Technológia montáže sadrokartónových stropov a fotografické zbierky

Závesné podhľady vyrobené zo sadrokartónu nie sú nové, mnoho rokov sa použili konštrukcie na sadrokartónové dosky, zavesené na hlavnom strope, a táto metóda usporiadania nestráca svoj význam. Je zrejmé, že možnosť rôznych konštrukcií je dôležitá: môžete vytvoriť dokonale hladký povrch povrchu alebo vytvoriť viacúrovňový dizajn komplexného tvaru so vstavanými svetlami a dekoratívnym osvetlením. S pomocou zaveseného stropu, môžete skryť komunikácie, elektrické vedenia, nerovnomerne položené podlahové dosky a akékoľvek nedostatky v základnom strope najjednoduchším spôsobom! A ak vezmeme do úvahy jednoduchosť inštalácie dekoratívneho osvetlenia a príjemného „bonusu“ vo forme dodatočnej zvukovej izolácie, ukáže sa, že nemôže existovať lepšie usporiadanie ako inštalácia zaveseného sadrokartónového stropu!

Postup montáže sadrokartónových konštrukcií

Zariadenie na zavesený strop sadrokartónových podláh začína meraním priestorov, na základe ktorých sa navrhuje konštrukčná konštrukcia konštrukcie a umiestnenie plechov. V prvom rade je potrebné určiť návrh stropu, aby sa zvážili možnosti osvetľovacieho zariadenia.

Systémupevňovací rám z profilov

Vzdialenosť medzi sadrokartónovou doskou a základným stropom závisí od výšky zapustených svietidiel. Ak nie je zabudované osvetlenie v závesnom strope, je inštalované vo vzdialenosti 5 cm od hlavného. Na základe skôr nakreslenej schémy vypočítame potrebné materiály. Dĺžka profilov a listov sadrokartónu by sa mala zvoliť podľa veľkosti miestnosti, aby sa zabránilo zbytočným nákladom.

Spotrebný materiál: úplný zoznam

 1. Listy sadrokartónu.
 2. Profily vodiacich a nosných profilov.
 3. Popruhy a konektory.
 4. „Rýchla inštalácia“ - (samorezná skrutka).
 5. Skrutky na kov („Klopik“).
 6. Skrutky do sadrokartónu.
 7. Serpyanka (páska na švy).
 8. Dokončovací tmel.
 9. Primer.
Spojovacie materiály pre konštrukcie sadrokartónu

Nástroje na montáž stropu

 1. Ruleta.
 2. Hladina vody.
 3. Šnúra.
 4. Dierovanie vrtákmi.
 5. Skrutkovač.
 6. Uhlová brúska ("bulharská").
 7. Kovové nožnice.
 8. Prosekatel pre profily.
 9. 48. Kladivo.​​
 10. Nôž na sadrokartónové dosky.
 11. Štatút.
 12. Pravidlo.
 13. Brúska na brúsenie.
 14. Vrták (s trochou).

Postup vykonávania prác

Zásada usporiadania zaveseného stropu sa bude posudzovať na príklade inštalácie najjednoduchšej jednoúrovňovej konštrukcie. Na stenách po obvode miestnosti musí byť pevný vodiaci profil. Na ubytovaniestriktne horizontálne je dôležité, aby bol značkovaný tak, ako má, čo je potrebné, je ceruzka, hladina vody (priehľadná ohybná trubica naplnená vodou) a šnúra na strihanie (špeciálna šnúra s práškovým farbivom).

Vo všetkých rohoch miestnosti sa pomocou vodnej hladiny vytvárajú značky a meria sa potrebná vzdialenosť od základného stropu, vedená dolným rohom miestnosti. Dokonca aj označenie na všetkých stenách sa „vykonáva“ pomocou kutrovej struny: šnúra silne ťahaná medzi značkami je mierne zviazaná od steny a uvoľnená, keď narazí na povrch, kde farbivo obsiahnuté v šnúre zanecháva na povrchu rovnomernú značku.

Poloha vodiaceho profilu je daná úrovňou, miesto inštalácie je vyznačené potiahnutým káblom
.

Sprievodný profil je stanovený presne prijatým riadkom. Mal by byť pripevnený na stenu pomocou "rýchlej inštalácie". Otvory v stene sú tvorené dierovačom v intervale 30-40 cm, pričom profily nosných profilov budú inštalované v pevných profilových vodidlách. Listy sadrokartónu by mali byť ukotvené v strede nosných profilov, je potrebné pre spoľahlivé upevnenie konštrukcie. Stredy nosných profilov by mali byť umiestnené striktne v intervaloch 60 cm od seba, pretože šírka listu sadrokartónu je 120 cm.

Prvý nosný profil je namontovaný 60 cm od steny

Na strope v strede umiestnenia nosných profilov je potrebné upevniť závesy: namontujú sa v intervale 50-80 cm s \ tpomoci tej istej "rýchlej inštalácie". Pre každé zavesenie musíte vyvŕtať dva otvory do stropu pomocou perforátora.

Pérovanie pre nosné profily

Prvý nosný profil je inštalovaný vo vzdialenosti 60 cm od steny. Brúska vyreže profil požadovanej dĺžky, namontuje sa na označené miesto a upevní sa skrutkami ("klopikov") na vedenie profilov a závesov. Aby ste uľahčili prácu pri skrutkovaní skrutiek, musíte použiť prosekatel, predierované otvory v kovových profiloch.

Prienik kovových profilov uľahčí montáž upevňovacích prvkov
.

Závit napnutý pozdĺž stredu miestnosti a kolmý na profily, ktoré sa majú inštalovať, pomôže eliminovať priehyb nosných profilov. Upevnenie všetkých nosných profilov je podobné.

Miesto, kde sa má svietidlo „zosilniť“ inštaláciou prepojok z nosných profilov. Ak je určený na montáž stropných odkvapov pre záclony, potom miesta budúceho upevnenia odkvapov vyžadujú aj dodatočnú výstuž s nosnými profilmi. V prípade, že dĺžka sadrokartónových dosiek neprekrýva celú šírku miestnosti, musia byť na spojoch plechov inštalované prepojky nosného profilu, ktoré sú upevnené pomocou skrutiek pomocou jednoúrovňových konektorov („krabov“).

Jednoúrovňový profilový konektor („krab“) sa používa, ak sa dĺžka sadrokartónových dosiek neprekrýva so šírkou miestnosti
.

Je dôležité mať na pamäti, že je potrebné zohľadniť listovsadrokartón "vrazbezhku" alebo inými slovami v šachovnicovom vzore. Usporiadanie vstavaných svietidiel vyžaduje zapojenie, nezabudnite na to pred inštaláciou sadrokartónu. Rám je pripravený.

Ďalšou etapou je montáž sadrokartónových dosiek. Upevnenie plechu k profilu sa vykonáva pomocou samorezných skrutiek pre sadrokartónové dosky. Často sú na sadrokartónu s jednou stranou označené značky umiestnené samorezné skrutky. Aby sa zabránilo zaskrutkovaniu hlavy skrutky pri zaskrutkovaní, ale len nepatrne sa do nej zapustila, je potrebné správne nastaviť skrutkovač alebo použiť špeciálnu trysku so zarážkou.

Kreslenie správnej polohy skrutky pri upevňovaní sadrokartónu k profilu

Je potrebné znížiť sadrokartónové dosky pravidlom na nôž a hliník. Nôž podľa pravidla narezáva vrstvu lepenky z jednej strany, svetelný úder z opačnej strany rezu rozbíja vrstvu sadry, list sa mierne ohybuje, potom je cez krivku rezaná druhá vrstva lepenky.

Po montáži všetkých plechov sa spoje, kde sú špeciálne skosené hrany, prilepia „serpyankou“ s tmelom a stierkou. Každá diera zo skrutky tiež potrebuje tmel. Po vytvrdnutí tmelu na švy môže byť tmel celý povrch. Stropný tmel, po úplnom vysušení, tmel brúsený špeciálnym strúhadlom. V prípade potreby sa tmel aplikuje v niekoľkých vrstvách, aby sa dosiahol dokonale rovný povrch. Po poslednom dokončovacom povrchu brúsneho povrchupred odstránením prachu suchou kefou. Po vyschnutí pôdy je strop pripravený na konečnú úpravu (maľovanie, lepenie tapiet).

Inštalácia osvetľovacích zariadení

Usporiadanie osvetľovacích zariadení sa premieta spolu so všeobecnou schémou stropného zariadenia. Pre pripojenie zabudovaných svietidiel sa elektrické rozvody kladú vopred, v miestach ich montáže by ste mali vyvŕtať otvory s požadovaným priemerom (aby zodpovedali veľkosti svietidla) s vrtákom s korunkou. Predtým položený drôt prechádza otvorom, svietidlo je s ním spojené pomocou spojovacích kontaktov. Ak sa použijú žiarovky s napätím 12 V, je potrebný transformátor s redukčným stupňom.

Montážna doska lustra je upevnená pomocou skrutiek cez sadrokartón k vopred inštalovaným profilom.

Inštalácia viacúrovňovej štruktúry je zložitejšia, ale je založená na rovnakých princípoch, takže ju nebudeme podrobne zvažovať, len poznamenávame, že výška úrovní je regulovaná závesmi rôznych dĺžok.

Zber fotografií zavesených podhľadov

Závesné podhľady zo sadrokartónu môžu byť prekvapivo rôznorodé a veľkolepé. Tento spôsob usporiadania stropu, ktorý je cenný možnosť realizácie kreatívnych myšlienok, je cenný aj z praktického hľadiska: inštalácia nevyžaduje časovo náročné prípravné práce. Je celkom možné, aby sa sadrokartón strop s vlastnými silami, ako môžete vidieť, nie je nič super-komplikované aleboťažké. Stále sú však potrebné určité zručnosti.