Štandardné veľkosti dverí, platobné pravidlá pre nákup

Oprava - proces je dosť časovo náročný, vyžaduje si pozornosť a zodpovedný prístup. Požadovaný výsledok kvality môžete dosiahnuť podľa špecifického algoritmu akcií. Dokončovaniu podlahy a stien predchádza inštalácia vnútorných dverí. Štandardné rozmery dverí by sa mali starostlivo vypočítať, inak sa nákup dverí môže zmeniť na frustráciu.

Parametre dverí

Pri montáži by sa mala venovať osobitná pozornosť otvoreniu: jeho rozmery, konfigurácia, niekoľko ďalších parametrov. Je potrebné vopred rozhodnúť o rozmeroch, aby ste sa vyhli nežiaducim situáciám, keď musíte objednať neštandardné dvere alebo sa zaoberať dodatočnou dekoráciou na stenu. V tomto prípade, vnútorné dvere a opravy všeobecne bude stáť majiteľa obydlia podstatne drahšie, než by mohlo byť.

V súčasnosti výrobcovia ponúkajú obrovské množstvo svojich najrôznejších variácií. Väčšina z nich má štandardné rozmery:

- výška dverí je 2 00 cm;

- šírka môže byť 60 cm, 70 cm alebo 80 cm.

Mnohí výrobcovia sú výrobky s šírkou 550 mm a výškou 1 900 mm. Nielen špecifikované parametre sa líšia, ale šírka skrinky sa pohybuje od 15 mm do 45 mm.

V prípade zanedbania týchto parametrov môženastane situácia, v ktorej krabica jednoducho nezapadá, čo by znamenalo dodatočné peňažné náklady. Prítomnosť akýchkoľvek inžinierskych komunikácií, sadrokartónových priečok s kovovým rámom tiež komplikuje proces rozširovania.

Opačná situácia bude v prípade, keď je otvor príliš veľký na dvere. Zúženie bude znamenať potrebu apelovať na stavebné organizácie a dodatočné náklady.

Konštruktívne zložky potrebné na výpočty

Výpočet veľkosti vnútorných dverí

Môžete vypočítať správnu veľkosť s vedomím niekoľkých parametrov:

  • výšku požadovaného pásu, jeho šírku;
  • hrúbka a šírka zárubne;
  • šírka doštičiek;
  • prítomnosť a veľkosť prahovej hodnoty.

Príklad výpočtu rozmerov dverí: výška a šírka

Ako príklad možno uviesť nasledujúci výpočet. Veľkosť požadovaného krídla brány je 2 000 * 800 mm a hrúbka zárubne je 25 mm. Veľkosť požadovaného otvoru môžete vypočítať pridaním hrúbky škatuľky na šírku. Posledný indikátor prebieha z dvoch strán, preto sa hrúbka škatule pridáva dvakrát. Pri výpočte by sa mali zohľadniť potrebné montážne vzdialenosti, ktoré sú na každej strane približne 15-20 mm. Vzorec pre výpočet rozmerov je tento súčet:

800 + 25 + 25 + 15 + 15 = 880 (mm)

Otvor s rámčekom v časti

Šírka 800 mm je takmer ideálna pre väčšinu výrobcov interiérových dverí. Tieto dvere sú ľahko inštalovateľné v štandarderozmery vchodových priestorov bytových priestorov.

Výška sa vypočíta rovnakým spôsobom na základe prítomnosti prahu a montážnych medzier. K tomu sa výška škatule pridáva k hrúbke škatule, veľkosti medzery (10-20 mm).

Celková výška je:

2 000 + 25 + 10 + 15 = 2050 (mm)

Pre krídlo dverí, ktorého rozmery sú 2 00 * 80 cm, by mal byť otvor v stene na meranie 2050 x 880 mm.

Stanovenie výšky

Hrúbka dverí

Okrem šírky a výšky sa otvor vyznačuje hrúbkou. V štandardných domoch je štandard 75 mm, výrobcovia interiérových dverí ponúkajú spotrebiteľské zárubne rovnakej hrúbky. Ak tieto opatrenia neprijmete, následná inštalácia obloženia môže byť problematická, viesť k neatraktívnemu vzhľadu dverí.

Na určenie parametra steny sa odporúča merať jeho hrúbku v troch (aspoň) bodoch na všetkých stranách. Pri rovnakých parametroch po celom obvode otvorenia budete musieť objednať neštandardné dvere. Ak je hrúbka v týchto bodoch odlišná, potom budete musieť škatuľu odrezať av niektorých prípadoch ju zapnúť. Nerovná hrúbka označuje zakrivenie steny. Ak neprijmete potrebné opatrenia, nebude možné vytvoriť dobré vyváženie.

​​
Inštalácia zárubne s doborom

V súčasnosti existujú určité normy. Kompetentný prístup k meraniu parametrov, výpočet optimálnych rozmerov, berúc do úvahy rozmery požadovaného krídla dverí, množstvo ďalších odtieňov - to všetko umožňujekvalitná a spoľahlivá inštalácia dverí, ktorá bude trvať viac ako jeden rok. Majiteľov domu a ich hostí poteší nielen svojou funkčnosťou a bezpečnosťou, ale aj estetickým vzhľadom, ktorý sa do značnej miery dosahuje pri správnej inštalácii.

Správne vypočítané veľkosti? Pozrite si video o výbere dverí so zameraním na štýl, vlastnosti materiálov a prevádzkové podmienky.