Staviame záhradné grilovacie pece a budujeme altány vlastnými rukami

Piknik bez grilovania je ako leto bez odpočinku. Všetci šťastní majitelia prímestských oblastí určite pochopia, čo je v stávke. Každý majiteľ musí vyhradiť priestor na záhrade na grilovanie a správne. Je príjemné sedieť pri ohni s dobrou spoločnosťou, smažiť mäso alebo variť pilaf, neponáhľať sa nikam a nemyslieť na nič. Čo ak je zlé počasie? Tak, aby sa takéto incidenty nestalo, musíte postaviť záhradný altánok s grilom. Potom žiadny dážď nebude kaziť náladu a nebude schopný uhasiť oheň, symbol pohodlia a bohatstva.

Materiál na stavbu tŕňa

Najjednoduchším a najľahšie spracovaným materiálom je drevo. A každý má schopnosti pracovať s ním od školských hodín práce. Ale existuje jedna veľká nevýhoda - horľavosť. Aby ste predišli požiaru v najočakávanejšom momente, môžete pri stavbe použiť kovový rám a drevo impregnovať špeciálnou zmesou proti horeniu. Najjednoduchším z nich je soľanka. Je potrebné spracovať drevo s takýmto roztokom aspoň trikrát alebo štyrikrát.

Kameň a tehly sú vo všeobecnosti mimo hospodárskej súťaže. Okrem toho je to nehorľavý materiál, jeho konštrukcia bude trvať oveľa dlhšie ako drevo. Ale v malom priestore kamenný altánok bude vyzerať hrubý.

Výhramožnosť môže byť kovanie. Najmä v prípade, že ohrievač a nábytok vykonávať v rovnakom štýle, potom tento altánok dá šance na akýkoľvek dizajn, a to ako z hľadiska spoľahlivosti a spoľahlivosti. Na trvanlivosť všeobecne, a nestojí za zmienku.

Pod strechou záhradného altánku môžete relaxovať za každého počasia
.

Príprava na výstavbu

Po rozhodnutí o materiáli by ste už mali približne reprezentovať, ako bude váš altánok vyzerať. Zostáva to aj v prípade malého technického školenia. Napodiv, tu, v prvom rade, možno pripísať súhlas celej rodiny. Ak ju chcete získať, musíte sa zjednotiť prostredníctvom katalógov, vybrať možnosti, ktoré sa vám páčia a na základe toho načrtnúť kresby na papieri.

Nenechajte sa ponáhľať, je lepšie rozmýšľať nad všetkými detailmi. Až do podlahy altány a podstielka pod ním. Dôležitými bodmi sú aj schéma kladenia tehál v rúre mangala a jeho základ. Takýto krok za krokom projekt nielen ušetrí čas pri výstavbe stavby, ale poskytne aj možnosť jasne naplánovať všetko vo vašej hlave. A myšlienky, ako viete, sú materiálne. Staviteľ musí jasne vedieť, ako preniesť všetky svoje myšlienky z papiera na určitú úľavu, ktorú treba mimochodom zohľadniť.

Pripravený projekt krok za krokom skráti čas akejkoľvek výstavby
.

Ďalším dôležitým bodom projektu. Grilovacie záhradné rúry nie sú len na vyprážanie mäsa, môžu obsahovať udiareň, tandoor, sporák na kotol, atď. Ak je to naplánované vo vašom altánku, určite ho pridajte do svojich výkresov a políc.pre kuchynské doplnky, ktoré budú potrebné v priebehu varenia.

Konštrukcia

Je potrebné začať so základom, ktorý je potrebný ako pre podpery altánku, tak aj pre podlahu, ako aj pre ohnisko. Nebudete musieť kopať zákopy pre základňu, je tu plytký základ, asi 30 cm, ale je potrebné vystužiť kovom a naliať ho betónom. Keď je vybranie hotové, debnenie je inštalované v šachte, kovania sú uložené tak, aby chránili základ pred trhlinami. Ak má projekt inštalatérske práce s kanalizáciou a elektroinštaláciou, nezabudnite na ne zanechať otvory.

Výstavba musí začať od nadácie

Je dôležité si uvedomiť, že podlaha altánku musí byť nad úrovňou zeme, najmä ak staváte z dreva. Na tento účel je možné ako základ použiť hotové bloky, ktoré sa musia kopať len o 10 cm.

Ďalším krokom je inštalácia krokiev, ktorých počet závisí od tvaru strechy (dvojplášťový alebo štvorec). Nosný systém je dočasne spojený s koľajnicami. Preglejková základňa je vytvorená z preglejky, upevnenej skrutkami, po ktorej môžu byť lamely odstránené. Po zakrytí strechy dlažbou alebo iným materiálom môžete pristúpiť k vnútornej práci.

Bez ohľadu na to, aký materiál používate, mali by ste vždy dodržiavať pravidlá presnosti a starostlivosti. Inak nikto neocení vašu prácu. Napríklad, nedodržiavanie načrtnutých princípov pokládky môže zničiť reprezentatívny vzhľad aj najdrahších dekoratívnych tehál. Preto sa musí všetko robiť podľa šablón: a klenutýchotvory, gril a police.

Ekonomická možnosť

Ak materiálne okolnosti neumožňujú splnenie sna, nebuďte v zhone, aby ste sa rozrušili. Vždy existuje cesta von. Do-it-yourself záhradné grilovanie možno vykonať za minimálnu cenu. Najdôležitejšie je, aby sme k tomuto problému pristupovali kreatívne.

Ak sa k problematike pristupujete kreatívne, môžete si vytvoriť altánok bez výrazných nákladov
.

Ak už máte altánok bez sporáka, pozrite sa do špecializovaných predajní na lacný gril, ktorý si potom môžete dať na správne miesto. Teraz je všade, kde je najširšia ponuka košov s rôznymi vylepšeniami, prezentovaná všade: s baldachýnom, sklopným a vybaveným výfukovým potrubím. V extrémnych prípadoch si môžete variť sami. Pozrite sa bližšie na všetky najmenšie detaily produktov obchodu, vyhľadajte krok za krokom na Internete, kúpte si plech a choďte na to. Takéto remeslá môžu byť skutočným majstrovským dielom.

Pri inštalácii grilu sa uistite, že potrubie z neho vychádza nad strechou altánku. Bude to stačiť na to, aby sme ju dostali na stranu a hore. Potom len kebab bude dýchať dym a budete mať čistý vzduch.

Ak na mieste nie je altánok, nemali by ste ani zúfalstvo. Skvelé miesto pre priateľské stretnutia možno vykonať pomocou bežnej markízy. Človek má len pretiahnuť medzi stromami alebo špeciálne nainštalované príspevky.

​​
Piknik bez grilovania je ako leto bez odpočinku

Konštrukcia nástavca

Aby bol altánok zapracovaný do krajinného dizajnu záhrady, všetkopotrebné usporiadať v rovnakom štýle. Vo vidieckej oblasti môže byť altánok ozdobený rôznymi výrobkami tkanými z tyčinky a vyrezanými z dreva. Kachle by bolo pekné utrieť hlinou, bieliť a maľovať. Mallow a slnečnice, oplotené s nízkymi stubby plotmi alebo stĺpy, na ktorých sú sušené makitras a hrnce, musia kvitnúť. Krajina nálada môže byť zdôraznená tichá národná hudba, znie zo starého gramofónu.

Slnečnice rastú okolo pergoly okolo vidieckeho domu

Ak máte záhradu v orientálnom štýle, musíte sa pri navrhovaní projektu postarať o dizajn altánku. Čínske altány sú otvorené svetelné konštrukcie. Môžu mať rôzne tvary: štvorcové, obdĺžnikové a okrúhle. Vyznačujú sa mierne stúpajúcou strechou, ako v čínskych tradičných pagodách.

V čínskej záhrade by mal altánok zodpovedať štýlu
.

Doplniť čínske budovy sochami a postavami posvätných zvierat. Sú namontované na streche alebo umiestnené v blízkosti vchodu. Najbežnejšie obrazy tigra, draka, leva a korytnačky. Vo vnútri je altánok zdobený obrovskými fanúšikmi a obrázkami z bambusu. Vo všeobecnosti by sa človek mal snažiť robiť všetko preto, aby prilákal energiu čchi, bez ktorej by podľa Číňanov záhrada nemohla existovať. Namiesto hudby môžete zavesiť orientálne zvončeky.

V každom štýle musíte ukázať svoju fantáziu. S jeho pomocou môžete dokonca premeniť altánok s ekonomickou verziou na kúsok raja, ktorý dokonale zapadnecelkový dizajn. Koniec koncov, budete musieť odpočinúť a variť.

Video: nápady na dizajn grilovacích sejačiek