Sadrokartónové tmely: ako správne putty sadrokartónu v oblasti spojov a rohov

Rovnosť sadrokartónových dosiek niekedy umožňuje osobe, ktorá začala opravy v dome pochybovať o potrebe tmel je. Avšak, profesionálny majster tohto problému ani nevznikajú, pretože tmel sadrokartónu vám umožní vyhnúť sa problémom v následnom dokončení miestnosti. Koniec koncov, následné maľovanie stien alebo ich prilepenie tapetou, najmä svetlom, môže ukázať existujúce nezrovnalosti a drsnosť. Preto všetky pochybnosti musia zmiznúť a starostlivo preskúmať otázku riadneho vykonávania takejto práce. Mimochodom, postup spackingu nie je vôbec zložitý, a ak je to žiaduce, ktokoľvek ho zvládne. Celý rozsah práce je potrebné rozdeliť len do niekoľkých samostatných etáp.

Pravidlá pre tmely sadrokartónu: Skryjeme skrutky

Všetky plechy sadrokartónu sú pripevnené k kovovému rámu pomocou skrutiek. Preto musia byť všetky upevňovacie body zakryté, ale pred pokračovaním v aplikácii tmelu musíte zabezpečiť, aby boli skrutky dostatočne zapustené do listu sadrokartónu. Ak to chcete urobiť, vezmite obyčajnú stierku a držte ich rýchlo pozdĺž steny. Ak tento nástroj nikde neváha, potom sú všetky upevňovacie prvky priskrutkované do dostatočnej hĺbky. inakv prípade, že sa odoberie skrutkovač alebo skrutkovač a vykoná sa „práca na chybách“. Opakované hladké držanie špachtle na hárku vám umožní prejsť na ďalší krok.

Tmel sa predáva vo vreciach a plechovkách

Nepoškodzuje povrch omietky pred omietkou. Po vysušení sa nanesená základná vrstva začne nanášať na každú skrutku samostatne, čo vám umožní rýchlo a efektívne naplniť celú stenu naraz, čím sa dokonale vyhladí.

Po ukončení práce je potrebné zachovať dostatočný čas na vyschnutie tmelu. Štítok zvyčajne obsahuje informácie o veľkosti tohto časového intervalu. Spracovanie upevňovacích bodov skrutiek končí brúsením omietaných plôch. Pri zisťovaní nezrovnalostí povolených pri výkone práce sa dodatočne vyplnia.

Ako tmeliť švy

V praxi sa často vyskytuje otázka, ako správne spojiť sadrokartónové dosky v spojoch plechov. Technológia pracovného výkonu si vyžaduje použitie dodatočného materiálu vo forme výstužných sklených vlákien, ktoré sa v stavebnom prostredí označujú ako „serpyanka“. Pri utesnení švu postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. nanesenie prvej vrstvy pripraveného tmelu po celom šve;
 2. Pripojenie serpyanky k čerstvej vrstve a jej „lisovanie“ špachtľou;
 3. uplatnenie vrstvy vrstvy tmelu, ktorá úplne pokrýva serpyanku;
 4. sušenie a mletievrstva tmelu.
Serpyanka - výstužná páska na švy

Umiestňovanie tmelu na vnútorné rohy

Je tiež potrebné vedieť, ako správne tmeliť steny sadrokartónu vo vnútorných a vonkajších rohoch. Po prvé, zvážte situáciu s vnútornými uhlami. Tmel sa aplikuje na okraj sadrokartónových dosiek umiestnených na oboch stranách rohu. Potom je potrebné opatrne zatlačiť pásku serpyanky, pričom sa uistite, že sa nedostane ďaleko do rohového priestoru. Po rovnomernom rozložení výstužnej pásky sa na ňu nanesie ďalšia vrstva tmelu.

Po uplynutí jedného dňa pokračujte v spracovaní vysušenej vrstvy. V tomto prípade sa pomocou ostrej strany špachtle odstránia všetky výsledné nepravidelnosti a v procese brúsenia sa dosiahne ideálna rovnomernosť. Vonkajšie rohy vyžadujú použitie pozinkovaného kovového rohu, ktorý sa tiež vtlačí do nanesenej vrstvy tmelu a potom sa znovu pokryje. Všetky ostatné práce sa vykonávajú analogicky s predchádzajúcimi prípadmi.

Sádrokartónové tmely - video inštrukcie

Sádrokartónový tmel

Rôzne formy stropov, vyrobené zo sadrokartónových dosiek, si tiež vyžadujú opatrný tmel švov. Vzhľadom k tomu, že povrch stropu priťahuje zvýšenú pozornosť, pri práci je potrebné zabezpečiť jeho dokonalú rovinnosť. Preto odborníci majú malé tajomstvo, čo je špeciálna úprava švov sadrokartónu. Pred omietaním stropu zo sadrokartónu sa vrstva odstránilepenky pozdĺž švov na šírku výstužnej pásky.

Tmel zo sadrokartónu: švy a samorezné skrutky

Pokrok:

 1. S pomocou noža sa pozdĺž švu prereže vrstva lepenky na šírku serpyanky.
 2. Tento pásik je navlhčený vodou, čo uľahčuje jeho odstránenie.
 3. Povrch sa natrie a nechá sa zaschnúť.
 4. Potom, čo dal vrstvu tmelu, serpyanka pripojený a opäť promazyvaetsya.
 5. Po určitom čase sa proces tmelenia švu opakuje pomocou stierky.
 6. ​​
 7. Po vysušení je povrch leštený dreveným blokom, ku ktorému je pripevnená jemná brúsna mriežka alebo jemnozrnný brúsny papier. Je potrebné dosiahnuť hladký, nepostrehnuteľný prechod z povrchu švu do roviny listu sadrokartónu.

Podobne sa spracúvajú aj montážne oblasti skrutiek. Po dokončení práce s tmelom sú povrchy stien a stropov pripravené na dokončenie. Výsledok presiahne všetky očakávania, ak sa presne riadite technológiou práce. Na zvláštnosti stropu a ako putty sadrokartónu, post video inštrukcie na pomoc začiatočníkom.