Vlastnosti výberu stropu strechy v detskej izbe

Detská izba je malý svet pre dieťa, ktorý prispieva k aktívnemu poznaniu životného prostredia, tvorivému rozvoju a rozvoju osobnosti. Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť jeho dizajnu. Okrem toho je pri opravách nutné používať iba materiály šetrné k životnému prostrediu. Tieto body majú mimoriadny význam pri výbere stropnej krytiny. Stretch strop v škôlke je najlepším riešením, kombinujúce praktickosť, bezpečnosť a krásny, originálny vzhľad.

Výhody strešných stropov

Popularita používania strešných stropov v detskej izbe je spôsobená niekoľkými výhodami:

 • bezpečnosť - pri výrobe bielizne sa používajú iba materiály šetrné k životnému prostrediu, ktoré nevypúšťajú nebezpečné, škodlivé látky a nemajú nepríjemný zápach. Povrch stropov má antistatický účinok, ktorý zabraňuje hromadeniu prachu a následne znižuje riziko vzniku a vývoja alergických reakcií u dieťaťa;
 • praktickosť - plachta sa vyznačuje spoľahlivosťou, trvanlivosťou, elasticitou, vďaka ktorej vyhodili hračky alebolopta nepoškodí povrch. Stretch stropy nie sú náchylné na tvorbu plesní, v prípade potreby sa ľahko demontujú a vymieňajú, neabsorbujú kondenzát, ľahko sa čistia od akejkoľvek kontaminácie vlhkou handričkou a bežnými čistiacimi prostriedkami;
 • krásny vzhľad - rôzne farby, textúry a možnosti dizajnu vám umožňujú vytvoriť originálny strop, ktorý vaše dieťa určite rád;
 • vysoké tepelné a zvukové izolačné vlastnosti sú pre detskú izbu nevyhnutné.

Orientácia na vek dieťaťa

Pôvodný dizajn strešných stropov v škôlke by mal zodpovedať veku dieťaťa. Detská izba je miestom pre rozvoj a učenie hier. Preto by mal dizajn miestnosti stimulovať poznanie okolitého sveta, spôsobiť túžbu preskúmať a študovať. Pre deti predškolského veku budú stropy s fotografickou tlačou, zobrazujúce obľúbené kreslené postavičky, postavy z rozprávok a detských kníh a ďalšie farebné, vtipné a vtipné výtlačky ideálnou voľbou.

Strop stropného variantu v detskej izbe pre najmenších
Stretch strop pre deti s obrazom vtipné zvieratá
\ t

Deti základnej školy ocenia obrazy s obrazmi zvierat, planét, geografických máp, abstraktných ornamentov alebo živých obrazov voľne žijúcich živočíchov.

Možnosť dizajnu stropu v škôlke s obrázkomgeografická mapa
Návrh strešného stropu v škôlke pre školáka vo forme modrej oblohy

Klasickejšie, diskrétne voľby sú vhodné pre študentov stredných škôl. Vizuálne zobraziť stropy fotografie v detskej izbe, ktorá vám umožní vybrať najvhodnejší dizajn.

​​
Návrh strešného stropu pre strednú školskú miestnosť
Stretch strop v miestnosti dospievajúce dievča s motýľovým obrazom: jemná ružovo-fialová gama má upokojujúci účinok

Všeobecnou možnosťou vhodnou pre každý vek je zavesený strop zobrazujúci hviezdnu oblohu.

Tisíce hviezd, ktoré tvoria úžasné súhvezdia, umožnia mladým snívateľom cestovať vo svojich fantáziách cez rozlohy vesmírnej galaxie. Takýto strop zahŕňa vstavaný osvetľovací systém s optickými vláknami, v ktorom sa účinok blikania hviezd dosahuje pomocou rôznych svetelných filtrov v svetelnom zdroji.

Dizajn strešného stropu "Hviezdna obloha" pre zvedavých tínedžerov

Charakteristiky výberu farebnej palety

Pri vytváraní stropu bez ohľadu na vek dieťaťa a zvolený dizajn by sa malo vziať do úvahy niekoľko dôležitých odporúčaní, ktoré sa týkajú farebnej schémy plátna:

 • pre hyperaktívne, emocionálne deti by bolo najlepšie bledo ružové alebo lila plátno s upokojujúcim účinkom;
 • ako rozstupnemali by ste si vybrať svetlé, „honosné“, agresívne farby (napríklad červená, oranžová), negatívne ovplyvňujú psychický a emocionálny stav dieťaťa;
 • Pri výbere základného rozsahu farieb by sa mali dodržiavať neutrálne, svetlé odtiene: béžová, biela, mliečna, svetlozelená atď.;
 • Pre pracoviská určené na štúdium alebo štúdium by bolo dobrou voľbou použitie žltej farby, ktorá stimuluje činnosť mozgu.
Stretch strop pre emocionálne deti: pokojné farby
Variant priaznivého farebného rozsahu stropu strechy v škôlke
Stretch strop pre detskú izbu, vyrobený v neutrálnych farbách: dizajn stropu nemusí byť upravený, pretože majiteľ miestnosti vyrastie

Stretch stropy v detskej izbe môžu byť matné, lesklé, saténové. Matná tkanina vytvára mierne drsný povrch, ktorý opticky pripomína omietku. Lesk sa používa na vytvorenie zrkadlového efektu a saténový povrch je stredný medzi matným a lesklým stropom.

Pomocou textúry môžete účinne pracovať s farebnou paletou, napríklad na tlmenie jasných odtieňov na úkor matného plátna alebo na poskytnutie jasu obyčajného tónu pomocou lesku.

Špecifickosť stropov v detskej izbe

Hlavným bodom, ktorý treba vziať do úvahy pri usporiadaní strešných stropov, je zabezpečiť správne osvetlenie. zdrojeSvetlá by nemali len dobre osvetľovať priestor, kde sa dieťa angažuje, hrá, robí lekcie, ale v rekreačnej oblasti tiež vytvárajú mäkké, rozptýlené svetlo. Dobre sa osvedčili osvetľovacie zariadenia s nastaviteľnou úrovňou jasu.

Používanie viacúrovňových stropov umožňuje rozdeliť miestnosť na niekoľko zón, pričom sa zohľadňuje vek dieťaťa:

 • rekreačná oblasť;
 • oblasť štúdie;
 • oblasť pre hry.
Viacúrovňový strop strechy pre detskú izbu vám umožňuje vytvoriť jedinečný sprievod, ktorý je zaujímavý pre mladšiu generáciu situácie
.
Viacúrovňový zavesený strop s vyhradeným priestorom na sedenie

Nevýhody stropu strechy v škôlke

Hlavnou nevýhodou strešných stropov je existujúca možnosť poškodenia rúna reznými alebo prerážacími predmetmi. Ak dieťa má rád aktívne hry s mečom, potom by ste mali byť pripravení na rezy a defekty. Poškodený strop je možné opraviť aj v náročných prípadoch s montážnou súpravou.

Neschopnosť samočinnej montáže zavesených podhľadov sa stáva ďalšou z ich nevýhod. Tento typ práce by mal vykonávať iba kvalifikovaný odborník.

Video: tlač fotografií - množstvo príležitostí

Stretch stropy dokážu deťom poskytnúť osobitný komfort, pohodlie a prispievajú k harmonickému rozvoju dieťaťa. Vďaka modernej technológii existuje jedinečná príležitosť premietnuť sa do realityaj tie najneobvyklejšie detské sny a fantázie.