Tipy pre osvetlenie záhrady

Keď príde súmrak, každá, aj tá najkrajšia a vybavená záhrada sa zmení na temný nepriechodný les, ak si nemyslíte na osvetľovací systém. Prístup k tomuto problému má svoje špecifiká: musíte osvetliť priestor tak, aby bol bezpečný a zároveň atraktívny. V našom článku podrobne opíšeme, ako si vymyslieť a urobiť záhradné osvetlenie tak, aby bolo funkčné aj krásne.

Práca na osvetlení záhrady

Aby sa vaša záhrada v noci stala útulným rozprávkovým kútikom, musíte premyslieť niekoľko dôležitých bodov. Po prvé, tu by ste to nemali preháňať: ak je celé územie zaplavené jasným svetlom, potom efekt nebude dopadnúť tak, ako by sme chceli. Dokonca aj v dome sa budete cítiť ako v dlani pred všetkými okolo vás. Nehovoriac o skutočnosti, že takéto potešenie bude mať za následok pekný penny. Ale skutočné umenie dizajnu osvetlenia možno považovať za výsledok, keď svetlo doslova premení miesto. Zdôrazňuje určité detaily, ktoré sa poobede môžu zdať úplne nevýrazné. Zároveň sa rieši ďalšia úloha, čisto praktická. Vďaka tomu všetky priestory získavajú nové vlastnosti, rovnaký rozprávkový a tajomný obraz aMôžete prejsť nočnou záhradou bez obáv, že niekde existuje riziko zlomenia čela. Samozrejme, na dosiahnutie podobného efektu nestačí náhodne usporiadať lampy a lampióny. Stojí za to zoznámiť sa s malým dizajnom triky, aby sa správne miesto akcenty a osvetliť všetky dôležité rohy.

Premýšľať o tom, ako osvetliť záhradný sprisahanie, stojí za to ho vziať ako jeden celok, aby sa vytvoril harmonický priestor
.

Efektívne vyberať trate

Najdôležitejšou úlohou, vďaka ktorej bude nielen krásna, ale aj bezpečná v materskej škole, je osvetlenie všetkých tratí v nej. Stojí za to zvážiť, aké rohy musíte chodiť v tme. Zodpovedajúce cesty musia byť osvetlené. Ale ako sa tu robí osvetlenie, určí konečný vzhľad celého územia. Môžete si vybrať najjednoduchšiu a najrýchlejšiu možnosť - umiestniť malé lampy pozdĺž celej cesty. Táto metóda je vhodná aj vtedy, keď je vybavená celá záhrada ako celok. Ak sa angažujete len pri vytváraní objednávky na svojich stránkach, potom stojí za zváženie viac originálneho riešenia. Napríklad nastavenie dráhy s dlaždicami je možné vložiť do nej prvky v určitej vzdialenosti, do ktorej sú vložené LED diódy. Účinok bude úžasný, pretože v noci budete v podstate chodiť po svetelných kameňoch!

Zdá sa, že svetelná cesta v záhrade priťahuje cestu rozprávkovým svetom
.

Ak je vaša krajina charakteristická prítomnosťou výšin a údolia, potom všetky stúpania aklesania by sa mali prideľovať samostatne. Ak sú zdobené schodmi, potom každý potrebuje vlastnú lampu. A to, čo si vyberiete: či je vložené do podlahy, vyrobené vo forme originálnej baterky alebo svetelného stĺpca - to všetko závisí od vašej chuti.

Ako vybrať samostatné zóny a rohy v záhrade

Okrem tratí je v materskej škole potrebné zdôrazniť samostatné funkčné zóny. Ide o rekreačnú oblasť alebo terasu, rybník alebo pôvodný záhon. Takéto miesta možno rozlíšiť veľmi originálne. Napríklad, váš záhradný plot bude vyzerať svetlý a nezvyčajný, ak zavesíte girlandu zloženú z niekoľkých lampiónov. Takáto voľba bude tiež praktická. Koniec koncov, svietidlo pozostávajúce z niekoľkých svietidiel alebo svetelných lôpt spojených v jednom okruhu osvetlí veľký priestor. Môžete upevniť girlandu medzi stromami alebo inými podporami, ktoré sú na dosah ruky. Ak ozdobíte rohy zvyšku retro lampami, môžete týmto zónam dať romantický duch. Keď potrebujete osvetliť samostatný objekt, potom bude svietidlo vyhovovať viac neobvyklému tvaru. Môže to byť trpaslík alebo hrozno, malý domček alebo malé šteniatko, ktoré zrejme ochránilo vaše územie. Originálne riešenie ponúkajú niektorí záhradníci, ktorí visia nielen elektrické lampy, ale aj lampióny, ktoré sa vkladajú do obyčajných sviečok cez záhradný priestor. Ich špeciálne trblietavé svetlo vytvorí jedinečnú atmosféru. Tento krok je obzvlášť dôležitý pre fanúšikovorganizovať večerný čaj v záhrade.

Ako osvetliť vegetáciu a nádrž

Ak je vo vašom záhradnom pozemku aj malý rybník alebo potok, jednoducho nemôžete túto príležitosť vynechať, aby ste ich nesvietili. Koniec koncov, svetlo je schopné skutočnej mágie, keď je nasmerované na hladinu vody. Vďaka nemu ožíva voda a mení sa na centrálnu postavu v záhrade.

Hranie sa so svetlom a vodou, človek musí tiež odvážne používať farbu na dosiahnutie magického efektu
.

Napríklad pomocou malých svietidiel môžete zapáliť formy rybníka, zamerať sa na vegetáciu v blízkosti brehov. Používajú sa aj pri osvetlení svetelného zdroja, ktorého svetlo môže byť nasmerované tak na rastliny, ako aj na sochárske kompozície a priamo na vodu. Nádrž bude vyzerať neobvykle, ak je osvetlená priamo zvnútra. K tomu umiestnite lampu pod vodu, potom svetlo vyžaruje priamo z vody. Alebo môžete na povrch umiestniť plávajúce svetlá vo forme ľanových vankúšikov alebo člnov, priehľadných guľôčok a iných figúrok, ktoré najlepšie zapadnú do celkového riešenia lokality. Nezabudnite na skutočnosť, že môžete zvýrazniť jednotlivé rastlinné kompozície alebo niektoré mimoriadne veľkolepé rastliny. A keď osvetľujete zimnú záhradu, vytvoríte aj potrebnú úroveň svetla pre vegetáciu.

Výber svietidiel pre osvetlenie záhrady

Pri plánovaní osvetlenia záhradného pozemku by ste mali myslieť nielen na jeho krásu, ale aj na praktické body.Napríklad je nevhodné používať žiarovky, ktoré spotrebujú veľa elektrickej energie. Namiesto toho by ste si mali vybrať modernejšie a ekonomickejšie riešenia.

Žiarovky potešia svojou rozmanitosťou nielen vzhľadu, ale aj typu svietidla, ktoré je v nich namontované
.

Môžu to byť napríklad žiarivky, ktoré sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Je pravda, že by sa nemali používať v spojení so snímačom pohybu: často sa zapínajú a vypínajú, zlyhajú oveľa rýchlejšie. Je tu ďalšia možnosť - kúpiť LED osvetľovacie zariadenia. Je úsporný a odolný. Je pravda, že vysoko kvalitné LED lampy nie sú lacné potešenie. Vytvorenie osvetlenia vo vašej útulnej záhrade, premýšľajte nad všetkým tak, aby ste sa v ňom cítili pohodlne a útulne. A potom sa stane prirodzeným a harmonickým pokračovaním vášho domova.