Teplé podlahy pod linoleum - čo si vybrať, ako položiť?

Každý rok nám dáva nové nápady na interiérový dizajn, originálne riešenia, úžasné dokončovacie materiály a moderné technológie zamerané na vytvorenie pohodlia a pohodlia v dome. Jednou z týchto inovácií sú teplé podlahy, ktoré sa objavili nie tak dávno, ale rýchlo získali srdcia spotrebiteľov. Odpudzuje niekto v chladnej zimnej sezóne radosť z postele a zníži svoje bosé nohy nie na studenom linolei alebo dlaždici, ale na príjemnom a teplom povrchu podlahy? Moderné technológie umožňujú usporiadať teplú podlahu v každej miestnosti a pod akoukoľvek čistou podlahovou krytinou. V niektorých prípadoch je však potrebné vziať do úvahy zvláštnosti tohto povlaku. Takže teplá podlaha pod linolea musí spĺňať niekoľko požiadaviek.

Podmienky a normy výberu

Doteraz existuje veľké množstvo veľmi odlišných druhov linolea. Patrí medzi ne linoleum:

  • alkyd;
  • viacvrstvové, na báze tepelnej zvukovej izolácie;
  • opláchnutie (viacvrstvová guma);
  • polyvinylchlorid (PVC linoleum);
  • na tkanej základni atď.

Pri výbere teplej podlahy pre konkrétny typ linolea je vhodné zvážiť, že teplota bude základným kritériomprevádzky. Je to spôsobené tým, že na rozdiel od iných čistých podlahových krytín - parkiet, laminátov alebo keramických dlaždíc - linoleum je dosť náročné na intenzitu podlahového vykurovania.

Preto by kúrenie malo prebiehať hladko a teplo by sa malo šíriť rovnomerne.

Na hornú podlahu možno položiť iba značky linolea kompatibilné s týmto vykurovacím systémom
.

Odporúčaný výkonový index položenej teplej podlahy by nemal presiahnuť 150 W /m2 . Tento výkon je dosť veľký na to, aby sa podlaha zohriala na teplotu 26-28 ° C. Stojí za zmienku, že odborníci neodporúčajú snahu o zvýšenie teploty akýmkoľvek spôsobom, z niekoľkých dôvodov.

Dôsledky nesprávneho výberu

V prípade položenia vykurovanej podlahy s mierne vyšším výkonom, napríklad 180-240 W /m2 , sa intenzita jej vykurovania výrazne zvyšuje. V dôsledku toho to môže viesť k negatívnym dôsledkom, najmä bude trpieť povrchová úprava linolea.

Po prvé, linoleum môže zmeniť svoju farbu na miestach, kde je intenzita vykurovania maximálna. Po druhé, môže sa vzdialiť od povrchu podlahy, to znamená napučať. Okrem toho, keď sa linoleum nadmerne zahrieva, môže sa začať proces uvoľňovania škodlivej látky, ako je napríklad fenol. To je obzvlášť nežiaduce, ak má rodina malé deti alebo je miestnosť zle vetraná. So silným ohrevom trpí nielen vzhľad linolea, ale aj jeho výkonové charakteristiky. napríklad,stáva sa mäkšou a krehkejšou.

Ak chcete určiť stupeň podlahového vykurovania, stačí sa ho dotknúť rukou. Povrch linolea by nemal byť veľmi horúci. K dnešnému dňu je najlepšou voľbou pre podlahové vykurovanie pod linoleum infračervené filmové podlahy.

Infračervená fóliová podlaha

Infračervená tepelne izolovaná podlaha pod linoliou ponúkaná spotrebiteľom je polymérny film s hrúbkou približne 0,4 mm, vyžarujúci infračervené lúče so svojím povrchom. Čierne pruhy grafitu pôsobia ako vykurovacie teleso týchto podláh. Je to na nich, že napätie z elektrickej siete je napájané do 220 V, na ktoré sme zvyknutí, cez medeno-strieborné vodiče. Grafitové pásy sú utesnené v priehľadnej polyesterovej fólii.

Infračervený film podlahového kúrenia - najlepší systém vykurovania, umiestnený pod linoleum

Použitie grafitu je spôsobené tým, že jeho tepelná vodivosť je omnoho vyššia ako u iných materiálov. Jeho elektromagnetické žiarenie je niekoľkokrát menšie, čo umožňuje úsporu elektrickej energie a dosiahnutie väčšieho prenosu tepla. Žiarenie infračervených vĺn a ohrievanie pásu sa začnú vyskytovať, keď je vykurovaná podlaha pripojená k elektrickej sieti cez špeciálny termostat.

Vyžarované infračervené lúče, vykurujúce všetky nepriehľadné predmety v obytnej zóne, pomáhajú udržiavať požadovanú teplotu v miestnosti. Kompetentný dizajn a inštalácia infračerveného filmupodlaha umožňuje znížiť náklady na vykurovanie. To sa deje v dôsledku skutočnosti, že sa jedná o vykurované predmety a ľudí, a nie objem vzduchu, ktorý je v miestnosti.

Výhody fóliovej infračervenej podlahy

Infračervená tepelne izolovaná podlaha je univerzálnym riešením, pretože sa dá ľahko kombinovať s takmer akýmkoľvek typom linolea. To vám umožní získať pomerne jemný typ kúrenia, ktorý nemá nepriaznivý vplyv na vzhľad a výkonnosť podlahy. Je to spôsobené jednak nemožnosťou prehriatia a jednak častým umiestnením vodivých pásov.

Okrem toho sa tento systém podlahového vykurovania ľahko inštaluje, čo si nevyžaduje veľa času a môže ho vykonať jednoduchý človek na ulici.

Termofilm je uložený v pásoch, medzi ktorými by mala byť vzdialenosť 1 cm
.
​​

Ďalšou výhodou teplých podláh je ich spoľahlivosť a vysoký stupeň odolnosti voči rôznym mechanickým poškodeniam. Pri vonkajšom mechanickom náraze sa teda poškodí len určitá časť vykurovanej podlahy, ktorú je možné vymeniť. Polymérny film je dlhodobo odolný voči korozívnym procesom.

Zvláštne pohodlie pri inštalácii infračervenej fólie umožňuje položiť ju na rôzne povrchy: vertikálne, horizontálne a naklonené. To sa dosahuje vďaka flexibilite materiálu.

V prípade potreby môžete použiť mobilnú verziuInfračervená podlaha, to znamená, že časť požadovanej veľkosti je namontovaná na ohrev zrkadla alebo miesta pre domáce zviera.

Odborníci tvrdia, že infračervené žiarenie má priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Takže s ním môžete vyliečiť asi 30 rôznych chorôb. To je ďalšia výhoda infračervených filmových podláh a dôvod zvoliť si ich.

Video: podrobný popis tepelného filmu

Stanovenie získaných informácií pomôže videonahrávke, ktorá preukáže proces inštalácie infračervenej podlahy so všetkými podrobnosťami.

Moderné technológie tak umožnili získať účinný, vysokokvalitný a bezpečný systém podlahového vykurovania v obytnej zóne využívajúcej diaľkové infračervené žiarenie. Schopnosť položiť takéto teplé podlahy pod linoleum láka mnoho spotrebiteľov, ktorí ich radi využívajú niekoľko rokov.