Svietidlá pre vane a sauny: odrody, trhový sortiment a spôsoby umiestnenia

Komfort vo vani alebo v saune je vytvorený mnohými dôležitými detailmi. Mäkký uterák, voňavé metly, pohodlný nábytok a samozrejme správne osvetlenie - to sú prvky, ktoré prinášajú celkovú harmóniu a vytvárajú ideálne podmienky pre relaxáciu a obnovu tela i duše. Svietidlá pre kúpeľ sú akýmsi finálnym akordom, posledným detailom, bez ktorého by situácia nebola úplná. Dokonca aj najmodernejší kúpeľ, postavený s použitím nových materiálov, nebude potešiť a poskytne pohodlie, ak nie je dôkladne zvážiť otázku osvetlenia.

Aké by malo byť osvetlenie kúpeľov a sáun

Svietidlá do kúpeľov a sáun neovplyvňujú len naše vnímanie situácie, ale aj našu víziu. Preto by sa mal výber tejto zložky dekorácie brať vážne. Moderný trh ponúka mnoho možností, ale ako sa nestratiť v existujúcej rozmanitosti avybrať tú správnu lampu? V prvom rade je potrebné poznamenať, že svetlo by nemalo byť nasýtené a svetlé. Atmosféru pokoja vytvára mäkké osvetlenie.

Aj lampy pre saunu by mali mať také dôležité vlastnosti ako bezpečnosť, hospodárnosť, tesnosť a odolnosť voči vysokým teplotám.

Toto je dôležité!
Trieda ochrany zásuviek a vaňových spínačov by nemala byť nižšia ako IP-44, prípravky - IP-54.

Osvetlenie kúpeľa v domácnosti

Video: vytvorenie tienidla pre saunu

Video: lampa pre parný kúpeľ vlastnými rukami

Ako umiestniť svetlá do sauny

Nestačí vybrať lampy pre saunu a kúpeľ, je dôležité vedieť, kam ich umiestniť. Hlavné pravidlo - lampy by nemali byť v najteplejších oblastiach. Niektoré typy svietidiel je možné umiestniť len v čakárni a odpočívadle vo vzdialenosti 80 cm od podlahy.

Je potrebné plánovať umiestnenie svietidiel
.

Aby lampy nenapínali oči a nedráždili, mali by byť inštalované v rohoch miestnosti, najlepšie za chrbtom hostí. Takže sa nezohrejú ani nezasiahnu. Môžete pripevniť lampu na steny a strop, ale všimnite si, že musia byť v súlade s mikroklímou, majú dokonalé indikátory vlhkosti a tepelnej odolnosti.

Strop sa považuje za najnebezpečnejšie miesto, pretože horúci vzduch sa hromadí zhora, čo vytvára predpoklady na získanie vysokokvalitného osvetlenia s maximálnou technologickou silou.

Systémyrozvody vo vani

Druhy svietidiel pre vane a sauny

Klasické

Najbežnejší typ svietidiel s klasickou žiarovkou. Teleso musí byť vyrobené z materiálov odolných voči korózii a aby sa zabránilo vniknutiu vody do krytu, svietidlá sú vybavené špeciálnym tesnením z tesnenia.

Klasické svietidlo

Najbežnejšie sú klasické lampy vo forme hermetických hmlových tienidiel s mliečnymi alebo matnými tónmi. Ak chcete ďalej stlmiť svetlo, použite drevený rošt - krásny, pohodlný a štýlový.

LED

Pre modernú saunu je veľmi obľúbenou možnosťou. Pre parný kúpeľ, nie sú veľmi vhodné, pretože svetlo, ktoré majú, je celkom jasné, ale pre iné kúpeľne - sú optimálne.

Potrebujete vedieť!
Ak chcete, aby osvetlenie bolo rovnomerné a príjemné, musíte LED lampy umiestniť rovnomerne.

Systém osvetlenia LED

Jednou z výhod takýchto svetelných zdrojov možno nazvať vysokokvalitné osvetlenie v kombinácii s hospodárnou spotrebou energie. LED lampy vytvoria veľkolepú hviezdnu oblohu na strope vašej sauny alebo všetky druhy svetelných kombinácií. LED diódy sa organicky pozerajú na steny, strop a dokonca aj na podlahu. To sú najlepší pomocníci pre budovanie očarujúcej svetelnej kompozície, kde hra tiene a pol svetla, osvetlené kluby pary aZáblesky vodnej zeme majú jemnú svetelnú rovnováhu.

Optické vlákno

Táto možnosť je vhodná na mokrú a horúcu saunu. Skladajú sa z postroja, ktorý vydrží až +200 stupňov. Žiarovky s optickými vláknami môžu byť použité bez strachu v najsuchších častiach kúpeľa, dokonca aj na strope, čo zaručuje rovnomerné osvetlenie.

Potrebujete vedieť!
Svetlo vo svietidlách s optickými vláknami sa prenáša cez pružné zväzky vlákien - sklenený drôt. Materiál je svetlo žeravé jadro, ktorého jadro má vysoký stupeň lomu.

Svetlomety z optických vlákien vôbec nevidia oči, čo znamená, že na nich nie je potrebné inštalovať drevené rošty. Vážny plus pre koncept dizajnu. Okrem toho sú takéto svietidlá považované za najodolnejšie, najbezpečnejšie a ľahko inštalovateľné. Nebojia sa konštantnej vlhkosti ani vysokých teplôt.

Systém osvetlenia optickými vláknami

Svietidlá namontované v spojení so špeciálnymi kryštálmi a objektívmi vyzerajú veľkolepé - osvetlenie bude úplné a príjemné. Návrhári používajú sklolaminát na oživenie severných svetiel, vody a plameňa, pre ktoré sa používajú trysky a ďalšie príslušenstvo, zmena farby a vytvorenie efektu fascinujúcej brilancie.

A môžete vytvoriť zaujímavú lampu pre vaňu vlastnými rukami pomocou optického káblového zväzku s projektorom a šošovkou v štýle prispôsobenej miestnosti. Najoriginálnejšie neštandardné riešenia sú vytvorené z optických vlákien.skryté v skrini.

Značky svetelného dizajnu

Niekoľko vodcov vyniklo, ktorých výrobky dokázali získať lásku spotrebiteľov.

Svietidlá Tylo a Harvia

Výrobky týchto spoločností sa považujú za najlepšie. Ak chcete, aby osvetlenie vane nielen krásne, ale aj vysoko kvalitné, potom by ste sa mali pozrieť na navrhovaný rozsah. Bez ohľadu na váš výber si môžete byť istí, že lampa dokonale prejde testom pre všetky indikátory. Žiarovky Tylo a Harvia sa neboja postriekania, vysokej teploty a vlhkosti. Bez strachu, môžu byť umiestnené v každom rohu sauny, dokonca aj pod stropom parnej miestnosti, kde teplota môže dosiahnuť 110 stupňov.

Harvia Lamp

Svietidlá sa vyznačujú zvýšenou tesnosťou a sú navrhnuté pre dlhú životnosť v extrémnych podmienkach.

Svietidlá pre kúpeľ Linder

Tieto svietidlá poskytujú prijateľnú cenu, aj keď ich špecifikácie sú tiež celkom dobré. Samozrejme, že lídri v počte predaja Tylo a Harvia sú trochu horšie, ale napriek tomu môžete zveriť zodpovedné podnikanie osvetlenie vane alebo sauny.
Linder lampy majú hermetické pogumované kovové puzdro, ktoré umožňuje ich umiestnenie do mokrého umývania a iných saunových priestorov.

Populárne lampy Steinel

V poslednej dobe sa stali veľmi populárnymi. Sú vybavené pohybovými senzormi: stačí, keď sa rozsvieti svetlo. To je nielen veľmi pohodlné, ale aj bezpečné, pretože potreba prepínačov, ktoré netolerujúvlhkosť automaticky zmizne.

Pri výbere svietidiel v kúpeli je dôležité zvážiť, že zariadenie by malo dokonale zapadnúť do vnútra parnej miestnosti. Kombináciou optických, klasických a LED svietidiel je možné vytvoriť neobyčajne krásne osvetlenie. Osvetlenie vody v mini-bazénoch sauny vyzerá úžasne, a ak navyše umiestnite lampu s optickými vláknami do blízkosti bazéna s účinkom polárnych svetiel, poskytne sa kúzelná atmosféra.

Osvetlenie - dôležitá súčasť pohodlia

A môžete ozdobiť rohové a nástenné svietidlá drevenými tienidlami, ktoré stlmia jasné svetlo a vytvárajú optimálne podmienky pre dobrý odpočinok. Premýšľajte prostredníctvom plánu osvetlenia, nezabudnite, že spoľahlivé, vkusné svietidlá - kľúč k pohodlnej a pokojnej atmosfére vo vani alebo saune.

Video o organizácii osvetlenia kúpeľa

Veľa zaujímavých nápadov a spôsobov usporiadania osvetlenia v kúpeľoch a saunách povedie videu: