Sadrokartónové stropy v chodbe: fotografické možnosti, návrhové techniky

Vstupná hala je tvárou každého domu alebo bytu. Odtiaľ pôjdete do práce ráno a po náročnom dni sa sem vrátite. Táto miestnosť je prvá, ktorá vás a vašich hostí privíta, takže jej vzhľad je jednoducho povinný urobiť správny dojem. Steny, nábytok, doplnky - všetko musí byť dokonale kombinované a mať spoločný štýl a nápad. Nezabudnite na strop. Stropy z sadrokartónu v chodbe vyzerajú obzvlášť slávnostne, ak sú vyrobené v rovnakom duchu ako všetky ostatné prvky dekorácie.

Video: inštalácia sadrokartónových dosiek na strop

previesť jednu zo stien. Niekto sa snaží odobrať pár centimetrov od malej kúpeľne, aby aspoň nejakým spôsobom urobil priestrannú chodbu v tvare peny, ktorá je priestrannejšia, niektoexperimentovanie so všetkými druhmi nábytku a doplnkov, a niekto, zúfalý, necháva všetko nezmenené.

Strop sadrokartónu v malej predsieni - video

Strop sadrokartónu určite nesmeruje vašu mikroskopickú chodbu do elegantnej haly, ale správne zvolený dizajn môže vytvoriť nejakú ilúziu slobody a vzdušnosti charakteristika veľkých izieb.

Väčšina dizajnérov odporúča viacúrovňové stropy s úzkymi grafickými líniami pre úzke a úzke chodby a chodby. Obdĺžnik alebo štvorec v strede opticky rozšíri hranice miestnosti a urobí ju priestrannejšou. A ak je miestnosť nielen úzka, ale aj dlhá, potom by malo byť niekoľko takýchto geometrických obrazcov.

Vizuálne zvýšenie - fotografia stropov na chodbe

Možnosti stropu pre veľkú chodbu

Vo veľkej chodbe je miesto, kde je možné vidieť fantázie. Tu môžete improvizovať a experimentovať donekonečna. Relevantné budú ako jednoúrovňové, tak aj viacúrovňové stropy, pretože rozsiahle územie vám umožní vytvoriť akékoľvek, aj tie najzložitejšie a neobvyklé majstrovské dielo.

​​

Jedným z techník, ktoré umožňuje každej originalite a originalite každej miestnosti, vrátane chodby, je vytvorenie viacúrovňového stropu. Vďaka rýchlej inštalácii a schopnosti realizovať najodvážnejšie nápady, viacúrovňové stropy už dlho získali svoje miesto na slnku.

PoďmeZoberme si niekoľko príkladov sadrokartónových stropov vo veľkých chodbách.

Viacúrovňové s LED

Viacúrovňová stropná konštrukcia zo sadrokartónových dosiek s LED diódami dáva osobitný efekt veľkej chodbe

Neobvyklé stropy zo sadrokartónu: chodba, ktorú vidíte vyššie, je veľmi zaujímavým spôsobom orámovaná. Majitelia tohto bytu si nemyslel, že dlho a vytvoriť komplexné a ťažké konštrukcie, len sa veľmi ľahký a vzdušný strop, ktorý dokonale zapadajú do interiéru ich chodby. A veľa bodových svetiel pridaných do miestnosti sviežosti a slobody.

Hladké ohyby

Stropná verzia sadrokartónových dosiek pre stredne veľkú halu

Na tejto fotografii dizajnér uprednostňoval hladké ohyby na korekciu a ostrých čiar. Zdá sa, že vrstvenie jednej úrovne na druhú by malo trochu znížiť stropný dizajn, ale v tomto prípade to vôbec nie je - čistá biela farba a niekoľko lámp vytvárajú ilúziu ľahkosti a beztiaže. V kombinácii s ťažkými stenami, zdobenými pod tehlou, tento strop vyzerá veľmi elegantne a štýlovo.

Canopy sadrokartónu

Prísne geometrické línie nezaťažujú štruktúru

A majitelia tejto chodby zhromaždili všetku svoju fantáziu do päste (alebo možno, že to bol návrhársky nápad) a prišiel so stropom, ktorý bol veľmi originálny a neobvyklý svojím tvarom a dizajnom. Správny trojuholník, ktorý tvorí základ celej štruktúry, dáva miestnostichuť a šarm. Zdá sa, že sa jedná o baldachýn, ktorý sa nachádza nad vchodom do kúpeľne a WC. Osvetlenie len dodáva istotu.

Hrať s farbou

Pôvodný strop sadrokartónu vo veľkej chodbe - svetlé farby vytvárajú skvelú náladu

Keď sa pozrieme na túto zaujímavú stavbu sadrokartónových dosiek, okamžite si pripomíname slnečný letný deň - žlté prvky stropu v podobe lúčov sú toho jasným dôkazom. Svetlomodrý obdĺžnikový prvok pripomína oblohu. Samozrejme, že nie každý chce vidieť podobný strop v jeho byte, ale mnohí dávajú prednosť klasickým verziám prísnej bielej. Avšak, ak sa vám páči všetko jasné a nezvyčajné, ak idete cez život s úsmevom, potom je to váš štýl.

Jednoduchý štýl so stenami

Dvojúrovňový strop sadrokartónových dosiek vo veľkej chodbe

Ďalšou zaujímavou myšlienkou, ktorá nielenže zdobí interiér chodby, ale aj robí to vyššie, než v skutočnosti je. Dvojúrovňový strop s aktívnym LED osvetlením vizuálne ťahá stenu a rozširuje priestor už nie malej chodby. Môžete si tiež všimnúť dokonalý vkus majiteľov apartmánov, ktorí zdobili strop v rovnakom štýle ako steny.

Ďalšie fotografie stropov na chodbe

Pozrime sa na niektoré ďalšie možnosti návrhu stropu na chodbe.

Pozrite sa na všetky tieto stropy sadrokartónu: fotografia práve zmenila chodbu, stala sa výraznejšou, jasnejšou a jasnejšou.viac originálne. Je príjemné byť v ktorejkoľvek z týchto izieb a stretnúť sa s hosťami.

Video: triky inštalácie sadrokartónu na strope

Zoznam výhod sadrokartónových stropov nie je najmenej dôležitý pre samoinštaláciu, čo jasne potvrdzuje video:

dizajn chodby je možný len vo veľkom a priestrannom apartmáne. Koniec koncov, fotografie uvedené v článku dokazujú opak. Túžba po zmene, svetle a farbe, dizajnérske triky a jeho bohatá predstavivosť môžu premeniť aj tie najmenšie a najviac nepríjemné chodby na skutočné majstrovské dielo.