Šmykľavky a rebríky pre bazény: ako zariadiť vlastný vodný park

Žiť v súkromnom sektore alebo vlastniť vidiecky dom má, samozrejme, veľa výhod. Vymenujte ich všetky na dlhú dobu, a nie je potrebné. Dotkneme sa len jedného z nich - schopnosti vybaviť bazén. Len si predstavte, že v lete, v horúcom horúčave, sa už nemusíte schovávať v klimatizovanej miestnosti, ktorá čaká na súmrak, keď teplo ustúpi. Nie je potrebné ísť do najbližšej nádrže pri hľadaní chladu. Noste plavky a do vody. Nestačí ani hovoriť o tom, koľko šťastia táto nekomplikovaná hydraulická štruktúra poskytne deťom. Len, keď sa bazén naplní malým divošom, pamätajte, rebrík pre bazén musí byť bezpečný a hladina vody - menšia ako pás najmladšieho dieťaťa.

Bazény a rozpočet vlastníkov

Ako vybrať vhodný bazén? V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché - výber bazéna priamo závisí od vašich finančných možností a oblasti stránky.

  • Výstavba stacionárneho železobetónového povodia bude najviac nákladná. Takáto štruktúra nestačí na to, aby sa jednoducho vybudovala, musí sa neustále udržiavať. Zástupcovia špecializovaných firiem to spravidla vykonávajú.
  • Bude to o niečo lacnejšie zriadiť fond kompozitných materiálov, ale stále musíte míňať peniaze na priebežnú údržbu.
  • Priemerný cenový segment predstavujú prefabrikované bazény. Jedná sa o výrobky z kovových rúr a viacvrstvového plastu.
  • A celkom lacné potešenie - nafukovací bazén. Ľahko sa prepravuje a nemusí byť servisovaný.

Rebríky pre bazény

Rebrík pre nepohyblivé nepohyblivé povodie

Napriek svojej zjavnej jednoduchosti je výber správneho rebríčka pre bazén dôležitý.

Vaše pohodlie a niekedy aj zdravie závisia od správnosti tejto voľby. Toto vyhlásenie platí najmä pre zakopané pevné nádrže zo železobetónu alebo kompozitných materiálov.

Odporúča sa, aby sa vo fáze projektovania vybrali rebríky pre bazény. Takže si môžete presne predstaviť, ako bude váš bazén vyzerať. Ak ide o zavesený kovový rebrík, pri výbere je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov:

  • Schodiskové schody by mali byť pokryté protišmykovým povrchom.
  • Schodisko by malo byť dobre osvetlené.
  • Ak deti používajú bazén, stojí za to inštalovať ďalší detský rebrík. V takýchto výrobkoch je vzdialenosť medzi stupňami omnoho menšia.
"Rímsky" rebrík integrovaný do spodnej časti bazénu

Ďalšou možnosťou na usporiadanie zostupu do bazéna je tzv. „Rímske“ schodisko.To môže byť vyrobené v jednom kuse so spodnou časťou bazéna, to znamená ležať počas výstavby. Potom budú kroky tiež obložené a izolované.

Podvodné svetlá sa spravidla vkladajú do stúpačiek na osvetlenie a niekedy aj na hydromasáž. To vám umožní sadnúť si na schody (alebo si ľahnúť, ak je bazén veľký) a vychutnať si výprask trysiek.

Ako urobiť rebrík do bazéna, ak je už postavený

Existujú iba dve možnosti. Buď na upevnenie oceľového rebríka z nehrdzavejúcej ocele, alebo na kúpu hotového "rímskeho" rebríka - sú vyrobené z vysoko odolných polymérov. Schody prichádzajú v rôznych veľkostiach, farbách a veľkostiach. Určené pre obdĺžnikové, okrúhle a oválne bazény s hĺbkou 50 až 150 cm.

Bazén so štandardným rebríkom „Roman“

Ak má váš bazén neštandardný tvar, môžete si objednať aj ďalších partnerov.

Príslušenstvo pre rámové bazény

Ak sa rozhodnete pre bazénový rám, bez rebríka nemôžete robiť. V tomto prípade jeho absencia robí kúpanie nielen menej pohodlným, ale často nemožným. Rámové bazény nie sú pochované, čo znamená, že je potrebný rebrík na stúpanie po jeho stranách. Takéto dizajny sa nelíšia od osobitnej odrody. Majú tvar písmena "A" alebo "P". Tieto sú vybavené špeciálnym držiakom na upevnenie bazénu. Rebrík pre rámový bazén v tvare písmena „A“ sa prakticky nelíši od obvyklého rebríka. Sú tiež vybavené schodmi a vrchomstránky. Rozdiely zahŕňajú prítomnosť závesov v spodnej časti nôh, ktoré zabezpečujú osobitnú stabilitu schodov, a umožňujú, aby sa nepohybovali. Regály takéhoto rebríka by mali byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a horná plošina a schodíky by mali byť vyrobené z odolného plastu s protišmykovým povrchom.

Rebríky pre nafukovacie bazény sa vyrábajú na rovnakom princípe. Pri ich kúpe je dôležité zvážiť hĺbku bazéna a jeho hrúbku. Dávajte pozor na to, či sú schody vybavené špeciálnymi hrotmi, ktoré chránia spodnú časť bazénu pred zlomením.

Mini-vodný park doma

Všetky druhy šmýkačiek pre bazény a ďalšie doplnkové vybavenie umožňujú otáčať obyčajný bazén na celý vodný zábavný komplex doma.

Výrobcovia ponúkajú širokú škálu takýchto výrobkov pre každý vkus a rozpočet. Pre malé neposkladané rámy alebo nafukovacie bazény, bohužiaľ, odrazové mostíky nebudú fungovať. Ale obrovský výber rôznych diapozitívov a fontán viac než kompenzuje túto nevýhodu. Snímka pre bazén z neho urobí vaše obľúbené miesto odpočinku pre vaše deti. Rám tohto výrobku je spravidla vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a schodíky a sklz sú vyrobené zo sklených vlákien. Vďaka pevnosti materiálu, môže posúvač slúžiť vám mnoho rokov.

Snímka pre bazén - skvelý spôsob, ako sa pobaviť

Dôležité! Na zimnú sezónu sa na čistenie miestnosti odporúča takýto sklz.

Na zlepšenie sklzu môžete organizovaťkonštantný prietok vody zo šmýkadla. Stačí si kúpiť malé cirkulačné čerpadlo, ktoré bude dodávať vodu z bazéna do horného bodu zostupu. Niekedy takéto čerpadlo sa predáva spolu so sklzom, a ak tam nie je, môžete tento proces ľahko zorganizovať sami.

Existujú aj nafukovacie kĺzačky, ale sú vhodnejšie pre hlboké bazény. Ale model nafukovacích produktov so vstavaným sklíčkom je ideálny pre aktivity detí. Zaberajú málo miesta a nepredstavujú nebezpečenstvo pre zdravie aj najmenších detí.

Snímka s bazénom

Ako vidíte, na vašej lokalite je veľmi jednoduché zariadiť vynikajúcu vodnú rekreačnú oblasť. Dnes, aby bol bazén, nie je nutné byť veľmi bohatý človek. Samozrejmosťou je veľký stacionárny bazén pre dospelých. Ale pre deti je dosť dosť mať nafukovací alebo rámový bazén pre zábavné hry a dobrý odpočinok. Hlavnou vecou je zabezpečiť, aby rebrík pre nafukovací bazén, plastový sklz alebo nafukovacia trampolína boli čo najbezpečnejšie.