Teplá podlaha pod laminát - recenzie, odporúčania od odborníkov

Moderný podlahový trh ponúka spotrebiteľovi rôzne materiály, ktoré dokážu uspokojiť najnáročnejšiu chuť. Laminát získal mimoriadnu popularitu vďaka svojej odolnosti voči negatívnym vplyvom vlhkosti a mechanického poškodenia. Pokiaľ ide o vzhľad, to je docela schopný nahradiť drahé parkety s vysoko kvalitným laminátom, okrem toho, rôzne textúry a farby priťahuje možnosť vytvoriť originálny dizajn miestnosti. Laminátové podlahy môžu byť dokonca inštalované na vykurovaných podlahách. Teplá podlaha pod laminátom však musí byť zvolená s prihliadnutím na vlastnosti tohto typu podlahy. Faktom je, že nevedie teplo dosť dobre. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú zastaviť ich výber na vode alebo infračervenom filme podlahového vykurovania.

Musí sa vybrať teplá podlaha pod laminátom so zameraním na technické vlastnosti podlahy
.

Podlaha infračerveného filmu pod laminátom

Tento typ podlahového vykurovania dokonale vyhovuje akejkoľvek čistej podlahe, nie je výnimkou a laminát. Takáto všestrannosť a vynikajúci výkon viedli k širokému využívaniu infračervenej podlahy v našich domácnostiach.

Má dobrý rozptyl tepla,sprevádzané nie príliš vysokoteplotnou vykurovacou podlahou. Okrem toho, vykurovanie podlahy a vykurovanie vzduchu v miestnosti dochádza rovnomerne, čo je dôležité pre vytvorenie požadovanej atmosféry a "počasie" v dome.

Moderná infračervená vykurovaná podlaha pod laminátom si nevyžaduje osobitné zručnosti na jej inštaláciu. Z tohto dôvodu nemusíte platiť za umiestnenie teplej podlahy špecializované firmy. S trpezlivosťou a starostlivým priblížením sa k inštalácii môžete robiť dobre sami a získať aspoň kvalitný výsledok.

Neskúsený umelec môže položiť podlahu s infračerveným filmom
.

Inštalácia vyhrievanej podlahy pod laminátom s použitím filmového materiálu teda nezaberie veľa času. Musí sa však pripraviť jeho inštalácia. Povrch podlahy je zbavený nečistôt, všetky nezrovnalosti sú odstránené. Potom je vodotesná vrstva potiahnutá polypropylénovým povlakom. Taký substrát pod laminátom - teplá podlaha je namontovaná presne na ňom - ​​umožní ušetriť vyžarované teplo.

Okrem toho je potrebné navrhnúť inštaláciu vykurovanej podlahy, berúc do úvahy skutočnosť, že v miestach, kde sa nachádza nábytok a domáce spotrebiče, nedošlo k podlahovému vykurovaniu. To znamená, že na týchto miestach sa teplá podlaha filmu pod laminátom nehodí. Požadovanú teplotu môžete ovládať pomocou termostatu.

Proces ukladania infračerveného filmového podlahového vykurovania je teda postupné vykonávanie viacerých prác:

  • Vyrovnanie povrchu podlahyodstránenie trhlín a triesok.
  • Čistenie povrchu, odstraňovanie nečistôt a nečistôt.
  • Pokrytie hydroizolačnej vrstvy špeciálnym povlakom odrážajúcim teplo.
  • Rezanie podlahy z fólie na pásky, kladenie.
  • Pripojenie podlahy k elektrickej sieti, inštalácia termostatu.

Po ukončení týchto typov prác je možné dlhodobo využívať teplú podlahu s radosťou.

Video inštrukcia: zariadenie podlah fólie

Moderná teplá podlaha pod laminátom - video inštrukcia sa nachádza na internete - inštalácia je jednoduchá a rýchla. Video návod na pokládku infračerveného podlahového vykurovania postupne odhaľuje celý proces.

Vodná podlaha pod laminátom

Ďalšou estetickou, praktickou a funkčnou možnosťou na usporiadanie vykurovanej podlahy bude vodná podlaha. Odborníci hovoria, že najvhodnejšie by bolo jeho zariadenie v súkromných domoch.

Pod podlahovou krytinou, ktorá je zahrievaná vodou, je teda systém špeciálnych rúr pod podlahovou krytinou, cez ktorý cirkuluje voda s určitou teplotou. Je to teplá voda, ktorá ohrieva podlahu pokrytú laminátom. Stojí za zmienku, že moderné potrubia pre podlahové vykurovanie sa vykonávajú s využitím najnovších technológií a materiálov. Kov-plast a polyetylén zabezpečujú bezpečnosť teplých podláh, čím sa predchádza úniku vody.

Pokladanie vodnej hladiny zahŕňa zohľadnenie viacerých prvkov. Takže laminát - ako už bolo spomenuté - je materiálom, ktorý nie je dosť dobrýtepelná vodivosť. Je zrejmé, že pri pokládke potrubia pod vodou pod drevenými guľatiny, vrstva hydro- a tepelná izolácia, laminát a prípadne koberec, vplyv prenosu tepla bude takmer nulový. Preto sa odporúča položiť vodovodné potrubie do pieskovo-cementového poteru.

Toto položenie podlahy pod laminát je najbežnejšie a najúčinnejšie. Je to spôsobené tým, že hotový pieskovo-cementový poter zabraňuje poškodeniu položených rúrok a plní funkciu nepretržitého vykurovacieho povrchu, ktorý rovnomerne rozdeľuje teplo.

Rovnako ako pri inštalácii infračerveného filmu podlahového vykurovania je potrebné rozdeliť podlahovú plochu na sekcie a určiť, na ktorej z nich bude vykurovaná podlaha položená a na ktorej nie. Ďalším krokom je vyrovnanie povrchu podlahy, položenie vrstvy zvoleného izolačného materiálu a inštalácia výstužnej siete pod pieskovo-cementový poter.

Potom sa montážna doska upevní a vodovodné potrubia sa položia. Rúry sa spravidla upevňujú na už položenú výstužnú sieť pomocou drôtu. Takže výstužné pletivo je dobrým vzorom pre pokládku vodovodných potrubí vykurovanej podlahy.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa podlahy z teplej vody ukladajú pod laminát: rovnobežne a špirálovito. Pri paralelnom spôsobe sú rúry stohované vo forme hada - jeden po druhom.

Podlaha ohrievaná vodou pod laminátom (paralelný spôsob pokládky)

Špirálový režimpreto zahŕňa pokládku rúrok do špirály.

Podlaha vykurovaná vodou so špirálovitým potrubím
​​

V ďalšom kroku sa hotová konštrukcia priamo naplní cementom na vytvorenie poteru. Po jeho konečnom stuhnutí je potrebné skontrolovať funkčnosť systému podlahového vykurovania. Preto musí byť podlahový systém ohrievaný vodou pod laminátom - najpozitívnejším posudkom - nastavený na teplotný režim, skontrolovať všetky hydrauliky. Ak nedôjde k poruche v práci, teplá podlaha môže byť považovaná za pripravenú na použitie.

Videozáznam bude demonštrovať ďalší spôsob, ako položiť miestnosť s intenzívnym krížením:

Existuje teda niekoľko možností na výstavbu systému podlahového vykurovania, avšak vzhľadom na prevádzkové vlastnosti laminátu sú najlepšie možnosti: a vodné podlahy. Umožnia ohriať nielen samotnú finálnu podlahu, ale aj vzduch v miestnosti, kde budú namontované.