Všetko o generátore elektriny: sortiment trhu a domáce možnosti

Občania unavení z hluku a smog megacities sú stále opúšťajú úzke mestské byty a sťahujú sa do priestranných vidieckych chát bližšie k lesu, rieky, čistý vzduch, a potom sa ukazuje, že bez elektriny moderný život je nemysliteľné. Už nemôžeme robiť bez chladničiek, klimatizačných zariadení, počítačov, práčok, nabíjačiek pre mobilné telefóny a iných domácich spotrebičov, ale výkon starých centralizovaných napájacích vedení nie vždy korešponduje so zvýšeným zaťažením. Tak, že život vidieckeho domu sa nezastaví ani na chvíľu, a to aj počas jeho návrhu, horlivý majitelia domov zabezpečiť autonómne benzín, nafta, plyn elektrina generátor alebo iný nezávislý zdroj elektriny. Článok vám povie, kedy stojí za to vybrať si jeden alebo iný elektrický generátor a či domáci generátor elektrickej energie pomôže ušetriť veľa na nosičoch energie.

Video: Ako funguje generátor elektrickej energie

Typy nezávislých generátorov energie

Bez ohľadu na to, ako ďaleko od civilizácie je vidiecky dom alebo chata, elektrina vám umožní vytvoriť najmodernejší atribúty komfortu: nepretržitá dodávka vody a práca domácich spotrebičov, ústredné kúrenie, komunikácia s okolitým svetom. A v meste, elektrický generátor nastavený v dome zmierni také ťažkosti ako výpadky elektrickej energie počas nehôd spôsobených človekom alebo prírodných katastrof.

Autonómny elektrický generátor je teda mechanizmus, ktorý premieňa mechanickú, tepelnú alebo akúkoľvek inú energiu na elektrickú energiu. Všetky elektrické generátory pozostávajú z motorov inštalovaných na rovnakom ráme, ktoré spaľujú palivo a generátor, na ktorý motor prenáša krútiaci moment prostredníctvom mechanického prenosu. Gensety pracujú s vysokou, takmer 95% účinnosťou, produkujú elektrickú energiu spaľovaním paliva a prenášajú generovanú mechanickú energiu do generátora a líšia sa typom motora a typom vyrobeného elektrického prúdu.

Autonómny stacionárny generátor elektriny

V závislosti od typu vyrobeného prúdu sú elektrické generátory:

 • jednofázová s výstupným napätím 220 voltov a frekvenciou 50 hertzov;
 • 48) trojfázová, ktorá zodpovedá napätiu 380 voltov pri frekvencii 50 Hz.​​

Tieto počiatočné parametre napájacej siete môžu zabezpečiť plynulý chod všetkých typov domácich spotrebičov a elektrického náradia.

V závislosti od typu motora a použitého zdroja paliva alebo zdroja energie môže byť nezávislý elektrický generátor:

 • benzín;
 • 53) motorová nafta;54) plyn;
 • práca na alternatívnych zdrojoch energie: slnko, vietor, voda;
 • generátor elektrickej energie bez paliva.

Priemyselné generátory pre domácnosť

Benzín

\ t

Elektrické generátory benzínu sa široko používajú na núdzové zásobovanie jácht, vidieckych domov a chát s elektrickou energiou v prípadoch odpojenia stacionárneho napájania, ako aj na miestne osvetlenie otvorených priestorov, automobilových alebo trhových priestorov. Ako nezávislé trvalé zdroje energie sa takmer nikdy nepoužívajú generátory benzínových generátorov, pretože ich menovitý výkon málokedy presahuje 20 kW.

Autonómne generátory poháňané benzínom pracujú hlavne na benzíne AI-92, v niektorých prípadoch je možné použiť palivo AI-76 alebo AI-92 s pridaným olejom. Dostupné generátory benzínovej elektriny v týchto verziách:

 • stacionárne;
 • mobile;
 • prenosné.
Prenosný generátor elektrickej energie

Dovezené generátory benzínových generátorov sú prispôsobené domácim značkám paliva a spolu s domácimi sú používané na štartovanie a zabezpečenie stabilnej prevádzky motorov v podmienkach extrémnej nízkej teploty. V závislosti na vašich potrebách si môžete vybrať benzínový generátor so štartérom alebo ručným štartom, so zvýšenou alebo štandardnou palivovou nádržou, ako aj v otvorenej verzii alebo v zvukovo izolačnom puzdre.

Dieselový motor

Vzhľadom na široký rozsah výkonu od 2 kW do 3 MW je možné použiť autonómny naftový elektrický generátor pre domácnosť ako záložný zdroj energie, ako aj hlavný zdroj energie vidieckeho domu, letného domu alebo akéhokoľvek iného objektu. Dieselové generátory sa vyrábajú v nasledovnom prevedení:

 • stacionárne;
 • mobilné;
 • otvorené;
 • v nádobe;
 • v zvukovo izolačnom puzdre.

Súpravy na naftu na výrobu elektrickej energie, domáce aj dovážané, sú prispôsobené domácim a európskym normám motorovej nafty a ich výhody zahŕňajú:

 • nízka spotreba paliva;
 • nízky hluk;
 • mierne emisie škodlivých produktov spaľovania.
Dieselový generátor - najlepšia možnosť, ideálne zvládnutie napájania súkromného domu

Moderné naftové elektrické generátoryvybavené monitorovacími zariadeniami, monitorovaním a riadením procesu výroby elektrickej energie, ukazovateľmi kvality elektrického prúdu na výstupe, schopnosťou synchronizovať prácu viacerých generátorov v sieti, zariadeniami na ich automatické spustenie a zastavenie. Dnes sú naftové elektrické generátory najobľúbenejšími zariadeniami pre nepretržitú dodávku elektriny do bytových domov a malých priemyselných odvetví.

Plyn

V zariadeniach na výrobu plynu sa ako palivo používa každá prírodná, priemyselná, pridružená zemná plyn, ako aj zmes skvapalnených plynov v fľašiach. Široký rozsah menovitého výkonu zariadení na výrobu plynu od 20 kW do 2 MW určuje najširší rozsah ich použitia ako zdroje núdzového a trvalého napájania obytných domov, obchodných, priemyselných a iných objektov.

Na zabezpečenie bezproblémovej prevádzky zariadenia na generátor plynu je vo fáze projektovania potrebné zabezpečiť nútené vetranie a systém na odvádzanie výfukových plynov z miestnosti, v ktorej sa bude zariadenie nachádzať.

Na zabezpečenie bezproblémovej prevádzky zariadenia na generátor plynu je potrebné zabezpečiť nútené vetranie a systém na odvádzanie výfukových plynov z miestnosti
.

V porovnaní s benzínovými a naftovými analógmi má jednotka generátora plynu tieto výhody:

 • nízka cena a vyššia ekologickosť plynu v roku 2006. \ Tkvalita paliva;
 • predĺžená životnosť: spaľovanie plynu netvorí pevné produkty spaľovania, čo vedie k rýchlemu opotrebovaniu častí motora;
 • trvanlivosť elektrického generátora: plyn nespôsobuje koróziu kovových častí zariadenia.

Vzhľadom na uvedené výhody, ako aj schopnosť prispôsobiť sa plynom benzínového motora, plyn zostáva stále najefektívnejším druhom paliva pre autonómne elektrické generátory. Pri rovnakom výkone je účinnosť generátora plynu dvojnásobne vyššia v porovnaní s náprotivkami benzínu a nafty, dokonca aj pri použití skvapalneného plynu vo fľašiach a pri pripojení na hlavnú dodávku plynu sa toto číslo zvyšuje o 15-17-krát.

Výrobcovia elektrickej energie pre domácich majstrov

V snahe žiť v súlade s prírodou a šetriť na energetických zdrojoch, ktoré neustále rastú, sa stále viac a viac majiteľov domov snaží vytvoriť generátor elektriny vlastnými rukami, pričom využíva dlhoročné skúsenosti vedcov a moderných inovačných technológií. Môžete byť skeptickí voči solárnym panelom, generátorom veternej energie, súkromným mini-vodným elektrárňam a nie umierajúcej ľudskej nádeji vymyslieť, ak nie trvalý motor, potom aspoň nezávislý generátor elektriny bez paliva, ale tieto zariadenia vám umožňujú ušetriť veľa ,

Domáca veterná elektráreň

V CIS ešte elektrické generátory poháňané vetrom neprišli.v Dánsku sa stali najdôležitejšou postavou štátneho programu na úsporu energie a dodávky elektriny do krajiny.

Samostatný generátor veternej energie

Vytvorenie takéhoto asynchrónneho stacionárneho generátora elektriny vlastnými rukami nie je ťažké a vo veterných pobrežných alebo horských oblastiach môže dobre pokryť potrebu elektrickej energie v malom súkromnom dome. Princíp činnosti veterného generátora je založený na skutočnosti, že motor beží na veternej energii a spúšťa generátor a výsledná elektrina z neho sa potom akumuluje v špeciálnych batériách a potom sa distribuuje na určený účel.

Video: Ako vyrobiť veterný generátor

Solárne generátory

Tento druh generátorov energie sa čoraz viac využíva v súkromných a viacgeneračných domoch v južných južných mestách, ale najnovšie solárne články sú už schopné. premeniť na elektrickú energiu a nepriame slnečné svetlo, a preto v blízkej budúcnosti príde energia slnka do domov severných miest. Nevýhody solárnych panelov zahŕňajú ich vysoké náklady a prítomnosť dostatočne veľkej plochy pre inštaláciu, a preto sa častejšie používajú len na ohrev vody.

Video: budovanie solárnej batérie

Video: revízia vlastnej solárnej elektrárne 600 w

Generátory bez paliva pre dom

Starý ľudský sen o motore neustáleho pohybu gruzínskyvynálezca Kapanadze, ktorý vytvoril prvý elektrický generátor bez paliva. Podstata vynálezu spočíva v tom, že zariadenie sa spúšťa z akéhokoľvek zdroja elektriny a po vstupe do rezonancie sa mení na druh generátora statickej elektriny, ktorý odoberá statickú elektrinu z prostredia cez dva oddelené uzemňovacie vodiče.

Napriek popularite tejto myšlienky ešte nebol vytvorený priemyselný dizajn generátora bez paliva
.

Napriek obrovskej popularite tejto myšlienky ešte nebol vytvorený priemyselný dizajn generátora bez paliva, a preto jeho účinnosť ešte nebola ocenená. Vynálezca je presvedčený, že zariadenie bude v budúcnosti používané v elektrických vozidlách, v elektrickej doprave a tiež ako stacionárny zdroj elektrickej energie pre domácnosť alebo poplatky za statickú elektrinu na rôzne účely.

Systémy bezelektrických generátorov

\ t

Videá: palivo bez generátor vlastnými rukami

Videá: generátory statickej elektriny s rukami

zvedaví, ako sa robí generátor elektriny sami, nezabudnite, že vykonanie niektorého páčila predstava výrobu elektriny nekonvenčné vyžaduje značné počiatočné náklady. Je pravda, že v prípade úspechu sa môžu vyplatiť za 3-5 rokov a možno ešte skôr. Každý sa musí rozhodnúť, či si kúpi generátor od známeho výrobcu alebo si ho vytvorí, ale jedna vec je zrejmá - domv prípade neočakávanej vyššej moci by sa mal poskytnúť spoľahlivý zdroj elektrickej energie.