Vnútorná dekoračná vaňa vlastnými rukami: možnosti a materiály pre podšívku

Kúpeľ je miestom, kde môžete zmyť všetky starosti a relaxovať s celým telom. Ak ste si urobili kúpeľ vlastnými rukami, zostáva len vynaložiť trochu úsilia, a môžete sa kúpať a liečiť vodou. Ale interiér kúpeľa, dizajn šatne a sprchy je veľmi dôležitý proces a treba ho brať vážne.

Výber materiálu pre parný kúpeľ

Najdôležitejšou vecou pri dokončovaní kúpeľa je rozhodnutie o materiáli. Je lepšie kúpeľ nedokončiť jedným typom dreva: pre rôzne kúpeľne by sa mali vybrať rôzne druhy. Ak to chcete znova overiť, pozrite sa na obrázky zariadenia tejto budovy, napíšte vyhľadávací nástroj „interiérová fotografia kúpeľa“.

Borovica sa považuje za najlacnejší materiál, ale je lepšie ju nepoužívať na parný kúpeľ. Jeho drevo obsahuje živicu. Pri vysokých teplotách v kúpeli začínajú vystupovať, objavujú sa na povrchu stromu. Zároveň nie je možné byť v parnom kúpeli.

Podľa ľudítradícia parného kúpeľa je najčastejšie opláštená lipou, zriedkavejšie brezovou, osika, borovica, ktorá pri zahrievaní nevytvára živicu

V parnom kúpeli je lipa najlepším drevom. Ak si orezávate vaňu s lipou, môžete si byť istí, že tam určite nebudú žiadne popáleniny, pretože materiál sa v tomto rozsahu neprehrieva a farba zostáva. Existujú aj ďalšie možnosti na dokončenie kúpeľa - napríklad osika, breza, topoľ. Sú trvanlivé, preto verne slúžia viac ako jeden rok.

Ktorýkoľvek z týchto druhov by bol vhodnejší ako kúpeľ borovice. Tvrdé drevo dobre a rýchlo schne, čo je dôležité pre vytvorenie príjemného mikroklímy v kúpeli. Každý druh dreva má svoje prospešné vlastnosti. Lipa ľudské telo nabíja pozitívnou energiou a osika je schopná ťahať choroby a negatívne emócie.

Čo by sa nemalo používať

Výzdoba interiéru kúpeľa by sa nemala robiť s použitím panelov na báze dreva a linolea. Sú prísne zakázané používať v parnom kúpeli av umývacom priestore, pretože takáto práca môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie ľudí, ktorí stúpajú.

Budúci finišer bude potrebovať štandardný súbor nástrojov na prácu s rezivom
.

Materiály, ako sú drevotrieskové dosky, drevovláknité dosky, minerálna vlna, sú pri zahrievaní horľavé a jedovaté. Keď absorbujú vlhkosť, dramaticky sa zväčšia. Linoleum, pri zahrievaní, tiež vypúšťa škodlivé látky do atmosféry, má strach z vysokej vlhkosti a rýchlo hnije.

Všetky uvedené zákazy sa vzťahujú len na priestory svysoká vlhkosť alebo teplota. Môžu byť použité, vybavenie oddychovej miestnosti. Neexistuje žiadna vysoká vlhkosť a teplota nie je príliš vysoká, aby spôsobila uvoľnenie jedov do vzduchu.

Tepelná izolácia a konečná úprava stropu a stien

Na vytvorenie tesnosti v parnom kúpeli je potrebné vykonať tepelnú izoláciu minerálnou izoláciou, ktorá je pokrytá hliníkovou fóliou z pary. Okraje fólie by mali byť spojené špeciálnou páskou. Film sa nepoužíva kvôli vysokým teplotám, pod vplyvom ktorých je schopný deformácie. Dokončenie vonkajšej strany kúpeľa znamená uzavretý otvor.

Tepelná izolácia parnej miestnosti sa vykonáva pomocou minerálnych izolačných materiálov
.

Strop je vyrobený z hobľovaných dosiek s hrúbkou 20 až 30 milimetrov. Dosky sú upevnené klincami na nosníky. Dĺžka klincov sa musí zvoliť tak, aby bola 3 krát dlhšia ako hrúbka použitých dosiek. Za účelom vetrania v parnom kúpeli stojí za to zaobliť ostré hrany dosiek a zanechať malé medzery.

Podšívka je najlepším materiálom na pokovovanie

Napriek množstvu materiálov, ktoré sú vhodné na vnútorné pokovovanie kúpeľní, je obloženie najobľúbenejším z nich. Jeho význam je vysvetlený veľmi jednoducho. Povrchová úprava vaňovej klapky vám umožní vyriešiť dva problémy naraz - zahriať a orezať steny.

Materiál je vyrobený z dreva a je obkladovým panelom. Steny, ktoré sú zdobené šindľom, vyzerajú krásne, ako panelvizuálne vyrovnajte povrch. Triediť informácie na World Wide Web pre dotaz "kúpele-trim video", a budete rozumieť všetko sami!

Stenové obloženie je najlepšou voľbou na dokončenie stien v kúpeli, v dôsledku čoho zabezpečí vetranie stavebných materiálov, čím sa predĺži ich životnosť

Stenové obloženie je mimoriadne praktické, pretože zlepšuje cirkuláciu vzduchu v kúpeľoch: steny sú schopné „dýchať“, čo zabraňuje kondenzácii, plesniam a plesniam a tiež umožňuje nastaviť relatívnu vlhkosť v kúpeli. Ako je uvedené vyššie, lipa je skvelá pre parné kúpele, takže vápenné obklady sa najčastejšie používajú na kúpanie.

Príprava na povrchovú úpravu

Technológia na dokončenie vane s klapkou je pomerne jednoduchá a priamočiara! Pred začatím stavebných prác sa obloženie stien privedie do parnej miestnosti tak, aby sa drevo prispôsobilo mikroklíme.

Ak sú v stene viditeľné kvapky, musia sa vyrovnať. Ak hrče nie sú zarovnané, potom sa lamely zablokujú na rôznych úrovniach a na stenách dostanete vlny. Preto je dôležité pripraviť všetky povrchy.

Prípravná etapa: medzery a spoje musia byť starostlivo tesnené

Obloženie priamo na stenu je upevnené veľkými stavebnými konzolami alebo skrutkami. Povrchy však spravidla majú deformácie a nepravidelnosti, takže riziko v tomto prípade nie je opodstatnené a je lepšie inštalovať prepravku.

Prepravka: na stavbu alebo nie?

Práca by sa mala začať inštaláciou laty, ktorá sa vykonávalamely s rozmermi 20 x 40 mm. Ďalšia koľajnica by mala byť inštalovaná vo vzdialenosti 50 - 100 cm od seba. Prvá vec, ktorú potrebujete na opravu extrémnych tyčí, so zameraním na olovo a úroveň. Potom by mali upevniť montážny závit, po ktorom je zvyčajné upevniť zostávajúce koľajnice samoreznými skrutkami.

Zdobenie stien kúpeľa nútením hornej časti laty

Lišta nemusí byť inštalovaná. V tomto prípade je materiál upevnený na povrchu steny. Ale aby takéto interiérové ​​dekorácie kúpeľného stromu boli trvanlivé, krásne a trvanlivé, je potrebné, aby boli steny dokonale hladké.

Inštalácia latovania z dreva zabezpečí vetranie stavebnými materiálmi, čím sa zabezpečí dokonale rovný povrch
.

Opláštenie stien vane s poklopom

Po prípravnej fáze sa začína dekorácia steny v kúpeli. Potrebujete vybrať spojovacie materiály. Je nutné, aby boli vyrobené z materiálov, ktoré nereagujú na vystavenie vysokej vlhkosti a teplote. Stojí za to zabudnúť na obyčajné nechty, pretože sú náchylné na koróziu, dávajú hrdzu na stenách a pri zahrievaní môžu spáliť pokožku.

Obklady stien v parnom kúpeli

Materiál by mal byť narezaný na výšku výšky kúpeľa, potom by mal byť pripevnený k pripravenej mriežke pomocou dokončovacích klincov alebo špeciálnych svoriek. V prípade potreby rohových spojov by mal byť obklad stien mierne orezaný.

Dokončenie podlahy v parnom kúpeli

Výzdoba interiéru kúpeľa vlastnými rukami začína podlahou. A vparná podlaha je lepšie zvýšiť. Musí byť vyššia v porovnaní s podlahou v ostatných miestnostiach o 15-20 centimetrov. Toto by sa malo vykonať na ochranu pred prievanom a lepšie uchovanie tepla. Je lepšie položiť podlahu z dosiek, dlaždíc alebo hranových dosiek.

Výber materiálu na dokončenie podlahy v parnom kúpeli je dôležitou zložkou zariadenia, na ktorom závisí bezpečnosť a pohodlie
.

Dosky by sa mali položiť na drevené guľatiny, ktoré sa umiestnia na tehlových stĺpoch s prierezom 0,25 x 0,25 m. Stĺpy sa položia na piesčitom alebo betónovom podklade. Okraje dosiek by mali byť zaoblené, pričom medzi nimi zostávajú malé medzery. To uľahčí čistenie počas prevádzky priestorov. Dosky sa upevňujú priamo na povrch alebo na pripravenú prepravku.

Neodporúča sa používať bežné klince pre spojovacie materiály, pretože sa rýchlo ničia koróziou. Povrchová úprava kúpeľa sa vykonáva pomocou pozinkovaných, bronzových, mosadzných upevňovacích prostriedkov alebo nerezovej ocele.

Police a lavice v parnom kúpeli

V dobrej parnej miestnosti by mali byť silné police, ležadlá a ležadlá. Je najlepšie, aby boli zaoblené, tak dlho, kým nie sú potácať a vrzať. Treba starostlivo zvážiť výber dreva.

Slnečné lôžka by nemali mať uzly, najlepšie mäkké drevo s nízkou hustotou, ktoré sa príliš nezohrieva. Najekonomickejšou možnosťou je osika, drahšie je lipa. Fanúšikovia borovicovej arómy v parnom kúpeli pri peci odporúčame pripojiť cédrové dosky.

Ležadlá a príslušenstvo vparný kúpeľ je tradične vyrobený z dreva

V kúpeli si môžete zariadiť niekoľko obchodov, inštalovať ich na stenu bez okien. Police by mali byť vyrobené v rôznych veľkostiach: spodná polica by mala byť najmenšia, asi 30 cm; stredné - 60 cm; top - najširší, asi meter.

Čakáreň: pravidlá usporiadania

Ak hovoríme o čakárni, je tu borovicové obloženie vítané. Steny sa nezohrievajú príliš veľa, ihriská nevyčnievajú a povrch, ktorý je vyrobený z borovice, zapĺňa túto miestnosť zdravou vôňou borovice.

Predsieň v kúpeli - „tvár“ stavby, ktorá vytvára relaxáciu a prijatie kúpeľných procedúr

Je známe, že ihličnany produkujú mnoho fytoncidov, ktoré majú pozitívny vplyv na blaho človeka a majú priaznivý vplyv na odolnosť organizmu voči rôznym infekčným chorobám.

100) Špecifickosť konečnej úpravy umývacieho priestoru

Dokončenie kúpeľa vlastnými rukami v umývacom priestore vyžaduje ihličnaté odrody stromov. Je to borovica, céder, jedľa, smrek. Steny v sprche môžu byť orezané smrekovcom. Teplota v práčovni je oveľa nižšia ako v parnom kúpeli, ale vlhkosť vzduchu je často oveľa vyššia. Vzhľadom k tomu, pre podlahu, aby sa krytina z dlaždíc. Ale tento materiál má jednu významnú nevýhodu - dlažba je klzká, takže musíte zabezpečiť pohyb v sprche na podlahe.

Drevená sprcha je kombinovaná s dekoráciou a dekorom ruských kúpeľov
.

S vyššie uvedeným účelom.Stojí za to robiť drevené pasce, ktoré sú zvyčajne malé a ľahké. Ak je to potrebné, trapiki sa dá ľahko vybrať z umývacieho priestoru a vysušiť. Dokončenie stien sprchy môže byť vyrobené z borovicových dosiek alebo iného lacného dreva.

Video: usporiadanie kúpeľa

Tí, ktorí chcú ozdobiť vaňu vlastnými rukami, dodajú videoklipu veľa cenných nápadov:

Ruská kúpele teda kombinujú nielen obyčajnú kúpeľ s parným kúpeľom. , je to staroveká tradícia prípravy pary, farebnej dekorácie a dreveného obloženia, ktorá zahŕňa dizajn stien, podlahy a stropu, ako aj rôzne nábytok - police, ležadlá, lavičky.