Tipy na výber dlaždice do kúpeľne: kritériá a kritériá výberu

Dlaždice sú tradičné dokončovacie materiály pre kúpeľne. Stalo sa to hlavne preto, že dlaždice sa nebojí vlhkosti. To však nie je jeho jediná výhoda: je tiež ľahko čistiteľná, šetrná k životnému prostrediu, má nízku elektrickú vodivosť, má vysoký protipožiarny výkon, životnosť a životnosť. Ale bez ohľadu na to, ako dobré a populárne dlaždice do kúpeľne - ako si vybrať správne, nie každý vie. Ale dlaždice sú rôzne. Zvážte v etapách, čo odlišuje jednu dlaždicu od druhej a čo by ste mali pri výbere pozornosti venovať.

Vyberte typ dlažby

Podľa spôsobu výroby

Predajcovia musia špecifikovať spôsob výroby dlaždíc. Tieto informácie pomôžu určiť kvalitu dlaždice a jej účel. Podľa spôsobu výroby existuje niekoľko typov:

1.Obsadenie.Vyrába sa liatím a je pomerne hrubý a nerovný. Pre kúpeľne nie sú vhodné.

2. Získané extrúziou sú zďaleka najprogresívnejšou technológiou pri výrobe obkladačiek. Jej podstatou ježe cez špeciálnu „hlinenú pásku“ a „náustok“ sa surová hmota vytiahne, ktorá sa potom rozreže pozdĺž dĺžky. Šírka /hrúbka výrobkov sa líši v závislosti od profilu náustka.

Extrudovaná doska

3.Lisované . Najčastejšie sa používa na podlahové podlahy, pretože má nízku pórovitosť. Toto je dosiahnuté vďaka tomu, že je vyrobený pod vysokým tlakom z práškovej zmesi s prísadami. V doplnkoch obsahuje 5-6% vlhkosť.

Lisované dlaždice sa používajú hlavne na podlahy kvôli ich vysokej hustote

Podľa zamýšľaného účelu

Možno získať všetky potrebné informácie o účele obkladu, pretože by sa mali považovať za jeho obaly.

Na tomto mieste sa zvyčajne nachádzajú rôzne piktogramy, ktoré spotrebiteľovi pomôžu orientovať sa.

1.Vonkajšie.Jeho hrúbka by mala byť medzi 6-9 mm. Na obale takýchto dlaždíc boli zobrazené nohy. Ak je noha umiestnená na tieňovanom pozadí - znamená to, že dlaždica má vysokú odolnosť voči opotrebeniu.

2. Stena (hrúbka 9 - 12 mm). Jej balík ukazuje ruky.

Podľa výrobných materiálov

1.Z porcelánového kameniva . Je protišmyková, má matný, drsný povrch, je položená na podlahu. Takáto kúpeľňa je dobrá z hľadiska bezpečnosti. Aj v tomto ohľade majú rebrované materiály s vodnými žľabmi úžitok, ale sú dosť drahé.

Kúpeľňa s keramickou žulouvyzerá reprezentatívne

2.Mozaikové dlaždice . Patrí k podlahe. Líši sa v sile, vyzerá krásne (najmä keď ide v kombinácii s veľkou dlaždicou) a ľahko sa hodí.

​​
Kombinácia mozaiky a obyčajných obkladačiek je populárnou technikou dizajnu s vynikajúcim účinkom
.

3.Smaltované keramické obklady . Používa sa na obklady stien. Smalt, ktorý je pokrytý svojím povrchom, zlepšuje ochranné vlastnosti dlaždíc, dáva dlaždice lesk, odolný voči rôznym prostriedkom hygieny a čistiacich prostriedkov. Tento výrobok však nie je veľmi trvanlivý, preto je vhodný len na steny.

Smaltované keramické obklady - ideálne riešenie pre kúpeľne, sprchy, bazény

Kvalitu dlaždíc určujeme vizuálne

Vizuálne môžete určiť kvalitu dlažby podľa niekoľkých kritérií:

1.Rovina.Musíte skontrolovať rovinu dlaždice. Záleží na tom, aké ťažké bude v budúcnosti položiť dlaždice. Skontrolujte, či je lietadlo jednoduché: na to je potrebné vziať 2 dlaždice a opierať ich o seba s prednými stranami. Čím je medzera medzi nimi menšia, tým lepšia je rovina. Môžete tiež kliknúť na protiľahlé rohy a potom zistiť, či sa dlaždice budú „vzájomne otáčať“. Za prijateľnú sa považuje medzera do 1,5 mm a všetko, čo je viac, nie je veľmi dobré. Najhoršia situácia s lietadlom je v komerčných variantoch žulovej keramiky.

2.Diagonála.Je potrebné merať páskovým meradlom naraz v niekoľkých výrobkoch. lepšievšetko, ak nie je rozdiel, ale ak je 0,5 - 1 mm, potom je to tiež prijateľné.

3.Matovanie(len pre glazované dlaždice). Mali by ste vziať niekoľko kusov dlaždíc a skontrolovať ich glazúru proti svetlu. Stáva sa, že v niektorých šaržiach dlaždíc je defekt: glazúra je pokrytá mriežkou najmenších trhlín, ako pavučina. Táto porucha je vždy viditeľná proti svetlu, aj keď pri bežnej kontrole nemusí byť viditeľná. Vo všeobecnosti sa takmer vždy nájdu dlaždice s glazúrnymi defektmi (trhliny, triesky, atď.), 1 - 5 dlaždíc na sto sa považuje za normu manželstva. Ale môžete ich vidieť len pri kladení.

Neváhajte a dôkladne nahliadnite do obkladu pri nákupe!

„Kachľové“ normy a charakteristiky

V mnohých krajinách sú podrobne rozpracované rôzne technické normy a charakteristiky obkladačiek. Existujú určité systémy noriem. Napríklad v Nemecku je označený ako DIN, vo Francúzsku - ako UPEG, vo Veľkej Británii - BS, v USA - ASTM-ANSI av Taliansku - ako UNI EN. V Rusku - rôzne GOSTs, ako napr. Č. 6887-90 - s odkazom na dlažbu, tiež č. 6141-91 - pre obkladačku, č. Avšak najbežnejšie normy, ktoré vyvinula CEN - Európska komisia pre normalizáciu pod značkou UNI EN. Sú platné všade v Európe av niektorých neeurópskych krajinách, ktoré ich prijali, hoci nemajú právnu silu, ale skôr odporúčajú. Ak je však na obale kachličiek značka UNI, určite to znamená jej označenievysokej kvality.

Jednou z hlavných technických vlastností obkladu je jeho odolnosť proti opotrebeniu (oderu). Existujú vhodné normy pre odolnosť proti opotrebeniu, rozdelené do 5 tried, ktoré sa líšia v závislosti od účelu priestorov a tiež na hustote pohybu v nich.

  • Trieda I je určená pre miesta s malou premávkou, kde sa nepoužíva vonkajšia obuv (dá sa použiť ako obkladačka).
  • Doska triedy II sa ukladá na miesta s nízkou hustotou pohybu.
  • Doska triedy III sa používa na podlahy obytných priestorov s pohybmi s miernou intenzitou, ktoré nemajú prístup na ulicu.
  • Doska IV je určená pre verejné budovy.
  • Trieda dlažby V je vhodná pre miestnosti s akoukoľvek intenzitou.

Vyberte farbu dlaždice

Rozsah farieb dlaždice môže byť ľubovoľný. Všetko závisí od vkusu, osobných preferencií, myšlienok, ktoré by som chcel realizovať. Pozrite sa cez módne časopisy v interiéri, pozrite sa, ako známi dizajnéri vyberajú dlaždice v kúpeľni - fotografia môže veľa povedať. Tiež vám poskytneme niekoľko užitočných tipov.

Neodporúčame neprimerané experimentovanie. Koniec koncov, trendy dlaždice za pár mesiacov môže byť irelevantné, a jeho extravagancia v šiestich mesiacoch môže vás nudiť. Dajte prednosť to len v prípade, že duša naozaj leží v takomto sfarbení, nemali by ste slepo nasledovať módne trendy.

Keramické keramické dlaždicedizajn - ružové, modré, biele, zelené farby a ich odtiene.

Dekorácia obkladov v klasickej farbe

Ak máte radi dlaždice tmavých farieb a odtieňov, potom majte na pamäti: na tejto dlaždici budú viditeľné všetky škvrny od mydla, ako aj striekajúcej vody, často ju budete musieť vyčistiť. Ak sa vám páči zrkadlo dlaždice, potom majte na pamäti, že všetky malé škrabance a praskliny sú veľmi viditeľné na to. V kúpeľni však bude vyzerať veľmi štýlovo s kovovým príslušenstvom a vhodným nábytkom.

Zvážte návrh miestnosti. Vo veľkej kúpeľni, malé dlaždice nebude vyzerať dobre, je lepšie kúpiť veľké dlaždice, a malý bude vyhovovať malým dlaždice. V skromnej miestnosti vyzerá dlaždica svetlých tónov veľkolepá - vždy prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru.

Farby obkladačiek, ktoré sú príliš svetlé, môžu sa pneumatikovať

Dávajte si pozor na dlaždice príliš svetlých farieb - oranžová, žltá, červená. Vo vani, utláčajú, nedovoľujú relaxovať, vytvárajú akýsi utláčajúci uzavretý priestor, z ktorého sa chcú rýchlo dostať von. Ale v kúpeľni, často ideme len pre relaxáciu vody liečby s túžbou po odpočinku po náročnom dni.

V kúpeľni kladieme veľký dôraz - napríklad vyberte dlaždicu so zaujímavým vzorom!

Doska v kúpeľni - fotografia, ktorá je tak často oslňovaná v interiérových módnych časopisoch, niekedyv závislosti od dôležitosti tejto miestnosti pre majiteľov. Ak je kúpeľňa jednou z hlavných miestností, v ktorej trávite veľa času, potom stojí za to urobiť nejaký významný dôraz, napríklad výber dlaždíc s krásnymi vzormi. Ak je to sekundárne, potom je vhodné usporiadať ju v pastelových farbách, a ak deti trávia väčšinu času v ňom, potom je to len biela, potom deti môžu maľovať steny s umývateľnými značkami.

Ako si vybrať dlaždicu: video inštrukciu

Pokúste sa správne vybrať dlaždicu do kúpeľne a potom vám bude slúžiť dlhú dobu a spoľahlivo, poteší majiteľov všetkých svojich najlepších vlastností.