Vlastnosti gumové drviny dlaždice a tajomstvo jeho vzniku

Ste unavení z bežného chodníku? Chcete, aby boli záhradné cesty krásne a bezpečné? Potom si vypočujte rady odborníkov. Už dlho navrhujú opustiť klasické dlažbové nátery, ktoré sa používajú na detské ihriská a rekreačné oblasti. Čo sa ponúka na oplátku? Gumové dlaždice - to je to, čo zabezpečí pohodlie a maximálnu bezpečnosť! Tento materiál má vysokú odolnosť voči opotrebeniu, ako aj pohodlie v procese ďalšej prevádzky.

Rozsah náterov

Unikátne technické vlastnosti a atraktívny vzhľad robia tento náter skutočne univerzálnym. O rozsahu jej aplikácie môžeme hovoriť veľmi dlho, pretože ju možno považovať za prakticky neobmedzenú. Tento materiál, ktorý je ideálny v mnohých ohľadoch, je široko používaný v dizajne:

 • osobné pozemky, cesty a chodníky;
 • školské areály a oblasti materských škôl;
 • bazény a kotviská;
 • paluby jácht a garáží.
Rozsah použitia gumových obkladačiek nemá hranice

Video: použitie gumových obkladačiek

Hlavné výhody materiálu

Dlažobná kachľová dlažba má nepopierateľné výhody a je odlišná:

 • rôznorodosť farieb a textúr;
 • esteticky príťažlivý vzhľad;
 • vysoká pevnosť;
 • celoročná praktickosť;
 • vlastnosti vysokej zvukovej izolácie;
 • vynikajúce drenážne vlastnosti;
 • ľahké skladovanie a preprava;
 • jednoduchosť počas inštalácie;
 • dlhá životnosť.

Možno sa teraz dozviete niečo nové. Prekvapivo je tento moderný materiál vyrobený z automobilových pneumatík. Skôr z frakčnej drviny - výrobok, ktorý sa vytvára počas ich recyklácie. Vzhľadom k tomu, že pneumatika obsahuje vysokokvalitné materiály, ako sú prírodné a umelé gumy, zvláčňujúce oleje a plnivá, gumové dlažobné dosky sú odolné a trvanlivé.

Takáto druhotná výroba tiež pomáha riešiť skôr aktuálnu otázku týkajúcu sa likvidácie použitých pneumatík. Výsledkom je skutočná ochrana životného prostredia.

Povlak z gumovej drviny láka svojou praktickosťou a trvanlivosťou

Technologické fázy výroby

Proces výroby takéhoto materiálu zahŕňa tri po sebe nasledujúce etapy:

 1. Prípravné. V tomto čase nie sú použité ojazdené pneumatikykovové bočné krúžky. Ďalej sú v procese použitia kryogénnych technológií vystavené mechanickému spracovaniu. Výsledkom procesu mletia je uvoľnenie konečného produktu s veľmi malou frakčnou veľkosťou - 1 až 4 mm.
 2. 54) Príprava zmesi. Výroba gumových obkladačiek v tomto štádiu zahŕňa použitie špeciálnych miešačiek. Použitím polyuretánového spojiva z výslednej strúhanky pripravte homogénnu zmes. K nemu sa pridávajú farebné pigmenty, vďaka čomu môže mať povlak rôzne farby.
 3. Lisovanie. Využíva vulkanizačný lis, ktorý umožňuje vyrábať dlaždice požadovanej hrúbky a hustoty. V súčasnosti existujú dve metódy lisovania - horúce a studené. V súvislosti s touto fázou výroby existuje niekoľko mýtov. O nich sa bude ďalej diskutovať.
mini lis na výrobu gumových drvených obkladačiek
\ t

Mýty o gumových obkladačkách

 • Mýtne číslo 1

Kaučuková drvina, ktorá sa vyrába lisovaním za tepla, je menej kvalitná ako podobné výrobky získané studeným procesom. Takéto vyhlásenie nemožno považovať za správne. Bol vyvrátený spoločnosťami, ktoré pri výrobe používajú obe metódy.

 • Mýtne číslo 2

Je lisovanie za studena naozaj chladné? Nie. Počas lisovania za horúca ovplyvňuje dlažba teplotu 140 ° C po dobu 15 minút. V procese chladenia sa používa vykurovacia skriňa, v ktorej sa nachádza ohrievačudržiavať konštantnú teplotu 80 ° C. V ňom sú produkty 4 alebo viac hodín. V každom prípade, výrobky najvyššej kvality vyjsť s vynikajúcou štruktúrou a krásny vzhľad.

 • Mýtne číslo 3

Metóda lisovania za studena môže výrazne ušetriť spotrebu energie. Toto vyhlásenie je nesprávne. Rozdiel sa netýka množstva, ale povahy spotreby energie. Počas horúceho lisovania je cyklické. Je to spôsobené režimom, v ktorom pracuje hydraulický lis. Pri studenej metóde je potrebné udržiavať konštantnú teplotu vykurovacích skríň počas celej ich práce.

Rôzne formy lisovania a farebných pigmentov umožňujú vytvoriť jedinečný materiál

Výhody a nevýhody metódy výroby tepla a chladu

Zariadenia na výrobu gumových obkladačiek však majú svoje rozdiely. V procese lisovania za tepla je možné rozlišovať nasledujúce výhody:

 • výrobné linky stoja štyrikrát menej ako pri vytváraní studených dlaždíc;
 • v procese zvyšovania výrobnej kapacity postačuje len nákup dodatočného lisu alebo formy.

Hlavnou výhodou spôsobu lisovania za studena, ktorý využíva aj gumové formy na dlažobné dosky, je vysoký ukazovateľ produktivity.

Video: položte dlaždice vlastnými rukami

 • Na predbežné práce sa odkazujevyrovnávanie povrchu. Na tento účel spravidla urobte betónovú spojku. V prípade, že je k dispozícii asfaltový povrch alebo dobre zabalená zem, je možné sa vyhnúť príprave.

Venujte pozornosť! Dlaždice hrubšie ako 30 mm sa môžu položiť na akýkoľvek rovný povrch. Ako dodatočná fixácia sa vyrábajú nárazníky.

 • Pokládka kaučuku nie je spojená so špeciálnou prípravou a použitím akýchkoľvek špeciálnych nástrojov a prípravkov. Ľahko sa dá nastaviť pomocou obyčajného noža. Ako fixačné činidlo sa môže použiť polyuretánové lepidlo alebo kaučuk-bitúmenový tmel.
 • Náterový materiál sa ukladá na konci v rovných radoch alebo sa posúva pomocou kovových a plastových kolíkov. K dispozícii je forma dlažby, ktorá je hradným spojením.

Po gumení je možné chodiť 24 hodín po ukončení inštalačných prác.

Starostlivosť o hotový náter

Gumové obklady sa ľahko čistia. Môže sa vysávať alebo čistiť vodou z hadice bez použitia špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Lepivé častice sa odstránia metlou alebo mäkkou kefou. Sneh sa čistí prácou s plastmi, drevenými lopatkami alebo pomocou snehových strojov.

S takýmto chodníkom sa svet stáva radostnejším
.

Je to pekné, keď do našich životov vstupujú nové technológie a vyrábajú sa pohodlné gumové povlaky. Budeme radi, ak uľahčia váš život a ozdobiasvet okolo vás!