Vlastnosti vytvárajú zelený trávnik na dvore

Výsev trávnika vlastnými rukami, musíte si vybrať zmes byliniek, ktoré budú spĺňať požiadavky na to. Obyčajný (iný názov pre krajinářské záhradníctvo) zelený trávnik je optimálny pre chaty a usadlostí. Pred výsadbou bylín, je potrebné vykonať komplex prípravných prác: odstrániť miesto, odstrániť prebytočné kríky, stromy, vykopať zem. Dôležitou nuansou na zabezpečenie krásy trávnika je husté podbíjanie zeme. Užitočné bude drenážne zariadenie.

Zvláštnosti pôdy pre pozemok pod trávnikom a odstraňovanie burín

Nie je tak ťažké zasiať trávnik v dome na vidieku vlastnými rukami, ale tu sú nejaké nuansy. Uistite sa, že vyčistite miesto, vyvrátené pne, zbytočné stromy, kríky. V tejto fáze stojí za to položiť cesty, hranice a iné dekoratívne prvky. Pôda pre trávnik musí byť úrodná s mierne kyslou alebo neutrálnou hodnotou pH.

Pred vysadením semien je potrebné vykonať hlboké kopanie a odstraňovanie burín. Zemské hrudky sú dôležité na prelomenie. Plevel buriny, kosený alebo ošetrený herbicídmi. Ak sa rozhodnete použiť špeciálny nástroj, použite napríklad Roundup.

Pruhy adekoratívne prvky sú najlepšie plánované pred výsadbou trávy trávnika.

Na prípravu zmesi sa použije 80 - 120 ml herbicídu, ktorý sa zriedi v vedre s vodou. Spotreba Roundupu je 5 litrov na 100 m2 . Pre úplné zničenie burín bude trvať asi 3 až 4 týždne. Ak je v tomto čase vlhké a teplé počasie, potom je možné nežiaduce klíčenie čerstvých semien. Potom sa odporúča dodatočná liečba herbicídom.

Stáva sa, že na pozemku nie je pôda vhodná na vytvorenie trávnika. V tomto prípade je najlepšie nahradiť vrchnú vrstvu zeme. Na tento účel sa odstráni pôda nevhodná na siatie, drenáž je usporiadaná a pokrytá úrodnou zmesou pôdy, rašeliny a piesku. Pre ľudí, ktorí si prvýkrát na mieste zarezervujú trávnik, môže video pomôcť.

Vrstva drenážneho zariadenia

Pri rozhodovaní o tom, ako urobiť trávnik vlastnými rukami, by ste mali dbať na to, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť z oblastí, kde voda počas jarných mesiacov po rozmrazovaní snehom a silným dažďom stagnuje. Drenáž je spravidla vždy splnená, keď sa nahradí horná neplodná vrstva pôdy. Ak takýto postup nie je určený a pôda je vhodná, potom je zem vykopaná, zložená na stranu.

Potom môžete urobiť najjednoduchšiu možnosť odvodnenia. K tomu, položiť 10 - 20 cm drveného kameňa, rozbité tehly alebo štrku, potom táto vrstva je zhutnená a ďalších 10 cm piesku sa naleje na vrchole. Po tomto sa úrodná pôda vráti na svoje miesto. Optimálna výška pôdy je 15 cm, každý je veľmi dôležitý.vrstva podkopaná.

Najjednoduchší spôsob je utlmiť zem pod trávnikom pomocou ručného valca
.

Aby bola zemina hustejšia, použite špeciálne valce s dĺžkou 0,5-1 ma hmotnosťou 20 - 50 kg. Náklady na takéto zariadenie tlačia záhradkárov na použitie domácich zariadení, ako sú vodné nádrže (sudy, valce) alebo kovové rúrky.

Príležitostne používajú dosky alebo preglejkové dosky na zdrsnenie zeme. Nevýhodou tejto metódy je, že tlaková oblasť je veľká a táto udalosť sa ťažko vykonáva s kvalitou. Aby trávnik bol dokonca dôležitý, je dôležité sa vyhnúť tuberkulám a jamkám.

Príprava pôdy na výsadbu trávy a starostlivosť o trávnik

Zelený trávnik vykonávaný vlastnými rukami si vyžaduje určitú starostlivosť, ktorá sa vzťahuje na pravidelné prerezávanie, výsadbu, kŕmenie, prevzdušňovanie a burinu. Najčastejšie sa na konci leta, na jeseň alebo na jar, vysádzajú zelené plesne. Oni vykopať pozemok na zimu, starostlivo vybrať burinu, najmä púpavy. Potom môžete urobiť kompost, humus, drevený popol.

Ľahké piesočnaté pôdy sa zlepšujú s rašelinou a malým množstvom ílu a ílovitého materiálu s hrubým pieskom. Na jar znovu vykopú pozemok a po 30 dňoch môžete začať siatie bylín. Po vykopaní pôdy si môžete vytvoriť komplexné minerálne hnojivá. Pre 100m2 stačí 2 až 3 kg produktu.

Ďalšie kŕmenie sa vykonáva niekoľkokrát ročne, pričom sa zmes rozptýli na suchých bylinkách. Spotreba hnojiva je asi 50g /m2. zalievaniesa môžu uskutočňovať bezprostredne po zavedení minerálnych zmesí, ktoré umožnia rozpustenie granúl, a živiny sa zase rýchlejšie strávia.

Na zlepšenie rastu koreňov môžete použiť nástroje, ktoré preniknú do pôdy každých 5 až 8 cm
.

Je možné zlepšiť proces tvorby koreňov a odvodňovacie vlastnosti prerazením pôdy každých 5-8 cm a odtok prebytočnej vody počas silných dažďov bude oveľa lepší aj na šikmých trávnatých plochách. Niekedy sa dokonca odporúča, aby sa v strede zelenej lúky urobil malý tobogán.

Vhodné pre záhradníkov ruka výsadbu semien

Existuje niekoľko druhov zelených trávnikov, ale najčastejšie v domácom území je rozdelené krajinu, alebo ako sa tomu hovorí, obyčajný trávnik. Tento typ je odolný voči pošliapaniu, takže je ľahké mať na ňom piknik alebo obísť s deťmi. Ďalšie výhody bežného typu zeleného trávnika sú jeho relatívna nenáročnosť (v porovnaní s prízemím alebo angličtinou) a jednoduchosť jeho tvorby.

Obyčajný trávnik je odolný voči pošliapaniu, preto je vhodnejší pre záhradné parcely

Vysádzanie trávnika vlastnými rukami je najjednoduchšie pomocou špecializovaných sejačiek. Ak nie sú žiadne, potom môžete použiť hrable, siatie trávy ručne. Spotreba osiva je 10–15 g na 1 m2 . Silnejšia prasnica nedáva zmysel. To môže byť dokonca škodlivé, pretože pôda nemá dostatok živín pre všetky výhonky.

Ideálne počasie na siatie je suchý bezvetrý deň. Na prvom mieste sprisahanie. Potom sa semená zasejú a rozložia sa rovnomerne cez priečne pruhy široké 1 meter. Po tom, že nalejú 2 cm pôdy na vrchole a jemne vyrovnanie krajiny s hrable alebo párny bar.

Na výsadbu na bežnom trávniku, ktorý sa nachádza na tieni, sú vhodné tieto zmesi trávy:

  • 20% lúčna tráva, 30% biely ohnutý, 50% kostol;
  • 30% trávnatej trávy, 30% trávnatej žuly, 40% červenej kostry.

Nasledujúci zber osiva bude vhodný na slnečné miesto: 30% hrebeňového trpaslíka, 70% poľných výhonkov. Ak je zelený koberec umiestnený pozdĺž plota, potom optimálna zmes byliniek pre obyčajný trávnik obsahuje 30% červenej kostry a 70% lúčnej modrozelenej trávy.

Je možné vysadiť trávnik vlastnými rukami, je však potrebné zodpovedne pristupovať k príprave lokality a priamemu výsevu, aby konečný výsledok nesklamal
.

S myšlienkou a vedomosťami o tom, ako zasadiť trávnik vlastnými rukami, dostane záhradník nové príležitosti na zdobenie záhrady. Tento obchod má svoje vlastné dôležité nuansy. Ak si myslíte, že môžete získať veľký trávnik len siatie trávy, ste hlboko mýli. Zelené trávniky potrebujú starostlivosť, kŕmenie, prevzdušňovanie. Tiež sa musíte starať o odber nadmernej vlhkosti.