Rybník pri chate: v horúcom lete chladno a očarujúce

Veľkolepá umelá nádrž je veľmi úspešným riešením krajinnej architektúry. S pomocou pekného jazierka, fontány alebo rybníka s potokom, môžete vytvoriť skutočne báječnú atmosféru na mieste, či už je to nespočetné množstvo hektárov vidieckeho statku alebo malý kúsok pozemku v blízkosti vidieckeho domu. Veľkolepé rezervoáre v krajine - to je ďalší spôsob, ako vystúpiť z šedej masy letných obyvateľov, vytvoriť útulný raj, kde každý môže odísť do dôchodku a doplniť duchovnú energiu, aby bol naplnený pokojom.

Umelá nádrž na dachách pomáha vytvoriť autentickú atmosféru, jej štýl môže byť od luxusných klasík rovných línií až po roztomilý, teplý, dedinský rybník s kačicami alebo labute. Po správnom výbere formy, typu a umiestnenia pod vaše telo vody, budete môcť vytvoriť svoj vlastný malý svet na vašich stránkach. Pre príčinu!

Výber účelu nádrže na dachu

Vytvorenie rezervoáru v krajine vlastnými rukami nie je problém, takže je to vhodné a vždy dobre vyzerajúce - úloha je zložitejšia, ale aj riešiteľná. Hlavnou úlohou je určiť rozmery, úspešne vybrať miesto a dekor, navrhnutý v štýle a teréne, ktoré vyžaduje krajina. Váš návrhársky zámer by mal byťjasne formulované na samom začiatku, pretože je to vaša myšlienka, ktorá určí výber materiálov, tvaru a tak ďalej. Nebuďte leniví, aby ste si sadli na kresby a predstavili si, čo chcete dostať. Stojí to za to, ver mi.

Odborníci odporúčajú postupovať podľa pokynov v tejto otázke.

 1. Na pozemku, ktorý ste si určili, by nemali byť žiadne stromy (môžu poškodiť hydroizoláciu a takmer určite upchať zrkadlový povrch rybníka každú chvíľu s padajúcimi listami, vetvami a kvetmi).
 2. Slnečné lúče by mali ohriať miesto, kde sa chystáte vytvoriť nádrž, nie viac ako 10 hodín denne.
 3. Záverečná strana pozemku tiež nie je vhodná - chcete byť upokojení skôr, ako sa zamyslíte nad zrkadlovým hladkým povrchom vody, skôr ako striekajúcou búrkou v cementovom skle, nie?

Ak urobíte rybník pre tiché hodiny čítania alebo premýšľania, roztrhnite ho od zvedavých očí, v niektorých odľahlých kútoch vašej zeme. Ak je koncept vašej krajinnej architektúry založený na dekoratívnom vodopáde alebo jazere, umiestnite ho do stredu lokality so zameraním na štýlový prvok.

Veľkosť je dôležitá, ale nie v momente účinnosti

Miesto a miesto

Pri výbere umiestnenia budúcej oázy, pred vybudovaním vodnej nádrže v vidieckom dome, preštudujte si nasledujúce parametre vášho pozemku:

 • oblasť (odpudzujeme ju pri výbere rozmerov samotnej nádrže);
 • stupeň osvetlenia (toto bolo diskutované vyššie - akslnko ohrieva vodu viac ako 10 hodín denne, váš rybník sa jednoducho vyparí a do konca leta začne kvitnúť a "zápach sladkého" zápachom moču, ktorý je úplne zbytočný;
 • reliéf miesta (vyberte si nízko položené časti vašej záhrady, táto položka nepotrebuje žiadne vysvetlenia - všetko je logické: dobre, čo je rybník na kopci?);
 • stupeň záhradníctva (korene a hnijúce lístie, všetko je samozrejmé; ak ste v pokušení myšlienkou namočiť sa okolo vody vytvorenej vlastnými rukami, pod baldachýnom vŕb a iných stromov, vyberte si kríky lepšie - ich korene nie sú tak nebezpečné pre štruktúru);
 • typ pôdy (nádrž v krajine vlastnými rukami sa zmení na hlinité, rašelinové a ílovité druhy pôdy, ale čierna pôda bude zarastená bahnom, ako sú kyslé druhy pôdy).
Ak máte v pláne ustúpiť do vášho čitateľského rybníka, odvráťte ho od plota a zvedavých očí

Druhy a veľkosti nádrže

\ t

Dvojdruhový primitívny plochý rybník je dávno minulým storočím. Nie ste povinný obmedziť svoju predstavivosť obvyklým rámcom. Hrajte s perspektívou a meraniami, skúste niečo nové, niečo „nie ako všetci ostatní“. Nech je to romantická louže s nespočetnými prúdmi potokov, hlbokým jazerom s kamennými schodmi, kaskádovou fontánou alebo padajúcim vodopádom.

Podľa druhu vodných útvarov sú rozdelené do týchto kategórií:

 • rybník;
 • 48. jazero;​​
 • prúd;
 • vodopád;
 • fontána.

Najbežnejším a najmenej nákladným z hľadiska financovania a druhu práce je nádrž. Je to najjednoduchšiebez účasti špecialistov.

Forma je tiež dôležitým bodom, môžete vytvoriť umelé telo z vody, obdĺžnikové, kosoštvorcové a dokonca trojuholníkového tvaru. Budete môcť napodobniť nedotknutý nedotknutý kút strateného územia pomocou elegantného rybníka prírodného tvaru s hladkými oblúkmi brehov. Geometricky upravená forma bude klásť dôraz na závažnosť krajiny, vhodnú na usporiadanie minimalistického exteriéru, modernej krajiny. Oválny alebo okrúhly tvar je vhodný pre klasické exteriéry, bude to skvele vyzerať v duete s elegantnou fontánou

Hlavným pravidlom pri výbere formy je, že oáza by mala ideálne zapadnúť do okolia, ak je nádrž mimo všeobecnej nálady pozemku - zápis je preč.

Veľkosť budúceho rybníka závisí od celkovej plochy záhrady a individuálnych preferencií. Optimálna veľkosť je až 5 metrov štvorcových a hĺbka až pol metra. Ak vaša duša rozpätie diktuje potrebu zvýšiť hĺbku na meter alebo viac, a aby celková plocha na 9-10 m, mali by ste vedieť, že ste šťastný majiteľ umelé jazero.

Poznámka : Napodiv platí, že pravidlo „čím viac, tým jednoduchšie“ sa vzťahuje na otázku výstavby umelých nádrží. Čím širšia je vaša vodná hladina, tým ľahšie sa o ňu starať, udržiavať v nej ekosystém (ak sa rozhodnete začať loviť ryby a rastliny), čistiť, meniť vodu. Paradox, ale spôsob akým je.

Mini fontána - skvelý doplnok k rybníku

Uzemnenédiela: pristúpiť k najdôležitejšej veci

Ak ste sa rozhodli pre formu, oblasť a účel, prejdite k najzaujímavejšiemu okamihu - stelesnite myšlienku. Hlavné ťažkosti, s ktorými sa stretnete, sú múka podľa výberu: kúpte si hotový bazén alebo si vyrobte betónovú misu sami, použite PVC fóliu alebo iné materiály na hydroizoláciu atď. Ale toto všetko bude neskôr. Najprv musíte vykopať jamu. Je tu ešte veľa práce až na slnko do očí z chladné vlny hranie na pobočkách a vo vlasoch vášho miláčika. Začnime!

 1. Vykopať otvor v požadovanej hĺbke a ploche.
 2. Posilniť vodnú priekopu výstužou a betónovou zmesou.
 3. Ak sa rozhodnete použiť hotovú nádobu, položte hydroizolačnú fóliu; potom umiestnite nádobu na pripravený podklad z piesku (4-5 cm).
 4. V prípade potreby namontujte podsvietenie.
 5. Nainštalujte potrubia (prietok a odpad) a čerpadlo na cirkuláciu vody (musí byť prietok). Kanalizačné potrubie by malo byť pod hladinou jazierka, pre uľahčenie namontujte naň ventil alebo jednoducho zaskrutkujte uzáver.
 6. Zorganizujte filtračný systém podľa typu akvarijných štruktúr (táto položka je obzvlášť dôležitá, ak chováte ryby v rybníku).
Aby boli rastliny a fauny zdravé, voda musí byť v prevádzke a vždy čistá
.

Ako však vytvoriť rezervoár v krajine od nuly? Nie tak zložité, ako si myslíte:

 1. Vykopať dieru.
 2. Dno zakryte vrstvou piesku, zhutnením pôdy alebo pravidelnou rašelinou
  cm).
 3. Pôda sa dobre zalepí.
 4. Namontujte debnenie.
 5. Opevnenie kovovou sieťovinou.
 6. Naplňte betónom.
 7. Po vysušení (po niekoľkých dňoch) vyčistite povrch misky tesniacim prostriedkom, aby sa zabránilo kontaktu flóry alebo fauny nádrže s betónom.

Rada : ako vidíte na väčšine fotografií, vodné nádrže v vidieckom dome sú postavené na teplých letných dňoch. A to nie je náhoda - váš nadačný základ musí dôkladne vyschnúť a „chytiť“ predtým, než sa stane nádobou na vodu. Toto opatrenie je potrebné preto, aby ste neosmrkli kvôli prasklinám a prasklinám na nedostatočne vysušenej báze. Predstavte si, aká bude vaša záhrada po inštalácii, stojí za to čakať.

Prísne línie v dizajne nádrže - nezvyčajné a elegantné

Hydroizolácia: keď sa hrá voda

Dno môžete vodotesne prilepiť materiálmi ako je polyetylén, PVC, tekutá guma alebo syntetická guma.

Výzdoba nádrže

Ozdobte svoje umelecké dielo vodopádmi a postavenými zátokami a mostmi. Môžete pokryť dno štrkom, farbené mulčovanie, obrovské balvany, prikryjeme pieskom, kamienkami alebo kúskami skla, kamienkami. Rastlinné okrasné rastliny: calamus, marsh nechtík, spech, lekná a ľalie, vodný gaštan a vodokry. Nezabudnite na sochárske prvky - figúrky rozprávkových postáv, asymetrické pseudo-vintage misy a džbány dodajú vašej kompozícii záhadu a úplnosť.

Kameň, mramor abronzové figúrky budú dobre dopĺňať náladu

Nezakrývajte sa jednoduchými možnosťami banálneho dizajnu, dokazujte sa. Mali ste možnosť súťažiť s prírodou samotnou v umení vytvoriť rezervoár. Či vyhráte alebo prehráte v tomto boji, závisí od vašej predstavivosti.