V obývacej izbe robíme strop sadrokartónu: fotografie rôznych štýlových smerov

Zaujímavo tvarovaný sadrokartónový strop v obývacej izbe malého mestského bytu v sále vidieckeho kaštieľa alebo pompéznej verejnej miestnosti sa už dlho stal najobľúbenejším prvkom interiéru.

Od nepamäti architekti venovali osobitnú pozornosť stropom: stačí pripomenúť prísnu krásu klenutých stropov stredovekých hradov alebo luxusných stropov palácov neskoršieho obdobia, zdobených nádhernými štukovými rozetami a jemnými freskami. Dokonca aj v čase celkového nedostatku sa anonymné plochy bielych stropov v obývacích izbách štandardných apartmánov snažili vyzdobiť štukovou omietkou alebo tapetou. Sadrokartónu sa podarilo urobiť skutočnú revolúciu v interiéri: naše apartmány už nie sú podobné, ako dvojčatá, a v našich obývacích izbách, dokonca aj so silnou túžbou, nie je možné splniť dva rovnaké stropy.

Niekoľko tajomstiev dizajnu

Obývacia izba - koľko z tohto slova! Už v názve tejto miestnosti sa nachádza jeho hlavná podstata: najlepšia izba vbyt, v ktorom nielen prijímať hostí, ale rodina sa deje vo všedné dni a sviatky. V každom dome v obývacej izbe sa snažia urobiť opravy lepšie a dať nábytok drahšie, pretože je to vizitka majiteľov, ich bohatstvo a chuť.

V obývacej izbe vytvárame funkčné oblasti

Bohužiaľ, nie každý môže poskytnúť na tento účel oddelenú miestnosť a obývacia izba musí byť kombinovaná s jedálňou, spálňou alebo pracovňou. Často, rozširovanie užitočného priestoru malého bytu, obývacia izba je kombinovaná s kuchyňou, odstránenie priehradky medzi nimi. Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je potrebné označiť funkčné oblasti a sadrokartónové stropy sa stali jedným z najpohodlnejších konštrukčných nástrojov na zónovanie obytných priestorov.

Konštrukcia stropu sadry v obývacej izbe vo vidieckom štýle umožnila oddeliť obytný priestor od kuchyne
.

Hráme so svetlom

Pomocou rôznych systémov osvetlenia, ktoré umožňujú usporiadanie stropných konštrukcií zo sadrokartónových dosiek, môžete napríklad osvetliť jedálenský stôl svetlým slávnostným lustrom av priestoroch na relaxáciu alebo prácu s nimi. Svietidlá vytvárajú mäkké rozptýlené svetlo.

Ak miestnosť nie je príliš veľká, potom pri zdobení stropu, stien a podlahy by sa mala uprednostniť ľahká neutrálna stupnica kombinujúca bielu s béžovou, sivastou, olivovou farbou.

Použitie vo výzdobe klasického stropu elegantne zdobeného lustra neobvyklého dizajnu v centre a bodových svetiellampy po obvode umožňujú vytvárať svetlé alebo tlmené mäkké osvetlenie v obývacej izbe

Vizuálne rozširovanie priestoru obývacej izby

Svetlé sádrokartónové stropy vytvárajú neočakávaný efekt: malá obývacia izba zariadená v bielom a minimalistickom štýle vyzerá priestranne, ľahko a vzdušne. Nízke stropy je možné vizuálne „zdvihnúť“ pomocou konštrukcie viacúrovňových stropov. Za týmto účelom, po obvode obývačky alebo v miestnosti, ktorá s ňou susedí, napríklad v kuchyni alebo na chodbe, sa úroveň stropu zníži a na tomto pozadí sa zdá, že základná úroveň stropu v hlavnej časti kombinovaného priestoru je vyššia.

Vďaka lakonickej konštrukcii snehovo bieleho stropu zo sadrokartónových dosiek, ako aj bielych stien a nábytku sa malá obývačka javí ako priestranná, ľahká a vzdušná
.

Módne trendy v dizajne

Stavebný boom a móda, ktoré prijali našu krajinu v priestranných apartmánoch a vidieckych domoch, priniesli príjemný trend: už nie sme preplnení do malých miestností, ale môžeme si dovoliť nielen oddelené spálne pre každého člena rodiny, ale aj priestranné izby pre prijímanie hostí. a rôzne rodinné aktivity.

Popularita nadčasových klasík

Pojem „interiérový štýl“ sa dostal do nášho každodenného života a sadrokartónové stropy v sále sú skvelým spôsobom, ako vyjadriť charakteristiku akejkoľvek historickej éry a zároveň ju naplniť moderným zvukom. Kreatívne a vlastne vnímaný biely-šedý strop v štýle nadčasovéhoklasika s tradičným snehovo-bielym paddy po obvode a zaujímavým viacúrovňovým výklenkom v centre pre exkluzívny luxusný luster.

​​
Viacúrovňový výklenok neobvyklého tvaru pre elegantný exkluzívny luster v dizajne stropu v klasickom štýle s tradičnou padugou na obvode vyzerá kreatívne a moderne
.

Dynamický štýl v štýle art deco

A teraz sa v ňom nachádza fotogaléria sádrokartónových stropov - sála na každej fotografii je nezvyčajná a jedinečná. Strop v štýle art deco je rovnako jednoduchý a lakonický ako Čierne námestie Malevich. A rovnako ako z legendárneho plátna, je nemožné pozrieť sa na to: na čiernom a terakotovom pozadí, snehobiely štvorcové lampy v ráme vyčnievajúcej snehobielej konštrukcie z sadrokartónu sú veľmi účinné. Interiér pre dynamických cieľavedomých ľudí.

Biele štvorcové lampy v rámci bieleho obdĺžnika na terakotovom pozadí zdôrazňujú dynamiku štýlu Art Deco
.

Klenutý strop zo stredoveku

Milovníci staroveku nemôžu pomáhať ako klenutý strop haly so zložitým lustrom, pripomínajúcim stredoveký hrad v centre Európy. A len bod energeticky úsporných žiariviek po obvode stropnej konštrukcie a dekoratívnych zaoblených výklenkov v stenách pripomína, že 21. storočie prišlo.

Nepoškvrnené hladké povrchy stropu a stien, natreté v jemných béžových tónoch, vyplnia priestor domácim teplom a komfortom.

Oblúkovétvar stropu sa podobá sále stredovekého hradu a iba bodovo-energeticky úsporné žiarivky okolo obvodu stropu a klenuté otvory v stenách nás privádzajú do modernosti
.

tajomná a romantická secesný

Trochu záhadné, secesnom štýle sa vrátil do našej doby rýchlych fantastických tvarov a konštrukcií stropov viacstupňové a zakrivené, niekedy aj zaoblené rímsy a zdobia obrazy. Elegantný a elegantný perlovo šedý strop v secesnom štýle s komplexnou viacstupňovou ružicou pre jemné ružové lustre v tvare rozprávkového kvetu, perfektne ladený s úhľadnými záhybmi šedo-ružových okenných závesov.

Elegantný a elegantný perlovo šedý strop v modernom štýle s prepracovanou viacstupňovou ružicou pre svetlý ružový luster v tvare rozprávkového kvetu dokonale ladí so sivohnedými závesmi na oknách

Súlad japonského minimalizmu

A nakoniec, minimalizmus japonského štýlu, ktorý je tak milý energickými, cieľavedomými mladými ľuďmi. Japonský interiér je harmonický, rafinovaný a elegantný, v ňom je každý detail dôležitý a plný hlbokého významu. Mäkké rozptýlené svetlo sa vlieva pod konštrukciou suchého vzduchu, akoby plávalo vo vzduchu a vytvára pocit bezduchosti. Zaujímavo navrhnutá skupina štyroch valcových tienidiel zdôrazňuje stručnosť interiéru a dokonale ladí s prísnymi stojacími lampami, zatiaľ čo prirodzená béžová a hnedá farebná schéma interiéru vytvára atmosféru.domáce ohnisko.

Strop sadrokartónu pre halu v japonskom štýle je stručný, harmonický, elegantný a rafinovaný
.

Navrhované koncepcie návrhu stropu v malej obývacej miestnosti alebo v priestrannej hale domov a bytov potvrdzujú, že dizajnéri často používajú stropy ako hlavný nástroj, okolo ktorého je postavený interiér. Budeme radi, ak vás naša rada inšpiruje k práci a pomôže vytvoriť jedinečný interiér vašej vlastnej obývačky - domov vašej rodiny.