Suchá skriňa na dávkovanie - návod na montáž a inštaláciu

Bezpochyby možno slobodný život v prírode nazvať požehnaním a vynikajúcou zábavou. Ale nie všetky podmienky civilizácie, v zmysle hygieny, sú prítomné na chate. Táto skutočnosť dosť kazí náladu a zatieni zvyšok. Medzitým je však cesta z tejto situácie jeho menom - bio-toaletou pre dachu. S pomocou tohto moderného a ľahko použiteľného dizajnu sa výrazne zvýši kvalita vášho pobytu na vašej milovanej chate. Takýto špecifický produkt eliminuje výskyt nepríjemných pachov, je ergonomický a okrem bio-toalety sa ľahko udržuje.

Princíp prevádzky bioinštalačného zariadenia

Sušiarne pracujú na princípe normálnej toalety z hľadiska čistej vody. Skladajú sa z dvoch prepojených nádrží (nádrží). Horná nádrž je určená na čistú vodu a je napojená na toaletu a spodná je na odtoky. Čistá voda prepláchne odpad do spodnej nádrže, v ktorej následne dochádza k deodorizácii a organicko-chemickému čisteniu odpadových vôd.

Klasifikácia podľa špecifickostiakcie

Existujú dve kategórie sušiarní: bezvodé a ktoré potrebujú vodu. Druhá skupina je najuniverzálnejšia, pretože ju možno používať nielen ako prenosnú toaletu v krajine, piknik, ale aj na starostlivosť o chorých a starších ľudí. Spodná nádrž takýchto suchých skríň sa ľahko oddelí od celkovej konštrukcie a je hygienicky vyprázdnená, zatiaľ čo osoba nie je vôbec v kontakte s odpadom.

Prvá skupina zahŕňa rašelinové toalety, toalety na jedno použitie a suché toalety, v ktorých sa odpad likviduje v biologicky odbúrateľných vreciach.

Aj toalety sú rozdelené na prenosné (mobilné) a stacionárne (kazetové).

Funkčné rašelinové biotoilet

Rašelinový suchý šatník - alternatíva obyčajného WC
\ t

Biologická rašelina na rozdeľovanie odpadu na tekutú a pevnú. Je vyrobený z pevného polymérneho základu, takže jeho použitie je možné v náročných poveternostných podmienkach a pri nízkych teplotách. Účinnou látkou v takejto suchej skrini je prírodná rašelinová zmes. Účinne bojuje proti nepríjemným pachom a škodlivému organickému odpadu.

Po úprave rašelinovou zmesou sa všetok odpad premení na ekologický koncentrát prírodného kompostu, ktorý možno použiť ako hnojivo v zeleninovej záhrade. Vďaka takýmto jedinečným vlastnostiam poskytuje rašelinová toaleta len pozitívnu spätnú väzbu na darcovstvo, pretože po jej získaní človek získa pohodlie.

Kompost suchý blízky -poddruh rašeliny

Kompost na to, aby sa spytoval, rozkladá a vysušuje prírodný odpad a zároveň ho mení na kompost. Je vybavený ventilačným systémom, vďaka ktorému človek necíti žiadne nepríjemné pachy. Okrem toho sú niektoré modely vybavené automatickou špeciálnou rukoväťou, ktorá kombinuje kompost s každým použitím tejto toalety.

Biologické zariadenie s elektrickým pohonom

\ t
Pohodlné elektrické biologické WC
\ t

Elektrická skriňa na odevy vyzerá veľmi podobne ako obyčajná toaleta. Cez hadicu sa kvapalný odpad vypúšťa do kanalizácie alebo odtoku a tuhé zložky sa sušia pomocou kompresora. Pri inštalácii takýchto toaliet musí byť ventilácia vybavená bezchybne (cez stenu /strechu). No, pre fungovanie ventilácie a odvodnenie potrebujú elektrický prúd (220V). Tento typ suchých skriniek je vhodný na použitie a rýchlo sa čistí.

Prenosné (mobilné) biologické toalety

\ t
Mobilná skriňa

Tento typ suchej skrine nevyžaduje elektrické pripojenie, nepotrebuje ani odpadovú vodu. Preto je možné prenosné bio WC použiť aj v poľných podmienkach. Majú odtok a nádrž s objemom až 24 litrov. Pri čistení odpadu sa používajú špeciálne kvapaliny, ktoré v skutočnosti rozpúšťajú všetok odpad. Kvapaliny môžu byť rôzne:

- amónia - po 3-7 dňoch sa odpad úplne rozloží;

- formaldehyd - jedovatý a používa sa, keď nie je možné odvádzať voduodpadový odpad v kanalizácii;

- biologické produkty založené na živých baktériách - tekutina šetrná k životnému prostrediu, takýto recyklovaný odpad sa môže bezpečne používať ako hnojivo.

Zdroje pre biologické záchody

Pre elektrický typ:

- elektrické napätie (220V);

58) - vetranie;

- systém odvádzania tekutiny.

Pre rašelinu:

- rašelina;

- vetranie.

Pre prenosný typ:

- čistiaca kvapalina.

Kritériá pre výber biologickej sanitárnej keramiky pre dachu

Voľba sušiarne na dachu závisí predovšetkým od jej účelu. Koniec koncov, napríklad suché skrine na cestovanie alebo chaty musia spĺňať určité požiadavky a suché skrine na starostlivosť o ľudí, ktorí majú obmedzenú pracovnú kapacitu, iní.

Biotoiletka na hodnotenie rašeliny je vynikajúca. Je to úsporné a efektívne riešenie, skvelá alternatíva k bežnej drevenej toalete. Rašelinové toalety na dávkovanie sú vhodné na použitie vo forme a vo veľkostiach. Ak je to potrebné, môže sa presunúť na iné miesto, ale vo všeobecnosti sa považuje za stacionárne.

Ak osoba zriedka navštevuje dachu, len cez víkendy alebo ešte zriedkavejšie, potom je najlepšou voľbou prenosná bio-toaleta pre letnú rezidenciu - hodnotenie je tiež dobré. Jeho tvar a dizajn závisia od zvykov a osobných preferencií, ale na technickej stránke by ste mali venovať pozornosť objemu spodnej nádoby. Tu je všetko veľmi jasné: čím častejšie bude osoba alebo rodina používaťtoalety, a čím menej sa plánuje ich čistenie, tým väčšia by mala byť veľkosť bio-toalety.

Existujú situácie, keď sa bio-toalety stanú nevyhnutnými pre osobitnú kategóriu ľudí. Ak je to osoba so zdravotným postihnutím alebo sa nachádza v období rehabilitácie, najlepšou možnosťou by bolo WC v podobe toaletnej stoličky. Jeho prednosti sú zrejmé: stabilné sedadlo, lakťové opierky a výškové nastavenie.

A ak existuje staršia osoba, ktorá dokáže vyčistiť nádrž samotného odpadu, potom je lepšie kúpiť bio-toaletu s malým objemom nádrže. Je ľahšie zdvíhať a prenášať.

Ako si vybrať bio-toaletu pre záhradu na základe váhových parametrov? Samozrejme, tu je výsada zverená fyzickým schopnostiam osoby, ktorá ho očistí. S týmito údajmi sa môžete pohybovať: 12-litrová nádrž váži asi 14 kg; Naplnená nádrž na 20-24l - 23 kg.

Okrem toho sa nádrž na 12 - 13 litrov v priemere naplní za 3 dni (pre tri osoby), to znamená, že je to 25 - 30 zvyklostí; 20-24 l nádrž sa naplní za 7 dní, to znamená po približne 50 použitiach.

Pri výbere treba zvážiť aj ďalšie funkcie. Drahšie modely sušiarní sú vybavené indikátorom plnosti, dvojitým splachovaním alebo elektrickým čerpadlom.

Technológia vetracieho zariadenia:

- vlnitá rúrka je inštalovaná v otvore veka nádrže;

- potrubie je vedené cez strechu alebo cez stenu (uhol 45 stupňov) do výšky najmenej jedného metra. Celková dĺžka potrubia by mala byť aspoň 4 m.

Dôležité: kedyčistenie toalety, kde je ventilačné potrubie odpojené. Treba si to zapamätať.

- hadica je pripevnená k armatúre, ktorá sa nachádza v spodnej časti toalety. Cez zadnú stenu sa hadica vypúšťa do pôdy alebo do špeciálnej nádoby.

Približná cena sušičiek:

- elektrické - 940 dolárov;

- prenosný - 65 USD;

- rašelina - 70 USD.

Návod na montáž suchej skrine

Prenosná skriňa na odevy - inštrukcia je jednoduchá a nevyžaduje žiadne znalosti. Jednoducho sa umiestni na správne miesto.

Napätie je napájané elektrickým typom skrine s rôznymi modelmi charakterizovanými rôznymi schémami na dodávku elektriny.

Toaletu zabezpečujeme vlastnými rukami

Domáca bio-toaleta na poskytovanie

Ak máte túžbu a chcete ušetriť peniaze, môžete vybaviť bio-toaletu, aby ste si dali vlastné ruky. Takáto domáca rašelinová bio-toaleta má oproti žumpám významné výhody, je ekologická a ľahko sa udržuje. S týmto prístupom nebude fínska bio-toaleta pre dachu potrebná. Pre tento proces sú potrebné nasledujúce komponenty: rašelinový tank, toaletné sedadlo s vedrom, rašelina a kompost.

Rašelina pre suché záchody sa používa sucho. Pre pohodlie sa môže naliať do nádoby vedľa nej a naplniť do prijímacej nádoby vždy po dokončení prirodzeného procesu.

Dôležité: je žiaduce, aby sa rašelina umiestnila na dno vedra, takže sa bude dať ľahšie čistiť.

Môžete tiež zvýšiť kapacituNapríklad, aby sa kapacita nádrže polovica barel - 100l, to je len ťažké vytiahnuť von. Ale tento problém je vyriešený, môžete použiť štandardný odpad na kolesách. V jeho spodnej časti je umiestnený rošt, ako aj odbočná rúra na odvádzanie kvapalného odpadu do drenážneho výkopu.

Suchý šatník na rašelinu: vetranie

Pokiaľ ide o stolicu, možno ju prispôsobiť vášmu vkusu, napríklad môžete použiť toaletné sedadlo.

Dôležité: kvôli anatomickým vlastnostiam mužov je žiaduce posilniť takzvanú zásteru zastrčenú do vedra pod WC sedadlom v prednej časti. Takže všetky biologické tekutiny padnú na svoje miesto.

V zásade nie je nič zložité pri usporiadaní suchej skrine vlastnými rukami. Ak je to myseľ a výkon, potom sa bio-WC stane dobrým, funkčným a bez nepríjemných pachov.

Veľa ľudí má otázku, prečo sa na tieto účely používa rašelina? Pretože jeho baktérie rýchlo rozkladajú biologický odpad a premieňajú ich na niekoľko týždňov na vynikajúce hnojivo pre zeleninovú záhradu. Použitie pilín na nahradenie rašeliny neposkytuje požadovaný efekt z hľadiska kompostovania. V tomto prípade sa odporúča použiť zmesi s rašelinou v pomere 1: 1, ale iba v prípade použitia veľkej zbernej nádrže (50-100 l). Potom piliny zabezpečujú lepšie prevzdušňovanie substrátu.

Pozri video tutoriál o inštalácii bioinštalačného závodu.

Na zhrnutie, môžete prísťsprávny záver: moderné bio-WC - dosiahnutie vedy, maximum zamerané na uspokojovanie ľudských potrieb.