Správna dekorácia lôžok z praktického a estetického hľadiska

Čo je považované za pýchu moderného záhradníka? Že vyrastal dobrý úrodu? Čo budú všetky vaše na stole v zime? A to, samozrejme, tiež! Ale podľa mnohých by práca na mieste mala priniesť radosť a byť sprevádzaná športovým záujmom. A to nie je len vo výnose. Môžete napríklad prekvapiť svojho suseda vzácnou odrodou jahôd alebo vybrať uhorky pred začiatkom mrazu! Náš článok je venovaný tým, ktorí chcú získať estetické potešenie z práce na zemi A krásne postele v tejto záležitosti nezaberajú posledné miesto! Z toho pochopíte, že vytvorenie dobre upravenej okrasnej záhrady a kvetinovej záhrady je fascinujúcou a odmeňujúcou činnosťou!

Video: nápady na nezvyčajné záhradné postele

Vytvorenie krásneho pozemku

Na vytvorenie dekoratívnej záhrady nepotrebujete príliš veľa peňazí. Hlavná vec je vaša predstavivosť a minimálne vedomosti!

 • Môžete urobiť záhradu krásnou najjednoduchším spôsobom - musíte striedať postele s rôznymi plodinami (kapusta, repa, mrkva atď.). Vďaka striedaniu zeleniny, ktoré majú iný tvar a odtieň listov, bude vaša záhrada viac „živá“. Nebude vyzerať nudný a nudný. Hlavnou vecou nie je zasadiť sa v blízkosti rastlín, ktoré sa môžu vzájomne prelínať a ktoré si navzájom dobre nevychádzajú. Napríklad, neskladujte mrkvu a kôpor vedľa seba,kapusta a petržlen, uhorky a byliny.
 • Je vhodné venovať pozornosť bushiness a výške rastlín. Na jednom mieste by mali pristáť tak, aby sa výška postupne zvyšovala - z nízkych na vysoké.
 • Odporúča sa pestovať plodiny na jednom lôžku, ktoré potrebuje vodu. V opačnom prípade sa niektoré s rovnakým zalievanie mokré, a ďalšie - vyschnúť.
 • Pre tých, ktorí sa nebojí ťažkostí, možno navrhnúť výsadbu rastlín podľa vzoru obrázku. Konečný výsledok je najskôr pripravený na papieri. Systém okrasných záhrad je spravidla vypracovaný s prihliadnutím na symetriu. Predpokladá sa, že ľavá a pravá strana bude rovnaká, hoci asymetrická výsadba rastlín občas vyzerá veľmi originálne.
 • Keďže ste sa rozhodli, že svoju záhradu urobíte osobitným spôsobom, musíte si uvedomiť, že musíte opustiť jednotné obdĺžnikové časti. Bude pozostávať z trojuholníkových alebo oblúkových výsadieb, kde by sa mali úspešne kombinovať spoločenské rastliny zasadené vedľa seba. Okrem toho sa očakávajú hlavné ťažkosti vo fáze plánovania neštandardných kvetinových záhonov a lôžok, ako aj počas výsadby. Ďalšia starostlivosť o ne sa nelíši od zvyčajnej.
Krásne postele dodajú každodennému životu maximálne potešenie
.

„Rozinky“ okrasnej záhrady

Hovorme o tom, ako ozdobiť vašu záhradu. Rôzne prevedenie postelí, ktorých fotografie sú široko zastúpené na internete, vám pomôže správne sa rozhodnúť.

 • Prvá vecštrajkujúci na stránke - táto trať. Ich dekoratívny dizajn zatraktívni nielen záhradu, ale aj záhradu. Pre tieto sú vhodnejšie prútené mreže a hotové drevo alebo dosky. Okrem toho, pletené oplotenie môže byť vykonané sami, pomocou neho kolíky a ohybné tyče z osiky a vŕby. Zo strany záhrady by mala byť uzavretá fóliou, ktorá jej zachráni pred predčasným hnilobou a poškodením.
  Prvá vec, ktorá vás chytí do očí, sú cesty a obrubníky
  .
 • Môže sa použiť pre zariadenie, ktoré sleduje valoun alebo malé dlaždice. Často sú posypané kamienkami alebo malým štrkom.
 • Ak chcete zdôrazniť obrysy rôznych segmentov záhrady, potom môžete na okrajoch chodníkov alebo pažítok z rastlín nainštalovať plastové okraje, petržlen, šalát z pažitky.
 • Lezecké plodiny sú skvelým nálezom pre dekoratívne parcely. Hovoríme o uhorkách, hrášku, fazuli, melóne. Ak inštalujete v miestach ich pristátia pekné drevené alebo kovové oblúky a rebríky, potom sa rastliny stočia nad nimi. Výsledkom je prekvapivo krásny kútik vo vašej záhrade.
  Vertikálne lôžka - pôvodná výzdoba lokality
 • Dnes sa stávajú módne pestovať kvety so zeleninou. Takže je tu ich ochrana pred škodcami, a tiež zlepšuje estetický vzhľad záhrady. Kvety robia len hrany rastlinných plodín a zasadia ich po prvých výhonkoch. V tejto funkcii sa dobre hodia nechtíky a žeruchy. Akonáhle prídu, musia byť zriedené tak, aby bolinarušili rast hlavných plodín.
  Zelenina a kvety môžu byť priateľskými susedmi
 • S malou plochou pozemku niektorí záhradníci vykonávajú vertikálne lôžka. V tejto kapacite sú pestované vertikálne inštalované potrubia. Používajú sa na pestovanie zeleniny a bobúľ - jahôd a jahôd, ktoré s takou výsadbou vyzerajú ako niečo špeciálne a originálne.
 • Ak sú takéto potrubia pozdĺžne rozrezané, používajú sa ako horizontálne závesné lôžka. Kvety, ktoré v nich vysadíte, urobia rozmanitosť v tradičnom type zeleninových postelí. Závesné lôžka môžu byť dokonca pripevnené na steny domov alebo prístavby.
 • Ide o pomerne výnimočnú myšlienku pestovať zeleninu a zeleninu v krabiciach zeme. Môžu byť vyrobené v rôznych veľkostiach a umiestnené po obvode vašej stránky. Takže si nielen vyťažíte čo najviac priestoru, ale aj ozdobíte vašu záhradu.
 • Upravenejším spôsobom je pestovanie zelenín, zakrpatená zelenina a kvety v malých nádobách. Sú upevnené na stabilných regáloch, ktoré si môžete zariadiť na vhodnom mieste pre vás.

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu vytvoriť krásne postele, ktoré ozdobia vašu záhradu! Koniec koncov, chcete nielen pracovať na zemi, ale aj získať radosť z toho?