Staviame vlastnú terasu v krajine z lacných materiálov

Čoraz viac a čoraz viac a s rastúcou exponenciálne potešujúcou radosťou sa ľudia odkláňajú od zastaraného stereotypu, že letná chata je miestom pre ťažkú ​​prácu. Teraz, cestovanie mimo mesta, je v móde tráviť čas rozjímaním o hviezdach a prírode, s šálkou horúceho čaju na chladnom večeru alebo s pohárom chladného piva v horúcom dni s veľkou skupinou priateľov. Ideálnym miestom pre všetky tieto príjemné aktivity je terasa v krajine. Ak financie nedovoľujú prenajímať pracovníkov, aby si ju vybudovali - nezáleží na tom, pretože je to veľmi jednoduché.

Čo riešime

Veľmi často si ľudia mýlia pojmy a nerozumejú tomu, čo presne postavia vo svojom dome vedľa seba. Či už to bude veranda, alebo altánok, alebo notoricky známa terasa. Rozlíšenie hmotnosti týchto budov od seba je veľmi jednoduché. Takže terasy majú tieto charakteristiky:

 • účel - vytvorenie pohodlnej platformy pre voľnú zábavu;
 • sa takmer nikdy nevykonáva ako miestnosť uzavretá z uličného priestoru;
 • nemusí byť nevyhnutne rozšírené do hlavného domu, môže to byť aj samostatná budova.
 • Hlavnou časťou je ihriskodoplnkové a kompletne voliteľné časti - základ, strecha, zábradlie.
 • veľkosti nie sú obmedzené, môžu mať rozlohu približne tri metre štvorcové alebo viac ako tridsať.
 • ubytovanie v prístavbe - nielen pri vchode do domu, ale na akomkoľvek vhodnom mieste, môže dokonca obísť celú budovu po obvode.

Na rozdiel od takéhoto rozšírenia je veranda úplne uzavretá. To môže tiež byť použitý pre rekreáciu, ale z väčšej časti je vytvorený na izoláciu chodby. Časť studeného vzduchu zostáva za stenami verandy a druhá časť je v ňom vyhrievaná, čo umožňuje primeranú ochranu vstupnej miestnosti. Altánok je takmer vždy vybavený obmedzujúcimi stranami a nikdy nie je súčasťou domu.

Prvá možnosť je najjednoduchšia

.
Plánovanie terasy sa najlepšie vykonáva vopred, dokonca aj vo fáze návrhu výkresov samotného domu. V dôsledku toho bude strecha samotnej budovy slúžiť ako baldachýn nad plošinou
.

Vo vyššie uvedenej fotografii bola terasa pri dachu takmer zarovnaná so zemou. A na jeho výrobu s použitím bežných dlažobných dosiek. Vzor môžete vybrať podľa svojich predstáv. Ak chcete takúto terasu v krajine vlastnými rukami, je potrebné nasledovne.

 1. Meriame oblasť budúcej štruktúry. Je žiaduce umiestniť kolíky po obvode, čo neumožní prekročiť hrany obvodu.
 2. Vykopávame pôdu z miesta a ideme hlbšie o 15 (maximálne 20) pozri
 3. úrovni budovy. Ak je túžba, môžete povrch trochu pod svahom, doslova niekoľko stupňov (platí, ak nie je baldachýn). Počas zrážania sa teda na povrchu nevytvoria žiadne kaluže, všetka voda prirodzene steká.
 4. Naplňte vykopaný otvor sutinou. Hrúbka jeho vrstvy je približne 5 - 7 cm.
 5. Ďalej by ste mali násyp správne navlhčiť. Robiť to bez špeciálneho vybavenia je ťažké, ale možné. Zoberieme staré dosky alebo dosky z drevotrieskovej dosky, rozprestierame ich po celom povrchu a zatlačíme na vrchol. Môže sa použiť čokoľvek: vrecia stavebného odpadu, piesok, cement alebo tehly. O deň neskôr, všetko, čo sme strieľať a pokračovať v práci.
 6. Nalievame vrstvu piesku na drvený kameň, jeho hrúbka je 7-10 cm, ale môže trvať trochu plus (v závislosti od hrúbky zvolenej dlaždice).
 7. Ďalej znova zarovnajte ďalší kopec a jemne ho navlhčite. Je jednoducho nemožné zaliť hadicu, inak sa vytvoria diery. Záhradný postrekovač je vhodný pre tento podnik. Potom sme položili dlaždice.

Možnosť druhá - stredná obtiažnosť

Je možné vytvoriť kombinovaný typ terasy. Jeho malá plocha môže byť pod strechou domu a zvyšok bude otvorený. Na fotografii je ukážka obálky variantu terasy: postavená pozdĺž celej steny domu a za rohom

Zvážte fotografie vidieckych terás, ktoré sú vyrobené z dreva. Potrebujú dôkladnejšiu starostlivosť.: každoročné maľovanie alebo lakovanie, kontrola prítomnosti poškodených alebo pokazených prvkov, ich včasná výmena a tak ďalej. Považujeme nás otvorené terasy v krajine je nasledovné.

 1. Drevené kolíky s dĺžkou 20 - 30 cm sa po celom povrchu spracúvajú asfaltovým tmelom. Toto sa vykonáva na ochranu prvkov pred hnilobou, pretože budú priamo v zemi.
 2. Obrobené prvky sú poháňané do zeme tak, že sa vytvárajú rovné rady (krok medzi nimi je 40-50 cm).
 3. Vedľa lepených vrcholov kolíkov sú naskladané drevené guľatiny, ktoré sú tiež ošetrené tmelom. Pomocou skrutiek nasaďte na kolíky kliny.
 4. Pozdĺž obvodu (okraj pozemku) sa ukladajú a montujú laky ošetrené guľatiny pomocou samorezných skrutiek.
 5. ​​
 6. Medzery medzi radmi oneskorení sú naplnené štrkom. Výška nábrežia by mala byť taká, aby zostalo na okraji guľatiny ešte asi 2 až 3 cm. Pred pokládkou musia byť ošetrené antiseptikami a po lakovaní.

Možnosť tri - časovo náročná

Pri stavbe terasy v nadmorskej výške (vysoký základ alebo svah krajiny) je potrebné vybaviť lokalitu reštriktívnymi prvkami - zábradlím. Toto je obzvlášť dôležité, keď sú v dome malé deti
.

Zložitosť implementácie je spojená s usporiadaním niekoľkých prepraviek. Keďže stavba sa opiera len o niekoľko nosných stĺpikov a spoločná plošina „visí“ vo vzduchu, je potrebné pracovať nasily celého zariadenia. Práca prebieha v tomto poradí.

 1. V závislosti od celkovej plochy konštrukcie sa vypočíta požadovaný počet nosných stĺpikov. Je žiaduce, aby každý meter štvorcový mal jednu podperu (v tomto prípade 4 kusy).
 2. Na miestach stĺpov odtrhujeme drážky, ktoré majú dvojnásobok priemeru budúcej opory. Naplňte betónový roztok na štrkopiesok položený na dne jamy.
 3. Po vytvrdnutí betónu na týchto plošinách postavíme podpery z obyčajnej tehly.
 4. Aby nedochádzalo k subtilizácii pomocou upevňovacích prvkov, len v hornej časti podpery v strede muriva cez štrbinu. Jeho šírka sa rovná šírke lúča, ktorý tam bude umiestnený. Je upevnený v priehlbine rovnakým roztokom cementu a piesku.
 5. Po položení tyčí rovnobežne, od jednej podpery k druhej, začneme robiť prvú prepravku. Kolmo na dva hlavné okraje umiestnime tyče v 40 cm krokoch
 6. Druhá, ktorá sa skladá z troch oneskorení, sa položí na prvú prepravku. Dva z nich sú umiestnené na okrajoch, jeden - uprostred. Pokládka sa robí opäť kolmo na predchádzajúci rad.
 7. Posledná tretia prepravka sa montuje na tri polotovary. Tento proces je podobný procesu opísanému v piatom odseku.
 8. Po zakrytí povrchu riadne opracovaných dosiek. Dokončenie procesu výstavby lakovaním dreveného povrchu.

Ak je to potrebné, môžete doplniť plochy samoobslužných terás o ďalšie prvky: nízkenárazníky alebo zábradlia. Na drevených konštrukciách môžu byť vytvorené malé otvory, do ktorých sú vložené kovové tyče. Budú hrať úlohu odvodnenia. Ale častejšie sú miesta doplnené prístreškami, markízami a strechami vysokej kvality.

66) Video: budovanie terasy, aby si dali vlastné ruky