Vinylová dlažba a dlažba: charakteristika, dizajn, montáž

Vinylová dlažba kombinuje dve hlavné výhody, ktoré môže mať len podlahová krytina - odolnosť a krása. Je to táto kombinácia, ktorá zaručuje dokonalý vzhľad a dlhý svetlý život vašej podlahy. Náklady na PVC dlaždice je veľmi nízka, čo nemožno povedať o svojich spotrebiteľských kvalitách - sú na vrchole, a dokonca aj na čo!

Výhody vinylových obkladačiek

Medzi nespočetnými výhodami vinylových obkladačiek môžeme rozlíšiť hlavné skupiny, ktoré priaznivo odlišujú túto podlahu od všetkých ostatných.

 • jednoduchosť inštalácie a udržiavateľnosť. Dlaždica sa lepí buď špeciálnym lepidlom, alebo na zadnej strane už lepidlo.
Takže na podlahu môžete jednoducho nalepiť vinylové dlaždice
 • šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť. Počas prevádzky výrobkov sa do ovzdušia nedostávajú žiadne toxické a nebezpečné látky.
 • trvanlivosť a odolnosť voči opotrebeniu. Vinylové dlaždice je možné použiť aj v tých miestnostiach bytu alebo domu, kde je pozorovaná vysoká priepustnosť, a to aj v priestoroch komerčného alebo priemyselného využitia.
 • nízke náklady. Cena vinylových dlaždíc je oveľa nižšia ako cenamnoho druhov linolea, laminátu, parkiet a dlaždíc.
 • pohodlie pri používaní. Starostlivosť o vinyl je jednoduchá a jednoduchá - stačí ho utrieť vlhkou handričkou pomocou rôznych čistiacich prostriedkov.
 • Nekonečné možnosti dizajnu. Produkty napodobňujú rôzne materiály a textúry, majú mnoho farieb, tvarov a veľkostí.
Obdĺžniková lepiaca podložka z vinylových dlaždíc

Čo je to PVC taška?

Vinylová dlažba je viacvrstvový povlak, ktorého základom je polyvinylchlorid a polymér. Okrem toho bola do kompozície pridaná kremenná drvina, ktorá dodáva vinylu dodatočnú pevnosť, elasticitu a tuhosť. Toto je základ základov, to znamená spodná vrstva vinylovej dlaždice.

Stredná vrstva je vzor, ​​ktorý sa aplikuje špeciálnymi farbivami pomocou špeciálnej technológie. V tomto prípade je vzor jasný, ostrý a veľmi pevne držaný na spodnej vrstve. Na vrchole vzoru je dlažba pokrytá transparentným UV filmom, ktorý spoľahlivo chráni vzor a farbu dlaždice pred vyhorením.

Najvyššia vrstva je transparentný polymér, ktorý plní niekoľko funkcií naraz:

 • ochrana pred mechanickým poškodením
 • ochrana pred chemickými vplyvmi
 • krásny a ušľachtilý vzhľad
Je to vďaka trvanlivej vrchnej vrstve, že dlaždice môžu úspešne odolávať takmer všetkým bodovým úderom, chemickým útokom a konštantnému mechanickému zaťaženiu.
Vinylová doska je dosť tenká, ale o nejsila môže byť legenda

Typy tohto materiálu na povrchovú úpravu

Samolepiaca vinylová doska je rozdelená do dvoch veľkých skupín podľa miesta použitia:

 • obkladačky
 • dlažby
Charakteristiky a vlastnosti prvej a druhej sú takmer rovnaké, hlavný rozdiel vo farbe, vzore a štruktúre - vinylové obkladačky môžu mať jemnejšie a svetlejšie odtiene, kým dlažby majú tmavé a husté textúry dreva a mramoru. , tehly atď.

Tvar vinylovej dlaždice môže byť pravouhlý, štvorcový a dokonca trojuholníkový, pretože môže byť nevyhnutné použiť obklady neobvyklých tvarov na vytvorenie krásneho a originálneho vzoru na stenách alebo podlahe.

Podľa typu povrchu môže byť dlažba lesklá, matná alebo má malú drsnosť, môže tiež napodobňovať rôzne materiály a textúry: drevo, žula, mramor, pieskovec, tehla atď.

Naša kolekcia fotografií vinylových obkladačiek

Aby ste si boli istí, že vinylová dlažba na podlahe - ktorej kolekcia fotografií je mimochodom veľmi veľká - sa skutočne odohráva v každom dome , apartmán, kaviareň, vlaková stanica, môžete okamžite ísť na zobrazenie všetkých možností pre jeho použitie.

Originálny vzor vinylových imitačných dlažieb - kľúč k štýlovému interiéru

Vinylové dlaždice pod stromom, ako aj laminát, môžu ľahko zmeniť obyčajný štvoruholník miestnosti na najštýlovejšiu izbu v byte. Môžete použiť rôzne farby aodtiene tohto dokončovacieho materiálu, aby miestnosť hrať novým spôsobom. Na tejto fotografii môžete vidieť, ako obdĺžnikové vinylové dlaždice matice a svetle béžovej farby v kombinácii s ostatnými nastaviť tón pre celú miestnosť - majitelia potrebujú len pridať so štýlovými kusmi nábytku a doplnkov.

Vinylové dlaždice pod pieskovcom sú ideálne pre kúpeľňu a kuchyňu

Pri pohľade na túto fotografiu nemôžete ani okamžite povedať, že pred vami je dlažba. Zdá sa, že ide o skutočnú dlaždicu alebo dlaždicu z prírodného kameňa. Ale nie! Je to všetko rovnaké vinyl! Ako vidíte, jeho bojisko nie je vyčerpané len textúrou dreva, vinyl sa môže zmeniť na mramor a žulu.

Báječné vinylové dlaždice. Izba v orientálnom štýle? Prečo nie!

Pozrite sa, aké luxusné vinylové dlaždice sa objavili pred vašimi očami na tejto fotografii - skutočná rozprávka! Zdá sa, že to nie je vôbec dlaždica, ale celá kompozícia, takže všetky prvky sú jedno a neoddeliteľné. Ale najdôležitejšia vec je hra farieb a jasný lesk, ktorý je tak atraktívny, že je jednoducho nemožné pozrieť sa z nádhernej podlahy. Na pozadí takejto dlaždice, všetky ostatné vnútorné dekorácie zmizne.

Vinylová doska. Zahrajme si šach?

Fanúšikovia prísneho a lakonického štýlu, ako aj tí, ktorí milujú šach, môžu ozdobiť svoj domov takou originálnou vinylovou dlažbou. Kombinácia bielych a tmavých farieb je vždy dôležitá, najmä pri výberevhodné príslušenstvo pre takúto štýlovú podlahu nebude mať žiadne ťažkosti.

Matné vinylové kúpeľňové obklady

Matné textúrované vinylové dlaždice vyzerajú v kúpeľni veľmi originálne. Na takej podlahe je veľmi pekné chodiť naboso, a čo je najdôležitejšie - nie klzké.

Iba vinylové dlaždice vám môžu dať šancu prejsť vo vašom byte na „skutočné“ kamienky

Neobvyklé textúry - to je hlavná výhoda vinylovej dlažby na všetkých ostatných druhoch podláh.

Len tento materiál vám umožní prechádzať sa po najoriginálnejšej baltskej pláži, ktorá sa nachádza priamo vo vašej kuchyni alebo kúpeľni.

Iba vo vnútri miestnosti

A nakoniec, niektoré živšie fotografie, ktoré ukazujú vinylové dlaždice a ich prednosti v najvýhodnejšom svetle.

Dizajn futuristického obkladu
Dlaždice, imitujúce prírodný kameň
\ t
Vinyl na skladovej stupnici
Dokonca aj veľký supermarket môže byť zdobený vinylovými dlaždicami
.
Kúpeľňa s vinylovou dlažbou. Steny a podlaha sú vyrobené v rovnakom štýle

Ako vidíte, vaša predstavivosť je prakticky neobmedzená, okrem vašich vlastných predsudkov. Vytvoriť, vytvoriť, vymyslieť!

Video: ako položiť vinylovú podlahu