Vlastnosti budovy do-it-yourself BBQ rúra

Jedlo varené na drevenom uhlí nemá inú možnosť ako domáce jedlo. Nie bez dôvodu, obľúbený odpočinok mnohých občanov je odchod prírody s horúcimi kebabmi. Letné obyvateľstvo a majitelia domov sú jednoduchšie: každý večer môžu stavať varič a variť chutné pokrmy. Veci sú jednoduché - postaviť si gril sami alebo si vybrať možnosť stacionárnej výroby. Zvážte, aké jemnosti by ste mali vziať do úvahy pri výbere miesta a ako vytvoriť murovaný gril vlastnými rukami.

Video-príbeh o stavbe grilu vlastnými rukami

Výber továrenského modelu grilovania

Ak máte v úmysle zakúpiť hotový výrobok, mali by ste mať na pamäti, že v súčasnosti tri typy kachlí pre rôzne druhy palív:

 • tradičné drevené uhlie;
 • plyn, zdroj ohňa, v ktorom je valec so skvapalneným plynom;
 • elektrické.

Najreálnejšou možnosťou je, samozrejme, spaľovacie pece spaľujúce uhlie, ale v okolí môžu fajčiť, sadať a vyžadovať palivo. Plyn sa ľahšie udržiava,ale môže ísť von so silnými nárazmi vetra. Elektrické vyžadujú kladenie podzemných vodičov a neodporúčajú sa na použitie vo vlhkom počasí.

Veľkoplošné sú aj záhradné pece na záhradu. Takže prenosné modely na kolesách budú lacnejšie ako objednanie kamennej alebo tehlovej konštrukcie. Môžete sa však vždy pokúsiť urobiť toto zariadenie prvým.

Kompaktná továrenská bbq pec na drevené uhlie - skvelá možnosť použitia kdekoľvek v areáli

Určite miesto inštalácie kachieľ

Bez ohľadu na to, či si kúpite hotový varič alebo ho začnete šíriť sami, mali by ste zvážiť niekoľko bodov.

 • Umiestnenie konštrukcie vzhľadom na neustále vetracie vetry.

Je potrebné nainštalovať alebo namontovať kachle tak, aby krb s otvoreným plameňom nepracoval presne oproti vetru, inak sa oheň rozpadne alebo horí nerovnomerne. Pozrite sa na miesto, ktoré bude aspoň z oboch strán chránené zelenými výsadbami, budovami alebo hustým plotom. To je dôvod, prečo sú grilovacie kachle často umiestnené v altánkoch, kde je priamym vetrom prístup k krbu zablokovaný kvôli stenám budovy.

V otvorených oblastiach môžu poryvy vetra narúšať spaľovanie plameňa, preto zabezpečujú takéto možnosti ochranného horenia
.
 • Inštalácia kachle s ohľadom na vlastný dom a dom suseda

Pre ženy v domácnosti je výhodnejšie, aby sa priestor na grilovanie nachádzal v blízkosti vchodu do domu, pretože ingrediencieriad a riad sa musia nosiť z kuchyne. Vzácne grilovacie kachle poskytujú výklenky na skladovanie riadu.

Určite si všimnite, kam pôjde dym z ohňa. To sa robí jednoducho pomocou ohrievača alebo požiaru, ktorý je niekoľko týždňov zapálený na mieste budúcej inštalácie grilu. Ak dym najčastejšie ide priamo do susednej časti, zmeňte polohu pece, kým ešte nie je postavená. V opačnom prípade sa nedá vyhnúť konfliktom so susedmi. Dokonca aj keď sami nie sú na mieste počas pikniku, dym môže fajčiť svoje umyté prádlo atď.

 • Umiestnenie grilu do zelene.

Vzhľadom k tomu, že vonkajšie grilovacie pece dávajú veľmi vysoké teploty, ohrievajú všetko v okolí, je nepravdepodobné, že by sa v tesnej blízkosti mohli potešiť vaše stromy a kríky. Je vhodné nainštalovať štruktúru pod rozľahlou starou hruškou, samozrejme, pretože môžete relaxovať v tieni, ale teplo bude skrátiť život stromu občas. Snažte sa zabezpečiť, aby v okruhu 2-3 metrov od krbu neboli žiadne vysoké stromy a kríky, ako aj živé ploty.

Neinštalujte kachle ani na zelený trávnik alebo v blízkosti rozbitých záhonov. Teplo však nedosiahne, ale vaše nohy a vaši hostia budú šliapať všetko okolo pri varení a relaxácii. Je lepšie umiestniť takéto zariadenia na betónový podstavec alebo položiť terasovú plochu dlaždíc, palubovky alebo iných vonkajších materiálov.

Vybudovanie grilu vlastnými rukami: inštrukcie krok za krokom

Ak sterozhodol sa oslepiť kachle sami, potom musíte urobiť všetko dôsledne a starostlivo. Je žiaduce, aby tento proces nariadil človek, ktorý dokonca trochu chápe v stavebníctve.

Navrhovanie a príprava staveniska

Skôr ako urobíte varič, načrtnite nákres svojho budúceho dizajnu tak, aby ste mohli vizuálne vidieť, ako bude vyzerať a môže vypočítať spotrebu materiálu. Je veľmi výhodné, keď je v blízkosti ohniska k dispozícii pracovná doska.

Ak do centrálneho ohniska pridáte bočné „uši“, môžete do jedného z nich nainštalovať drez a použiť druhý ako pracovnú dosku
.

Predstavte si výklenok pre krb. Ak je v tvare obdĺžnika, potom potrebujete kovové rohy, ktoré budú slúžiť ako prepojky. Klenutý otvor vyžaduje polotovar dosiek, ktorý bude slúžiť ako opora muriva.

Kontrola miesta navrhovaného staveniska a odstránenie všetkého, čo by malo vplyv na výstavbu areálu a pece. Všimnite si, že gril má prázdnu zadnú stenu. Ak sa otočí na dobre videnú stranu miesta, je potrebné premýšľať o jej zdobení alebo o ideálnom zhotovení muriva.

Kachle s grilom a stolovými doskami sú vhodné pre ženy v domácnosti, pretože si môžete strihať jedlo hneď vedľa ohňa

Zberacie materiály

Na stavbu tehál budete potrebovať:

 • ohňovzdorné tehly (rovné trojštvrťové rozmery 187x124x65mm);
 • zmes cementu a piesku na prípravu betónového základu;
 • dosky neomietané (na debnenie);
 • armatúry akovové fragmenty (na posilnenie základu);
 • 71) motúzy a kolíky na značenie;
 • rúra (Ø15 cm);
 • ruberoid.

Presné rozmery materiálov a počet tehál sa vypočítajú na základe rozmerov budúcej pece.

Naplnenie základu

Vzhľadom na to, že kachle nepatria do ťažkých konštrukcií, postačí na jej založenie základ pásu o výške 20 cm, vystužený výstužou a iným kovovým odpadom.

Základ pre grilovanie je vytvorený bez výškového rozdielu
.
 • Prvým krokom je rozdelenie nadácie pomocou povrazov a drevených kolíkov.
 • Keď sa označenie natiahne, vykopú výkop do hĺbky 30 cm, pridajú sa na okraj debnenia (5-7 cm) na šírku.
 • Dno výkopu je lemované vrstvou rozdrveného kameňa alebo trosky, ktorá sa stláča svojimi nohami alebo domácou razbou. Na vrchole sutiny sa rozprestiera spevňujúca vrstva kovu vo forme mriežky alebo rámu.
 • Namontujte debnenie z dosiek.
 • Vytvorte betónový roztok a naplňte ho výkopom na povrch zeme.
 • Nechajte zmraziť (asi 3 dni, zbaviť vodu v horúcom počasí).
 • Demontujte debnenie, vyplňte priestor pieskom a pevne ho utrite tyčou.

murárske pece

  1. Na hydroizoláciu sa plechy strešnej krytiny navinú cez celý základ.
  2. Steny sa ukladajú do polovice tehál. Pred začiatkom otvorenia ohniska sú steny postavené do výšky 60-80 cm, neodporúča sa vysoká výška, pretože je nepohodlné variť a rezať jedlo na stolovej doske.
   Výška 60-80 cm je určená pre panibude vhodné používať dosky a rozložiť výrobky na varenie na grile
  3. Potom choďte priamo k vytvoreniu pece.
  4. Na šiestom riadku, v polomere pece, vytvárajú opornú rímsu tehál, ktorá ich neumiestňuje pozdĺž hlavných radov, ale naprieč hlavnými radmi. V tomto prípade zostáva vyčnievajúca polovica vo vnútri. Následne sa na ne umiestni kovová mriežka na vyprážanie produktov.
  5. Preložte preklady z rohov alebo drevenej šablóny, aby ste vytvorili oblúk (pri otvore) a pokračujte v ťahaní stien po stranách budúceho krbu.
   Nie je možné vytvoriť oblúkový otvor bez šablóny z preglejky alebo dosiek, pretože tehly potrebujú podporu
  6. Na 10. riadku sa opakované kríženie opakuje, aby sa vytvoril ďalší výstupok. V tejto výške môžete následne pripraviť hotové jedlá na udržanie teplého stavu (zabezpečenie mriežky).
  7. Medzi 6. a 10. radom môžu byť ďalej vložené výstužné kolíky. Môžete tak nastaviť úroveň praženia mäsa a vystaviť mriežku rôznym výškam.
  8. Treba poznamenať, že steny v blízkosti ohniska musia byť zúžené smerom nahor, aby sa dosiahla veľkosť potrubia, cez ktoré bude prúdiť dym. Preto po 7 radoch ohniska sa každý z nich zužuje na štvrtinu tehly. Tak, do série 12-13, zúžiť murivo tak, že zvyšok steny, v ktorej bude potrubie skryté, môže byť odstránený s rovnakým počtom tehál.
  9. Po dokončení vytvorenia ohniska postavili strany pracovnej dosky na unavené murivo. Môžu to byť plechové plechy so zakrivenými hranami pre bezpečnosť,tenké bloky, ktoré budú pokryté drevenými doskami na vrchole a inými dostupnými materiálmi.

Keď je položený kamenný krbový sporák, môže sa usadiť asi týždeň a začať zdobiť.

Nasmerujeme "marafet"

Aby bola vaša budova nielen funkčná, ale aj krásna, vonkajšie steny sú zdobené rôznymi zaujímavými materiálmi. Často sú obložené alebo pokryté dekoratívnou omietkou. Môžete dokonca položiť samostatné oblasti prírodného kameňa. Jedným slovom, pokojne stelesnite svoje fantázie koordináciou dizajnu pece so zvyškom lokality.

Výplň z prírodného kameňa vždy pridáva do budov pevnosť a vek

Po vybudovaní vonkajšieho ohniska a jeho uvedení do prevádzky sa pracuje na zriadení lokality, pretože táto zóna sa stane najobľúbenejším miestom stretávania rodín a hostí. Záhradný nábytok, trvanlivý náter ako dlažba a pár zaujímavých doplnkov urobia z kachle pozoruhodný prvok krajiny, obdivujú priateľov a susedov.