Typy kobercov - hodnotenie praktickosti

Moderní výrobcovia vyrábajú na podlahe takú širokú škálu kobercov, že rozhodnutie o výbere je niekedy úlohou pre milión. Typ hromady kobercov je jednou z vlastností, ktoré musíte obrátiť svoju pozornosť na prvý. Najobľúbenejší a vysoko kvalitný koberec rozpoznaný s vysokým vlasom. Ale nenechajme sa pred seba. Najprv prvé veci.

Klasifikácia koberca

Kvalita hromady bude vo veľkej miere závisieť od trvanlivosti náteru, ako aj od celkovej prezentácie miestnosti. Aké typy kobercov k dispozícii kupujúcemu v súčasnosti?

  • slučky;
  • rozdelené;
  • .

Koberec so slučkovým vlasom

Môže byť jednoúrovňový a viacúrovňový.

Jednostupňové značky kobercov

Táto podlaha sa vyznačuje súvislými slučkami s rovnakou dĺžkou. Koberec môže mať kompaktnú štruktúru a viac voľného. Ten vám umožňuje zvýšiť počet vizuálne-hmatových schopností.

„Jednotná úroveň“ poskytuje pokrytie šľachte. Tento koberec je odolný, vysoko kvalitný, odolný. Avšak,Vyššie uvedenými vlastnosťami sa môže pochváliť len výrobok, pri výrobe ktorého výška a hustota vlasu boli „dobre udržiavané“. V miestnostiach, kde je prevádzková záťaž dosť vysoká, je možné použiť koberec primeranej hustoty.

Vlastnosti viacúrovňových variantov

Je mäkká, pružná, esteticky atraktívna. Jeho slučky sú rôznych výšok - to vytvára „ilúziu“ trojrozmerného vzoru. Viacúrovňový koberec sa používa hlavne v hotelových izbách, obytných priestoroch.

Je ideálne kombinovaný s akýmkoľvek interiérom, vďaka množstvu ozdôb a širokej škále farieb. Atraktívne v tomto nátere všetko - a nezvyčajné štruktúry, a "vzhľad", a pocit pohodlia vychádzajúci z neho.

Koberec Skroll: pôvodný povrch je výsledkom osobitnej zrážky
.

Scrollje jednou z odrôd viacúrovňového slučkového koberca. Jeho charakteristický rys - vrcholy hromady sú podrobené "bonus" ostrihanie a česanie. Vďaka manipulácii sa dosahuje skôr originálny efekt.

Koberec so štetcom

Je rozdelený na niekoľko poddruhov:

  • kryt s krátkym zdriemnutím (do 3 mm);
  • s priemerom (do 5 mm);
  • koberec s dlhým zdriemnutím (viac ako 5 mm).
Obzvlášť populárny je takzvaný „plyšový“ typ povlaku. V závislosti od použitej priadze je klasický, polomäkký, mäkký velúr.

Velúrový (plyšový) koberec priťahuje aristokratický sametový povrch
​​

Materiál má nízku štiepku s rovnakou dĺžkou. Slučkové slučky vytvárajú rovnomerný hladký povrch, ktorý sa podobá tečúcemu zamatu. Na zlepšenie výkonu sa na koberec aplikuje potlačený vzor - druh „maskovania“ nedostatkov, ktoré vzniknú počas prevádzky.

S delenou slučkou

\ t

Výrobok je veľmi osobitný. Stáva sa tak vďaka špeciálnemu tkaniu vytvorenému strojom (pretínajúcim pohyb mriežok s ihlami, daný počet stehov na centimeter pokrytia). Táto technológia umožňuje vyrábať najviac unikátne modely. Výroba takého koberca sa už dávno uskutočňovala v manuálnom režime alebo ďaleko od progresívnych tkacích strojov. A to je neuveriteľné časové a pracovné náklady.

PovlakFriezeje vytvorený z vysoko tkaných priadzí (vysoká, tepelne spracovaná). Líši sa trvanlivosť a odolnosť voči opotrebeniu. Ani o niekoľko rokov neskôr nebudete schopní nájsť chyby v ňom - ​​žiadna deformácia, žiadne zárezy. Silné krútenie koberca vlysu môže skryť výsledné znečistenie. Avšak, sú dobre vyčistené, nevyžadujú osobitnú starostlivosť od majiteľa. Kombinácia nízkych nákladov a vysokej praktickosti z nich robí číslo jedna pre mnohých. Koberec "vlys" je univerzálny - rovnako úspešne zdôrazňuje interiér nielen obývacej izby, ale aj detskej chodby.

Koberec"Sasko" mäkká, vysoká hromada. Termofixovaná priadza - "klinec programu" vo svojej výrobe. Villi, podobne ako vojaci, sú v prísne vzpriamenej polohe.Saskovytvára účinok vlneného koberca. Má mnoho výhod: je elegantný, krásny, pohodlný.

Saský koberec: čím vyššia je hustota klkov, tým vyššia je kvalita koberca, tým dlhšie bude slúžiť
.

Eurosaxonyje jasným lídrom predaja. Srsť je tenká a pevne zvlnená. Jeho výška je od 7 mm.

Shag- poddruh "Sasko", má hrubý a vysoký vlas. Ideálne pre milovníkov zakopaných nôh. Hromada je nízka odolnosť - preto sa neodporúča pre miesta s vysokou dynamikou pohybu.

Taký koberec si vyžaduje opatrný prístup, je ťažké ho vyčistiť.

Kombinované typy kobercov

Vyrobené podľa najmodernejších technológií. Harmonicky spájajú jednoduchosť a zdržanlivosť s jasnou osobnosťou.

Vrstvený vlasom rozdeleným vlasom

Táto kobercová podlaha sa vyznačuje osobitným jedinečným štýlom. Úseky nebrúsených slučiek mu dávajú estetiku. Štruktúra obsahuje aj slučky, ktoré sú rezané špeciálnym strojom. Táto technológia je jednou z najmodernejších a najprogresívnejších.

Jednoúrovňová s hromadou rozdelenou slučkou

Súčasne (a celkom úspešne) sa kombinuje česaná a slučkovaná hromada rovnakej dĺžky. Na jeho výrobu sa používajú háčikys naprogramovanými parametrami. Vytiahnu slučky, ktoré sa nemajú narezať na úroveň narezanej hromady. Vďaka rôznym technologickým kombináciám je rozsah tohto náteru neuveriteľne široký.

Farebná škála koberca

Doplnkové prešívanie koberca

Povlak s dodatočným prešívaním má určitý úspech. Vyrába sa na strojoch, ktorých charakteristickým znakom je individuálne ovládanie ihly - technológia ICN. Softvérové ​​ovládanie vám umožňuje vyrábať tovar s neuveriteľnými farebnými efektmi a jedinečným dizajnom.

Video: odporúčania na výber

Pri výbere koberca pre byt, dom alebo kanceláriu určite musíte dodržiavať svoj vkus a nezabudnúť na kombináciu pokrytia s celkovým dizajnom interiéru. Zvážte aj prevádzkové zaťaženie v miestnosti.

Vďaka širokej škále kobercov na trhu môžu spotrebitelia bezpečne experimentovať s modelmi. Ako je dobre známe, materiál, ktorý dokonale zapadá do jednej miestnosti, sa môže ukázať ako nehorázne nepraktická voľba pre iného.