Tipy na zdobenie záhonov a záhonov vlastnými rukami

Tvorba kvetinovej záhrady vlastnými rukami je zábavný proces, ktorý nevyžaduje znalosť profesionálneho dizajnéra. Bez ohľadu na to, kde chcete vytvoriť svoj vlastný raj, v záhrade alebo na balkóne výškovej budovy, hlavnou vecou je mať malú predstavivosť a túžbu.

Video: kvetinový záhon v krajine - zaujímavé nápady

Vyrábame kvetinový záhon pred domom vlastnými rukami

Kvetinová záhrada alebo záhon - aký je rozdiel

Veľa ľudí si myslí, že záhon a kvetinový záhon sú jedno a to isté. V zásade je rozdiel medzi nimi minimálny. Rozdiel spočíva v tom, že lôžko má zvyčajne striktný geometrický tvar a kvetinovú záhradu možno zdobiť slobodnejšie. Záhony sú obdĺžnikové, oválne, štvorcové a trojuholníkové. Existujú aj iné druhy, ale všetky sú postavené podľa prísnych zákonov geometrie. Je potrebné poznamenať, že všetky tieto zákony sú potrebné len pre všeobecný vývoj a písanie kníh o krajinnom dizajne. A ako budete volať svoje kvitnúce majstrovské diela - nezáleží na tom, hlavná vec je, že vás potešia.

Pred začiatkom návrhu kvetinovej záhrady pred domom je potrebné určiť ich veľkosť. Záleží toveľkosť pôdy, ktorú môžete prideliť na kvety. Ak je dostatočne veľký, potom je veľmi pravdepodobné, že budete musieť urobiť niekoľko samostatných skladieb.

Vytvorenie kvetinovej záhrady vlastnými rukami je zábavný proces, ktorý nevyžaduje profesionalitu
.

Pravidlá registrácie

Snívať o rozkvetu vašej letnej chaty je veľmi dôležité vybrať správne odrody rastlín. Mnohé ženy v domácnosti sú zapojené do záhonov nie je prvý rok a majú zásobu semien zozbieraných sám. Ak ste jedným z tých - rešpektujte vás a slávu. A aby bolo všetko správne a včas, musíte poznať niekoľko malých tajomstiev.

 1. Je veľmi dôležité zvoliť optimálny rozsah farieb na mieste. Mali by prevládať dve alebo tri farby, zvyčajne modrá, červená a žltá. Zvyšné farby sú voliteľné alebo pozadia. Uvažujme o tom, že žltá je dominantná farba, bude to vždy najjasnejšia škvrna medzi akoukoľvek vegetáciou. Často sa stáva, že hostesky zasievajú malý kúsok pôdy s veľkým počtom viacfarebných rastlín (dobre, nezmiznú semená). Zrátané a podčiarknuté: buď kvety nechcú rásť vôbec, alebo rastú a spájajú sa do jedného nezrozumiteľného pestrého deja. Nedostatok chuti vyvoláva zlý vkus, takže menej je lepšie.
 2. Druhým tajomstvom je výber druhov rastlín. Nemali by byť moc. Počet odrôd rastlín môže byť obmedzený na dve alebo tri na lôžko, ale zároveň zohľadňujú pravidlá koloristiky a zákony prírody (niektoré rastliny sa nedostávajú spolu s ostatnými).
  Pri výrobe záhonov je dôležité vybrať správne odrody rastlín
  .
 3. Ako zariadiť kvetinovú záhradu pred domom, aby bolo celé leto pestré - jedno z hlavných úloh letných obyvateľov. Je dôležité, aby kvetinový záhon mal kvety ako skoré kvitnutie a neskoré kvitnutie. Ešte lepšie je vybrať semená rastlín, ktoré kvitnú od začiatku mája do konca októbra. Existuje mnoho takýchto odrôd, živý príklad - šalvia a nechtík lekársky.
 4. Okrem tradičných kvetinových záhrad existujú aj nezvyčajné, ktoré ohromujú svojou jednoduchosťou a originalitou. Zároveň sa používajú všetky staré predmety pre domácnosť: od dáždnikov a misiek po staré pohovky a skrine. Prebudia predstavivosť a pomôžu správne navrhnúť kvetinové záhony fotografií už realizovaných nápadov.
Starý vozík s kvetmi ozdobí vašu záhradu a urobí z nej miestnu pamiatku

Schémy pravouhlých a okrúhlych kvetinových záhonov

Aké sú niektoré záhony

Tradičné záhony

Všetky odrody kvetinových záhonov možno rozdeliť do niekoľkých hlavných typov

  .
 • Mono-kvety

Ide o najjednoduchšie záhony, ktoré sú vysadené rastlinami rovnakého druhu a rovnakej farby. Skvelým príkladom takýchto ružencov. Ak ste prvý, kto vytvorí záhon, potom môžete bezpečne začať s ruží.

 • Pravidelné a nepravidelné záhony

Líšia sa povahou kvitnutia. Prvý z nich je zasadený s rastlinami, ktoré začínajú kvitnúť všetky naraz a tiež zmizne. Druhou sú kvetinové záhony, pri ktorých tvorberôzne kvety sú vybrané: od raného kvitnutia po neskoré kvitnutie. To znamená, že kvitne celé leto a dať mu možnosť zvoliť si túto možnosť.

 • Kobercové postele

Ide o najkomplexnejší druh, ktorý si vyžaduje jasné kontúry a veľmi starostlivý výber nízko rastúcich rastlín. Listy a kvety rôznych farieb vytvárajú krásne vzory, ktoré sú obzvlášť viditeľné z výšky. Skutočnosť, že pestré obrázky vyzerajú pekne, nemôžete ani hovoriť. Krása je, samozrejme, nepopísateľná, ale starostlivosť si vyžaduje neustálu a vážnu starostlivosť. Všeobecne platí, že voľba je vaša.

Originálne riešenia

 • Kreatívne kompozície

Najväčšiu pozornosť priťahuje neobvyklé aranžovanie kvetov. Ak máte staré koše, vozíky alebo iné domáce potreby vo vašom šatníku, neponáhľajte ich vyhadzovať. S ich pomocou môžete urobiť návrh kvetinovej záhrady v krajine. Stačí natrieť ten istý kôš biely, naplniť ho zeminou a umiestniť ho do stredu trávnika. Robia presne to isté s vozíkom, len nie je možné maľovať, ale čistiť a lakovať. Takéto kvetinové záhony sú vznešené, takže musia byť zasadené s vyberavými kvetmi. Lyska lomová, escholzia, kosmeya a stonecrop pokojne pociťujú nedostatok vlhkosti, preto sú ideálne pre takéto kompozície.

S pomocou kvetov môžete napodobniť rieku v záhrade
.
 • Kvetinové záhony s dlhými vlasmi

Je nemožné nezaznamenať krásu dlhovrstvových kvetinových záhonov, ktoré sú usporiadané podľa čohokoľvek pyramídy: či už ide o kamene alebo časti sieťoviny. Najvhodnejšou možnosťou je automobilový priemysel.pneumatiky rôzneho polomeru. Najčastejšie sa používajú na výsadbu jahôd a jahôd na mieste, ale kvetinové úpravy vyzerajú skvele v nich.

 • Plávajúce postele

Ak je na dacha rezervoár, musí sa tiež použiť. Ak viete, ako zariadiť kvetinovú záhradu vlastnými rukami v záhrade, potom bude pre vás ľahké urobiť plávajúci kvetinový záhon. Na to potrebujete malú plť peny, starú sapette a dno. Rastliny potrebujú vyzdvihnúť tie, ktoré nebudú trpieť nadbytkom vlhkosti. Medzi tieto „mokrade“ patrí dúhovka, astilbe, daylilies, tsiperus, hostitelia a geyhery.

Na dekoráciu rybníka možno použiť plávajúce postele
 • Nápady s dekoráciami

Dizajn kvetinových záhonov a záhonov môže byť ešte originálnejší. Ľudia dokonca používajú staré toaletné misy. Môže to byť trochu absurdné, ale s premyslenou dekoráciou to vyzerá veľmi zaujímavo. Musíme vzdať hold mužovi, ktorý prišiel s minikvetinami z obnosených topánok. Topánky, tenisky a letné žabky s kvetmi premieňajú letný dom na umelecké múzeum. Topánky pokryté farbou, urobiť dieru v podrážke, aby zarastené korene mohli dosiahnuť prirodzenej pôdy a dať na rôznych koncoch záhrady. Tieto "kvetináče" zdobia vysokohorské kopce a iné záhony.

Topánky, tenisky a letné žabky s kvetinami premieňajú dvorček na umelecké múzeum

Vytvorenie záhonu v škôlke

Kvetinová záhrada pre materskú školu si vyžaduje osobitný prístup, pretože deti majú radi všetkosvetlé, krásne a nezvyčajné. Zvyčajne pre neho vybrať také kvety, ktoré celé leto poteší oko. Preferujte svetlé farby a nezabudnite vyzdobiť záhon. Ponúkame Vám galériu kvetinových záhrad pre materskú školu.

Teraz, keď viete, ktoré rastliny by mali vysádzať záhon a ako zariadiť kvetinovú záhradu, môžete vytvoriť kúsok v blízkosti vášho domu. Beh do skrine, pretiahnite všetko, z čoho môžete vytvoriť kompozíciu, fantazírujte - a budete úspešní. Úspechy a kreatívna nálada!