnosti. Jednotka spotrebuje až jeden a pol litra za hodinu, celý systém váži maximálne 30 kg. Štandardné veľkosti, ktoré neberú do úvahy výfukové potrubie, sa pohybujú od 35 do 70 cm, najčastejšie pre výrobu digestorov používajte rúru s prierezom 105 mm.

Pre tých, ktorí sa chcú naučiť, ako správne vyrobiť kachle v garáži a ako to, že domáca prevádzka nespôsobuje problémy, existuje niekoľko dôležitých odporúčaní:

 • Preferovaná výška komínaasi 4 metre, čo je potrebné na vytvorenie dobrého ťahu.
 • Kachle, ktoré fungujú ako odpad, sa musia čistiť každých desať dní.
 • Sadze budú oveľa menšie, ak je priemer horného potrubia väčší ako veľkosť výfukového prvku.
 • Jednotka musí byť inštalovaná v priestore garáže tak, aby sa v nej nenachádzali výbušniny, horľavé predmety.

Na prevádzku sporákov je vhodný olej s akýmkoľvek stupňom čistenia. Je to celkom vhodné surové zloženie. Ak súhlasíte s majiteľmi neďalekých garáží a dáte nejakú nádrž na vypustenie oleja, palivo pre kachle bude vo všeobecnosti zadarmo. Použitie na vykurovanie garáže môže byť prevodovka, transformátor, motorový olej, motorová nafta, vykurovací olej.

Kolosálny počet pecí na ťažbu s podobným dizajnom a prevádzkou podľa jediného princípu

Takéto domáce kachle sa zapaľujú pomocou papiera pripevneného na dno nádrže, novín, cez ktoré sa palivo naleje. Obsah sa začne variť za desať minút, proces spaľovania je iniciovaný spontánne zapálením oleja. Palivo nalejte 5 litrov. Pri použití čistených konštrukcií bude možné menej sa starať o konštrukčné prvky, čo sa tiež uľahčí zvýšením prierezu komína.

Video: Tipy na prevádzku

Funkčnú, účinnú rúru na garáž je možné vykonať vlastnými rukami za minimálnu cenu. Bez špeciálnychproblémy, premrštené náklady práce a zručnosti, aby sa dostali do stavu začínajúceho majstra. Samo-vyrobené kachle sú ľahko ovládateľné, produktívne, bezpečné dodržiavať pravidlá.