Vhodné kvety na pestovanie vo vonkajších vázach

Okrem okrasných rastlín na otvorenom poli, letná chata a dvor môžu zdobiť kompozície v kvetináčoch - kvety pre kvetináče sa používajú rôzne. Dobre zvolená kombinácia rastlín môže potešiť svojím kvitnutím po celé leto. Hlavnou vecou je spojiť zelených susedov tak, aby boli podmienky vhodné pre každého: požadované množstvo svetla, vlhkosť, atď. Jednotlivé rastliny vyzerajú tiež krásne.

Video nápady na výrobu kvetinových kvetináčov vlastnými rukami

Použitie kvetináčov na domácich záhradách

V malých oblastiach nie je vždy možné rozbiť kvetinovú záhradu, ale mnohé ženy v domácnosti naozaj chcú mať svoj zelený kútik. V takýchto prípadoch, veľká možnosť - rastliny v kvetináče. Vyzerajú dobre na verande, betónovej dlažbe alebo dlažbe. Hlavným kúzlom týchto kvetinových záhonov je, že sa dajú ľahko zmeniť, rovnako ako jednoducho nahradiť vyblednuté rastliny. Okrem toho možno kvetináče ľahko odstrániť v prípade nepriaznivého počasia.

Kaskádové zloženie môže byť usporiadané na schodoch a umiestniť podobné kvety rôznych farieb
.

Kaskádové kompozície vyzerajú krásne pomocou schodov, políc alebo zavesených konštrukcií.Vo všeobecnosti je nádoba vodotesná nádoba používaná na pestovanie jednej alebo viacerých rastlín, ako aj na umiestnenie jedného alebo viacerých kvetináčov v nej.

Najväčším problémom spojeným s používaním kontajnerov je nadmerná vlhkosť. Voda veľmi opatrne. Najťažšie regulovať množstvo vlhkosti pre malé kvetináče. V tomto prípade sa odporúča vytvoriť otvory na dne a umiestniť nádobu na paletu.

Výber vázy je mimoriadne široký. Používajú sa najrôznejšie formy a materiály. Môže to byť plastová škatuľa, medená nádrž, drevená krabica. Okrem toho sú populárne porcelánové, mramorové, ílové atď.

Výsadba a umiestnenie kvetov vo vonkajších kvetináčoch

Priama výsadba kvetov v kvetináčoch začína položením drenážnej vrstvy. Na tento účel sa na dno nalejú malé kamienky alebo kamienky s hrúbkou height výšky nádoby, potom sa vloží tenká vrstva dreveného uhlia a do pôdy sa zasadí rastlina. Ak sa rozhodne umiestniť nádobu do nádoby, potom nie je v zásade potrebné drenáž. Na dno môžete položiť malú vrstvu hrubého piesku, drobných kameňov alebo kamienkov.

V jednom kontajneri možno vysiať niekoľko kvetov po naliatí drenážnej vrstvy z kamienkov alebo malých kameňov
.

Vo všeobecnosti je vhodnejšie používať črepníkové rastliny, pretože je možné ich periodicky otáčať tak, aby sa kvety nepokláňali v jednom smere a po skončení obdobia tiež zmenili zloženie.kvetu. Transplantácia je v tomto prípade jednoduchšia, pretože korene rastlín nie sú vzájomne prepojené. Je dôležité, aby hrnce mali drenážne otvory. Odporúča sa vyplniť voľný priestor v nádobe rašelinou.

Často sa jarné cibuľové rastliny vysádzajú vo vodotesných nádobách. Destilácia týchto zariadení má určité zvláštnosti. Dormant žiarovky sú zasadené nie v bežnej pôde, ale v zmesi dreveného uhlia, rašeliny a drvené mušle, aj keď zvyčajne rastúce kvety sú používané pre kvetináče.

Ak v nádobe rastie niekoľko druhov rastlín, najlepšie umiestnenie je:

 • zaostrenie kvety sú zasadené v strede kompozície;
 • oblasť pozdĺž okraja hrnca je pridelená rastlinám pozadia alebo hraničným rastlinám;
 • Lezenie alebo padajúce rastliny vyzerajú najlepšie, keď sú zasadené po obvode alebo v kruhu.

Navrhovanie stredu hrnca s ohniskovými farbami

Je dôležité, aby výška a vzhľad kvetov zodpovedali veľkosti nádoby. Výber viacerých rastlín pre jednu kompozíciu je optimálny, keď každý z nich potrebuje približne rovnaké osvetlenie, teplotné podmienky a zalievanie. Krásne kontrastné farebné kombinácie, kde sú rozdiely vo veľkosti, okázalosť a odtiene kvetenstvo.

Pelargonium je vhodná kvetina na pestovanie vo vonkajších vázach vďaka svojej vytrvalosti
.

V centrálnej časti kompozície sa odporúča umiestniť dostatočne vysoké rastliny, ktoré sú predmetom pozornosti. Zdroj zaujímavých nápadov pre výber najlepšej možnostimôže byť fotografia kvetov v kvetináčoch. Pelargonium, viac známe nám pod menom pelargónie, vyzerá skvele. Táto kvetina má bohatú farebnú škálu, toleruje náhle zmeny teploty, ľahko šíri odrezky a semená.

Ďalšou pozoruhodnou ohniskom je trpaslík alebo stredne pestovaná odroda aster (15–50 cm vysoká), husto a nepretržite kvitnúca. Tieto farby sú vhodnými slnečnými miestami. Astry sa šíria semenami. Ak ich zasejete v októbri, prvé kvety sa začnú radovať v júni, a ak na začiatku jari, astry budú kvitnúť od konca leta alebo v septembri.

Ročné georgíny s výškou stonky 20 - 50 cm sú vhodné na vytvorenie skupinových kompozícií. Ak spojíte niekoľko kríkov rôznych farieb, dostanete svetlý kvetináč, ktorý dokonale zdobí verandu. Jiřiny môžu byť zasadené v apríli. Kvitnúca rastlina začne od júla až do nástupu chladného počasia.

Jiřiny, ktorých kvety majú širokú škálu farieb, sa dobre hodia na vonkajšie kvetináče
.

Populárne pozadie a lezecké rastliny

Pri rozhodovaní o tom, ktoré kvety zasadiť do kvetináčov, by ste mali pamätať na to, že výška pozadia by nemala presiahnuť 20 - 30 cm, potom kompozícia vyzerá harmonicky. Pre ohraničenie nádoby sú vhodné:

 • macešky (tiež majú názov fialová trikolóra alebo viola);
 • Ageratum (ide dobre s astrami a georgínami);
 • Iberis je svieža kvetina, ktorej semená sú vysadené v 15 cm prírastkoch.Iberis;
 • Limnantes je nádherná kulisa pre fokálne rastliny s červenými alebo modrými kvetenstvami;
 • na vytvorenie modro-fialových kompozícií je vhodná trpasličí verbéna v kombinácii so sirôtkami alebo ageratom;
 • odrody s menšou veľkosťou a iné.

Rozbaľovacie kvety vyzerajú skvele v závesných koši ako jediná rastlina a používajú sa aj pre skupinové kompozície.

Dobrým príkladom kombinácie niekoľkých závesných kvetov (lobelia a fuchsia) je táto fotografia

Najobľúbenejšie kučeravé kvety pre vonkajšie kvetináče:

 • petúnie kvitne počas teplej sezóny, má mnoho odtieňov, počnúc snehovo bielym a končiac bohatým červeným a fialovým;
 • lobelia má kvetenstvo modrej, bielej, fialovej, červenej;
 • fuchsias sú reprezentované stovkami hybridných foriem s non-double, double a semi-double kvety fialovej, bielej, ružovej a červenej farby;
 • Nasturtium je vhodné na zdobenie stien, pretože je dlhé 2 metre. Rastlina je nenáročná a vhodná aj na pomerne chladné podnebie;
 • Bity atď.

Je jednoduché a pohodlné ozdobiť osobný pozemok s kvetinovými kvetmi. Kvetinové nádoby sú mobilné a možno ich podľa potreby presunúť. Existuje množstvo rastlín vhodných na pestovanie v kvetináčoch. Jedným z najvýraznejších príkladov takýchto farieb sú petúnie, pelargónia, macešky, fuchsia, atď.