Šatníková skriňa zo sadrokartónu: jednoduchá, ekonomická

Každý majiteľ svojho domova sa snaží vytvoriť príjemnú atmosféru v byte uchýlením sa k rôznym materiálom a technológiám. Snažiť sa spojiť dohromady spracovateľnosť, šetrnosť k životnému prostrediu materiálu a fantáziu dizajnu. Sadrokartónové skrine môžu pomôcť pri riešení takejto náročnej úlohy. Vyrobené z prírodného materiálu, tieto konštrukcie sa ľahko zmestia do akéhokoľvek prostredia, vytvárajú pohodlie a harmonicky kombinujú funkčnosť a krásu.

Moderný ekologický materiál

Sadrokartón je moderný ekologický materiál s technickými a technologickými výhodami
.

Bez toho, aby sme sa uchýlili k pomoci profesionála, každý, kto si želá, môže si vyrobiť skrinku na sadrokartón vlastnými rukami. Sadrokartón je moderný materiál, s ktorým môže pracovať každý. Jednou zo zložiek sadrokartónových dosiek (sadrových dosiek) je sadra. Ide o ekologický materiál, ktorý neobsahuje škodlivé prvky a má kyslosť blízku ľudskej pokožke.

Výrobky zo sadry sú schopné prechádzať vzduchom, čím sa vytvára priaznivýatmosféra v miestnosti. Okrem toho sadra nie je rádioaktívna, je termoneutrálna a má vysokú tepelnú a zvukovú izoláciu. Pre pevnosť materiálu spĺňa kartónová škrupina, čo optimalizuje technické vlastnosti dosky. Vďaka pružnosti sadrokartónu sa môže použiť pri výrobe rôznych výrobkov akéhokoľvek tvaru.

Spôsob výroby skrinky zo sadrovej dosky

Ďalej opisujeme, ako vyrobiť skriňu zo sadrovej dosky v stupňoch.

Výber umiestnenia a materiálu na výrobu skrine

Kovový profil sa dá ľahko strihať a upevňovať

V prvej fáze sa určuje umiestnenie budúceho kabinetu. Aby sa zmestil do priestoru, ktorý je k dispozícii, je potrebné zostaviť výkres budúceho dizajnu, pričom sa zohľadnia všetky najmenšie detaily. Koľko a čo budú police, vzdialenosť od prvej poličky k baru a viac. Svetlá by mali byť umiestnené na miestach pripojených položiek výrobku. Podľa výkresu je rám budúceho produktu. Môže byť vyrobená z drevených tyčí s rozmermi 60 až 40 alebo kovových profilov.

Tyče pre rám musia byť vysokej kvality a suché
.

V prvej verzii je výber dreva veľmi dôkladný. Musí byť vysoko kvalitný a suchý. Inak sa drevené komponenty môžu časom deformovať „ťahaním“ celej konštrukcie za nimi. Kovové profily sa ľahšie upevňujú a nedeformujú sa. Jediná podmienka: by mala zohľadňovať zaťaženie konštrukcie skrine. Drevený podstavec vydrží väčšiu váhu. Rozhodnite sa, ktoré položky sa vyplniapolice, a na základe toho vyberte materiál pre rám. Najprijateľnejšia hrúbka sadrokartónových dosiek je približne 12 mm.

Označenie budúcej výstavby

Rozmery budúcej stavby sa prenášajú na stenu
.

Pred výstavbou vstavanej sadrovej skrine preneste rozmery budúcej konštrukcie na stenu, strop a podlahu. Tu je potrebné dodržať presnosť až do milimetra, takže pri montáži sadrokartónu nie sú žiadne nezrovnalosti. Pre správnosť použitia vodorovných značiek použite vodorovnú, zvislú ohybovú čiaru.

K jednej zo stien alebo k dvom naraz (ak je skriňa postavená v rohu miestnosti) bude skrinka pevne pripevnená. Bude to pilier budúceho dizajnu. Povrch musí byť vyrovnaný a vyčistený. V miestach, kde je profil položený na podlahu a steny, je pripevnená špeciálna tlmiaca páska. To je potrebné preto, aby žiadne vibrácie z podlahy a stien neboli prenášané na konštrukčné prvky.

Konštrukcia konštrukcie skrine

Rám skrinky zo sadrokartónových dosiek

Ďalej pozdĺž načrtnutých čiar pomocou hmoždiniek a skrutiek sú pripojené vodidlá z profilu. Po prvé, na stenu, potom na podlahu a strop, sú pripojené profily, ktoré budú hrať úlohu vodiacich líšt pre zvislé lamely. Profily stojanov sa do nich vkladajú striedavo. Spoje priečok sú upevnené kovovými doskami. To poskytne výrobku vyššiu spoľahlivosť. Začať stavať štruktúru od steny k rohom. Upevňovacie prvky boli vyrobené zo skrutiek alebo skrutiek.

Rámcové zariadeniezahŕňa upevnenie hlavných technických zariadení: políc, boxov, slučiek a ďalších. V miestach s veľkým zaťažením je rám zosilnený priečnymi lamelami. Keďže sadrokartónové dosky nie sú určené pre veľké náklady, niektoré časti budúcej skrine sú vyrobené z nárazuvzdorného skla, drevených panelov alebo kovu. Takéto dekoratívne prvky nielenže zdobia výrobok, ale tiež zvyšujú funkčnosť dizajnu.

​​

Sadrokartónové omietky

Kovová základňa s plášťom zo sadrokartónu

Po ukončení montáže rámu prechádzajú na sadrokartónové omietky. Ako nástroj na rezanie použitého materiálu tesársky nôž, píla alebo píla. Pri výbere veľkosti sadrokartónových dosiek berte do úvahy rozmery skrine, takže je menej odpadu. Hrúbka plechu závisí od predpokladaného zaťaženia. Hladké hrany je možné získať opracovaním plátov hranovým hobľovačom.

Na meranie dĺžky listu je veľmi vhodné použiť priečnik. Potom sa objaví plochá čiara, ktorá je podrezaná nožom na začiatku a na konci rezu. List sádrokartónu leží na okraji stola tak, že rezná čiara a prebytočný koniec vyčnievajú cez okraj. Zatiaľ čo držíte hranu na stole, zľahka dlaň nahor vyčnievajúci koniec. V tomto prípade by sa mal list zlomiť pozdĺž zamýšľanej čiary. Iba papier na spodnej strane sadrokartónu, ktorý sa dá ľahko rezať nožom, zostane nedotknutý.

Spoje sadrokartónu sú umiestnené v strede vertikálneho stoického profilu. Po omietke budútakmer neviditeľné. Upevňovanie sadrokartónových profilov sa vykonáva veľmi výkonným vrtákom v krokoch po 250 mm, aby nedošlo k poškodeniu krehkého materiálu. Aby boli rohy skrine dokonale rovné a aby ich chránili pred zničením, používajú sa výstužný papier, kovový roh alebo omietková mriežka. Pri výrobe celkového rámu nábytkového plášťa výhodne z oboch strán (vo vnútri i zvonku).

Natieranie výrobku pred dokončením

Hotová konštrukcia natretá sadrovou omietkou

Ďalej prichádza základný náter. Po zaschnutí zatvorte spoje sadrovou omietkou pomocou siete serpyanka. Potom nasleduje omietka celého povrchu. Môže byť vyrobený v jednej alebo dvoch vrstvách. Po vysušení sa každá vrstva vykonáva zálievkou. Posledným krokom bude aplikovanie vrchného náteru.

Ak si to želáte, môžete si vyrobiť skriňu sádrokartónu. Táto technológia je takmer rovnaká, len hĺbka tohto dizajnu nie je menšia ako 0,6 m. Po utesnení švov vo dverách sú koľajnice namontované na vrchu a spodku a dvere sú zasunuté. Hotová sadrokartónová skriňa môže v konečnom výsledku vyzerať inak.

Každý môže vytvoriť skutočne jedinečný dizajn

Každý, kto vyrobí výrobok, môže vytvoriť skutočne jedinečný dizajn. Maľovanie skrine v akejkoľvek farbe, tapete alebo obálke so samolepiacou fóliou - bez ohľadu na to, hlavná vec je, že vaše vytvorenie bude v jednej kópii.